Σελ. 78 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 58687376777879 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.156-1.170 από 1172
  1. #1156
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.015
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Είσαι απολύτως σίγουρος ότι η διεύθυνση του φίλου σου ανήκει όντως στην Αλυσίδα; Μου φαίνεται πολύ παράξενο κάποιο κομμάτι της Αλυσίδας να μην καλύπτεται αυτή τη στιγμή από το FTTH...

  2. #1157
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Ναι όντως μπορεί να ισχύει αυτό γιατί αυτός ο φίλος μου με το προβληματικό σμαρτ νομιζε οτι ηταν στην αλυσίδα γιατί το διπλανό σπίτι ακριβώς είχε FTTH ενω εκεινοσ δεν είχε και βρήκα ότι ανήκει στο κέντρο ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

  3. #1158
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.241
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι απολύτως σίγουρος ότι η διεύθυνση του φίλου σου ανήκει όντως στην Αλυσίδα; Μου φαίνεται πολύ παράξενο κάποιο κομμάτι της Αλυσίδας να μην καλύπτεται αυτή τη στιγμή από το FTTH...
    Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, όχι..
    Ξέρω σίγουρα σε ποιο καφάο ανήκει (1195-277). Και μου το επιβεβαίωσε και αυτός ότι το καφαο αυτό το βλέπει από το σπίτι του.
    Στο fttxgr.eu η διεύθυνση του σπιτιού του είναι μέσα στο ΑΚ Γαλατσίου. Επίσης οι αναζητήσεις που έγιναν και δείχνουν σε wind & ote 100άρα έγιναν με τη διεύθυνσή του. Το ίδιο και αυτή της βόνταφον που δείχνει μέχρι 50
    Στο σχετικό εξέλ η οδός του αναφέρεται μόνο για αυτό το καφάο.

    - - - Updated - - -

    Λογικά στο ΑΚ Γαλατσίου υπάγεται λοιπόν έτσι δεν είναι;
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  4. #1159
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.015
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, όχι..
    Ξέρω σίγουρα σε ποιο καφάο ανήκει (1195-277). Και μου το επιβεβαίωσε και αυτός ότι το καφαο αυτό το βλέπει από το σπίτι του.
    Στο fttxgr.eu η διεύθυνση του σπιτιού του είναι μέσα στο ΑΚ Γαλατσίου. Επίσης οι αναζητήσεις που έγιναν και δείχνουν σε wind & ote 100άρα έγιναν με τη διεύθυνσή του. Το ίδιο και αυτή της βόνταφον που δείχνει μέχρι 50
    Στο σχετικό εξέλ η οδός του αναφέρεται μόνο για αυτό το καφάο.

    - - - Updated - - -

    Λογικά στο ΑΚ Γαλατσίου υπάγεται λοιπόν έτσι δεν είναι;

    Εφόσον στο fttxgr.eu η διεύθυνσή του ανήκει στο Α/Κ Γαλατσίου, τότε εκεί ανήκει φυσικά και όχι στην Αλυσίδα. Κι έτσι εξηγείται και το γεγονός γιατί δεν εμφανίζεται η διεύθυνσή του στο sfbb...

  5. #1160
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.241
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μωρέ μαζί σου, αλλά ούτως ή άλλως το θέμα μας άλλο ήταν εξαρχής.. ο έλεγχος στο sfbb έγινε απλά από περιέργεια..
    Εγώ Γαλάτσι έψαξα, βρήκα ότι πληροφορία βρήκα και είπα να κάνω την ερώτηση σε αυτό εδώ το θέμα..

    - - - Updated - - -

    Παραθέτω την ερωτηση..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση ρε παιδιά.
    Βλέπω Γαλάτσι ότι VDSL καμπίνες έχει ο ΟΤΕ.
    Συνάδελφος έχει βόνταφον 50άρα και πιάνει πολύ χαμηλότερα (δοκίμασε και με καλώδιο και πάει μαξ 35)

    Το ΚΑΦΑΟ που παίρνει είναι το 1195-277 το οποίο είναι 15-20 μέτρα από το σπίτι του και δίνει ως 100
    1195-277 1195 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 277 VDSL-VECTORING Q3/2017

    Του εξήγησα τα σχετικά και του είπα να καλέσει και τεχνικό για να του βάλει διπλή πρίζα γιατί μου είπε ότι έχει και τις επόμενες πρίζες τηλεφώνου συνδεμένες και μάλιστα και το τηλέφωνο είναι σε μια από αυτές..
    Το πιο πιθανό είναι ότι θα βοηθήσει αρκετά αυτό...

    Η απορία μου είναι άλλη όμως..
    Ενώ η καμπίνα δίνει μέχρι 100 και με αναζήτηση στη διεύθυνσή του δίνουν ΟΤΕ και Wind μέχρι 100άρα, η βόνταφον δίνει μέχρι 50.. Πως γίνεται αυτό;
    Υπάρχει περίπτωση να του δίνει από ΑΚ η βόνταφον, γι' αυτό παει μέχρι 50 και δεν τα πιάνει ούτε αυτά?(που δεν το νομίζω γιατί βλέπω ότι παραείναι μακριά.. αλλά ποτέ δεν ξέρεις)..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  6. #1161
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.015
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Μόνο από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone μπορεί να πάρει απαντήσεις ο φίλος σου, πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη...

  7. #1162
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Έχει καταλάβει κανείς τι γίνεται στην περιοχή μετά και την καταραμένη ασφαλτόστρωση που έκαναν παντού? Κόλλησαν όλες οι αιτήσεις για μετάβαση σε οπτικές ίνες (τουλάχιστον στη γειτονιά μας με την 321) γιατί όπως λέει ο εργολάβος, με τη νέα άσφαλτο ...κάλυψαν πολλά σημεία στα οποία τερματίστηκαν οι οπτικές μπροστά από κάθε πολυκατοικία! Κάναμε αιτήσεις από τον Μάρτιο με υπογραφές ιδιοκτητών, μελέτη χώρου απο τον εργολάβο κλπ και απο τότε μέχρι σήμερα κόλλησαν όλα και δεν εγίνε ακομη τιποτα... :/

  8. #1163
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Και σε εμας στα σεπολια 2 εβδομάδες περίμενα να ερθουν να με συνδέσουν ενω ειχαν κανει την κάθετη δεν μπορούσαν να με συνδέσουν με την καμπίνα γιατι ειχαν καλύψει με άσφαλτο το φρεάτιο έπαιρνα τηλ καθε μερα και στο δήμο και στην wind και στον ΟΤΕ και ήρθαν και το άνοιξαν

  9. #1164
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billdanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει καταλάβει κανείς τι γίνεται στην περιοχή μετά και την καταραμένη ασφαλτόστρωση που έκαναν παντού? Κόλλησαν όλες οι αιτήσεις για μετάβαση σε οπτικές ίνες (τουλάχιστον στη γειτονιά μας με την 321) γιατί όπως λέει ο εργολάβος, με τη νέα άσφαλτο ...κάλυψαν πολλά σημεία στα οποία τερματίστηκαν οι οπτικές μπροστά από κάθε πολυκατοικία! Κάναμε αιτήσεις από τον Μάρτιο με υπογραφές ιδιοκτητών, μελέτη χώρου απο τον εργολάβο κλπ και απο τότε μέχρι σήμερα κόλλησαν όλα και δεν εγίνε ακομη τιποτα... :/
    Ίθελα να ξερά αυτός ο ΔΉΜΟΣ δεν μπορεί να συνεννοηθεί με τον εργολάβο, άλλος ένας Δήμαρχος που γράφει τους υπόλοιπους στα @@@ κι κάνει ότι θέλει...

    Υγ Κράξτε τον στο FB, αλλά κάντε κι μια καταγγελία στη ΕΕΤΤ...

  10. #1165
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε εμας στα σεπολια 2 εβδομάδες περίμενα να ερθουν να με συνδέσουν ενω ειχαν κανει την κάθετη δεν μπορούσαν να με συνδέσουν με την καμπίνα γιατι ειχαν καλύψει με άσφαλτο το φρεάτιο έπαιρνα τηλ καθε μερα και στο δήμο και στην wind και στον ΟΤΕ και ήρθαν και το άνοιξαν
    Σε μας 2 μήνες τωρα δεν μπήκαν καν στην πολυκατοικία ακόμη...

  11. #1166
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.015
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billdanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει καταλάβει κανείς τι γίνεται στην περιοχή μετά και την καταραμένη ασφαλτόστρωση που έκαναν παντού? Κόλλησαν όλες οι αιτήσεις για μετάβαση σε οπτικές ίνες (τουλάχιστον στη γειτονιά μας με την 321) γιατί όπως λέει ο εργολάβος, με τη νέα άσφαλτο ...κάλυψαν πολλά σημεία στα οποία τερματίστηκαν οι οπτικές μπροστά από κάθε πολυκατοικία! Κάναμε αιτήσεις από τον Μάρτιο με υπογραφές ιδιοκτητών, μελέτη χώρου απο τον εργολάβο κλπ και απο τότε μέχρι σήμερα κόλλησαν όλα και δεν εγίνε ακομη τιποτα... :/

    Τι κουφό και αυτό πάλι φίλε bildanos. Από την 321 έπαιρνα κι εγώ όσο ήμουν σε VDSL, στο FTTH βέβαια παίρνουμε όλοι από τη νέα καμπίνα επί της Σοφιανοπούλου. Σε εμάς που είμαστε επί της Αχαρνών δεν παρατηρήθηκε κάποιο πρόβλημα, αλλά η Αχαρνών στο ρεύμα προς Αθήνα ασφαλτοστρώθηκε πολύ πριν γίνουν τα έργα για το FTTH.

    Ελλάς το μεγαλείο σου, για μια ακόμη φορά. Πώς είναι δυνατόν να μην είχαν προβλέψει κάτι τέτοιο;

  12. #1167
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κουφό και αυτό πάλι φίλε bildanos. Από την 321 έπαιρνα κι εγώ όσο ήμουν σε VDSL, στο FTTH βέβαια παίρνουμε όλοι από τη νέα καμπίνα επί της Σοφιανοπούλου. Σε εμάς που είμαστε επί της Αχαρνών δεν παρατηρήθηκε κάποιο πρόβλημα, αλλά η Αχαρνών στο ρεύμα προς Αθήνα ασφαλτοστρώθηκε πολύ πριν γίνουν τα έργα για το FTTH.

    Ελλάς το μεγαλείο σου, για μια ακόμη φορά. Πώς είναι δυνατόν να μην είχαν προβλέψει κάτι τέτοιο;
    Κι εμείς από την απέναντι της 321 στην Σοφιανοπούλου θα παρουμε οπτικές και απο αυτή άπλωσαν τις ίνες σε όλο το δρόμο μας. ΑΛΛΑ μετά έπεσε η άσφαλτος...

    Οπότε παραμένω "εγκλωβισμένος" στην 321 όπου και αυτή μετά από χρόνια σταθερότητας, με έχει ταραξει στις αποσυνδέσεις τελευταία (η ταχυτητα σταθερά καρφωμενη στα 110/11) με την cosmote να αδυνατεί να βρει τι φταίει... :/

  13. #1168
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Σας σκαλώνει κάτι σήμερα στο θέμα της ταχύτητας? Κλειδώνω full όπως πάντα στα 110/11 αλλά σα να μην "κυλάνε" όλα ομαλά! :/

  14. #1169
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κουφό και αυτό πάλι φίλε bildanos. Από την 321 έπαιρνα κι εγώ όσο ήμουν σε VDSL, στο FTTH βέβαια παίρνουμε όλοι από τη νέα καμπίνα επί της Σοφιανοπούλου. Σε εμάς που είμαστε επί της Αχαρνών δεν παρατηρήθηκε κάποιο πρόβλημα, αλλά η Αχαρνών στο ρεύμα προς Αθήνα ασφαλτοστρώθηκε πολύ πριν γίνουν τα έργα για το FTTH.

    Ελλάς το μεγαλείο σου, για μια ακόμη φορά. Πώς είναι δυνατόν να μην είχαν προβλέψει κάτι τέτοιο;
    Το νέο status πλέον είναι "βρισκόμαστε σε αναμονή μπάλας από τον εργολάβο" (δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό)... Καμία εκτίμηση από την πλευρά τους.

    Απάντησε και η ΕΕΤΤ στη σχετική ηλεκτρονική καταγγελία που έστειλα με όλο το ιστορικό από τον Μάρτιο που έγινε η αίτηση και η cosmote υποχρεούται να απαντήσει κάποια στιγμή μέχρι τα μέσα Ιουλίου. Όχι πως περιμένω να γίνει κάτι αλλά ...έτσι για την τιμή των όπλων.

  15. #1170
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billdanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμείς από την απέναντι της 321 στην Σοφιανοπούλου θα παρουμε οπτικές και απο αυτή άπλωσαν τις ίνες σε όλο το δρόμο μας. ΑΛΛΑ μετά έπεσε η άσφαλτος...

    Οπότε παραμένω "εγκλωβισμένος" στην 321 όπου και αυτή μετά από χρόνια σταθερότητας, με έχει ταραξει στις αποσυνδέσεις τελευταία (η ταχυτητα σταθερά καρφωμενη στα 110/11) με την cosmote να αδυνατεί να βρει τι φταίει... :/
    Πιθανόν θέμα παρεμβολών θα πρέπει να δεις πότε το κάνει!!!
    Ίσως απο κάποια παλιά tv...

Σελ. 78 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 58687376777879 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. Wind Vdsl FastPath
    Από DigiMasTer στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-15, 15:45
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. VDSL ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟ
    Από NSTMANIA_1975 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-15, 10:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας