Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-42 από 42
  1. #31
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Και τα 70€ στα 35€ να στα ρίξουν συνήθως θα είναι δίχως επιδότηση συσκευής και θα έχεις και διετή δέσμευση. 40€ το μεγάλο και δωρεάν οποιαδήποτε φετινή ναυαρχίδα, το μοντέλο με τον μικρότερο αποθηκευτικό χώρο, θα ήταν πιο κοντά στα Ευρωπαϊκά δεδομένα και θα έφερνε επιτέλους και τη χρήση ναυαρχίδων στα ευρωπαϊκά/βορειοαμερικάνικα δεδομένα και όχι να ψάχνουμε τσιν τσαν τσον λες και είμαστε στην Ινδία...

  2. #32
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα 70€ στα 35€ να στα ρίξουν συνήθως θα είναι δίχως επιδότηση συσκευής και θα έχεις και διετή δέσμευση. 40€ το μεγάλο και δωρεάν οποιαδήποτε φετινή ναυαρχίδα, το μοντέλο με τον μικρότερο αποθηκευτικό χώρο, θα ήταν πιο κοντά στα Ευρωπαϊκά δεδομένα και θα έφερνε επιτέλους και τη χρήση ναυαρχίδων στα ευρωπαϊκά/βορειοαμερικάνικα δεδομένα και όχι να ψάχνουμε τσιν τσαν τσον λες και είμαστε στην Ινδία...
    Με ARPU γύρω στα 20 στα συμβολαια, αρκετά κάτω απο το μέσο όρο, δεν εχει καμία λογική η πρόταση σου. Απλά σε διευκολύνει να πάρεις καλή συσκευή, καλό προγραμμα με χαμηλη τιμή.
    mac rulez

  3. #33
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ARPU γύρω στα 20 στα συμβολαια, αρκετά κάτω απο το μέσο όρο, δεν εχει καμία λογική η πρόταση σου. Απλά σε διευκολύνει να πάρεις καλή συσκευή, καλό προγραμμα με χαμηλη τιμή.
    Αν τα στοιχεία αυτά είναι σωστά και πολλά είπες...

    Η καινούργια συσκευή όμως ακόμη και με 0 κέρδος να στη δίνει ο πάροχος μαζί με 2ετές συμβόλαιο, δημιουργεί πολύ μεγαλύτερη πρόσθετη αξία των συμβολαίων. Επίσης καινούργια ναυαρχίδα κάθε 2 χρόνια επιδρά και στην ψυχολογία και σε κάνει να θες να καταναλώσεις παραπάνω. Αλλά το ουσιαστικό πλεονέκτημα του συμβολαίου των 40€ με καλή συσκευή δωρεάν σε αντίθεση με των 25€ δίχως συσκευή, είναι ότι το πρώτο ψυχολογικά σε παρακινεί πολύ περισσότερο να αλλάξεις την καρτοκινητή σε συμβόλαιο. Και κακά τα ψέματα, το ARPU αν τα ποσοστά συμβολαίων δε φτάσουν τιμές 80-90% και πάνω των συνολικών συνδέσεων όπως σε ΗΠΑ/Καναδά δεν πρόκειται οι πάροχοι να δουν μεγάλα έσοδα...

  4. #34
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συνήθως τα προγράμματα W τα δίνουν στη μισή τιμή - το ξέρω από τον πατέρα μου

  5. #35
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως τα προγράμματα W τα δίνουν στη μισή τιμή - το ξέρω από τον πατέρα μου
    Μόνο στην Ελλάδα (ίσως και άλλες τριτοκοσμικες χώρες) γίνονται αυτά. Να το δίνουν 70€ σε αυτούς που δεν έχουν ιδέα τι πληρώνουν και σε άλλους να δίνουν τα ίδια στα 35€, με παράνομο τρόπο, αρκεί να μην πάει σε άλλη εταιρία ο πελάτης...

  6. #36
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.157
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    Netgear D1500
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο στην Ελλάδα (ίσως και άλλες τριτοκοσμικες χώρες) γίνονται αυτά. Να το δίνουν 70€ σε αυτούς που δεν έχουν ιδέα τι πληρώνουν και σε άλλους να δίνουν τα ίδια στα 35€, με παράνομο τρόπο, αρκεί να μην πάει σε άλλη εταιρία ο πελάτης...
    Δεν είναι με παράνομο τρόπο , απολύτως νόμιμα γίνεται, κανονική έκπτωση είναι. Και στην κάνουν κι απλά πηγαίνοντας στο κατάστημα και λέγοντας «το συμβόλαιό σας είναι ακριβότερο από το τάδε της vodafone, θέλω μια προσφορά για να σας προτιμήσω». Κατευθείαν, ή στην χειρότερη περίπτωση καλώντας σε απ τα κεντρικά, το έχεις στην μισή τιμή, που ναι και η φυσιολογική Τώρα τι λογική έχει αυτό, δεν ξέρω...

  7. #37
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gerstavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι με παράνομο τρόπο , απολύτως νόμιμα γίνεται, κανονική έκπτωση είναι. Και στην κάνουν κι απλά πηγαίνοντας στο κατάστημα και λέγοντας «το συμβόλαιό σας είναι ακριβότερο από το τάδε της vodafone, θέλω μια προσφορά για να σας προτιμήσω». Κατευθείαν, ή στην χειρότερη περίπτωση καλώντας σε απ τα κεντρικά, το έχεις στην μισή τιμή, που ναι και η φυσιολογική Τώρα τι λογική έχει αυτό, δεν ξέρω...
    Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο για προσφορά για να μη φύγεις, να κάνεις δηλαδή ανανέωση του συμβολαίου με νέα τιμή χωρίς να υπογράφεις τίποτα, δεν είναι παράνομο; Εκτός από αυτό, εκείνος που δεν έχει σκοπό να πάει σε άλλη εταιρία, είναι δίκαιο να έχει το ίδιο πακέτο με 70€ και ο άλλος που παραλίγο να φύγει, να το έχει με 35€;

  8. #38
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Αν είναι να το πάρεις στη μισή τιμη πάντως, το W2Plus δεν είναι καθόλου άσχημο

  9. #39
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να το πάρεις στη μισή τιμη πάντως, το W2Plus δεν είναι καθόλου άσχημο
    μα καθόλουβ όμως

  10. #40
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Έπεσαν οι τιμές για online αγορά:https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...a-sumvolaia-w/

  11. #41
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο στην Ελλάδα (ίσως και άλλες τριτοκοσμικες χώρες) γίνονται αυτά. Να το δίνουν 70€ σε αυτούς που δεν έχουν ιδέα τι πληρώνουν και σε άλλους να δίνουν τα ίδια στα 35€, με παράνομο τρόπο, αρκεί να μην πάει σε άλλη εταιρία ο πελάτης...
    Νομίζω ότι έχει να κάνει με το "παζάρι". Η Ελλάδα είναι μία από τις λίγες ευρωπαϊκές χώρες στις οποίες το παζάρι συμβαίνει ακόμα και λόγω του ανταγωνισμού χειροτερεύει. Ούτε εγώ συμφωνώ με αυτό, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα, σχεδόν από την αρχή της κινητής τηλεφωνίας στη χώρα μας.

  12. #42
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι έχει να κάνει με το "παζάρι". Η Ελλάδα είναι μία από τις λίγες ευρωπαϊκές χώρες στις οποίες το παζάρι συμβαίνει ακόμα και λόγω του ανταγωνισμού χειροτερεύει. Ούτε εγώ συμφωνώ με αυτό, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα, σχεδόν από την αρχή της κινητής τηλεφωνίας στη χώρα μας.
    Μεγάλη ιστορία το παζάρι στη χώρα μας... Αν παρατηρήσετε πάντου δεν γίνεται;

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-16, 21:57
  2. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 18:05
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-15, 15:28
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-15, 20:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας