Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 135
  1. #46
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    δεν νομιζω οτι εχει νοημα το restore παλιου config.και να το κανεις στο παλιο firmware δεν σε επαναφερει κι οτι αλλο αλλαξει θα σου το στειλει η on με το καινουριο configuration file
    συγκρατηση στο download rates ε???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zatast : 30-04-07 στις 00:58.

  2. #47
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω οτι εχει νοημα το restore παλιου config.και να το κανεις στο παλιο firmware δεν σε επαναφερει κι οτι αλλο αλλαξει θα σου το στειλει η on με το καινουριο configuration file
    συγκρατηση στο download rates ε???
    Εχεις φυσικά δίκιο ...

    Περισσότερο με ενδιαφέρει να δω αν παρατηρούν οι pirelli users τέτοια updates στο firmware ...

    φυσικά και η on θα περάσει στα pirelli εκείνες τις αλλαγές που θέλει ... άντε να δούμε αυτό το δίκτυο θα βελτιώνεται ή θα χειροτερεύει ...

  3. #48
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    εσυ τι πιστευεις?
    οι σοβαρες αλλαγες δεν γινονται σε ενα ενα μηχανακι αλλα με ενα καλο μηχανημα.μια κι εξω!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zatast : 30-04-07 στις 01:13.

  4. #49
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Την ΟΝ δεν τη πάιρνει να τα θαλασσώσει κιάλλο οπότε κάτι πρέπει να κάνει για να ανέβει στην υπόληψη των πελατών της......

  5. #50
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    γι αυτο γεμιζει τις στασεις μετρο και κατα συνεπεια τους δρομους με φυλαδια.Δινει στους διαφημιστες και στους οδοκαθαριστες δουλεια.
    αλλο τροπο να βελτιωθει δεν νομιζω οτι εχει τις δυνατοτητες να βρει.εχουν εγκλωβιστει σε διαφορα επικοινωνιακα θεματα ...

  6. #51
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσυ τι πιστευεις?
    Οπως έχει πει κάποιος άλλος ... υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι ... εκείνοι που πιστεύουν κάτι και εκείνοι που απλά τα έχουν χαμένα ...

    εγώ ανήκω στους δεύτερους ... διότι δεν μπορώ να καταλάβω τί φταίει και με τους πρώτους 300 συνδρομητές το δίκτυό τους γονάτισε ... τεχνικά αυτό εξηγείται μόνο αν τα Mbps τους ήταν λίγα εξαρχής ... και ελπίζανε σε περισσότερα που δεν τα πήρανε ... διότι τότε πώς έστησαν την εφαρμογή ... και το κυριότερο ... πώς στην ευχή συνεχίζεται ο κατακλυσμός διαφημίσεων ? εκτός αν πιστέψω ότι είναι χιλιάδες εκείνοι που θέλουν μόνο το IPTV ... και αυτό κατά προτεραιότητα μπορούν να το εξυπηρετήσουνε σε πολλούς και το υπόλοιπο κουτσουρεμένο bandwidth σε όποιον αρέσει ...

    δεν ξέρω πια τί να υποθέσω ... τί να πιστέψω ... τί να τραγουδήσω ...

    άρα απλά τα έχω χαμένα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CMS : 30-04-07 στις 01:22.

  7. #52
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    οχι για πολυ.λιγος καιρος εμεινε και θα κατσει η σκονη ...

  8. #53
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις βαλει φιλτρο σε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες ;
    Φίλε μου έχω βάλει φίλτρο στην τηλεφωνική συσκευή από τη πρώτη στιγμή. Μάλιστα πήγα κι αγόρασα κι άλλο φίλτρο μπας και έιχε πρόβλημα αλλά τα ίδια.

  9. #54
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/964
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα να παρακολουθείτε τις αλλαγές του firmware αν χρησιμοποιείτε το pirelli ... από το Log του router config .... κι αν θέλετε και δεν σας κάνει κόπο όσοι είστε ευχαριστημένοι από τις αρχικές ταχύτητες και disconnects να σώζετε το αρχικό config ώστε να μπορείτε μετά να το επαναφέρετε ειδικά αν διαπιστώσετε από το log ότι συγχρονίζετε χαμηλότερα στην νέα version firmware που στέλνει η ΟΝ στο router και αυτό αντιστοιχεί και σε χαμηλότερες ταχύτητες ... δεν αποκλείεται να υπάρχουν ρυθμίσεις και συγκράτηση των bandwidth download rates ...δεν είναι τυχαίο ότι μερικοί αναφέρουν τέτοια περαγματάκια στο firmware ειδικά στο download rate και όχι στο upload rate ...
    Έχω παρατηρήσει αρκετές αλλαγές στο setup του Pirelli, από 30-3 που είμαι ενεργοποιημένος. Η πλέον προφανής ήταν η αλλαγή χρονισμού από 15Μ σε 10Μ. Το πρόβλημα είναι πως ό,τι και να κάνεις έρχεται firmware από τη μαμά ON. Χαρακτηριστικό είναι πως αν κλείσεις το router και το ξανανοίξεις το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να επικοινωνήσει με την pirelli (έτσι για να πει μια καλημέρα).
    Υπομονή....

  10. #55
    Εγγραφή
    18-08-2002
    Περιοχή
    localhost
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    32.8(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...εκτός αν πιστέψω ότι είναι χιλιάδες εκείνοι που θέλουν μόνο το IPTV ... και αυτό κατά προτεραιότητα μπορούν να το εξυπηρετήσουνε σε πολλούς και το υπόλοιπο κουτσουρεμένο bandwidth σε όποιον αρέσει ...
    η IPTV έρχεται σπίτι μας από το datacenter της ΟΝ μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της...
    δεν χρησιμοποιεί bandwidth από το εξωτερικό και ούτε "τρώει" από το internet... γι'αυτό
    όσο και να σέρνεται το νετ, IPTV θα έχετε πάντα... τώρα το σύρσιμο, εξηγείται από όσα
    μας είπε ο φίλος aMUSiC:

    Αυτό όμως το οποίο πήρε το μάτι μου και ήταν λίγο σοκαριστικό, στη σελίδα 76 όπου το RAM ρωτάει τους διάφορους ISP σχετικά με το συνολικό Bandwidth που έχουν με εξωτερικό η On δίνει την εξής απάντηση:

    Η εταιρία μας διαθέτει μία γραμμή με φυσικό interface Gigabit Ethernet, η οποία λειτουργεί σε ωφέλιμο εύρος ζώνης 155Mbps, καθώς και μία δεύτερη γραμμή 34Mbps.
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=94159
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Psyx : 30-04-07 στις 08:55.
    There is no spoon...

  11. #56
    Το avatar του μέλους erateinos
    erateinos Guest
    DSLAM Π. Φαλήρου
    περιοχή Αλιμος Καλαμάκι
    Αίτηση 13-2
    Ενεργοποίηση 30-3
    Από 3-4 διάφορα προβλήματα και χαμηλές ταχύτητες
    Από 18-4 δεν έχω προβλήματα και παίζουν όλα σωστά


  12. #57
    Εγγραφή
    18-08-2002
    Περιοχή
    localhost
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    32.8(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marimo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Χαρακτηριστικό είναι πως αν κλείσεις το router και το ξανανοίξεις το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να επικοινωνήσει με την pirelli (έτσι για να πει μια καλημέρα).
    βασικά προσπαθεί να επικοινωνήσει με το pirelli.tftp.ontelecoms.com το οποίο υποτίθεται
    πως είναι στην ON αλλά δεν κάνει resolve... αυτό που ψάχνει να βρεί είναι το .cfg για να
    πάρει την static IP και τα DHCP settings... μπορείτε να κατεβάσετε το αρχείο αυτό με
    start > run > cmd > tftp -i 91.132.4.190 get *.cfg, όπου στη θέση του αστερίσκου βάζετε
    το 12ψήφιο mac address του pirelli σας... αλλά και να το κατεβάσετε το .cfg, δεν μπορείτε
    να το κάνετε τίποτα, γιατί δεν έχετε admin access στο ρούτερ... με λίγα λόγια, πρέπει να
    περιμένετε να μπει τεχνικός της ΟΝ να το φυτέψει...
    There is no spoon...

  13. #58
    Εγγραφή
    12-06-2004
    Περιοχή
    Πιο κοντά απ' όσο νομίζεις
    Μηνύματα
    951
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    -003/001
    ISP
    Saligar Speed Net
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Σήμερα (νωρίς το πρωί) δεν ήταν που θα κάνανε ( και άλλη? ) αναβάθμιση και θα μπαίνανε και στο AIX και θα έπαιρνε το ρούτερ το νέο fw?

    Γιατί δεν έγινε τίποτα ακόμα???
    Πήρες την αγάπη μου και την έκανες κουράδα

  14. #59
    Εγγραφή
    07-07-2006
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10Μb(xaxaxa ~768)
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Ιλιον εδω.
    Μεχρι πριν 4 ημερες απειρα disconects, εδεησαν επιτελους μετα απο 1 μηνα και κατεβασαν ταχυτητα συχρονισμου απο τα 15 στα 12 και σταματησαν τα disconect.
    Ταχυτητες upload μια χαρα 90-100κ, download μαυρα χαλια απο 15 εως 250 με τις περισοτερες φορες στα 150-200.
    Τηλεφωνο οταν με παιρνουν ακουν την φωνη τους και μετα απο 3 λεπτα ακριβως με ακουνε σαν ρομποτ.Εαν παρω εγω κανενα προβλημα(Κατι μου βρωμαει εδω).
    IPTV καποιες φορες παιζει καποιες σπαει η εικονα και ο ηχος.
    Router πιο πολυ με το zyxel αλλα και με το pirelli μια απο τα ιδια.
    Το bios του pirreli λεει 28/2.
    Ευτυχως την ταχυτητα εμενα την ριξανε απο την πορτα οποτε ειτε το δικο μου βαλω ειτε το pirelli συνχρωνιζει στα 12μβ.

  15. #60
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    Pirelli
    DSLAM ΙΛΙΣΟΣ.

    Είμαι ενεργοποιημένος τρεις εβδομάδες. Χρησιμοποιώ το PIRELLI. Με όλες τις μετρήσεις από speedtest.gr δεν ε΄χω ανέβει ποτέ πάνω από 1,5 Mbps. Κατεβάζω από ελληνικά sites σχεδόν πάντα με 60-70 KB/s. Από ξένα sites, χρησιμοποιώντας download accelerator plus κατεβάζω με 200-450 ΚΒ/s. Αλλά με azureus κατεβάζω με 2-20 KB/s!!! Δοκίμασα και να απενεροποιήσω το wi-fi (το έχω με WPA) και δοκίμασα μέσω καλωδίου, αλλά τα ίδια με azureus. Ξέρει κανείς μήπως πρέπει με το PIRELLI να χρησιμοποιώ κανένα άλλο πρόγραμμα για torrents?

    Τηλέφωνο εξερχόμενες πολύ καλές, εισερχόμενες τα πρώτα 3 δευτερόλεπτα έχει echo.

    Τηλεόραση κολλάει όλο και λιγότερο.

    Αυτά, εάν έχει κάποιος να προτείνει κάτι σχετικά με τα torrents, please help!!!

Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εντυπώσεις από το Tech Support της Vivodi!!!
    Από trendyboyathens στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 93
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-08, 17:10
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-08, 12:19
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-07, 15:47
  4. Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-07, 01:38
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-05, 19:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας