Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Cyta Hellas


    Η Cyta Ελλάδος ενημερώνει τους Πελάτες της και το καταναλωτικό κοινό ότι το τελευταίο διάστημα επιχειρούνται από ορισμένα κέντρα τηλεπωλήσεων (call centers) στοχευμένες ενέργειες παραπλάνησης και παραπληροφόρησης του κοινού μέσω ψευδών αναφορών για την εταιρεία.

    Ως εκ τούτου, η εταιρεία ενημερώνει ότι ήδη έχει προχωρήσει σε όλες τις απαραίτητες διαδικασίες λήψης νομικών μέτρων σε βάρος όλων όσοι επιχειρούν να πλήξουν την εικόνα, τη φήμη και την προοπτική της εταιρείας στην αγορά τηλεπικοινωνιών της χώρας.

    Η Cyta Ελλάδος, ο ελλαδικός βραχίονας του Οργανισμού Τηλεπικοινωνιών Κύπρου, αποδεικνύει την αναπτυξιακή της πορεία, επενδύοντας συνεχώς στην εξέλιξη των υποδομών και των υπηρεσιών της προς όφελος των Πελατών της και σε αυτό το πλαίσιο, σύντομα επεκτείνεται σε νέους επιχειρηματικούς τομείς.

    Η εταιρεία ευχαριστεί θερμά τους Πελάτες της για τη συνεχή και αμέριστη εμπιστοσύνη που επιδεικνύουν στις υπηρεσίες της.

    Πηγή : Cyta

  2. #2
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων


    Η Cyta Ελλάδος ενημερώνει τους Πελάτες της και το καταναλωτικό κοινό ότι το τελευταίο διάστημα επιχειρούνται από ορισμένα κέντρα τηλεπωλήσεων (call centers) στοχευμένες ενέργειες παραπλάνησης και παραπληροφόρησης του κοινού μέσω ψευδών αναφορών για την εταιρεία.

    Ως εκ τούτου, η εταιρεία ενημερώνει ότι ήδη έχει προχωρήσει σε όλες τις απαραίτητες διαδικασίες λήψης νομικών μέτρων σε βάρος όλων όσοι επιχειρούν να πλήξουν την εικόνα, τη φήμη και την προοπτική της εταιρείας στην αγορά τηλεπικοινωνιών της χώρας.

    Η Cyta Ελλάδος, ο ελλαδικός βραχίονας του Οργανισμού Τηλεπικοινωνιών Κύπρου, αποδεικνύει την αναπτυξιακή της πορεία, επενδύοντας συνεχώς στην εξέλιξη των υποδομών και των υπηρεσιών της προς όφελος των Πελατών της και σε αυτό το πλαίσιο, σύντομα επεκτείνεται σε νέους επιχειρηματικούς τομείς.

    Η εταιρεία ευχαριστεί θερμά τους Πελάτες της για τη συνεχή και αμέριστη εμπιστοσύνη που επιδεικνύουν στις υπηρεσίες της.

    Πηγή : Cyta
    Α μπα.. Υπάρχει ακόμη αυτή η εταιρεία;

  3. #3
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Από τη μια δεν πουλιέται, από την άλλη δήθεν επικοινωνίες ενημέρωσης από 3ους, ε, η επόμενη ανακοίνωση θα είναι για το deal που θα γίνει

  4. #4
    Εγγραφή
    09-05-2006
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    router
    Και να μην κλείσει λέμε,αν σε καλεί ο άλλος και σου δίνει 20,99 ευρώ τελική τιμή με: απερ/στα σταθερά & 10 ώρες στα κινητά για το σταθερό σου τηλ/νο,2 ώρες χρόνος ομιλίας σε καρτοκινητο,ένα tablet (δεν ξέρω τι μάρκα αλλά ότι πάρεις παραπάνω καλό είναι) και μια κάρτα sim για 1GB δωρεάν,τι θα έκανες??? Η αντιπροσφορά της cyta ήταν 16 ευρώ τελική τιμή με απεριόριστα σταθερά και 5 ώρες στα κινητά και τίποτα άλλο.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-05-2009
    Περιοχή
    ΧΑΙΔΑΡΙ
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.797/1.020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 20,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ας προσεξει τι κανουν οι υπαλληλοι στα καταστηματα της που ο καθενας μπορει να παει και να ανανεωσει το συμβολαιο οποιουδηποτε χωρις να επικυρωσουν τα στοιχεια του και ας αφησουν τι λενε τα call center για να πουλησουν.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Αυτό που πάντα τα λένε αόριστα στις ανακοινώσεις "ορισμένα κέντρα τηλεπωλήσεων", "στοχευμένες ενέργειες παραπλάνησης και παραπληροφόρησης", "μέσω ψευδών αναφορών"...
    Μας φωτίσανε. Προσωπικά δεν κατάλαβα τίποτα, μια άχρηστη ανακοίνωση που δεν μου προσέφερε καμία πληροφορία. Δηλαδή τι γίνεται? Κάποιοι παίρνουν τηλ. κάποιους και κάτι τους λένε, yeah. Σαν τα αθλητικά που βγαίνει ο χ πρόεδρος και αρχίζει τα "κάποιοι κινούνται υπογείως και υποσκάπτουν τις προσπάθειες τις ομάδας μας"

  7. #7
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzanetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να μην κλείσει λέμε,αν σε καλεί ο άλλος και σου δίνει 20,99 ευρώ τελική τιμή με: απερ/στα σταθερά & 10 ώρες στα κινητά για το σταθερό σου τηλ/νο,2 ώρες χρόνος ομιλίας σε καρτοκινητο,ένα tablet (δεν ξέρω τι μάρκα αλλά ότι πάρεις παραπάνω καλό είναι) και μια κάρτα sim για 1GB δωρεάν,τι θα έκανες??? Η αντιπροσφορά της cyta ήταν 16 ευρώ τελική τιμή με απεριόριστα σταθερά και 5 ώρες στα κινητά και τίποτα άλλο.
    Να τα ζητήσεις όμως γραπτώς, διότι μετά αν θα σου βγει πεπόνι το καρπούζι που σου έταξαν, αρνιούνται τα πάντα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που πάντα τα λένε αόριστα στις ανακοινώσεις "ορισμένα κέντρα τηλεπωλήσεων", "στοχευμένες ενέργειες παραπλάνησης και παραπληροφόρησης", "μέσω ψευδών αναφορών"...
    Μας φωτίσανε. Προσωπικά δεν κατάλαβα τίποτα, μια άχρηστη ανακοίνωση που δεν μου προσέφερε καμία πληροφορία. Δηλαδή τι γίνεται? Κάποιοι παίρνουν τηλ. κάποιους και κάτι τους λένε, yeah. Σαν τα αθλητικά που βγαίνει ο χ πρόεδρος και αρχίζει τα "κάποιοι κινούνται υπογείως και υποσκάπτουν τις προσπάθειες τις ομάδας μας"
    Να στο κάνω εγώ λιανά τότε που έλαβα και τηλεφώνημα. Συγκεκριμένα παίρνουν απο Wind και λένε ότι η εταιρία πέρασε στα χέρια της Wind και πρέπει να συναφθεί νέο συμβόλαιο. Καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν πελάτες (κυρίως ηλικιωμένοι) όπου θορυβούνται και την πατάνε. Και φυσικά τα κλασικά φίδια για δορυφορικό internet και τηλέφωνο, ακτινοβολίες, καρκίνους και φύτρωμα χεριών στο κεφάλι...

  8. #8
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν προκειτε για το γνωστο τηλεφωνο 2155605833 που κοπαναει οτι ωρα ναναι οκ

  9. #9
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων

    Να στο κάνω εγώ λιανά τότε που έλαβα και τηλεφώνημα. Συγκεκριμένα παίρνουν απο Wind και λένε ότι η εταιρία πέρασε στα χέρια της Wind και πρέπει να συναφθεί νέο συμβόλαιο. Καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν πελάτες (κυρίως ηλικιωμένοι) όπου θορυβούνται και την πατάνε. Και φυσικά τα κλασικά φίδια για δορυφορικό internet και τηλέφωνο, ακτινοβολίες, καρκίνους και φύτρωμα χεριών στο κεφάλι...
    Δε θα είναι η ίδια η WIND, αλλά κάποιοι απατεώνες συνεργάτες της... Βρήκαν την ευκαιρία να πουλήσουν μερικά συμβόλαια ακόμα και να πάρουν ποσοστό. Φυσικά και πολλοί θα την "πατήσουν" και θα φάνε πρόστιμο από τη Cyta, αν διακόψουν πρόωρα. Η προσφορά όμως είναι πολύ καλή.

  10. #10
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα είναι η ίδια η WIND, αλλά κάποιοι απατεώνες συνεργάτες της... Βρήκαν την ευκαιρία να πουλήσουν μερικά συμβόλαια ακόμα και να πάρουν ποσοστό. Φυσικά και πολλοί θα την "πατήσουν" και θα φάνε πρόστιμο από τη Cyta, αν διακόψουν πρόωρα. Η προσφορά όμως είναι πολύ καλή.
    Το ότι είναι συνεργάτες είναι σίγουρο, αλλά η Wind αν θέλει τους βάζει χέρι. Πιθανώς όμως την συμφέρει, διότι μαζεύει ανυποψίαστους πελάτες. Το σίγουρο είναι, ότι θα αρνηθεί στο νομικό τμήμα της Cyta, οποιαδήποτε ανάμειξη και θα πει ότι τους έγιναν συστάσεις και άλλα φίδια...

  11. #11
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ολοι οι παροχοι εχουν καποιους συνεργατες (κεντρα τηλεπωλησεων) φυσικα και γνωριζουν ποιοι ειναι αυτοι και αν θελουν μπορουν να τους τραβηξουν το "αυτι" ωστε να μην κανουν "μακακιες" η να διακοψουν την συνεργασια μαζι τους...

    ζουμε το 2016 το διαδικτυο ειναι φιλος μας

    αρα αν θελουμε κατι μπαινουμε στην επισημη ιστοσελιδα του εκαστοτε παροχου η κανουμε μια βολτα απο το φυσικο καταστημα

    θα πρεπει να καταλαβουν ολοι οι συνεργατες τους οτι δεν πρεπει να γινονται ενοχλητικοι....

    εγω εχω δωσει υποσχεση στον εαυτο μου οτι ο επομενος συνεργατης παροχου που θα μου σπασει τα νευρα οπως αυτος της vodafone θα τον παω στα δικαστηρια και θα του παρω μεχρι και το σωβρακο...γυμνος θα βγει απο τα δικαστηρια.

  12. #12
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στο κάνω εγώ λιανά τότε που έλαβα και τηλεφώνημα. Συγκεκριμένα παίρνουν απο Wind και λένε ότι η εταιρία πέρασε στα χέρια της Wind και πρέπει να συναφθεί νέο συμβόλαιο. Καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν πελάτες (κυρίως ηλικιωμένοι) όπου θορυβούνται και την πατάνε. Και φυσικά τα κλασικά φίδια για δορυφορικό internet και τηλέφωνο, ακτινοβολίες, καρκίνους και φύτρωμα χεριών στο κεφάλι...
    Α γειά σου Τόσο απλό ήταν, ευχαριστώ για την ενημέρωση. Ο μόνος τρόπος για να σταματήσει αυτό βασικά είναι όποιος λαμβάνει παρόμοιο τηλ. και δεν ψαρώνει να απευθείνεται στην κάθε Wind με όλους τους επίσημους τρόπους με το ΥΓ ότι όσο λαμβάνει τέτοια τηλ. από ξεδιάντρωπους μεταπωλητές που δεν τους βάζουν χέρι και τους αφήνουν ανεξέλεγκτους, δεν πρόκειται ποτέ να αγοράσει προϊόντα τους και θα αποτρέπει επίσης όσους περισσότερους μπορεί.

  13. #13
    Εγγραφή
    09-05-2006
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    router
    [QUOTE=NexTiN;5948322]Να τα ζητήσεις όμως γραπτώς, διότι μετά αν θα σου βγει πεπόνι το καρπούζι που σου έταξαν, αρνιούνται τα πάντα...

    - - - Updated - - -



    Προσωπικά έχω λάβει γραπτά αυτά που σας ανέφερα,έχω προχωρήσει στην αλλαγή του παροχου,γραμμή του ΟΤΕ είχα παλιά γραμμή του ΟΤΕ έχω και τώρα. Τώρα όλοι πιστεύω γνωρίζεται ότι αφού περάσει ένας χρόνος από την έναρξη της σύμβασης, ανεξάρτητα της διάρκειας, μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο νομιμα. Δεν θέλω να κάνω καμιά διαφήμιση αλλά όταν μια εταιρεία σαν την CYTA μου απαντά, σε σχέση με μια βλάβη που είχα δηλώσει ότι ο ΟΤΕ θεωρεί την πτώση της ταχύτητας από 5αρα σε 3αρα (που στην πραγματικοτητα ηταν 2αρα) ανεκτή απώλεια άρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άρα μόνο μπορούμε να σας μειώσουμε το πάγιο, τότε καταλαβαινετε την κατάντια αυτού του παρόχου...
    Εγώ μετά από αυτό πέρασα αρκετά δράματα (έχω ανοίξει και ανάλογο θέμα) γιατί η CYTA δεν μπορούσε να διορθώσει την βλάβη της αλλά δεν πειράζει έχουν γνώση οι φύλακες!!!

  14. #14
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    η επόμενη ανακοίνωση θα είναι για το deal που θα γίνει
    Η επομένη ανακοίνωση πιθανότατα θα αναφέρεται σε δημιουργία καρτοκινητής τηλεφωνίας.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-16, 00:38
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 21:49
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-16, 20:08
  4. Elastix Call Center Help
    Από empolis στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-16, 16:11
  5. ερώτηση σχετικα με παραγγελια από expansys
    Από akisgr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-15, 19:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας