Σελ. 41 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 21313639404142 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 601-615 από 618
  1. #601
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουμ που το βρηκες 100 ευρο ?
    ναι το ειχα δει στο scroutz και λεω ποσο επεσε!! παντως τωρα που το ξανα κοιταω 149 ευρω το εχει. Μπορει να ητανε προσφορα .

  2. #602
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.477
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Και αν θέλουμε να έχει και voip;
    Υπάρχει το mr6500 αλλά το hw του είναι ολίγον αδύναμο...
    Μετά υπάρχουν και πιο καλά cat6/7 και με 5αρα μπάντα και με voip σε huawei/zte περίπου στις ίδιες τιμές που αναφέρθηκαν πριν...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x
    Gre-goir-X23.

  3. #603
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Καλησπέρα αν και το νήμα είναι πολύ παλιό ρωτώ μήπως βρήκε άκρη για το Nat Loοpback στο Speedbooster 2?

  4. #604
    Εγγραφή
    22-01-2020
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    MR
    Δεν έχω καθόλου τηλέφωνο αλλά για κάπου 60 smart συσκευές και κάμερες χρησιμοποιώ το μόντεμ ως 4G με κάρτα sim. Το επέκτεινα με ένα mesh 2 συσκευών της huawei για να έχω καλύτερη κάλυψη σε πιο απομακρυσμένα σημεία και οντως δούλεψε καλύτερα. Γλυκάθηκα όμως και βρήκα black friday ένα ακόμα mesh σετ με 3 της zyxel και το πήρα για ακόμα καλύτερη διαχείρηση των συσκευών.
    Σε ΟΛΕΣ έχω δώσει κοινό ssid . Εβαλα το υβριδικό huawei να δίνει internet στο huawei meshκαι αυτό στο zyxel mesh. Αυτά τα 2 απο κατασκευής παίρνουν διαφορετικές ip που σημαίνει 2 διαφορετικά interface + 1 του 1ου hybrid. Δεν ξέρω τι να κάνω με τα 5ghz, να τα αφήσω όλα ανοικτά ? Εχω 3 ssid 5ghz τώρα και το αρχικό. Στο zyxel δεν κλείνουν - δεν τα διαχωρίζει, μόνο κοινό ssid μπορείς να δώσεις. Στα άλλα μπορώ αλλά αν τα κλείσω δεν θα έχω wifi πρόσβαση σε αυτά παρα μόνο με καλώδιο καθώς και στα 3 έχω δώσει κοινό ssid. Εχετε κάτι να μου προτείνετε ή έχω κάνει κάτι λάθος ?
    Επίσης αν μπορείτε να μου πείτε αν πρέπει να κάνω κάποιο άλλο σετάρισμα στις ρυθμίσεις όλων πέρα απο την ssid. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  5. #605
    Εγγραφή
    21-09-2022
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδία, καταλαβαίνω ότι το θέμα είναι παλιό αλλά είναι ότι ποιο κοντά σε αυτό που θέλω να ρωτήσω. Ζω στην Παρο και το internet δεν είναι ότι καλύτερο (max 25down/2 up) αλλά την κάνει την δουλειά. Εχω το hybrid Booster της Cosmote και έχω ρυθμίσει το PC που παίζω games δίνω μόνο μεσο LAN για να έχω χαμηλό ping και όλες οι άλλες συσκευές χρησιμοποιώντας το bonding φτάνουν στα 40-50 και έτσι άνετα streamro ταινίες κλπ. Επειδη έχει αρχίσει να μου κάνει κάποια κόλπα το modem σκεφτόμουνα να το αλλάξω. Με το MR600 της TPlink μπορώ να έχω ταυτόχρονα την VDSL και το 4G εάν όχι μπορείτε να προτείνετε ένα κάλο υποκατάστατο του Booster? Επίσης έχω την Landline με Cosmote μπορώ να κρατήσω την γραμμή και να έχω sim από άλλον provider?

  6. #606
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.477
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Περίεργη περιγραφή...
    Τι ακριβώς θες να κάνεις δεν έχω καταλάβει....
    Το booster θα το κρατήσεις;
    Ποιο ρούτερ έχεις; Το πρώτο η το δεύτερο;
    Με 4g router δεν μπορείς να κάνεις ότι με το booster τώρα... Δηλαδή bonding στις ταχύτητες...
    Μόνο load balance που θα λες στις συσκευές ποια γραμμή να χρησιμοποιήσουν και αυτό πάλι με χρήση πρόσθετου ρούτερ πχ er605...
    Αν τώρα κρατήσεις τη dsl κανε το πάνω που λέω...
    Αν κ δεν βλέπω το νόημα αν πας σε απεριόριστο πακέτο κινητής... Και όχι σε έξτρα σιμ...
    Στο ερώτημα σου ναι μπορείς να κρατήσεις τη σταθερή και να βάλεις κινητό 4g router από άλλο πάροχο αλλά υπό προϋποθέσεις...
    Για ρούτερ δες από zyxel store το lte5398...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x
    Gre-goir-X23.

  7. #607
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργη περιγραφή...
    Τι ακριβώς θες να κάνεις δεν έχω καταλάβει....
    Το booster θα το κρατήσεις;
    Ποιο ρούτερ έχεις; Το πρώτο η το δεύτερο;
    Με 4g router δεν μπορείς να κάνεις ότι με το booster τώρα... Δηλαδή bonding στις ταχύτητες...
    Μόνο load balance που θα λες στις συσκευές ποια γραμμή να χρησιμοποιήσουν και αυτό πάλι με χρήση πρόσθετου ρούτερ πχ er605...
    Αν τώρα κρατήσεις τη dsl κανε το πάνω που λέω...
    Αν κ δεν βλέπω το νόημα αν πας σε απεριόριστο πακέτο κινητής... Και όχι σε έξτρα σιμ...
    Στο ερώτημα σου ναι μπορείς να κρατήσεις τη σταθερή και να βάλεις κινητό 4g router από άλλο πάροχο αλλά υπό προϋποθέσεις...
    Για ρούτερ δες από zyxel store το lte5398...
    Υπαρχει προσφορα ακομα για το κοσμοτε ιντερνετ με καρτα με 55 ευρω για 3 μηνες , 25 ευρω για 1 μηνα και 80ευρω για 3 μηνες απεριοριστα και 400gb για 9 μηνες ισχυει για ενεργοποιησεις εως 15/9. Επισης αμα θελεις απεριοριστα στην vodafone υπαρχει πακετο συμβολαιου με τα παντα απεριοριστα με 28,36 ευρω με συμβολαιο για 12 μηνες στην hrs ( Ελληνικες ραδιουπηρεσιες και χρησιμοποιει την vodafone ) .Πρακτικα σου δινει συμβολαιο της εταιρειας στο δικο ονομα .
    Παντως η καρτα σημ του booster δεν δουλευει σε αλλο ρουτερ εκτος απο το υπαρχον.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από potterbaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδία, καταλαβαίνω ότι το θέμα είναι παλιό αλλά είναι ότι ποιο κοντά σε αυτό που θέλω να ρωτήσω. Ζω στην Παρο και το internet δεν είναι ότι καλύτερο (max 25down/2 up) αλλά την κάνει την δουλειά. Εχω το hybrid Booster της Cosmote και έχω ρυθμίσει το PC που παίζω games δίνω μόνο μεσο LAN για να έχω χαμηλό ping και όλες οι άλλες συσκευές χρησιμοποιώντας το bonding φτάνουν στα 40-50 και έτσι άνετα streamro ταινίες κλπ. Επειδη έχει αρχίσει να μου κάνει κάποια κόλπα το modem σκεφτόμουνα να το αλλάξω. Με το MR600 της TPlink μπορώ να έχω ταυτόχρονα την VDSL και το 4G εάν όχι μπορείτε να προτείνετε ένα κάλο υποκατάστατο του Booster? Επίσης έχω την Landline με Cosmote μπορώ να κρατήσω την γραμμή και να έχω sim από άλλον provider?
    καρχας αμα εχεις το booster 1 μοντεμ ζητα αλλαγη στο booster 2 . Απο την αλλη τι κολπα σου κανει το modem ; . Παντως και τα 25/2 σε vdsl δεν ειναι και ασχημα. Εγω πιανω 8mbs και με το booster φτανω τα 50mbs down /5upload .

  8. #608
    Εγγραφή
    21-09-2022
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Eυχαριστώ για την απαντηση και ναι εχεις δίκιο διατύπωσα το προβλημά μου λιγο λάθος. Ξέχνα το πρώτο post μου. Η τελικές μου απορίες είναι οι εξείς:

    1ον μπόρω στο Η35(έχω το v2) να έχω τις συσκευές οπως η τηλεόραση μόνο με το 4G?(σίγουρα μπορω να κανω το αντιθετο, να έχω το pc μονο με το vdsl αλλα δε βρίσκω το αντίθετο )
    2ον Μπορώ να αλλάξω την sim του h35 σε άλλο provider γιατι απο την cosmote μου λενε κατι τρελές τιμες για unlimited data.
    3ον Με ενα modem όπως το mr600 η το zyxel που μου προτείνεις μπορω να κάνω τα προηγουμενος αναφερόμενα?(vdsl αποκλειστικά στο pc me ethernet και η αλλες συσκευές αποκλειστικά με 4g)

    Φαντάζομαι οτι τα προτεινόμενα modem περνουν οποιαδήποτε sim card με unlimited data(εχω κάτι εταιρικούς αριθμους που δεν χρησιμοποιώ)
    Θέλω την διαφοροποίηση γιατι με το 4g έχω πολύ υψηλά ping που με ενοχλεί στο gaming αλλα δε με ανοχλεί καθόλου στο streaming.

  9. #609
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.477
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να ορίσεις ποια συσκευή θα βγαίνει από που...
    Το πώς θα στο πουν τα παιδιά που το έχουν αν δυσκολεύεσαι να το βρεις...
    Νομίζω δηλαδή... Τώρα αν είναι μόνο για τη vdsl δεν ξέρω..

    Μετά..
    Άλλη σιμ δεν μπορεί να μπει...

    Τα υπόλοιπα που γράψαμε αφορούν ξεχωριστό συμβόλαιο με απεριόριστα με χρήση των υπολοίπων ρούτερ...
    Όχι συνδυαστικά με το booster..
    Δλδ μπορείς και συνδυαστικά αλλά δεν έχει νόημα....

    Στόχος σου είναι να μας πουν τα παιδιά αν μπορεί να οριστεί στο booster αυτό που θες...

    Διαφορετικά μετά πάμε σε άλλες λύσεις...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x
    Gre-goir-X23.

  10. #610
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.708
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ADSL 8/1 & FTTH 500/50
    ISP
    Wind ADSL & Nova FTTH
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyzel-Nokia /Sophos XG
    Νομίζω άλλη sim μπαίνει και δουλεύει κανονικά , η sim που έχει αυτό δεν παίζει αλλού.
    Βέβαια με άλλη sim δεν δουλεύει το bonding.
    Από το 2014 VDSL περίμενα..
    Τελικά φτάσαμε 2024 για να μπορέσω να βάλω FTTH.
    Τι είναι 10 χρονάκια μπροστά στην αιωνιότητα;

  11. #611
    Εγγραφή
    21-09-2022
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδιά σκέφτομαι να πάω σε starlink και να κρατήσω και την γραμμή της cosmote οπότε με 67 ευρώ(40 starlink + 27 cosmote) το μήνα αν και είναι πολλά θα είμαι φουλ καλυμμένος.

  12. #612
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από potterbaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eυχαριστώ για την απαντηση και ναι εχεις δίκιο διατύπωσα το προβλημά μου λιγο λάθος. Ξέχνα το πρώτο post μου. Η τελικές μου απορίες είναι οι εξείς:

    1ον μπόρω στο Η35(έχω το v2) να έχω τις συσκευές οπως η τηλεόραση μόνο με το 4G?(σίγουρα μπορω να κανω το αντιθετο, να έχω το pc μονο με το vdsl αλλα δε βρίσκω το αντίθετο )
    2ον Μπορώ να αλλάξω την sim του h35 σε άλλο provider γιατι απο την cosmote μου λενε κατι τρελές τιμες για unlimited data.
    3ον Με ενα modem όπως το mr600 η το zyxel που μου προτείνεις μπορω να κάνω τα προηγουμενος αναφερόμενα?(vdsl αποκλειστικά στο pc me ethernet και η αλλες συσκευές αποκλειστικά με 4g)

    Φαντάζομαι οτι τα προτεινόμενα modem περνουν οποιαδήποτε sim card με unlimited data(εχω κάτι εταιρικούς αριθμους που δεν χρησιμοποιώ)
    Θέλω την διαφοροποίηση γιατι με το 4g έχω πολύ υψηλά ping που με ενοχλεί στο gaming αλλα δε με ανοχλεί καθόλου στο streaming.
    Καλησπέρα, ομοιοπαθής και εγώ.. απ' όσο το έχω ψάξει δυστυχώς δεν έχω βρεί επιλογή για το 4G μόνο σε συσκευές. Θα μου έλυνε τα χέρια..

    Sim να αλλάξεις δε μπορείς. Δεν θα ισχύει το bond

    Μπορείς να έχεις 2 router ένα για vdsl στο pc που παίζεις και άλλο με νέα sim για 4g/5g ή starlink καταργώντας το booster αλλά θα ανέβεις πολύ σε κόστος συνδρομής και εξοπλισμού. Εσύ θα το κρίνεις.

    Εγώ σκέφτηκα να βάλω άλλο router μετά το HA35 αλλά θα είχα θέματα με το bonding. Γενικά η λύση του booster είναι ώς έχει χωρίς ευελιξία. Είναι σχετικά οικονομική και μια μάπα σύνδεση χαλκού την κάνει ανεκτή αλλά ως εκεί. Πολύ σπαστικό το data cap των μόλις 200gb που μετά σε περιορίζει στην ταχύτητα..

    Ένα "κόλπο" που κάνω είναι να σβήνω το router για κανά λεπτό πρίν ξεκινήσω το gaming . Περιέργως τα πράγματα στρώνουν στην μίζερη γραμμή και θα πάρω το καλύτερο δυνατό latency των δυνατοτήτων της (μέχρι να ξαναχρειαστεί reboot). Ψάξου λίγο και με το profil που σε έχουν στον ΟΤΕ, πάρε τους και πές τους ότι παίζεις παιχνίδια αν δε το έχεις κάνει ήδη.

  13. #613
    Εγγραφή
    21-09-2022
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τους έχω πάρει και μου έχουν πει έχουν αλλάξει το profil κλπ. Είναι δράμα οι ταχύτητες από αυτήν την μεριά του νησιού που είμαι(Πάρος). Starlink από την άλλη που έχουν βάλει κατι φίλοι(μόνο streaming και casual use) πάει πολύ καλά.
    Τώρα με το gen3 router τους που έχει πάνω 2 ethernet και με τα 40 ευρώ το μήνα λέω να το πάρω και έαν πάει καλά και με gaming κλπ θα σταματήσω το landline. Τα 349 για τον εξοπλισμό με τσούζουν λίγο αλλά μία άλλη και τα καλά 4g modem καπου στο 200αρι είναι.

    Επίσης θετικό για εδώ στο νησί, εάν αλλάξω σπίτι και πάω σε περιοχή χωρίς net δε θα υπάρχει πρόβλημα.

  14. #614
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το Starlink το έχω σκεφτεί πολύ σοβαρά και εγώ κατά καιρούς. Εδώ στο forum βέβαια έχει παίξει πολύ περισσότερο η 4g/5g λύση λόγω των extra data sim που ήταν τσάμπα και πλεόν καταργήθηκαν. Τι bandwith σου δίνει η vdsl και γιατί δε σου αρκεί ?

    Επίσης παίζει ρόλο τι games παίζεις (γράψε αν θές) και πόσο casual η competitive είσαι. Εγώ ας πούμε που παίζω μόνο Online fps έχω ocd με το latency. Μπορείς να δοκιμάσεις το starlink και στην τελική να πουλήσεις τον εξοπλισμό αν δε σε καλύψει με κάποια χασούρα βέβαια. Ψάξου λίγο με την εγκατάσταση του, καλώδια κτλ

  15. #615
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.477
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω άλλη sim μπαίνει και δουλεύει κανονικά , η sim που έχει αυτό δεν παίζει αλλού.
    Βέβαια με άλλη sim δεν δουλεύει το bonding.
    Έχεις δίκιο άλλη σιμ στο ρούτερ μπορεί να μπει και να δουλέψει... Μου ξέφυγε εκείνη τη στιγμή που έγραφα...

    Τώρα αν η σιμ μπει αλλού και ρυθμιστεί και το σωστό apn, δεν ξέρω αν θα παίξει....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από potterbaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά σκέφτομαι να πάω σε starlink και να κρατήσω και την γραμμή της cosmote οπότε με 67 ευρώ(40 starlink + 27 cosmote) το μήνα αν και είναι πολλά θα είμαι φουλ καλυμμένος.
    Αν έχεις ελεύθερη ταράτσα σε μονοκατοικία και όλες οι προϋποθέσεις είναι οκ....
    Δηλαδή σε καλύπτει, go for it... Why not?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, ομοιοπαθής και εγώ.. απ' όσο το έχω ψάξει δυστυχώς δεν έχω βρεί επιλογή για το 4G μόνο σε συσκευές. Θα μου έλυνε τα χέρια..

    Sim να αλλάξεις δε μπορείς. Δεν θα ισχύει το bond

    Μπορείς να έχεις 2 router ένα για vdsl στο pc που παίζεις και άλλο με νέα sim για 4g/5g ή starlink καταργώντας το booster αλλά θα ανέβεις πολύ σε κόστος συνδρομής και εξοπλισμού. Εσύ θα το κρίνεις.

    Εγώ σκέφτηκα να βάλω άλλο router μετά το HA35 αλλά θα είχα θέματα με το bonding. Γενικά η λύση του booster είναι ώς έχει χωρίς ευελιξία. Είναι σχετικά οικονομική και μια μάπα σύνδεση χαλκού την κάνει ανεκτή αλλά ως εκεί. Πολύ σπαστικό το data cap των μόλις 200gb που μετά σε περιορίζει στην ταχύτητα..

    Ένα "κόλπο" που κάνω είναι να σβήνω το router για κανά λεπτό πρίν ξεκινήσω το gaming . Περιέργως τα πράγματα στρώνουν στην μίζερη γραμμή και θα πάρω το καλύτερο δυνατό latency των δυνατοτήτων της (μέχρι να ξαναχρειαστεί reboot). Ψάξου λίγο και με το profil που σε έχουν στον ΟΤΕ, πάρε τους και πές τους ότι παίζεις παιχνίδια αν δε το έχεις κάνει ήδη.
    Σε περιορίζει μεν αλλά τουλάχιστον σε αξιοπρεπή ταχύτητα... Τα 15 είναι σχετικά οκ.... Σε άλλα πακέτα είναι 4 η και Kbps....

    Αν αλλάξει σιμ δεν θα υπάρχει σωστά το bonding αλλά δεν ξέρω αν αυτό που έγραψα για τη σιμ του booster, ισχύει η όχι...

    Άλλη σιμ θα παίξει πάντως σωστά χωρίς bonding...

    Το fastpath profil θα βοηθήσει στα παιχνίδια σε ότι αφορά το latency αλλά αν η γραμμή δεν είναι σταθερή θα υπάρχουν θέματα...
    Γι'αυτό μπαίνει το interleaving...
    Αλλά μετά υπάρχουν θέματα με το latency...
    Σε αυτό ήρθε να δώσει λύση το g.inp αν το θυμάμαι καλά...
    Χαμηλό latency και ελαφρύ interleaving...
    Αλλά δεν θυμάμαι αν μπαίνει στις adsl...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x
    Gre-goir-X23.

Σελ. 41 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 21313639404142 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Hybrid Access Cosmote
    Από pankostas στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-16, 00:02
  2. Hybrid Access
    Από Ligkas στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-16, 11:45
  3. Cosmote Hybrid?
    Από Panagiotis477 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-16, 19:32
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-16, 16:07
  5. Cosmote Huawei E122 και Win 10
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-16, 21:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας