Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πιστευω πως ναι .

  2. #17
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι στην Αθηνα νομιζεις δεν εχει???? σπιτι μου στην Κυψελη αναλογα την ωρα πολλες φορες ουτε καν μιλας! για τρελες διακοπες λεμε!
    για 4G/H/H+ δεν ξερω γιατι την εχουν σε απλα κινητα την καρτα και δεν δοκιμασα.
    Σίγουρα υπάρχουν σημεία που δεν θα έχει κάλυψη, αλλά τώρα εσύ αν πας να βάλεις κεραία κινητής σε σχολείο θα σε φάνε ζωντανό (αν θυμάμαι καλά είσαι κοντά σε σχολείο) .Οι άλλοι πάροχοι πως παίζουν Νικηφόρε στη περιοχή σου ;

    Παλιότερα πάντως που είχα κάνει συγκριτικό με τον Jazzer στους Αμπελόκηπους η Wind ήταν καλύτερη από την Cosmote.
    Και όσο δεν είχαν χρέωση τα δεδομένα 4G μια χαρά νούμερα έβλεπα σε speedtest.

    Σε κανένα νησί το καλοκαίρι καλύπτουν εκεί που έχει το περισσότερο κόσμο, σε κανένα χωριό εννοείτε gprs κάνεις αποτοξίνωση από το ιντερνετ ...

  3. #18
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα υπάρχουν σημεία που δεν θα έχει κάλυψη, αλλά τώρα εσύ αν πας να βάλεις κεραία κινητής σε σχολείο θα σε φάνε ζωντανό (αν θυμάμαι καλά είσαι κοντά σε σχολείο) .Οι άλλοι πάροχοι πως παίζουν Νικηφόρε στη περιοχή σου ;

    Παλιότερα πάντως που είχα κάνει συγκριτικό με τον Jazzer στους Αμπελόκηπους η Wind ήταν καλύτερη από την Cosmote.
    Και όσο δεν είχαν χρέωση τα δεδομένα 4G μια χαρά νούμερα έβλεπα σε speedtest.

    Σε κανένα νησί το καλοκαίρι καλύπτουν εκεί που έχει το περισσότερο κόσμο, σε κανένα χωριό εννοείτε gprs κάνεις αποτοξίνωση από το ιντερνετ ...
    Η WIND όπου έχει κάνει αναβάθμιση, πραγματικά "πετάει". Εντάξει, δε φτάνει την Cosmote σε ταχύτητες (ειδικά από την 1800 συχνότητα), αλλά τώρα επιτέλους άρχισε να έχει αξιοπρεπές δίκτυο. Στην Πελοπόννησο (απ' όπου κατάγομαι), έχει κάνει καλή δουλειά. Ακόμα και σε μικρά χωριά 100 κατοίκων, έχει 4G!

    Μέσα στο Καλοκαίρι, θα πάω Τήνο και θα δοκιμάσω κι εκεί να δω τι έχει κάνει και πόσο σήμα θα έχει στη θάλασσα, όσο θα βρίσκομαι πάνω στο πλοίο.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα υπάρχουν σημεία που δεν θα έχει κάλυψη, αλλά τώρα εσύ αν πας να βάλεις κεραία κινητής σε σχολείο θα σε φάνε ζωντανό (αν θυμάμαι καλά είσαι κοντά σε σχολείο) .Οι άλλοι πάροχοι πως παίζουν Νικηφόρε στη περιοχή σου ;
    καλημέρα, είμαι σχετικά κοντά σε σχολεία, αλλά υπάρχει νόμος για την αποσταση ειναι μερικα μετρα ουτε καν χιλιομετρο!
    επισης δεν ειναι αναγκη να εισαι διπλα στις κεραιες κινητης για να εχει σημα! κοντα μου δεν εχω δει καμια!!!
    και ομως η vodafone εχει τερμα καλυψη σε ολα, οπως και η cosmote εχει ακομα και 4G που το εχω δει με το στικακι μου.
    Η wind ειχε καλο πριν καιρο εκει αλλα πρεπει να αποξηλωσανε κεραιες και χαλασε.
    Δυστυχως το ιδιο πριν καιρο ειχε γινει με την cosmote και τοτε ειχα 18μηνο συμβολαιο και το εσπασα με τα 1000 ζορια, ενω η wind δεν μου εφερε καμια απολυτως αντιρηση!!! στο θεμα της cosmote η σελιδα του δημου αθηναινων με τοτε δημαρχο τον Κο Κακλαμανη εγραφε καθε μερα τις διευθυνσεις που θα αποξηλωναν κεραιες!!!
    αυτη που εχασα εντελως το σημα ηταν στα συνορα Ανω Κυψελης με Γαλατσι, γιαυτο δεν την εβλεπα ποτε, εγω ειμαι ποιο κατω.
    Αυτα δλδ με τα σηματα ειναι ΤΥΧΑΙΑ! απλα αποξηλωνουν παρανομες ή εστω και καμουφλαρισμενες κεραιες, σημερα εχεις αυριο δεν εχεις!
    καποτε η wind στην περιοχη μου ηταν η καλυτερη τωρα ειναι η χειροτερη με δυσκολια μιλας πλεον.....το κακο ειναι οτι αυτη η κατασταση παει για χρονο και δεν εχουν κανει κατι!!!! τα ιδια και σε αρκετα μερη μην πω ολη την Σαλαμινα.....
    Ασχετο αλλα και σχετικο να τονισω οτι στην σελιδα της ΕΕΤΤ εχει γινει μια πυλη που ειναι δηλωμενες οι ΝΟΜΙΜΕΣ κεραιες λεει και τις εταιριες, και τωρα οι ανθρωποι ψαχνονται, εχω πεσει σε blogs και σε σελιδες μεσα στο facebook που ολοι μερα ψαχνονται και τρωγονται πως θα αποξηλωσουν τις κεραιες που βλεπουν! απορω ολοι αυτοι δεν εχουν κινητα και δεν τους νοιαζει το σημα? ή ειναι τοσο ασχετοι που νομιζουν οτι θα συνεχισουν να εχουν σημα?
    σε συζητηση με μια γυναικα που ειχα ελεγε οτι θα εχει σημα κανονικα.....η ασχετοσυνη σε ολο της το μεγαλειο.
    Και μετα λεμε για τα σηματα!!!
    Τελος να πω για την wind οτι ειχα παγιο για χρονια ισως εσκαγα 50 ευρω τον μηνα!!!! οταν χαλασε το σημα ειπα να το κοψω και μου κανανε καλες προσφορες, αλλα τελικα δεν εκαναν τιποτα για το σημα. Ετσι τελικα το εκοψα παραδεχτηκαν τα προβληματα με το σημα, τοσο στην Κυψελη οσο και στο Περιστερι εκει που ειναι η δουλεια μου, και μου εβγαλαν και επιδοτηση και πηρα ταμπλετοτηλεφωνο 7". Σε αυτα την παραδεχομαι την wind.
    Για το σημα τωρα πρεπει κατι να κανει και ΝΟΜΙΜΑ! οταν εισαι νομιμος δεν αποξηλωνονται κεραιες!!!

  5. #20
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    kamatero
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    speedtouch 585i v 7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είσαι μικρός και αθώος

    H διαδικασία είναι η εξής
    Βάζεις youtube στο κινητό, γυρνας το τηλέφωνο προς το μπικινάκι, βλέπεις πάνω από το τηλέφωνο και η συμβία νομίζει ότι βλέπεις youtube

    Αν είσαι γρήγορος, σε κάποιο ενδιάμεσο, task manager, τραβάς και φωτο/βίντεο

    Κάποια άλλη στιγμή, θα σου μιλήσω και γι αυτές που σκύβουνε για το αντιηλιακό, χωρίς να λυγίσουν τα γόνατα

  6. #21
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Μας δουλεύουν... Δλδ δίνουν δωρεάν data και μετά βγαίνουν και λένε ότι αυξήθηκε η κίνηση δεδομένων... Αλήθεια, πότε ανακοινώθηκε ΜΕΙΩΣΗ τιμής από οποιαδήποτε εταιρία?

    Υ.Γ. Έχει τόσο καλό δίκτυο 4G η WIND???
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gio Alex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας δουλεύουν... Δλδ δίνουν δωρεάν data και μετά βγαίνουν και λένε ότι αυξήθηκε η κίνηση δεδομένων... Αλήθεια, πότε ανακοινώθηκε ΜΕΙΩΣΗ τιμής από οποιαδήποτε εταιρία?

    Υ.Γ. Έχει τόσο καλό δίκτυο 4G η WIND???

    Σε 4G ταχύτητες την "πράσινη" δεν τη φτάνει με τίποτα... Αλλά εκείνη κοστίζει πολύ ακριβότερα και σε περιοχές που έχει πολύ κόσμο (π.χ. παραλίες), η "πράσινη" σέρνεται άγρια... Από την "κόκκινη" όμως, τη WIND τη θεωρώ πολύ καλύτερη, τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμαι...

    Η WIND αναβαθμίζει ολόκληρους νομούς και εκτός από 4G ακόμα και σε χωριά, βάζει και 3G εκεί που πριν δεν είχε. Στην Πελοπόννησο, το δίκτυό της ήταν ένα χάλι και μισό, μέχρι το Φθινόπωρο του 2015 που έγινε αναβάθμιση και τώρα "πετάει". Απ' ό,τι έχω ακούσει, προς το παρόν η WIND τρέχει να καλύψει έστω και με χαμηλές ταχύτητες, περιοχές που μέχρι τώρα έχει μόνο 2G. Από τα τέλη του '17 και μετά έρχεται περισσότερο 4G+, για ακόμα πιο μεγάλες ταχύτητες.

  8. #23
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είσαι μικρός και αθώος

    H διαδικασία είναι η εξής
    Βάζεις youtube στο κινητό, γυρνας το τηλέφωνο προς το μπικινάκι, βλέπεις πάνω από το τηλέφωνο και η συμβία νομίζει ότι βλέπεις youtube

    Αν είσαι γρήγορος, σε κάποιο ενδιάμεσο, task manager, τραβάς και φωτο/βίντεο

    Κάποια άλλη στιγμή, θα σου μιλήσω και γι αυτές που σκύβουνε για το αντιηλιακό, χωρίς να λυγίσουν τα γόνατα
    Θεούλης, ρισπέκτ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gio Alex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας δουλεύουν... Δλδ δίνουν δωρεάν data και μετά βγαίνουν και λένε ότι αυξήθηκε η κίνηση δεδομένων... Αλήθεια, πότε ανακοινώθηκε ΜΕΙΩΣΗ τιμής από οποιαδήποτε εταιρία?

    Υ.Γ. Έχει τόσο καλό δίκτυο 4G η WIND???
    Ε καλά στανταρντ διαφημιστικό τρυο ειναι αυτο...

    Το δικτυο της ήταν πολύ ΟΚ σε Πάρο Αντίπαρο το τριήμερο

  9. #24
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το τριήμερο στη Τζια ακούγαμε μουσική στο αυτοκίνητο (οκ ταλαιπωρία μ' αυτούς τους δρόμους, αλλά ακούγαμε) από το 4G της Wind! Αυτό ούτε να το ονειρευτώ πριν μερικά χρόνια...

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, μουσικη μπορεις να ακουσεις και απο 3G δεν ειναι τοσο μεγαλο στην απαιτηση, σε HD videos ομως ειναι!
    εχουν πλακα σε νησια και απομακρυσμενα μερη εχει καλο σημα και 4G και μεσα στο κεντρο Αθηνας σχεδον (αναλογα το σημειο παντα) ουτε ομιλια....ακομα και τα μυνηματα ερχονται οταν τους ερθει!!!

  11. #26
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, μουσικη μπορεις να ακουσεις και απο 3G δεν ειναι τοσο μεγαλο στην απαιτηση, σε HD videos ομως ειναι!
    εχουν πλακα σε νησια και απομακρυσμενα μερη εχει καλο σημα και 4G και μεσα στο κεντρο Αθηνας σχεδον (αναλογα το σημειο παντα) ουτε ομιλια....ακομα και τα μυνηματα ερχονται οταν τους ερθει!!!
    Μηπως επειδη τα εξυπνοπούλια οι κάτοικοι μαζεύουν υπογραφες και ξηλώνουν κεραίες; Συμβαίνει με όλες τις εταιρίες, μου φαίνεται

  12. #27
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως επειδη τα εξυπνοπούλια οι κάτοικοι μαζεύουν υπογραφες και ξηλώνουν κεραίες; Συμβαίνει με όλες τις εταιρίες, μου φαίνεται
    καλησπέρα, ναι αυτο γινεται δυστυχως! συνηθως σε νησια κτλ ειναι περισσοτερο σε βουνα ενω εδω στις πολεις ειναι μεσα σε κατοικημενα σημεια.
    Οχι ομως οτι απαγορευεται, υπαρχουν ομως κανονισμοι, αποστασεις πχ απο χωρους συγκεντρωσεων πχ σχολεια, νοσοκομεια, γηροκομεια, εκκλησιες κτλ κτλ και φυσικα πρεπει να εχουν σωστη ισχυ και συχνοτητες.
    Αν ειναι νομιμες και εχουν δλδ αδειες απο πολεοδομια και ΕΕΤΤ δεν γινεται τιποτα απολυτως, οσες αποξηλωνονται ειναι παρανομες. Δυστυχως ομως ολες οι εταιριες εχουν.
    γιαυτο και καπου εχουμε σημα και μετα δεν εχουμε και το αναποδο.
    Δεν χρειαζεται καν να μαζευτουν υπογραφες καταγγελια απο εναν και μονο σε πολεοδομια , ΕΕΤΤ ή και στα 2 αρκει!
    απο τοτε που εγινε αυτο εδω εχει γινει χαμος απο αποξηλωσεις! http://keraies.eett.gr/
    μπορεις ευκολα και γρηγορα να βρεις τις παρανομες κεραιες και απο ποια εταιρια ειναι! ειναι απλο εκει μεσα ειναι καταχωρημενες ΜΟΝΟ οι νομιμοτατες!
    οποια δεν ειναι σημαινει δεν εχει αδεια απο ΕΕΤΤ αρα ειναι και παρανομη.
    Στις συχνες δε ερωτησεις εχει ολη τη νομοθεσια σχετικα με κεραιες κινητης!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 227
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 16:02
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-16, 23:12
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-16, 15:37
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:38
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-15, 12:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας