Σελ. 10 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 604
  1. #136
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν το έχω δοκιμάσει γιατι δεν έχω άλλο ρουτερ αλλά έχω βγάλει το bonding και κάνει το ίδιο πράγμα. Ο τεχνικός μου είχε πει ότι η εταιρία που φέρνει τα ρουτερ έκανε δοκιμές και δε βρίσκει κάποιο πρόβλημα. Ο ΟΤΕ λεει πάλι πως δεν έχει θέμα στο bandwidth και υπάρχει μια συνεχόμενη αλληλογραφία μεταξύ των δυο για να βρουν το πρόβλημα. Εγώ θα το δηλώσω αργότερα σήμερα ως βλάβη για δω τι γίνεται.

  2. #137
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    επανέρχομαι στο θέμα των αργών ταχυτήτων κάποιες συγκεκριμένες ώρες με το router του ΟΤΕ. Διαπιστώθηκε πως υπάρχει πρόβλημα στο bonding της συσκευής και δηλώθηκε ως βλάβη. Μου δώσανε demo κωδικούς που τους έβαλα στις ρυθμίσεις του router (login-password) και ως δια μαγείας λύθηκε το πρόβλημα και έχω κανονικές ταχύτητες όπως θα έπρεπε. Απλά με αυτούς τους κωδικούς απενεργοποιείται το bonding τελείως. Και μέχρι να βρουν άκρη μου έδωσαν τους κωδικούς που είχα πριν για το bonding ώστε τις υπόλοιπες ώρες που έχω καλές ταχύτητες να μπορώ να το χρησιμοποιώ όπως θέλω... Αν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.

  3. #138
    Εγγραφή
    07-02-2015
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DGN3500-WDR7500v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεύτερο ρουτερ και πάλι έχω πρόβλημα. Ενώ όλα δείχνουν οκ στο interface όποτε θέλει δίνει ταχύτητα από την σιμ.

  4. #139
    Εγγραφή
    03-07-2018
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Router
    Huawei HA35-10, Vigor2862
    Η μεγαλη κουβεντα για αυτό το θεμα γινεται εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads...-Speed-Booster

  5. #140
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    9-12 το βραδυ τα ιδια συμβαινουν και στο δικο μου 1-2mbps. Απορω τι γινεται. 2η συσκευη, εχω δηλωσει βλαβη και αναμένω... Οσοι το εχουν με 2 ρουτερ, αντιμετωπίζουν το ιδιο προβλημα; Το κινητο κοσμοτε εχει ταχυτητες 60mbps..

  6. #141
    Εγγραφή
    21-11-2012
    Μηνύματα
    426
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16912
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΓΚΑΔΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fdlap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν και υπόλοιποι έχετε αντίστοιχο θέμα με το δικό μου. Από τη στιγμή που έκανα αναβάθμιση σε vdsl Κάθε βράδυ μεταξύ 9-12 το ίντερνετ σέρνεται στην κυριολεξία και συγκεκριμένα μόνο το download όπου παίζει συνήθως τρία με τέσσερα mbps το πολύ και αυτό συμβαίνει κάθε βράδυ από τη στιγμή που αναβάθμισα την γραμμή. Επικοινώνησα με τεχνικό του ΟΤΕ και μου είπε ότι αυτό είναι γενικότερο πρόβλημα και ότι ψάχνω να βρούνε τι ακριβώς συμβαίνει επικοινωνώντας με την Ericsson που προμηθεύει τα router. Συμβαίνει και σε άλλους; Αν θυμάμαι καλά αναφέρθηκε ότι συμβαίνει μόνο όσοι έχουν home speed booster
    Μία από τα ίδια,έχω adsl 24 με 17 download συν το booster,από την ώρα που έγινε voip πριν 3 εβδομάδες κάθε βράδυ 9 με 12 πέφτω στα 2mbps με τέλεια στατιστικά,με χει τρελάνει αυτό το πράγμα.Εχω δηλώσει βλάβη και περιμένω να μου απαντήσουν αύριο.

  7. #142
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pier88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία από τα ίδια,έχω adsl 24 με 17 download συν το booster,από την ώρα που έγινε voip πριν 3 εβδομάδες κάθε βράδυ 9 με 12 πέφτω στα 2mbps με τέλεια στατιστικά,με χει τρελάνει αυτό το πράγμα.Εχω δηλώσει βλάβη και περιμένω να μου απαντήσουν αύριο.
    Νομίζω ότι το ξεματιασμα θα κανει πιο πολυ δουλεια απο αυτους. Εχει καταντησει αηδια, μια σωστη υπηρεσια εβγαλαν και μας την εχουν βγαλει ξινη! Ενταξει με τη καραμελα του εως 24, αλλα και στο 4g ρε γμτ να μη μπορει να δουλεψει ανθρωπινα;
    Βεβαια αν δει καποιος και αλλες εταιριες, ειναι μπροστα με διαφορα. Απο το 2016 εχει ανακοινωσει η vodafone το home speed + (αναλογο) του speedbooster και δεν εχει κανει τιποτα!

  8. #143
    Εγγραφή
    07-02-2015
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DGN3500-WDR7500v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω το HA 35 μαζί με ένα TP-LINK Archer C7.Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις που αναφέρονται στις προηγούμενες σελίδες αλλά όποτε θέλει μου δίνει ταχύτητα από την σιμ.
    Τι μπορεί να φταίει?
    Εδω είναι ένας emulator του interface του router.

    https://emulator.tp-link.com/Archer%20C7_2.0/Index.htm

  9. #144
    Εγγραφή
    24-08-2015
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    To ιδιο συμβαινει με ολους μας σχεδον το βραδυ οι ταχυτητες ειναι πολυ low και σε μερικους παραμενουν το ιδιο και το υπολοιπο της ημερας!

  10. #145
    Εγγραφή
    21-01-2019
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να επιβεβαιώσω κι εγώ με τη σειρά μου το χάλι των προηγουμένων.
    Από τις 20:00 και έως τα μεσάνυχτα η ταχύτητα μειώνεται δραματικά στα σε D: 1-2Μbit/s. Το UP δεν φαίνεται να επηρεάζεται και πολύ αφού παραμένει περίπου στα 4-5Mbit/s. Μετά τα μεσάνυχτα "ως δια μαγείας" επανέρχεται σε φυσιολογικά επίπεδα. Έχω δηλώσει ήδη βλάβη, το πρόβλημα είναι γνωστό απ' ότι μου είπαν, εμένα όμως δεν με ενδιαφέρει αν είναι γνωστό ή άγνωστο. Αμ θα πληρώνω παραπάνω, αμ θα έχω και χειρότερη ταχύτητα τις ώρες που με ενδιαφέρει (αιχμής), από αυτή που είχα πριν;
    Με τον παλιό εξοπλισμό (Speedport Entry) και ενεργοποιημένο το VoiP έπαιζα D: 10-12Mbit/s και U: 0.65/s

    Ίδωμεν

  11. #146
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    525
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Path Level
    Interleaved
    Εχει κανείς παρατηρήσει χαμηλότερη ταχύτητα συγχρονισμού του modem, σε σχέση με το προηγουμενο modem πριν την αλλαγή σε ΗΑ35
    My Personal Blog | WPVice
    WordPress, web etc

  12. #147
    Εγγραφή
    30-07-2016
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE-Δίοδος/HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Καλησπέρα. Έχω ακολουθήσει τον οδηγό και προσπαθώ να σετάρω τον ddns στο speedbooster. Έχω λογαριασμό στο dyndns.org. Έχει δοκιμάσει κανείς να το σετάρει να μου δώσει ένα παράδειγμα πως συμπληρώνω τα πεδία γιατί όταν βάζω μία μου λέει λάθος hostname και μία μου λέει λάθος domain name. Επίσης αν δεν μπορέσω να το κάνω έτσι να προσθέσω ότι έχω βάλει πίσω από το speedbooster ένα speedport στο οποίο ο ddns δούλευε αλλά παρά το dmz τώρα δε δουλεύει. Από το speedport δεν κάνω pppoe call αλλά ip με static ip. Επίσης να προσθέσω ότι το port forwarding στο speedport δουλεύει κανονικά αν χτυπήσω κατευθείαν την ip με την πόρτα που θέλω για τις συσκευές μου φυσικά από εξωτερικό δίκτυο όχι από το ίδιο.

  13. #148
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kjssplass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έχω ακολουθήσει τον οδηγό και προσπαθώ να σετάρω τον ddns στο speedbooster. Έχω λογαριασμό στο dyndns.org. Έχει δοκιμάσει κανείς να το σετάρει να μου δώσει ένα παράδειγμα πως συμπληρώνω τα πεδία γιατί όταν βάζω μία μου λέει λάθος hostname και μία μου λέει λάθος domain name. Επίσης αν δεν μπορέσω να το κάνω έτσι να προσθέσω ότι έχω βάλει πίσω από το speedbooster ένα speedport στο οποίο ο ddns δούλευε αλλά παρά το dmz τώρα δε δουλεύει. Από το speedport δεν κάνω pppoe call αλλά ip με static ip. Επίσης να προσθέσω ότι το port forwarding στο speedport δουλεύει κανονικά αν χτυπήσω κατευθείαν την ip με την πόρτα που θέλω για τις συσκευές μου φυσικά από εξωτερικό δίκτυο όχι από το ίδιο.
    Καλησπέρα...
    Το είχα παραθέσει σε κάποια παλαιότερη απορία άλλου φίλου για το πως το ρυθμίζουμε εκεί.
    Έτσι το έχω εγώ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  photo_2018-12-24_14-13-39.jpg 
Εμφανίσεις:  84 
Μέγεθος:  61,8 KB 
ID: 202142

  14. #149
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kjssplass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έχω ακολουθήσει τον οδηγό και προσπαθώ να σετάρω τον ddns στο speedbooster. Έχω λογαριασμό στο dyndns.org. Έχει δοκιμάσει κανείς να το σετάρει να μου δώσει ένα παράδειγμα πως συμπληρώνω τα πεδία γιατί όταν βάζω μία μου λέει λάθος hostname και μία μου λέει λάθος domain name. Επίσης αν δεν μπορέσω να το κάνω έτσι να προσθέσω ότι έχω βάλει πίσω από το speedbooster ένα speedport στο οποίο ο ddns δούλευε αλλά παρά το dmz τώρα δε δουλεύει. Από το speedport δεν κάνω pppoe call αλλά ip με static ip. Επίσης να προσθέσω ότι το port forwarding στο speedport δουλεύει κανονικά αν χτυπήσω κατευθείαν την ip με την πόρτα που θέλω για τις συσκευές μου φυσικά από εξωτερικό δίκτυο όχι από το ίδιο.
    σκέτο το έχεις... η με την dsl πάνω? γιατί σκέτο δεν δουλεύει!!!

  15. #150
    Εγγραφή
    30-07-2016
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE-Δίοδος/HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Με την dsl.

Σελ. 10 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Hybrid Access Cosmote
    Από pankostas στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-16, 00:02
  2. Hybrid Access
    Από Ligkas στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-16, 11:45
  3. Cosmote Hybrid?
    Από Panagiotis477 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-16, 19:32
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-16, 16:07
  5. Cosmote Huawei E122 και Win 10
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-16, 21:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας