Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 54
  1. #16
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Το καλύτερο είναι το ποσοστό αύξησης εθνικών κλήσεων του f2g. Από 0,48€/λεπτό αυξάνεται σε 0,58€/λεπτό! Αύξηση 0,10€ στο λεπτό! Είναι τρελοί οι άνθρωποι!!
    Θα πει κάποιος, ενεργοποιήσε πακέτο, οκ το δέχομαι αλλά εγώ αναφέρομαι στο ποσοστό αύξησης!!

  2. #17
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ανέβηκε ο ΦΠΑ στο 24% βρήκαν ευκαιρία για αυξήσεις....

  3. #18
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ου να χαθειτε τερατα τις wind σε χαλουσε που σε πληρωνα 8.5 το 2 μηνα για να βαλω την ειδικη προσφορα μετα απο τα 300 free2all παλια προσφορα με ανανεωση 10 και τα λεφτα στην καρτα του πρωτου μηνα... και καθε δημηνο εκανα ανανεωση τωρα θα δεις 300 με ανανεωση 10+ ευρο και τους 2 επομενους super talk 300 προς ολους + 200 wind / Q για του επομενους 2 τωραααααα 5 ευρακι κοστος
    Και καρτα ανα 3μηνες ακου εκει 25 μερες το πακετο τις ειδικη προσφορας απο ποτε εχει 25 μερες ο μηνας ρε μακακες ς ς ς

    Μου περναει απο το μυαλο οτι μπορει να κανεις και τα αλλα πακετα 25 μερες εαν θες να αυτοκτονησεις καντο τοτε σε εστειλα στα σκουπιδια ας ειμαι αρκετα χρονια σε σενα 7 +

    Και που σε το 2017 ειναι κοντα που θα καταργησουν το roaming εκει να δεις τι θα παθεις ολοι θα παρουν ξενα νουμερα

    Ηθελα να ηξερα ποιος μακακας μανατζαρεος πηρε την αποφαση για τις 25 μερες στην ειδικη προσφορα του αφιερώνω

    Tα παρακατω

    Μανατζαρεο σε βλεπω να περνεις τα 3 μμμ








    Το 2017 θα παρακαλας απλα να βαλουμε καρτα

    Μανατζαρεο τα δικα σου 3 μμμ εγω δεν τα περνω γιατι εχω επιλογες π.χ client με voip κ.τ.λ εσυ επιλογες δεν εχεις ρε τομαρια μανατζαρεοι.... ελεγα να κανω και σταθερο wind και ποιος μου λεει οτι και αυτο δεν θα γινει ανα 25 μερες ..wind το εκανες ανα 25 μερες για να βαζουμε καρτα πιο νωρις αλλα νομιζω το πιανες οτι θα χασεις και αυτα που περνεις φαντασου να φτιαξουν το δικτυο τι θα γινει θα ειμαι μακρυα μεχρι τοτε ετσι οπως το πας μια με τα 300 5 ευρο το χρονο μια με την ειδικη απο 8 8.5 και τωρα 25 μερες μην νομιζεις μονο οτι κανουμε νανακια εσυ κανεις νανακια που νομιζεις οτι θα ανεχθουμε οτι κανεις............


    Απο μια εταιρια που εχει την χειροτερη εξηπ πελατων μονο αυτα δεν περιμενεις το 80 % τα ατομα που εχεις ειναι ασχετα σε απλα θεματα !!! Και πως το λες το σλογκαν τωρα τελευταια ...ΜΙΛΑ...μολις μιλησα και σε εκραξα.....αυτα.....

    Sorry για το μεγαλο post
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος souflami : 29-05-16 στις 04:30.

  4. #19
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Κοινώς πλέον με την Q δεν μπορείς ούτε να μιλήσεις ούτε μήνυμα να στείλεις χωρίς πακέτο. Αλλιώς σε γδύνουν κανονικά. Και να σκεφτείς οτι πήγα εκεί (και) επειδή το μήνυμα είχε 6 λεπτά. Δεν πειράζει ενα χρόνο υπομονή και μετά όλοι με roaming...

    Και για όλους εσάς που προτείνετε να μη βάλουμε κάρτα για ενα μήνα κλπ κλπ ελπίζω να καταλαβαίνετε οτι αυτό δεν μπορεί να γίνει ούτε για πλάκα. Η επικοινωνία είναι ανάγκη και δεν μπορείς να την κόψεις για να τιμωρήσεις μια εταιρία. Η λύση είναι άλλη. Να επικοινωνούμε όλοι με data. Viber, Whatsapp κλπ κλπ. Λύσεις υπάρχουν πολλές. Το πρόβλημα είναι οτι δεν τις χρησιμοποιούν όλοι...

  5. #20
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Το τερμάτισε η WIND! 19 λεπτά το SMS, ενώ στις εταιρίες κοστίζει 0€!! Θα το κόψω το Φοιτητικό F2G και θα το κάνω Φοιτητικό What's Up! Έγινε γελοίο το πακέτο πια και πολύ φοβάμαι πως θα συνεχίσει να κόβει πολλά από αυτό...

    Κρίμα, γιατί η αναβάθμιση του δικτύου της στις περιοχές μου, ήταν πολύ καλή, σε σχέση με το απλό 2G που έβλεπα πριν (στην επαρχία)! Ούτως ή άλλως, έχω και μία Q παρατημενη, που μου έχουν έρθει του "κόσμου" οι προσφορές, προκειμένου να βάλω κάρτα... Cosmote και WIND στο ίδιο κινητό, ο καλύτερος συνδυασμός! Αλλά αν η WIND φτάσει σε τιμές την Cosmote, αντε γειααα...

    Είναι ξεκάθαρος ο στόχος των εταιριών, να κάνουν σταδιακά την καρτοκινητη ασυμφορη και να κάνουμε συμβόλαια ή να αγοράζουμε περισσότερα πακέτα...

    Υ.Γ. Αν ήθελε να κερδίσει λεφτά, ας περιορίσει λίγο τις γελοίες διαφημίσεις του νέου 4G δικτύου, που δεν έχει καλύψει ακόμα ούτε τη μισή Ελλάδα. Έβαλε 4G σχεδόν 3 χρόνια μετά τις άλλες και το διαφημίζει σαν κάτι το φοβερό, την ίδια στιγμή που η Cosmote βάζει 4G+ και "χτυπάει" 300αρια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 29-05-16 στις 08:16.

  6. #21
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Οσοι λέτε ότι θα καταργηθεί το roaming και θα εξυπηρετήστε από ξένες εταιρείες, παρακαλώ μην παραπληροφορείτε.


    -----
    "Κάλυψη δαπανών και πρόληψη κατάχρησης

    Για να προστατευθεί η βιομηχανία από την εφαρμογή καταχρηστικών πρακτικών, όπως η «μόνιμη περιαγωγή», οι πάροχοι θα μπορούν σε ορισμένες περιπτώσεις να χρεώνουν ένα μικρό ποσό, κάτω από τα σημερινά ανώτατα όρια, σύμφωνα με την πολιτική «εύλογης χρήσης». Οι ακριβείς λεπτομέρειες για το πώς θα μπορεί να γίνει αυτό θα καθορίζονται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και τις ρυθμιστικές αρχές τηλεπικοινωνιών."
    ------

  7. #22
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Ή q συνεχίζει να έχει δωρεάν το WhatsApp

    Ακούω εκεί 14λεπτα το SMS.
    Κλήσεις και μηνύματα από εκεί.

  8. #23
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kateriniotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πει κάποιος, ενεργοποιήσε πακέτο, οκ το δέχομαι αλλά εγώ αναφέρομαι στο ποσοστό αύξησης!!
    Δηλαδή μας υποχρεώνουν να πληρώνουμε πακέτο 5€ το μήνα κι ας μιλάμε μόνο 10'!
    Εγώ πλέον θα στραφώ σε cyta 4u για να μιλάω από το κινητό με την ενσωματωμένη χρήση του σταθερού μου.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-01-2007
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    21(dB) / 18.5(dB)
    Ή ειδική προσφορά κόστιζε 0,2833€ την ημέρα. Με την αλλαγή κοστίζει πλέον 0,34€ την ημέρα. Χοντρικά δηλαδή τα 8,50€ έγιναν 10,20€. Πολλά συγχαρητήρια στο marketing για την "έξυπνη" αύξηση.

  10. #25
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι λέτε ότι θα καταργηθεί το roaming και θα εξυπηρετήστε από ξένες εταιρείες, παρακαλώ μην παραπληροφορείτε.


    -----
    "Κάλυψη δαπανών και πρόληψη κατάχρησης

    Για να προστατευθεί η βιομηχανία από την εφαρμογή καταχρηστικών πρακτικών, όπως η «μόνιμη περιαγωγή», οι πάροχοι θα μπορούν σε ορισμένες περιπτώσεις να χρεώνουν ένα μικρό ποσό, κάτω από τα σημερινά ανώτατα όρια, σύμφωνα με την πολιτική «εύλογης χρήσης». Οι ακριβείς λεπτομέρειες για το πώς θα μπορεί να γίνει αυτό θα καθορίζονται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και τις ρυθμιστικές αρχές τηλεπικοινωνιών."
    ------
    Καλά πέρα από αυτό, οι χρεώσεις roaming καταργούνται. Όχι οι διεθνείς κλήσεις. Επομενως για να στείλεις μήνυμα η να καλέσεις τον roamerοι χρεώσεις θα είναι αστρονομικές.
    mac rulez

  11. #26
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Πλέον cu(vodafone) και wind χρεώνουν το sms 0.19 ενώ η cosmote 0,12.

  12. #27
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι λέτε ότι θα καταργηθεί το roaming και θα εξυπηρετήστε από ξένες εταιρείες, παρακαλώ μην παραπληροφορείτε.


    -----
    "Κάλυψη δαπανών και πρόληψη κατάχρησης

    Για να προστατευθεί η βιομηχανία από την εφαρμογή καταχρηστικών πρακτικών, όπως η «μόνιμη περιαγωγή», οι πάροχοι θα μπορούν σε ορισμένες περιπτώσεις να χρεώνουν ένα μικρό ποσό, κάτω από τα σημερινά ανώτατα όρια, σύμφωνα με την πολιτική «εύλογης χρήσης». Οι ακριβείς λεπτομέρειες για το πώς θα μπορεί να γίνει αυτό θα καθορίζονται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και τις ρυθμιστικές αρχές τηλεπικοινωνιών."
    ------
    Αν έχεις κάποια πληροφόρηση μπορείς να τη μοιραστείς μαζί μας. Αυτό που έγραψες δεν λέει απολύτως τίποτα. Όταν και αν ανακοινωθεί κάτι τότε τα ξαναλέμε. Προς το παρόν μόνο παραπληροφόρηση δεν είναι η κατάργηση του roaming. Εκτός αν τα τελευταία χρόνια ζεις σε σπηλιά.

  13. #28
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Οσο ιεχουμε Q δεν μας πολυ-επηρεάζει μιας και παραμένουν τα πακέτα + bonus + 1sec min.
    Στην κατάσταση που είμαστε είναι τραγικές οι αυξήσεις πάντως, όπου και όσο αν είναι.
    The world can change by your actions not by your opinions

  14. #29
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πολλούς ακούω τι ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε.
    Να βάλουμε το μυαλό μας να σκεφτεί λες. Εσύ που το βάζεις να σκεφτεί πρότεινε κάτι συγκεκριμένο.
    Χρησιμοποιώ VoIP με αριθμό (οι περισσότεροι δεν το σηκώνουν χωρίς αναγνώριση κλήσης). Δυστυχώς από φέτος χρειάζεται και VPN στην Cosmote - παλιά δεν χρειαζόταν. Δεν είναι πολύ πρακτικό ή λειτουργικό, αλλά υπάρχουν φορές που με έσωσε. π.χ. το πρόγραμμα που έβαλα ηχογραφεί και μου έτυχε τράπεζα να μου απαντήσει με τελεσίγραφο και το έκλεισε. Από την ηχογράφηση άκουσα τί μου είπε. (χρειάστηκε να την ακούσω 5-6 φορές).

    Ακόμη και με EDGE (2G) λειτουργεί, κάπου 28kbit/s χρειάζεται, αλλά καλύτερα 3G. Βάζεις codec gsm, ilbc, ή αγοράζεις G792.

    Δυστυχώς δεν μπορώ να πείσω κόσμο να το χρησιμοποιεί. Είναι αλήθεια πως είναι δύσχρηστο ή θα σου τρώει μπαταρία. Προσωπικά το κάνω επειδή είναι κοροϊδία οι τιμές τους, ειδικά στο sms. (έχω βάλει telegram, και έχει πλάκα να γράφω από το υπολογιστή στο τηλέφωνο του άλλου).

    Το ό,τι κάποιος δείχνει ένα πρόβλημα δεν είναι παράξενο. Ούτε είναι παράξενο να προτρέπει σκεφτούμε την λύση. Δεν έχουμε όλοι τις λύσεις για όλα.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  15. #30
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή q συνεχίζει να έχει δωρεάν το WhatsApp

    Ακούω εκεί 14λεπτα το SMS.
    Κλήσεις και μηνύματα από εκεί.
    παραθετω τον εαυτο μου γιατι ειναι αλητες

    Τι δεν περιλαμβάνει η προωθητική ενέργεια Free Facebook;
    Χρήση των λειτουργιών φωνητικών & βίντεο κλήσεων (voice & video calls) της εφαρμογής (application) Facebook Messenger.
    Οι φωνητικές κλήσεις μέσω του Internet μεταξύ των χρηστών της εφαρμογής WhatsApp δεν παρέχονται δωρεάν στους Q συνδρομητές, προς το παρόν. Οι συνδρομητές θα χρεώνονται δεδομένα για αυτές τις κλήσεις σύμφωνα με τα ενεργοποιημένα τους πακέτα ή τη βασική χρέωση δεδομένων που ισχύει στην Q.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 18:03
  2. Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 22:30
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-16, 13:07
  4. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-15, 12:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας