Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο που πρέπει να είσαι φοιτητής...
    Αυτούς τους φοιτητες στα ώπα ωπά τους έχουν οι εταιρίες

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτούς τους φοιτητες στα ώπα ωπά τους έχουν οι εταιρίες
    καλημερα, ναι ετσι ειναι! μου φαινεται θα παω να γραφτω σε καμια σχολη να ειμαι και καλα φοιτητης να εχω καλες τιμες!

    Ασχετως με το παραπανω, εγω που στο εξοχικο εχω ιντερνετ απο ασυρματα εξωτερικα δικτυα (AWMN) και δινω απο το σπιτι μου μεσω OPENVPN, αλλα οι δρομολογησεις δεν ειναι παντα 100% αξιοπιστες, τι πακετα μπορω να βαλω εναλλακτικα 4G παντα λεμε, ωστε σε περιπτωση που πεσει το δικτυο και δεν εχει ιντερνετ να εχω απο κινητη?
    δεν θα περνανε πολλα πραγματα, θελω να βλεπω κατι καμερες (καταγραφικο DVR CCTV), να μου στελνουν emails με φωτος για οτι κινηθει (ποντικια, αραχνες, γατες, σκυλοι, ανθρωποι κτλ) και για VOIP σε περιπτωση που ειναι εκει οι δικοι μου, γιατι στελνω το σταθερο μου με asterisk.
    Οποτε δεν εχει κινηση καθολου πολυ λιγα πραγματα.
    Αν ειμαι εκει εχω και απο το κινητο μου μπολικο οποτε δεν θα παιρνω απο αυτο. Μπορω και αυτο να το διαμοιραζω στο mikrotik routerboard router.
    Τι λετε απο πακετα εχετε κατι να προτεινετε? νομιζω γυρω στα 2GB τον μηνα ειναι παραπανω απο υπεραρκετα.
    Toνιζω οτι λογω υπηρεσιων που χρησιμοποιω θελω public ips και οχι πισω απο ΝΑΤ.
    Μιλωντας με την COSMOTE μου ειπαν οτι πρεπει να παω σε Internet On The Go και οχι σε καρτα Whats ups γιατι δινει μονο πισω απο ΝΑΤ.
    Αλλιως θα ηταν ποιο οικονομικη λυση δεδομενου οτι αν ανανεωσεις πριν την ληξη τα MBs προστιθονται κατι που δεν συμβαινει με ΠΑΓΙΕΣ συνδεσεις.
    Δλδ ειχα σκοπο να επαιρνα αλλη μια καρτα-νουμερο W.U και εφαγα ακυρο γιατι εχω θεμα με τα VPN και με πορτες λογω NAT!

    Αυτο εδω εχω υποψην https://www.cosmote.gr/mobile/cosmop...IOTG_Plans_Prs

    επισης επειδη χρησιμοποιω στο στικ μου κεραια εξωτερικη τυπου panel 4G 35dbi dual chain CRC-9 δεν ξερω αν ειναι συμβατη με κατι αλλο εκτος την COSMOTE γιατι το δουλευω με twin sim cosmote whats up.

    Aν εχει κανεις υποψην καποιο αλλο πακετο ποιο συμφερον σε καλυτερη σχεση δλδ τιμης/GB ας γραψει να το δω.
    Ευχαριστω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 25-04-17 στις 10:22.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Repeater δεν δίνει ιντερνετ
    Από alexandros6000 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 14:14
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-15, 19:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας