Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Η Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) ανανεώνοντας το XperiaTM brand λανσάρει το νέο Xperia X smartphone στην ελληνική αγορά.

    Η σειρά Xperia X εκφράζει το νέο όραμα του brand, προσθέτοντας νέες πτυχές έξυπνης τεχνολογίας σε συνδυασμό με τα δημοφιλή και αναγνωρισμένα χαρακτηριστικά του Xperia όπως: η κάμερα, η μπαταρία και ο σχεδιασμός, για να κάνουν την καθημερινότητα πιο «έξυπνη» και εύκολη.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Εικόνα1.jpg 
Εμφανίσεις:  230 
Μέγεθος:  182,6 KB 
ID: 170801Να προβλέψεις το απρόσμενο είναι δύσκολο, όχι όμως ακατόρθωτο – η νέας γενιάς κάμερα Xperia πηγαίνει την αυθόρμητη λήψη φωτογραφίας σ’ ένα άλλο επίπεδο, επιτρέποντας σας να φωτογραφίσετε με ακριβή εστίαση, ακόμα και για τις λήψεις τελευταίας στιγμής. Το ολοκαίνουργιο Predictive Hybrid Autofocus στο Xperia X, το οποίο δημιουργήθηκε σε στενή συνεργασία με τους τεχνικούς των φωτογραφικών μηχανών της σειράς α™ Sony, σας επιτρέπει να επιλέξετε το αντικείμενο που θέλετε και έπειτα προβλέπει την κίνηση του, ώστε να μπορέσετε να αιχμαλωτίσετε την κίνηση με τέλεια εστίαση, χωρίς να έχετε θολό αποτέλεσμα.

    Τα εξελιγμένα τεχνικά χαρακτηριστικά απαιτούν και μια αντίστοιχης διάρκειας μπαταρία και γι’ αυτό, η σειρά Xperia X ενσωματώνει την έξυπνη διαχείριση μπαταριάς της Sony, ώστε να αποδίδει διάρκεια αναμονής έως και δύο ημέρες1. Έτσι θα συνεχίζει η λειτουργία του τηλεφώνου σας για περισσότερο από μία φόρτιση. Όχι μόνο αυτό, αλλά για πρώτη φορά σε ένα smartphone, η Sony σε συνεργασία με τη Qnovo ενσωμάτωσε την τεχνολογία “adaptive charging”², με αποτέλεσμα η ζωή της μπαταρίας να διαρκεί έως και δύο φορές περισσότερο. Κάθε συσκευή έχει δημιουργηθεί έτσι ώστε να αποδίδει το μέγιστο των δυνατοτήτων της, μέσω του επεξεργαστή Qualcomm® Snapdragon™ 650 (του Xperia X).

    Στη λογική του ομοιόμορφου σχεδιασμού, οι σχεδιαστές της Sony έψαξαν για τα πιο ποιοτικά υλικά, φτιάχνοντας ένα smartphone που ταιριάζει πολύ καλά στην παλάμη του χρήστη. Κάθε συσκευή της σειράς X φέρει οθόνη από καμπυλωτό γυαλί που περιβάλλεται από ένα στρογγυλό πλαίσιο κάνοντας το smartphone πολύ άνετο στο χέρι.

    Το Xperia X διαθέτει μια ποικιλία από αντίστοιχες θήκες και λανσάρεται σε τέσσερα κομψά φινιρίσματα: λευκό, μαύρο γραφίτη, χρυσό λάιμ και ροζ χρυσό. Το νέο Xperia X θα είναι εμπορικά διαθέσιμο από τη Δευτέρα 30 Μαΐου σε όλα τα καταστήματα Λιανικής, στην προτεινόμενη τιμή των 629€.

    1 Στο Xperia X και Xperia XA μόνο. Η διάρκεια της μπαταρίας μετρήθηκε με το προφίλ χρήσης της Sony Mobile Communications AB, το οποίο ορίστηκε τον Σεπτέμβριο 2014 για να αντιπροσωπεύει τις συνθήκες ενεργής κατάστασης του μέσου χρήστη smartphone, συμπεριλαμβανομένων ενδεικτικά διάφορα σενάρια χρήσης (κλήσεις, αποστολή μηνυμάτων, περιήγηση στο web, κοινωνική δικτύωση, παιχνίδια, ακρόαση μουσικής, λήψη φωτογραφιών, περιήγηση σε φωτογραφίες, παρακολούθηση βίντεο στο διαδίκτυο, εγγραφή και αναπαραγωγή βίντεο).

    2 Η τεχνολογία “adaptive charging” της Qnovo υπάρχει σε όλα τα μοντέλα της σειράς X. Η 2x διάρκεια ζωής αναφέρεται στο Xperia X και στο Xperia X Performance με την τεχνολογία της Qnovo, σε σύγκριση με το Xperia Z2. Κατά τη διάρκεια δοκιμών για τη δυνατότητα διατήρησης του κύκλου της μπαταρίας, που έγιναν από τη Sony Mobile Communications και την Qnovo Incorporated, η μπαταρία που χρησιμοποιήθηκε στο Xperia Z2 πέτυχε 2x διάρκεια ζωής. Το αποτέλεσμα μπορεί να διαφέρει, ανάλογα με τις συνθήκες και το περιβάλλον.


  2. #2
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και γιατί να μην πάρω το Xiaomi Redmi Note 3 που έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά και κοστίζει κάτι παραπάνω από 200 ευρώ;

  3. #3
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SantoPtol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί να μην πάρω το Xiaomi Redmi Note 3 που έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά και κοστίζει κάτι παραπάνω από 200 ευρώ;
    Γιατί δεν θα μπορείς να λες στους φίλους σου ότι έχεις ντε και καλα το σουπερ ντουπερ γουαου Σονυ.

    Περα από αυτό μπορεί να υπάρχει και καποιο θέμα με την υποστήριξη της συσκευής από το google play και τα παρόμοια.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SantoPtol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί να μην πάρω το Xiaomi Redmi Note 3 που έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά και κοστίζει κάτι παραπάνω από 200 ευρώ;
    Γιατί το xiaomi δεν γράφει Sony πάνω, που φυσικά είναι καλύτερο μόνο και μόνο επειδή είναι Sony

  5. #5
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Το Xiaomi αγάπες μου βγαίνει σε χρυσό λάιμ και ροζ χρυσό;

  6. #6
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    13(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SantoPtol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί να μην πάρω το Xiaomi Redmi Note 3 που έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά και κοστίζει κάτι παραπάνω από 200 ευρώ;

    Για τον ίδιο λόγο που την πάτησα και εγώ με το Asus Zenfone2: γιατι νεοεισερχόμενες στο χώρο ή μεσαίου βελινεκούς εταιρίες είναι ρίσκο για το τι προβλήματα θα σου παρουσιάσει στο μέλλον το τηλέφωνο

    πληρώνεις την ποιότητα της Σόνυ, όχι το hardware

  7. #7
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον ίδιο λόγο που την πάτησα και εγώ με το Asus Zenfone2: γιατι νεοεισερχόμενες στο χώρο ή μεσαίου βελινεκούς εταιρίες είναι ρίσκο για το τι προβλήματα θα σου παρουσιάσει στο μέλλον το τηλέφωνο

    πληρώνεις την ποιότητα της Σόνυ, όχι το hardware
    Εννοείς την ποιότητα και την αντοχή στο χρόνο του hardware και όχι τις δυνατότητες του hardware. Ναι ίσως αλλά η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μεγάλη για αυτό, με τα 630Ε που δίνεις για το Sony παίρνεις 3 από το άλλο και σου περισσεύουν και χρήματα χεχε.

  8. #8
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω παντως ημουν ευχαριστημενος μονο με το παλιο Sony Ericsson της σειρας Xperia Neo V απο εκει και περα οσα εκανα το λαθος να παρω ηταν σκετη αποτυχια (φυσικα δεν εχω δοκιμασει την σειρα Ζ) καθως δεν ανηκει στο οικονομικο μεγεθος που αντεχει η τσεπη μου καθως εχω ταβανι τα 200 ευρω παραπανω δεν δινω για αγορα κινητου τηλεφωνου)

  9. #9
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    13(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Unreal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς την ποιότητα και την αντοχή στο χρόνο του hardware και όχι τις δυνατότητες του hardware. Ναι ίσως αλλά η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μεγάλη για αυτό, με τα 630Ε που δίνεις για το Sony παίρνεις 3 από το άλλο και σου περισσεύουν και χρήματα χεχε.

    κοιτα να δεις τι γίνεται. Αγόρασα το Ζενφοουν απο το eshop τον Σεπτέμβρη. Καλο πακετακι, 4gb ram, Quad-core 2.3 GHz Intel επεξεργαστης, 32gb internal memory + microSD support, dual sim, καλη οθονη και μπαταρια 3.000 mAh, android 5 ρομ (και δυστυχως ακομα εκει ειμαστε εν αναμονη του Marshmellow), 330€ ολα

    Ηδη μια φορα RMA (σερβις) γιατι ενα πρωι αποφάσισε να τα τιναξει, εκαψε μαζι οθονη και μητρικη και τωρα παει για 2η γιατι στα καλα καθουμενα καμμια φορα κανει shutdown και μετα το σερβις παρατηρησα οτι το γυροσκοπιο της καμερας ειναι οτι να'ναι (το οποιο μου αχρηστευει 2-3 modes στην καμερα). Και ολα αυτα χωρις να έχει φαει ποτε τουμπες ουτε κακη χρηση, οτι τηλεφωνο αγοράζω το περνω με οριζοντα 3ετιας+

    Το παλιο μου δε, Sony Xperia ArcS, σκυλι του πολεμου. Απο ποδηλατο να εχει πεσει, απο σκαλες + γεματο γρατζουνιες, ξεκλειδωμενους bootloader και απανωτα φλασαρισματα καθε μηνα σχεδον και ακομα σημερα δουλευει σαν καινουργιο. 250€ το 2012 νοεμβριο αγορα


    tl/dr: Στις εταιριες το hardware δεν τους στοιχιζει τιποτα: Εκει που σε βαρανε ειναι στο οτι σου λενε "κυριε, αμα παρεις το τηλεφωνο αυτο θα το πληρωσεις χρυσο αλλα να ξερεις οτι θα είναι σκυλι". Εγω μετανιωσα προσωπικα μου δεν κρατησα τα λεφτα μου να παρω το Nexus 6p, ποσος μαλλον οταν μιλωντας με υπαλληλο του eshop μου ειπε οτι αυτο που πηρα εγω ειναι ο πονοκεφαλος του καταστηματος γιατι τους ερχονται συνεχεια για σερβις..

  10. #10
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Xiaomi αγάπες μου βγαίνει σε χρυσό λάιμ και ροζ χρυσό;
    Βγαίνει σε αυτό και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου

  11. #11
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Άπατο. Υπάρχει πολύ μεγάλος ανταγωνισμός. Η τιμή του είναι πολύ ψηλά.
    Ελεύθερος.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    νομιζω οτι εισαι υπερβολικος

    δεν θα παει απατο οπως δεν εχουν παει αλλα...

    στην ελληνικη αγορα μια χαρα πωλουνται τα "ακριβα" smartphones ως παραδειγμα δες ποσα apple iphones η ποσα samsung galaxy s series η αλλες μαρκες πουλανε μια χαρα

    μην κοιτας τι κανω εγω η καποιοι αλλοι που αγοραζουμε συγκεκριμενες μαρκες/μοντελα smartphones που ικανοποιουν τις απαιτησεις / γουστα μας / τσεπη μας

  13. #13
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω οτι εισαι υπερβολικος

    δεν θα παει απατο οπως δεν εχουν παει αλλα...

    στην ελληνικη αγορα μια χαρα πωλουνται τα "ακριβα" smartphones ως παραδειγμα δες ποσα apple iphones η ποσα samsung galaxy s series η αλλες μαρκες πουλανε μια χαρα

    μην κοιτας τι κανω εγω η καποιοι αλλοι που αγοραζουμε συγκεκριμενες μαρκες/μοντελα smartphones που ικανοποιουν τις απαιτησεις / γουστα μας / τσεπη μας
    Συμφωνώ. Για την ελληνική κοινωνία, το κινητό είναι προτεραιότητα, αν και εγώ προσωπικά θα προτιμούσα μια οικονομικότερη αλλά επιβεβαιωμένα καλή εταιρεία, όπως π.χ. τη Huawei

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-16, 21:14
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-15, 22:29
  3. Ξεκίνησε η διάθεση του νέου Office 2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-15, 15:39
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-15, 02:21
  5. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-15, 22:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας