Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Στην οικογένεια έχουμε δύο συμβόλαια με την Cosmote για κινητή τηλεφωνία.
    Εγώ χρησιμοποιώ smartphone με δύο sim και η σύζυγος ένα παλιό και απλό κινητό το οποίο δεν έχει δυνατότητα για οποιαδήποτε σύνδεση στο Internet.
    Πριν λίγες ημέρες μας ήρθε με sms μία προσφορά-δώρο για το 3ημερο, με 500 λεπτά ομιλίας προς όλους και 500ΜΒ. Την ενεργοποιήσαμε και στα 2 συμβόλαια και μας ήρθε η ενεργοποίηση της προσφοράς. Μέχρι εδώ λογικό.
    Όμως μόνο σε μένα ήρθαν με άλλο sms οι ρυθμίσεις της σύνδεσης του τηλεφώνου ώστε να μπορεί να συνδέεται στο Internet με Cosmote.
    Αφού σίγουρα δεν έχω δηλώσει τι τηλέφωνα έχουμε και δεν έχω συνδεθεί ποτέ στο Internet με τη sim της Cosmote, πως ξέρουν τη δυνατότητα των τηλεφώνων μας;
    Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία;
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην οικογένεια έχουμε δύο συμβόλαια με την Cosmote για κινητή τηλεφωνία.
    Εγώ χρησιμοποιώ smartphone με δύο sim και η σύζυγος ένα παλιό και απλό κινητό το οποίο δεν έχει δυνατότητα για οποιαδήποτε σύνδεση στο Internet.
    Πριν λίγες ημέρες μας ήρθε με sms μία προσφορά-δώρο για το 3ημερο, με 500 λεπτά ομιλίας προς όλους και 500ΜΒ. Την ενεργοποιήσαμε και στα 2 συμβόλαια και μας ήρθε η ενεργοποίηση της προσφοράς. Μέχρι εδώ λογικό.
    Όμως μόνο σε μένα ήρθαν με άλλο sms οι ρυθμίσεις της σύνδεσης του τηλεφώνου ώστε να μπορεί να συνδέεται στο Internet με Cosmote.
    Αφού σίγουρα δεν έχω δηλώσει τι τηλέφωνα έχουμε και δεν έχω συνδεθεί ποτέ στο Internet με τη sim της Cosmote, πως ξέρουν τη δυνατότητα των τηλεφώνων μας;
    Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία;
    Ευχαριστώ!
    Ήρθανε η ρυθμίσεις, απλά η συσκευή η άλλη δεν γνώριζε πως να τις δουλέψει όποτε και τις αγνόησε, δεν είναι ακριβώς sms δηλαδή

  3. #3
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθανε η ρυθμίσεις, απλά η συσκευή η άλλη δεν γνώριζε πως να τις δουλέψει όποτε και τις αγνόησε, δεν είναι ακριβώς sms δηλαδή
    Σε αυτό που γράφεις έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ. Όμως πριν έρθουν οι ρυθμίσεις, ήρθε μόνο σε μένα το παρακάτω μήνυμα το οποίο αντιγράφω:
    "ΓΙΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ INTERNET ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ INTERNET ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΜΕ ΔΩΡΕΑΝ SMS ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 1111"
    Πως εξηγείται αυτό.

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνδεση δύο Fritz 7170 με VPN και τηλεφωνία
    Από TaTe στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-16, 17:47
  2. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-16, 20:34
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-16, 22:33
  4. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-16, 15:27
  5. Cyta κινητή τηλεφωνία.
    Από Bananas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-15, 22:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας