Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    looney land
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ένα Corsair HX620 μας άφησε χρόνους μετά απο 7-8 χρόνια. Να πω οτι το συγκεκριμένο ήταν από τα πολύ καλά της Corsair, με Seasonic oem, διθυραμβικές κριτικές αλλά τελικά μάλλον παίζει κάποιο design (ή component) flaw, μιας και αφού την έπαθα και άρχισα να ψάχνω online, βρήκα αρκετά ίδια περιστατικά που όλα είχαν να κάνουν με συχνό βάλε/βγάλε της μπρίζας στον τοίχο όταν ο χρήστης δεν θα χρησιμοποιούσε το pc για κάμποσες ώρες. Διαλύεται ένα thermistor πίσω από τον κεντρικό πυκνωτή και συνήθως παίρνει και άλλα πράγματα μαζί του. Αυτά για την ιστορία. Η αλήθεια είναι οτι κλονίστηκε λίγο η πίστη μου στον συνδυασμό Corsair/Seasonic. Θα μου πεις τίποτα δεν κρατάει για πάντα, δεκτόν. Το ευτυχές είναι οτι δεν πήρε τίποτα μαζί του.

    Κοιτάζω λοιπόν για αντικαταστάτη. Η αλήθεια είναι οτι είχα να ψαχτώ με psus από τότε που πήρα το συγκεκριμένο, δηλαδή γύρω στο 2008. Εδώ και δυο μέρες έχω φαγωθεί να κοιτάζω σε forums, jonnyguru, κτλ για να πάρω μια ιδέα του τι έχει αλλάξει όλα αυτά τα χρόνια. Απ'οτι κατάλαβα ο jonnyguru πλεον συνεργάζεται με την Corsair, αυτό περιπλέκει τα πράγματα για μένα γιατί πλέον δεν τον θεωρώ εντελώς αντικειμενικό (μπορεί να κάνω και λάθος). Ουσιαστικά ψάχνω για 550-750w (προτίμηση 620-650w), vfm, σκυλί μαύρο (ορίζοντας 10ετίας, δεν κάνω συχνά upgrades), platinum αν γίνεται, modular (έστω semi), psu. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το αισθητικό κομμάτι, ούτε τα leds, ούτε τα χρωματάκια στα καλώδια, θέλω κάτι πρακτικό, αξιόπιστο με καλά ρεύματα και μακροζωία.

    Το pc μου αποτελείται από έναν C2D E8500 (stock @3.18), Gigabyte EP45-DS5, Sapphire Radeon HD6950 (unlocked shaders), 4x2gb G.Skill 1066, 3xHDDs, 4xCase fans. Τους τελευταίους μήνες σκέφτομαι μετάβαση σε quad 771 Xeon (με το γνωστό mod), και στο απώτερο μέλλον μετάβαση σε 1151 με Xeon E3-1275V5 (σαν i7 με igp) και ίσως dual gpus/sound cards (θέλω να παίξω με virtualization). Οπότε αν και ένα 450-500άρι θα με κάλυπτε για τώρα, αν και όταν προχωρούσα σε upgrades θα ήθελα πάλι αλλαγή psu. Νομίζω οτι 620-650 είναι καλή μέση λύση και για future proofing και οχι υπερβολές.

    Budget βαριά 150-160, αν όμως κάνουμε δουλειά και με τα 2/3 αυτού ακόμα καλύτερα. Ακολουθούν μερικά μοντέλα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον.

    1) EVGA SuperNOVA 650 G2 ~110 € Στα θετικά η τιμή, καλά reviews. Στα αρνητικά οτι είναι gold και 7 χρόνια εγγύηση αντί για 10.
    2) Corsair RM650x ~ 115 € Στα θετικά η τιμή και τα 10 χρόνια εγγύηση. Στα αρνητικά οτι είναι CWT oem, και gold.
    1) Super Flower Leadex Gold 650 ~ 120 € Στα θετικά η τιμή. Στα αρνητικά οτι είναι gold, 5 χρόνια εγγύηση, leds στα καλώδια (για όνομα).
    2) Evga SuperNOVA 650 P2 ~140 € Στα θετικά 10 χρόνια εγγύηση, Super Flower leadex πλατφόρμα, platinum, καλά reviews. Στα αρνητικά η ελληνική τιμή (έξω είναι πολύ πιο φθηνό, 99$ στο amazon, 50 ολόκληρα ευρώ διαφορά), το μέγεθος και οτι σε reviews λένε οτι έχει άθλια καλώδια (δεν μιλάω για το αισθητικό κομμάτι), δύσκαμπτα, με ενσωματωμένους πυκνωτές.
    3) Seasonic SS-660XP2 ~ 155 € Στα θετικά οτι είναι seasonic, platinum, καλά reviews. Στα αρνητικά η τιμή, το πιθανό coil whine που πολλοί αναφέρουν, και ένας ψυχολογικός φόβος επειδή πριν δυο μέρες μου ψόφησε το Corsair μεν που φορούσε Seasonic όμως δε.

    Ποιό απο αυτά θα επιλέγατε και γιατί; Υπάρχει κάποιο που μου έχει ξεφύγει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος daffy : 20-05-16 στις 09:07.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..., modular (έστω semi), psu.
    Γιατί «έστω semi» ;;
    Μόνο semi, γιατί το 24-pin της μητρικής και το 4/8-pin του επεξεργαστή, θα τα κουμπώσεις οπωσδήποτε.
    Άρα, δεν χρειάζεται να είναι αποσπώμενα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παρολα αυτα τα πιο high-end τροφοδοτικα βγαινουν ΠΛΗΡΩΣ modular
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Marketing κόλπο, για να χρεώσουν παραπάνω, γιατί το «modular» στα χαρακτηριστικά, μετράει.
    Μιά κουμπωτή επαφή δεν είναι ποτέ καλύτερη απο μιά κολλημένη.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    συμφωνω αλλα αν θες καλυτερη ποιοτητα και features τοτε αναγκαστικα ακολουθεις...

    παντως ειναι και μια εξτρα βολεψη στο στησιμο να ειναι ακομα και αυτα modular...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιά κουμπωτή επαφή δεν είναι ποτέ καλύτερη απο μιά κολλημένη.
    Πές τα δάσκαλε
    Απλά οι πολύ ακριβές σειρές, μπορεί να καταλήξουν σε PC που θα μπουν sleeved καλώδια. Αν είναι modular βοηθά...

  7. #7
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    looney land
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Βλέπω κι εγω 5 νέα posts στο thread, λέω ωραία, θα ακούσω μπόλικες γνώμες. Μπαίνω και κανείς δεν έχει πει το παραμικρό για το τι θα έπαιρνε, τι έχει διαβάσει για τα συγκεκριμένα, τι είναι πιο vfm, κτλ. Βοηθάτε διάολοι και μετά αναλύστε και το φαινόμενο του θερμοκηπίου.

    Όσον αφορά στα semi/full modular, έχεις δίκιο cranky, αλλά παρανόησες το ύφος μου. Δεν το είπα απαξιωτικά το "έστω semi", απλά επειδή παίζω σε ένα HEC 6A19B με μερικές μετατροπές (ξήλωμα του hdd cage για να χωράνε μεγάλες gpu και ανεμπόδιστο airflow, προσθήκη hdd cage lian li σε 3x5.25'' με έξτρα intake fan) και μια μεγάλη ψύκτρα cpu δεν έχω ιδιαίτερο χώρο για άσκοπα καλώδια. Πχ ήδη το corsair που ψόφησε είχε ένα άχρηστο (για μένα, για άλλους ίσως χρήσιμο) 4pin που το είχα διπλώσει από πάνω από το psu με ζόρι. Αν τα καινούρια λοιπόν έχουν ξέρω γω 2x8pin και ποιός ξέρει τι άλλο και έχουν και μεγαλύτερο μήκος από τα παλία θα τα βρω σκούρα στο στήσιμο. Και όχι, αυτό το κουτί δεν το αλλάζω, το λατρεύω και το σέβομαι. Είναι ένα μνημείο σωστού κουτιού σε πολύ προσιτή τιμή, χωρίς φανφάρες και gimmicks.

    Στα διάλα, κάποια κατάρα για derailing έχει αυτό το thread, κατέληξα να μιλάω για cases. Επιστροφή στην πραγματικότητα, πείτε γνώμες για psu

  8. #8
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Αυτό? Έχω καλή εμπειρία από XFX.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΟΥΔΙΑΝΑ
    Router
    Linksys WAG354G
    Προσφατα πηρα το evga 650w p2 αλλα δεν το εχω βαλει ακομα για να εχω αποψη γιατι περιμενω ενα ανταπτορα 3 σε 1 pwm,για 3 αρκτικ ανεμιστηρακια κουτιου που θα παιρνουν ρευμα απο το evga και να βαλω επισης mx4 στα τσιπς.
    Το πηρα 126ευρω απο το visionstudio αλλα τωρα το βλεπω στα 137.
    Παντως αν θελεις να δω κατι με τα καλωδια η οτι αλλο,σε σχεση με το Τhermaltake 80plus που εχω,ελευθερα.
    Ολα τα evga supernova g2-p2-t2 ειναι superflower leadex πλατφορμα οποτε μαλλον απο γκολντ θα πηγαινα στο evga 650 g2 για την τιμη, το "leadex",τα 7 χρονια εγγυηση και τους 100% ιαπωνικους πυκνωτες σε σχεση με τα leadex.
    Επισης νομιζω οτι ειναι λαθος να αποτελει κριτηριο το οτι χαλασε ενα seasonic η ενα superflower.
    Ποσο οικονομικοτερο ειναι ενα πλατινουμ απο ενα γκολντ;αν θυμαμαι καλα για ενα πεντακοσαρι psu,στο 50% της ισχυος του ειναι ~ 6w/h,ποσο ψυχροτερο δεν ξερω..αξιζει την διαφορα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris84 : 21-05-16 στις 08:06.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Seasonic ή XFX, και μόνο.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    looney land
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spulse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό? Έχω καλή εμπειρία από XFX.
    Καλή τιμη, βλέπω οτι είναι βασισμένο σε Seasonic G πλατφόρμα, 5 χρόνια εγγυήση. Μπήκε στα υπόψην.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα τα evga supernova g2-p2-t2 ειναι superflower leadex πλατφορμα οποτε μαλλον απο γκολντ θα πηγαινα στο evga 650 g2 για την τιμη, το "leadex",τα 7 χρονια εγγυηση και τους 100% ιαπωνικους πυκνωτες σε σχεση με τα leadex.
    Επισης νομιζω οτι ειναι λαθος να αποτελει κριτηριο το οτι χαλασε ενα seasonic η ενα superflower.
    Ποσο οικονομικοτερο ειναι ενα πλατινουμ απο ενα γκολντ;αν θυμαμαι καλα για ενα πεντακοσαρι psu,στο 50% της ισχυος του ειναι ~ 6w/h,ποσο ψυχροτερο δεν ξερω..αξιζει την διαφορα;
    Αν το πήρες πρόσφατα τότε πήγαινε γρήγορα στο site της EVGA και κάνε product registration, από 7 πάει στα 10 χρόνια η εγγύηση. Αυτός είναι και ο λόγος που γλυκοκοιτάζω το συγκεκριμένο, τα 10 χρόνια εγγύηση. Οι διαφορές στα efficiencies είναι οι εξής:

    230 V Redundant 10% Load (Ultra Light) 20% Load (Light) 50% Load (Typical) 100% Load (Full) Power Factor
    80 Plus Standard NA NA NA NA 0.90 at 50%
    80 Plus Bronze NA 81% 85% 81% 0.90 at 50%
    80 Plus Silver NA 85% 89% 85% 0.90 at 50%
    80 Plus Gold NA 88% 92% 88% 0.90 at 50%
    80 Plus Platinum NA 90% 94% 91% 0.95 at 50%
    80 Plus Titanium 90% 94% 96% 91% 0.95 at 20%

    Χονδρικά gold με platinum μιλάμε για διαφορές της τάξης του 2-3%

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Seasonic ή XFX, και μόνο.
    Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που θα απέφευγες το EVGA/SF δηλαδή; Και αν ναι αυτός ο λόγος είναι ψυχολογικός ή έχεις ακούσει/διαβάσει κάτι κακό γι'αυτά;

  12. #12
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΟΥΔΙΑΝΑ
    Router
    Linksys WAG354G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daffy Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν το πήρες πρόσφατα τότε πήγαινε γρήγορα στο site της EVGA και κάνε product registration, από 7 πάει στα 10 χρόνια η εγγύηση. Αυτός είναι και ο λόγος που γλυκοκοιτάζω το συγκεκριμένο, τα 10 χρόνια εγγύηση. Οι διαφορές στα efficiencies είναι οι εξής:

    230 V Redundant 10% Load (Ultra Light) 20% Load (Light) 50% Load (Typical) 100% Load (Full) Power Factor
    80 Plus Standard NA NA NA NA 0.90 at 50%
    80 Plus Bronze NA 81% 85% 81% 0.90 at 50%
    80 Plus Silver NA 85% 89% 85% 0.90 at 50%
    80 Plus Gold NA 88% 92% 88% 0.90 at 50%
    80 Plus Platinum NA 90% 94% 91% 0.95 at 50%
    80 Plus Titanium 90% 94% 96% 91% 0.95 at 20%

    Χονδρικά gold με platinum μιλάμε για διαφορές της τάξης του 2-3%
    Για το P2 δεν χρειαζεται registration για τα 10 χρονια,απ'οσα διαβασα....αφου εκανα ομως πρωτα την καταχωρηση.Τωρα για να συστησω καποιο απο οσα κοιτας απο εμπειρια δεν μπορω,το P2 το διαλεξα για την Leadex πλατφορμα,το Platinum σε καλη σχετικα τιμη,τα reviews,την εγγυηση,τους nippon....δηλαδη μια θεωρητικα καλη επιλογη,αλλωστε οποια και να εκανα τετοια θα ηταν αφου ειναι η πρωτη φορα που ψαχτηκα για ποιοτικο τροφοδοτικο..θα δειξει.

  13. #13
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...βρήκα αρκετά ίδια περιστατικά που όλα είχαν να κάνουν με συχνό βάλε/βγάλε της μπρίζας στον τοίχο...
    1. Δεν νομίζω ότι αυτή είναι νορμάλ χρήση. Λογικό βρίσκω ακόμα και το καλύτερο τροφοδοτικό να ταλαιπωρείται από αυτό.

    2. Το είχες πίσω από APC UPS ή voltage regulator; Στην Ελλάδα βρισκόμαστε, της ΓΕΝΟΠ "που δεν είναι συντεχνία" και των δημοσίων υπαλλήλων που δεν ελέγχονται ποτέ.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #14
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    looney land
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Δεν νομίζω ότι αυτή είναι νορμάλ χρήση. Λογικό βρίσκω ακόμα και το καλύτερο τροφοδοτικό να ταλαιπωρείται από αυτό.

    2. Το είχες πίσω από APC UPS ή voltage regulator; Στην Ελλάδα βρισκόμαστε, της ΓΕΝΟΠ "που δεν είναι συντεχνία" και των δημοσίων υπαλλήλων που δεν ελέγχονται ποτέ.
    Όντως δεν ακούγεται σαν νορμάλ χρήση αλλά έχοντας χάσει το προηγούμενο pc εν μέσω καταιγίδας με πτώσεις τάσεις που τρέλαναν το psu, το οποίο με την σειρά του πήρε στην άβυσσο και μητρικές κτλ, μου'χε μείνει φοβία. Οπότε όταν ήταν να μην χρησιμοποιήσω το pc για 5-10 ώρες, το έβγαζα από τον τοίχο. Φυσικά η καλύτερη λύση θα ήταν ένα καλό ups, αλλά αυτά τα 150-300 που κοστίζει δεν περισσεύαν. Δεν ήταν πάντως θέμα βύθισης/υπέρτασης κτλ. Αν σε ενδιαφέρει το θέμα ρίξε μια ματιά εδώ, δυστυχώς το ανακάλυψα αφού την είχα πάθει. Είναι international το forum, οπότε δεν φταίει η ΔΕΗ στην προκειμένη περίπτωση. Κι όλοι ακριβώς το ίδιο σενάριο, πρώτα αρχίζει να κάνει μπαφ όταν το ξαναβάζεις στο ρεύμα και μετά είτε κάνει έκρηξη, είτε πεθαίνει σιωπηλά.

    Όχι, πάνω σε ένα απλό APC surge protection πολύμπριζο. Αυτό εδώ για την ακρίβεια.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά η καλύτερη λύση θα ήταν ένα καλό ups, αλλά αυτά τα 150-300 που κοστίζει δεν περισσεύαν.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, πάνω σε ένα απλό APC surge protection πολύμπριζο. Αυτό εδώ για την ακρίβεια.
    Ούτε αυτά τα €62 περίσσευαν;

    http://www.e-shop.gr/apc-le1200i-sta...a-p-PER.701152

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως δεν ακούγεται σαν νορμάλ χρήση αλλά έχοντας χάσει το προηγούμενο pc εν μέσω καταιγίδας με πτώσεις τάσεις που τρέλαναν το psu, το οποίο με την σειρά του πήρε στην άβυσσο και μητρικές κτλ, μου'χε μείνει φοβία.

    Δεν ήταν πάντως θέμα βύθισης/υπέρτασης κτλ. Αν σε ενδιαφέρει το θέμα ρίξε μια ματιά εδώ, δυστυχώς το ανακάλυψα αφού την είχα πάθει. Είναι international το forum, οπότε δεν φταίει η ΔΕΗ στην προκειμένη περίπτωση. Κι όλοι ακριβώς το ίδιο σενάριο, πρώτα αρχίζει να κάνει μπαφ όταν το ξαναβάζεις στο ρεύμα και μετά είτε κάνει έκρηξη, είτε πεθαίνει σιωπηλά.
    Η καλύτερη λύση ήταν τα €62 που αναφέρθηκαν παραπάνω.

    Αλλά και αυτά τα τσιγκουνεύτηκες, με αποτέλεσμα να μπαζο-βγάζεις πρίζες.

    Και ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να πληρώσεις.

    Η φτήνια τρώει τον παρά.

    Μην ξανακάνεις το ίδιο λάθος. Μάθε από το λάθος σου.

    Τώρα που θα πάρεις καινούριο τροφοδοτικό, δώσε τα €62. Τα αξίζουν πέρα για πέρα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Corsair H100 και e-shop
    Από optimogar στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-16, 20:12
  2. Corsair Σετ 2Χ2GB DDR3 SODIMM Memory (CM3X2GSD1066)
    Από intech στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 23:41
  3. Ανταλλαγή DDR1 Corsair TwinX XMS4400 με DDR2
    Από firefox στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-16, 10:27
  4. Ένα ευχαριστώ στην Corsair.
    Από mathew στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-15, 19:28
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-15, 21:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας