Σελ. 22 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 2121720212223242732 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 604
  1. #316
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα πρώτα fw πριν μερικά χρόνια υπήρχε αυτή η δυνατότητα και στο ΗΑ..
    Όπως υπάρχει έτσι κ αλλιώς σε άλλα ρουτερ..
    Μετά για δικούς τους λόγους το αφαίρεσαν.. Και αυτό πρέπει να έγινε ακριβώς τη περίοδο που το έβαλα εγώ!! Όταν το σύνδεσα στη γραμμή εννοώ και του έβαλαν νεότερο fw..
    Αλλά ευτυχώς πρόλαβα να κρατήσω εικόνες, όταν τις βρω θα τις βάλω έτσι για το αρχείο..

    - - - Updated - - -

    Το πριν στη καρτέλα τηλεφωνίας με προηγούμενο firmware:
    https://i.imgur.com/IttC1uh.jpeg
    https://i.imgur.com/YjQujAQ.jpeg
    https://i.imgur.com/PvKBbo1.jpg
    https://i.imgur.com/aeZp5tZ.jpg
    https://i.imgur.com/htcEYvy.jpg

    Και το μετά όταν μπήκε το τότε νέο (υπάρχει και νεότερο πλέον) firmware:
    https://i.imgur.com/CfQ6V8E.jpg
    https://i.imgur.com/0PMSppN.jpg

    Το καλό σε σύγκριση με τότε είναι ότι πλέον έχουν ενεργή τη δυνατότητα για εξωτερικές κεραίες.. Τότε ήταν κρυφή αυτή η επιλογή..
    Καλά έκαναν λοιπόν και την ενεργοποίησαν..
    Αλλά το να κουτσουρέψουν τη δυνατότητα call log προσωπικά με ξεπερνάει..
    Καιρός λοιπόν να την επαναφέρουν.. Και άμεσα.. Τουλάχιστον για να βλέπεις τις κλήσεις που κάνεις.. Σαν άνθρωπος.. Να μη κρατάς τεφτέρι δλδ.. Δεν κρατάνε όλοι οι ασύρματοι call log, και όχι λεπτομερές δλδ..
    πολυ ενδιαφερον και κατατοπιστικες οι φωτογραφιες σου , και το τελειο αμα το ξανα βαλουνε ειναι οτι θα μπορεις να βλεπεις το συνολο των κλησεων προς κινητα και να μην ξεφευγεις απο τον δωρεαν χρονο ομιλιας. Μακαρι καποια στιγμη να βαλουνε ενημερωση για το υπολοιπο του χρονου ομιλιας προς κινητα ή εστω στο 80% και στο 100 % της χρησης να σου ερχεται καποιο sms ή email για να το ξερεις θα ητανε πολυ χρησιμο!.

  2. #317
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ ενδιαφερον και κατατοπιστικες οι φωτογραφιες σου , και το τελειο αμα το ξανα βαλουνε ειναι οτι θα μπορεις να βλεπεις το συνολο των κλησεων προς κινητα και να μην ξεφευγεις απο τον δωρεαν χρονο ομιλιας. Μακαρι καποια στιγμη να βαλουνε ενημερωση για το υπολοιπο του χρονου ομιλιας προς κινητα ή εστω στο 80% και στο 100 % της χρησης να σου ερχεται καποιο sms ή email για να το ξερεις θα ητανε πολυ χρησιμο!.
    Γι'αυτό κρατάμε screenshot.. Το έχω κόλλημα γενικά να κρατάω τέτοια screenshot..
    Το ότι αφαίρεσαν πάντως το call log ήταν μεγάλο fail..
    Αλήθεια, ο οτε δεν ενημερώνει όταν ξεπεράσεις το χρόνο προς κινητά ε;
    Ούτε η wind ενημερώνει νομίζω..
    Μόνο η βόντα το κάνει άραγε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #318
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι'αυτό κρατάμε screenshot.. Το έχω κόλλημα γενικά να κρατάω τέτοια screenshot..
    Το ότι αφαίρεσαν πάντως το call log ήταν μεγάλο fail..
    Αλήθεια, ο οτε δεν ενημερώνει όταν ξεπεράσεις το χρόνο προς κινητά ε;
    Ούτε η wind ενημερώνει νομίζω..
    Μόνο η βόντα το κάνει άραγε;
    πιστευω οτι η vodafone θα πρεπει να εχει ενημερωση για το 80% και το 100% των λεπτων ομιλιας προς κινητα με sms στο κινητο.
    Μονο η nova (forthnet) εχει την δυνατοτητα να βλεπεις ποσο χρονο ομιλιας εχεις προς κινητα κανωντας εγραφη στο αντιστοιχο my account online μεσω της σελιδας τους. Η forthnet ητανε η μοναδικη που το ειχε. Επισης μην ξεχναμε και πρωτη η nova δινει απεριοριστες κλησεις προς κινητα απο το σταθερο που κανενας παροχος σταθερης τηλεφωνιας δεν το παρεχει αυτην την στιγμη.
    Για τους χρηστες cosmote double play για το προγραμμα εως 24 επειδη την πατησα και ειχα το προγραμμα με τα 120 λεπτα προς κινητα ( με παγιο 26,90 ευρω ) και ξεφυγα και επληρωσα 75 ευρω τον μηνα , μετα πηρα και αλλαξα και εβαλα το προγραμμα με 7 ωρες προς κινητα ελλαδος με 2 ευρω παραπανω στο παγιο ( εχω βαλει email λογαριασμο ) δηλαδη το προγραμμα αυτο εδω https://www.cosmote.gr/eshop/global/...tId=prod430029 .Αμα ξεφυγεις στο χρονο ομιλιας προς κινητα χρεωνει 0,50 ευρω το λεπτο αρκετα ακριβα. Γενικα θεωρω το προγραμμα με τις 7ωρες αρκετα μεγαλο και δυσκολα καποιος θα το ξεπερασει.

  4. #319
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευω οτι η vodafone θα πρεπει να εχει ενημερωση για το 80% και το 100% των λεπτων ομιλιας προς κινητα με sms στο κινητο.
    Μονο η nova (forthnet) εχει την δυνατοτητα να βλεπεις ποσο χρονο ομιλιας εχεις προς κινητα κανωντας εγραφη στο αντιστοιχο my account online μεσω της σελιδας τους. Η forthnet ητανε η μοναδικη που το ειχε. Επισης μην ξεχναμε και πρωτη η nova δινει απεριοριστες κλησεις προς κινητα απο το σταθερο που κανενας παροχος σταθερης τηλεφωνιας δεν το παρεχει αυτην την στιγμη.
    Για τους χρηστες cosmote double play για το προγραμμα εως 24 επειδη την πατησα και ειχα το προγραμμα με τα 120 λεπτα προς κινητα ( με παγιο 26,90 ευρω ) και ξεφυγα και επληρωσα 75 ευρω τον μηνα , μετα πηρα και αλλαξα και εβαλα το προγραμμα με 7 ωρες προς κινητα ελλαδος με 2 ευρω παραπανω στο παγιο ( εχω βαλει email λογαριασμο ) δηλαδη το προγραμμα αυτο εδω https://www.cosmote.gr/eshop/global/...tId=prod430029 .Αμα ξεφυγεις στο χρονο ομιλιας προς κινητα χρεωνει 0,50 ευρω το λεπτο αρκετα ακριβα. Γενικα θεωρω το προγραμμα με τις 7ωρες αρκετα μεγαλο και δυσκολα καποιος θα το ξεπερασει.
    Στη βόντα που είμαι τώρα έρχεται μνμ στο 80% (αργεί να έρθει όμως κ θέλει προσοχή), παλαιότερα το είχαν μόνο σε συγκεκριμένα προγράμματα.
    Επίσης όταν λέμε κάτι απεριόριστο συνήθως (δλδ παλαιότερα) ήταν για 1500λ. Τώρα νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό, το έχουν ελεύθερο, νομίζω.. Αν και για περισσότερα πρέπει να βλέπουμε τα ψιλά γράμματα..
    Το πρόγραμμα που έχω τώρα έχει με 23ε 800' προς κινητά, ήταν μια έκπτωση που έβγαλε η cyta πριν περάσει στα χέρια της βόντα, αλλά μου το ανανέωσαν κ μετά στα ίδια.. Κάτι σαν μισό-απεριόριστο θα το έλεγες..
    Πριν μερικά χρόνια και εγώ είχα ξεφύγει με τα κινητά, και για ~2 ώρες έξτρα, τράβαγα τα μαλλιά μου.. Τα βρήκα μεν με το πάροχο.. Κάπως..
    Αλλά γενικά κακώς τους έχουν αφήσει έτσι με τις χρεώσεις εκτός παγίου.. Την ώρα που το αντίστοιχο προπληρωμένο πακέτο ομιλίας έχει σχεδόν αστείο κόστος αν το είχες βάλει από πριν..
    Ο οτε πάντως άρχισε τελευταίος νομίζω να αυξάνει τις χρεώσεις κλήσεων εκτός παγίου.. Για δες τους άλλους παρόχους να τρελαθείς..
    Μεγάλη προσοχή θέλει και στα 4-5 ψήφια με τη δήθεν αστική χρέωση.. Δες τους τιμοκαταλόγους να σου πω εγώ αστική χρέωση..
    Εγώ αυτά τα 4-5 ψήφια όποτε χρειαστεί (π.χ κανα δήμο η για ραντεβού σε νοσοκομείο κλπ) τα καλώ από άλλο voip πάροχο που τα έχει κάπως πιο φθηνά και πάλι κάνεις αγώνα να μιλήσεις πριν σου φάει τα χρήματα.. Βέβαια όπου μπορώ π.χ δεκο κλπ κλπ ψάχνω σταθερό να πάρω αν έχουν.. Α, και ραντεβού σε πεδυ κλπ, μόνο μέσω ίντερνετ, σιγά μη τους παίρνουμε στα 5ψήφια.. Πάνε αυτά.. Επιτέλους..
    Δεν ισχύει το ίδιο όμως για τους ηλικιωμένους και αναγκάζονται να παίρνουν.. Στο κανονικό σταθερό έχω φραγή σε όλα πλην από σταθερά/κινητά.. Δε γίνεται αλλιώς.. Εδώ όμως ο οτε κατα την άποψη μου είναι λάθος.. Που χρεώνει τη φραγή δλδ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-10-20 στις 18:48.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #320
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Καλησπέρα! Μια βιαστική ερώτηση αν είναι εύκολο. Έχω πρόβλημα στην περιοχή της εργασίας μου και έχει κοπεί καλώδιο του ΟΤΕ και έχω βρεθεί να είναι χωρίς τηλέφωνο και Ίντερνετ. Ζήτησα απ τους φωστήρες να μου δώσουν ένα speedbooster να κάνω τη δουλειά μου, αλλά αυτοί μου πρότειναν pocket WiFi όπου φυσικά δε με βολεύει εξαιτίας των καμερών και ενός σέρβερ όπου χρειάζομαι Ethernet.
    Σκέφτομαι να πάρω να παραγγείλω το speedbooster και στις 14 μέρες να κάνω υπαναχώρηση.
    Δυο ερωτήσεις τώρα..
    1) χωρίς καθόλου τηλεφωνία και Ίντερνετ να υποθέσω πως θα δουλεύει με το 4G και μόνο, έτσι;
    2) κάποιος που έχει το ρουτερ, μπορεί να μου πει ποιες υπηρεσίες ddns δίνει μέσα από το ρουτερ;

  6. #321
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ddns νομίζω δε μου δούλευε

  7. #322
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Μια βιαστική ερώτηση αν είναι εύκολο. Έχω πρόβλημα στην περιοχή της εργασίας μου και έχει κοπεί καλώδιο του ΟΤΕ και έχω βρεθεί να είναι χωρίς τηλέφωνο και Ίντερνετ. Ζήτησα απ τους φωστήρες να μου δώσουν ένα speedbooster να κάνω τη δουλειά μου, αλλά αυτοί μου πρότειναν pocket WiFi όπου φυσικά δε με βολεύει εξαιτίας των καμερών και ενός σέρβερ όπου χρειάζομαι Ethernet.
    Σκέφτομαι να πάρω να παραγγείλω το speedbooster και στις 14 μέρες να κάνω υπαναχώρηση.
    Δυο ερωτήσεις τώρα..
    1) χωρίς καθόλου τηλεφωνία και Ίντερνετ να υποθέσω πως θα δουλεύει με το 4G και μόνο, έτσι;
    2) κάποιος που έχει το ρουτερ, μπορεί να μου πει ποιες υπηρεσίες ddns δίνει μέσα από το ρουτερ;
    Αν ζητήσεις αυτό;
    Για να μη μπλέκεις με δεσμεύσεις κλπ..

    COSMOTE 4G WIFI ROUTER
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr..._internet.html
    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...d=ger_20374178
    Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχει ethernet..
    https://www.germanos.gr/product/cosm...uter/20374178/
    Ναι, έχει.. 3-4..

    Όσο για το cgnat στην ip τους λες και το βγάζουν νομίζω..

    - - - Updated - - -

    Βρήκα και αυτά..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...r-και-Skype
    https://www.adslgr.com/forum/threads...κτύου-4G
    https://avclub.gr/forum/showthread.p...ket-WiFi/page5

    Το θέμα είναι ότι μέχρι να τα κανονίσεις όλα αυτά, το πως και τι θα γίνει, μην έχουν φτιάξει τη σταθερή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 22-10-20 στις 04:04.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #323
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Μια βιαστική ερώτηση αν είναι εύκολο. Έχω πρόβλημα στην περιοχή της εργασίας μου και έχει κοπεί καλώδιο του ΟΤΕ και έχω βρεθεί να είναι χωρίς τηλέφωνο και Ίντερνετ. Ζήτησα απ τους φωστήρες να μου δώσουν ένα speedbooster να κάνω τη δουλειά μου, αλλά αυτοί μου πρότειναν pocket WiFi όπου φυσικά δε με βολεύει εξαιτίας των καμερών και ενός σέρβερ όπου χρειάζομαι Ethernet.
    Σκέφτομαι να πάρω να παραγγείλω το speedbooster και στις 14 μέρες να κάνω υπαναχώρηση.
    Δυο ερωτήσεις τώρα..
    1) χωρίς καθόλου τηλεφωνία και Ίντερνετ να υποθέσω πως θα δουλεύει με το 4G και μόνο, έτσι;
    2) κάποιος που έχει το ρουτερ, μπορεί να μου πει ποιες υπηρεσίες ddns δίνει μέσα από το ρουτερ;
    Σαν υπηρεσίες για το 2ο κομμάτι υποστηρίζει αυτές...

  9. #324
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Γενικά είναι τραγικοί. Χθες που μίλησα ακόμα και για το δωρεάν pocket WiFi, θέλουν λέει δυο μέρες για να περάσει το αίτημα όποτε πηγαίνει από Δευτέρα η παραλαβή. Η αποκατάσταση της ζημιάς μου λένε για τέλος του μήνα πως προορίζεται. Ώρες ώρες αυτή η γραφειοκρατεία τσακίζει κόκαλα..
    Μάλλον θα πρέπει να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω άλλη μια βδομάδα..

  10. #325
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εμενα μου εκλεισαν τη βλαβη μετα απο 3 μηνες . Τους συνεργειαδες κοιτα να τους περνεις με το καλο καθε πρωι με καφεδες

  11. #326
    Εγγραφή
    22-10-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους! Κατοχος και εγω του HA35 εδω και ενα μηνα και εχω προβληματα. Το πρωτο ρουτερ δεν μπορουσε να συνδεσει μεσω wifi παραπανω απο 15 devices. Μιλησα με το support του ΟΤΕ καναμε και reset αλλα δεν βγαλαμε καμια ακρη. Μου ειπαν οτι μαλλον ειναι προβληματικο και μου ειπαν να το επιστρεψω και να παρω αλλο. Ετσι και εγινε λοιπον, εγκατεστησα το νεο ρουτερ και χαρηκα που ειδα να συνδεονται 16 συσκευες... μεχρι να διαπιστωσω οτι μονο τοσο μπορουσε να συνδεσει το μεγιστο. Εχει κανεις σας καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο? εχει συμβει σε κανεναν απο εσας? Ευχαριστω.

  12. #327
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nagual13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους! Κατοχος και εγω του HA35 εδω και ενα μηνα και εχω προβληματα. Το πρωτο ρουτερ δεν μπορουσε να συνδεσει μεσω wifi παραπανω απο 15 devices. Μιλησα με το support του ΟΤΕ καναμε και reset αλλα δεν βγαλαμε καμια ακρη. Μου ειπαν οτι μαλλον ειναι προβληματικο και μου ειπαν να το επιστρεψω και να παρω αλλο. Ετσι και εγινε λοιπον, εγκατεστησα το νεο ρουτερ και χαρηκα που ειδα να συνδεονται 16 συσκευες... μεχρι να διαπιστωσω οτι μονο τοσο μπορουσε να συνδεσει το μεγιστο. Εχει κανεις σας καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο? εχει συμβει σε κανεναν απο εσας? Ευχαριστω.
    εγω στην θεση θα ειχα παρει ενα extender και θα το ειχα συνδεσει με ethernet με το ρουτερ και οσες συσκευες δεν μπορουσανε να συνδεθουνε στο ρουτερ θα τις συνδεγα με το extender και θα τελειωνε το θεμα . Κατι αλλο το huawei οπως και αλλα ρουτερ μπορουνε να εκπεμπουνε παραπανω απο ενα ssid ( wifi δικτυα ) δοκιμασε να βαλεις το 2 ssied( wifi ) να εχει αλλο ονομα και να δεις αμα οι συνδευες που δεν μπορουνε να συνδεθουνε στο wifi 1 να δεις αμα μπορουνε να συνδεθουνε στο wifi 2 .

  13. #328
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είχε τύχει σε κανενα να ξεκινήσει τη μερα του ρεσετ με 100 gb να κατεβαζει με 5 και μετα απο λιγο να κλειδωσει παλι στο 1 ;

  14. #329
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε τύχει σε κανενα να ξεκινήσει τη μερα του ρεσετ με 100 gb να κατεβαζει με 5 και μετα απο λιγο να κλειδωσει παλι στο 1 ;
    να κατεβαζει με 5mbs ; την ημερα ; ποτε; δεν μου εχει τυχει μονο το βραδυ αλλα οχι και 1 mbs ! αφου η γραμμη του adsl δεν κλειδωνει σε καποιους στο 1mbs ; εμενα που μου το εχουνε κλειδωσει στα 7 θα δω κατι χαμηλοτερο απο 7.

  15. #330
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οχι 5 ΜΒPS Αμα εχεις σταθμο με κεραιες και load balancer χτυπαει 80 mbps για μερικες ωρες χαμηλης κυκλοφοριας συνήθως ξημερωματα

Σελ. 22 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 2121720212223242732 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Hybrid Access Cosmote
    Από pankostas στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-16, 00:02
  2. Hybrid Access
    Από Ligkas στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-16, 11:45
  3. Cosmote Hybrid?
    Από Panagiotis477 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-16, 19:32
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-16, 16:07
  5. Cosmote Huawei E122 και Win 10
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-16, 21:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας