Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαιρετώ την παρέα.
    Είμαι ενεργό μέλος σε αλλα ελληνικά φόρουμς γενικότερα και βρήκα και το δικό σας.

    Ας μπω κατ'ευθειαν στο ψητό.

    Εδώ και καιρό προσπαθώ να βρώ αντικαταστάτη για το AirTies 5440 που έχω.Κατέληξα λοιπόν στο W8970 ύστερα απο πολλά σχόλια και την τιμή του.
    Το πρόβλημα που έχω.
    Εχω πρόβλημα με τα torrents, Και όχι μην πάει αμέσως το μυαλό σας στο πειρατικό.
    Είχα αγοράσει πέρσι το V1 του συγκεκριμένου μοντέλου και μέχρι το τέλος του '15 είχε γίνει αντικατάσταση στο V3 μήπως και ηταν εκείνο προβληματικό. Όλα με το latest firmware και hard reset επειτα.

    Εχουμε και λέμε:
    βάζουμε να κατεβάσουμε μια διανομή λίνουξ μέσω τόρρεντ. Η ταχύτητα τερματίζει έως ότου οι ενεργές συνδέσεις παραμένουν κάτω των 30.
    Εαν ξεπεραστει αυτό το νούμερο τότε απο το 1.5ΜΒ/s η ταχύτητα πέφτει στα 600-900ΚΒ/s το Ping παει 900ms και οι σελίδες κάνουν timeout.
    Την ίδια στιγμή χρησιμοποιώντας τον σταθερό υπολογιστή με καλώδιο δεν εμφανίζεται καθόλου το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ο υπολογιστής σερφάρει κανονικά με το υπολοιπο ευρος ζώνης που διαθέτει η γραμμή.

    Δοκιμάζω με αλλους drivers στην κάρτα του λαπτοπ(Intel N1030)αλλα και με usb wifi adapter (W722N).Το πρόβλημα παραμένει.
    Εαν βάλω να κατεβάζει ο σταθερός με πάνω απο 30 ενεργές συνδέσεις το πρόβλημα δεν εμφανίζεται.

    συνδέω το 722Ν στον σταθερό και έχουμε ακριβώς τα ιδια συμπτώματα.Επίσης εκανα δοκιμές και με ενα Galaxy S3 και έχουμε πάλι τα ιδια.
    Εχω γράψει στο forum της TP-LINK για το συγκεκριμένο θέμα και απάντηση δεν έχω πάρει εδώ και καιρό,και όσα μου πρότειναν δεν έχουν οδηγήσει κάπου.

    Απο τότε το έχω παρατήσει στο κουτί του και κάθεται και συνεχίζω να χρησιμοποιώ το 5440 όπου και με 120 ενεργές συνδέσεις δεν χωλαίνει πουθενά.




    Το wifi είναι για μένα μεγάλης σημασίας καθώς ο χώρος στον οποιο βρίσκομαι δεν έχει τηλεφωνική πρίζα και ο αλλος υπολογιστής βρίσκεται σε κοινόχρηστο χώρο.


    Επιπρόσθετα, εχω κάνει δοκιμές με το μόντεμ που δίνει η forthnet(TD5136 V2) μιας και αυτός ειναι ο πάροχός μου, και αυτό λοιπόν δεν έχει το πρόβλημα του tp link.


    Όποιος έχει την καλοσύνη και τον χρόνο ώστε να κάνουμε δοκιμές με κάτι αλλο ας μου πει. Πραγματικά κλαίω τα χρήματά μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο οτι καταλαβα το προβλημα ειναι μονο στο wifi? αρα θα παιξεις με τα καναλια, το bandwidth, γυρισμα τις κεραιες που θα φερουν καλυτερο σημα και το μοντεμ καπου ψηλά να εχει καθαρο χωρο γυρω του
    Αν φταει το wifi τοτε βαλε στο united states εκει εχει ακομα πιο δυνατο σημα (ομως χανεις τα καναλια 12-13)
    Εχουν και οδηγο εδω στο φορουμ
    αυτο το απλο προγραμμα θα σου δειξει ποια ειναι κενα και ποια εχουν καλυτερο σημα
    http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_view.html

  3. #3
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ξέχασα να το αναφέρω, έχω δοκιμάσει όλα τα κανάλια, δεν αλλάζει τίποτα.
    Μόλις οι ενεργες συνδέσεις ξεπεράσουν τις 30 το ασύρματο γονατίζει.

    Το μόντεμ βρίσκεται σε ψηλό σημείο επάνω σε ράφι.


    edit δευτερο που ξέχασα να αναφέρω.
    εαν κατεβάσω κάποιον driver Η γενικότερα κάτι αλλο μέσω browser το ασύρματο δεν κομπιάζει σε καμία περίπτωση.
    Μόνο σε torrent έχει το θέμα. έχω δοκιμάσει να χρησιμοποιήσω αλλους clients και δεν αλλαζει κάτι.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.PNG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  5,1 KB 
ID: 170090 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11.PNG 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  2,9 KB 
ID: 170091

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.PNG 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  5,1 KB 
ID: 170092Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  22.PNG 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  3,0 KB 
ID: 170093

  4. #4
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καπου ειχα διαβασει (αν θυμαμαι καλα και αν ειναι ιδια περιπτωση αυτη που νομιζω) σε ενα απο δυο τοπικ οτι η μονη λυση ειναι να μπει περιορισμος στα τορρεντς η κατι με το bandwidth limiter / qos να κανεις απο εκει ενα μικρο περιορισμο ταχυτητας
    Ξερω οτι δεν ειναι το ιδιο μοντελο, αλλα ισως βρεις κανα κοπλο ριχνωντας μια ματια
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...-LINK-TD-W9980
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...W9980-VDSL-OTE

    Προφανως το συγκεκριμενο (δεν ειμαι σιγουρος) να εχει μεχρι καποια sessions που μπορει να σηκωσει, Μπορει να κανω λαθος, αλλα ελπιζω καποιος που να εχει αναλογη εμπειρια με τα tp link και τορεντς να σε βοηθησει

    Επισης εχουμε και χωριστο τοπικ με τα τπ λινκ που μπορει εκει να δουνε καλυτερα το προβλημα σου οι χρηστες που ηδη κατεχουν απο την ιδια εταιρια ηα να ριξεις μια ματια μεχρι να ερθει καποιος φιλος να βοηθησει με καλυτερη γνωση η παρομοια εμπειρια με το συγκεκριμενο
    http://www.adslgr.com/forum/forums/2...%CE%B9-routers
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 29-04-16 στις 11:51.

  5. #5
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε ευχαριστώ για όλα.

    εκανα ενα ριπορτ το θέμα μου να το βάλει κάποιος διαχειριστης εκει πέρα μήπως και έχω καλύτερη απάντηση.

    Μιας και βλέπω οτι ασχολείσαι με το είδος, έχεις να προτείνεις κάποιο μοντεμ που να δουλευει απροβλημάτιστα;
    κόστος μέχρι 100€

    Το ξέρω οτι δεν είναι του θέματος και θα επρεπε να κάνω αλλο.

  6. #6
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συγνωμη αλλα για χρηση με τορεντς επειδη δεν ειμαι ο ιδιος χρηστης δεν εχω μπορω να σου συστησω καποιο συγκεκριμενο, γιατι αν πετυχει να εχει οχι ιδιο με ασυρματο αλλα παρομοιο προβλημα με τορεντς
    Σπανια, αλλα γενικα βλεπω καποτε (απο οσο πρακολουθω) ανα διαστηματα παραπονα με διαφορα μοντελα

    Γενικα τα Ασος αξιζουν μια ματια γιατι στα τελευταια τους μοντελα εχουν καλο hardware με ddr3 128 ram (dsl n17 καποτε προσφορα στα 65 - και το καινουριο dsl ac52 που αναμενετε στην 100αρα με προσφορα) αλλα και σε αυτα καποτε βλεπω παραπονα με τορεντς η αν ειναι οκ απο αυτο το θεμα, μπορει να σου κανουν αλλα προβληματα αλλου πχ γραμμη, vpn κλπ

    Αν δεν βρεις ακρη, δοκιμασε να το αλλαξεις με αλλο

  7. #7
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη αλλα για χρηση με τορεντς επειδη δεν ειμαι ο ιδιος χρηστης δεν εχω μπορω να σου συστησω καποιο συγκεκριμενο, γιατι αν πετυχει να εχει οχι ιδιο με ασυρματο αλλα παρομοιο προβλημα με τορεντς
    Σπανια, αλλα γενικα βλεπω καποτε (απο οσο πρακολουθω) ανα διαστηματα παραπονα με διαφορα μοντελα

    Γενικα τα Ασος αξιζουν μια ματια γιατι στα τελευταια τους μοντελα εχουν καλο hardware με ddr3 128 ram (dsl n17 καποτε προσφορα στα 65 - και το καινουριο dsl ac52 που αναμενετε στην 100αρα με προσφορα) αλλα και σε αυτα καποτε βλεπω παραπονα με τορεντς η αν ειναι οκ απο αυτο το θεμα, μπορει να σου κανουν αλλα προβληματα αλλου πχ γραμμη, vpn κλπ

    Αν δεν βρεις ακρη, δοκιμασε να το αλλαξεις με αλλο
    Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Για το N14U τι αποψη έχεις; προβληματίζομαι με τα asus γιατι έχω Alcatel Dslam και θα χάσω σε ταχύτητα.

    Απλα απορώ πως ειναι δυνατόν ενα μόντεμ του 2009 (airties 5440)και το 5136 να κρατουν τόσες συνδέσεις και το 8970 να μην μπορεί - Για ασύρματο πάντα -

    πλέον φοβάμαι να αγοράσω κάποιο άλλο για τον συγκεκριμένο λόγο του wifi, και δυστυχώς δεν έχω κάποιον αλλο με σχετικά γρηγορη adsl γραμμή για να το δοκιμάσω.
    Σε συγγενή που το έβαλα αλλα κλειδώνει στα 10Mbps η γραμμή τερμάτιζε στο κατέβασμα και με παραπάνω συνδέσεις αλλα δεν μπορώ να ξέρω τι θα γινόταν αν ειχε μεγαλύτερο DL Speed μιας και σε μένα εκει πέρα κόβει.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάνε ένα από τα άλλα Access Point και κατέβαζε από αυτό, απλά θα έχεις 2 συσκευές.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το alcatel dslam δεν λεει πολλα, πρεπει να βρεις τι dsl chipset εχει το alcatel ... αλλα αυτα τα aclatel συνηθως παιζουν με broadcom ...

    Σε εμενα στα ασος με brodcom dslam παει περιπου 1 mbps πιο κατω απο τα συμβατα ... αλλα εχει ρυθμιση σνρ και ερχεται στα ισια του η αν το σηκωνει η γραμμη σε καποιο αλλον μπορει να παει και πιο λιγο πανω χωρις να του κανει προβλημα (γιατι οι περισσοτεποι δεν ξερουν και τερματιζουν το σνρ με αποτελεσμα να μην βοηθαει παντα σε ολες τις γραμμες αφου δινει πιο πολυ overhead)

    Αν ομως εισαι σε μακρυνη γραμμη δεν το συνηστω καθολου (gενικα ασος mediatek)

    Παντως αν υπολογιζω σωστα και εισαι σε broadcom (ξανα λεω δεν ειμαι σιγουρος) τοτε το τπ λινκ 8970 ν3 ειναι το καλυτερο που μπορεις να εχεις
    Αν εχεις το ν1 τοτε και αυτο λογικα πρεπει να σου χανει περιπου 1 mbps μια μικρη απωλεια

    Ριξε μια ματια που εχουν ανοιξει τοπικ τα παιδια με τον Ν14, και κανε μια ερωτηση που πιστευω ολο και καποιος θα το εχει με τορεντς να σου πει γνωμη
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...-ASUS-DSL-N14U
    και εδω μολις εμφανιστικε φιλος με προβλημα σε τορεντ
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...03#post5927803

    Αλλα για 35 ευρω νομιζω ειναι τιμιο, αλλα δεν εχει 128 ddr3 ram σε σχεση με τα δυο που ονομασα πιο πανω, περιπου στα ιδια κυβικα με το 8970 ειναι απο μνημη ram ...
    Οι πιο πολλοι παιρνουν τα ασος για την αλλαγη σνρ που εχει μεσα στο μενου χωρις νε χρειαζεται ξεκλειδωμα το τελνετ και επιπλεον χακαρισματα οπως σε μερικα αλλα

    Επισης δοκιμασε και αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω με το Access Point

    και ναι νομιζω παιζει ρολο και το (bandwidth ταχυτητα) της γραμμης

  10. #10
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε ένα από τα άλλα Access Point και κατέβαζε από αυτό, απλά θα έχεις 2 συσκευές.
    ναι σωστά δεν αντιλέγω,απλά θα ηθελα μια συσκευή μιας και ηδη παιζουν παρα πολλά ασύρματα στην περιοχή(κοντά στα 9-12)και πέφτει ο ενας πάνω στον αλλο στις κανάλια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    το alcatel dslam δεν λεει πολλα, πρεπει να βρεις τι dsl chipset εχει το alcatel ... αλλα αυτα τα aclatel συνηθως παιζουν με broadcom ...

    Σε εμενα στα ασος με brodcom dslam παει περιπου 1 mbps πιο κατω απο τα συμβατα ... αλλα εχει ρυθμιση σνρ και ερχεται στα ισια του η αν το σηκωνει η γραμμη σε καποιο αλλον μπορει να παει και πιο λιγο πανω χωρις να του κανει προβλημα (γιατι οι περισσοτεποι δεν ξερουν και τερματιζουν το σνρ με αποτελεσμα να μην βοηθαει παντα σε ολες τις γραμμες αφου δινει πιο πολυ overhead)

    Αν ομως εισαι σε μακρυνη γραμμη δεν το συνηστω καθολου (gενικα ασος mediatek)

    Παντως αν υπολογιζω σωστα και εισαι σε broadcom (ξανα λεω δεν ειμαι σιγουρος) τοτε το τπ λινκ 8970 ν3 ειναι το καλυτερο που μπορεις να εχεις
    Αν εχεις το ν1 τοτε και αυτο λογικα πρεπει να σου χανει περιπου 1 mbps μια μικρη απωλεια
    ναι σε broadcom είμαι.
    το V1 εχανε 2Mbps περίπου και το V2 κλειδώνει λιγο πιο κάτω απ οτι το airties(15.9-16.2 vs 16.3-16.8)


    γενικά ειμαι μακριά απο τον AK,κοντά 1600-1700 μέτρα συμφωνα με τον μετρητη της σελίδας εδώ πέρα
    Αλλα η γραμμή ειναι τρομερά σταθερή,εαν δεν κολλήσει το μόντεμ μπορει να με βγάλει και μήνα χωρις αποσύνδεση.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν υπαρχει ν2 μαλλλον εννοιεις το ν3

    παντως αν ειναι το ν3 τοτε ειναι απο τα πιο σταθερα οπως το ξερεις ηδη (broadcom & αυτο) .. ισως η τπ λινκ να εχει τα dsl drivers για καλυτερη σταθεροτητα (χασιμο λιγο ελαχιστα σε ταχυτητα) αυτη η μικρη διαφορα, ψιλοπραγματα
    Επισης απο δικες μου δοκιμες με broadcom μοντεμς το φιλτρο καποιες φορες κανει διαφορα, κοιταξε το με ενα αλλο

  12. #12
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RSX Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι σωστά δεν αντιλέγω,απλά θα ηθελα μια συσκευή μιας και ηδη παιζουν παρα πολλά ασύρματα στην περιοχή(κοντά στα 9-12)και πέφτει ο ενας πάνω στον αλλο στις κανάλια.
    Aυτό δεν έχει σχέση, κλείνεις εντελώς αν θέλεις το Wireless του W8970 και αφήνεις μόνο του Access Point. Το μόνο κατά είναι ότι θα έχεις 2 συσκευές ενεργές και τίποτε άλλο. Έχεις το W8970 σαν modem/router που σε βολεύει, έχεις ένα από τα άλλα για το WI-FI που δεν μπουκώνουν και έχεις και τα λεφτά που θα έδινες για καινούργιο στην τσέπη σου, απλά πράγματα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #13
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτό δεν έχει σχέση, κλείνεις εντελώς αν θέλεις το Wireless του W8970 και αφήνεις μόνο του Access Point. Το μόνο κατά είναι ότι θα έχεις 2 συσκευές ενεργές και τίποτε άλλο. Έχεις το W8970 σαν modem/router που σε βολεύει, έχεις ένα από τα άλλα για το WI-FI που δεν μπουκώνουν και έχεις και τα λεφτά που θα έδινες για καινούργιο στην τσέπη σου, απλά πράγματα.
    και ΑΝ το καινουριο δεν εχει θεμα κανα παρομοιο θεμα και το τρωρινο μοντεμ απο οτι ειπε παει πολυ καλα

  14. #14
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το πρόβλημά μου είναι οτι το WiFi του 8970 είναι αρκετά καλύτερο του airties 5440 που έχω και αυτός ηταν ο αρχικός λόγος που ηθελα να αλλάξω συσκευή απο το 2009.

    μέχρι στιγμής έχω πειράξει όλες τις ρυθμίσεις για ασύρματο και δεν έγινε τίποτα.
    με καλώδιο παιζουν όλα άψογα ακόμα και με 90 ενεργές συνδέσεις.

    Θα δω μήπως και καταφέρω και το πουλήσω(ενημερώνοντας φυσικά για το θέμα) διαφορετικά θα περιμένω μέχρι να λιωσει το 5440 και θα βάλω το 5136 και ως access point το 8970 να δω εαν θα έχει θέμα έτσι(κάτι μου λεει οτι ναι παλι θα έχει)

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eίσαι πολύ δύσκολος πελάτης.
    Φτιάξε το Access Point με άλλο SSID και συνδέσου εκεί μόνο για το κατέβασμα, άφησε και του ΤP-LINK για το σερφάρισμα αφού το θέλεις. Για να βρεις τα καθαρά κανάλια της περιοχής σου κάνε έλεγχο με αυτόν τον τρόπο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η367Ν : Αποσυνδέσεις και προβλήματα με wifi
    Από iparout στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-16, 16:43
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-16, 22:02
  3. ZTE ZXHN H168N - πρόβλημα με wifi και αποσυνδέσεις
    Από kavadias στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 21:35
  4. Zyxel VMG1312-B10D Πρόβλημα με wifi
    Από Trelleborg στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-16, 15:02
  5. Πρόβλημα με buffering σε iptv με wifi σύνδεση
    Από vaspater στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-15, 17:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας