Σελ. 19 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 670
  1. #271
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχως ξανα το ιδιο προβλημα μου εκανε και πριν απο λιγο(το περιεργο ειναι οτι μου γινεται παντα μεσημερι σχεδον αυτες οι αποσυνδεσεις και παντα μετα τις 4 το μεσημερι)Εχθες π.χ δεν μου εκανε καμια και ουτε παρατηρησα κατι.Σκεφτομαι να φερω ηλεκτρολογο μπας και φταει το τηλεφωνικο μπριζακι?Να του βαλω κατι καλυτερο?Απο το υποτιθεμενο σουπορτ της πλακας tip link καμια απαντηση ακομα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matse : 15-05-17 στις 16:30.

  2. #272
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχω link με οδηγους πιο πισω αν ξερεις να πας μεχρι τον κατανεμητη για ελενχο, ομως αν κανει συγκεκριμενες ωρες προβλημα μπορει να ειναι και απο ηλεκτρομαγνητικη παρεμβολη (και η μπριζα σου να ειναι οκ)
    πχ καποιο ανσανσερ, καποια συσκευη ή μηχανημα που να ανοιγει συγκεκριμενη ωρα ... μπορει να ειναι κατι μεσα σπιτι, μπορει κοντα στο κατανεμητη, μπορει στη κολωνα οτε (πχ οπως σου ειπα εχω και εγω θεμα και τα καλωδια δεη οτε, ειναι μπερδεμενα στην ιδια κολωνα)
    δυσκολη περιπτωση
    Απο την μερια σου αν εχεις το modem κοντα σε ασυρματο τηλεφωνο, ηχεια, τηλεοραση, monitor, pc κλπ βαλε το πολυ πιο μακρυα και δες πως παει, επσιης αν εχεις πολυμπριζο και συνδεονται βαρια μηχανημα, βαλε το σε καποια πριζα μονο του

  3. #273
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω link με οδηγους πιο πισω αν ξερεις να πας μεχρι τον κατανεμητη για ελενχο, ομως αν κανει συγκεκριμενες ωρες προβλημα μπορει να ειναι και απο ηλεκτρομαγνητικη παρεμβολη (και η μπριζα σου να ειναι οκ)
    πχ καποιο ανσανσερ, καποια συσκευη ή μηχανημα που να ανοιγει συγκεκριμενη ωρα ... μπορει να ειναι κατι μεσα σπιτι, μπορει κοντα στο κατανεμητη, μπορει στη κολωνα οτε (πχ οπως σου ειπα εχω και εγω θεμα και τα καλωδια δεη οτε, ειναι μπερδεμενα στην ιδια κολωνα)
    δυσκολη περιπτωση
    Απο την μερια σου αν εχεις το modem κοντα σε ασυρματο τηλεφωνο, ηχεια, τηλεοραση, monitor, pc κλπ βαλε το πολυ πιο μακρυα και δες πως παει, επσιης αν εχεις πολυμπριζο και συνδεονται βαρια μηχανημα, βαλε το σε καποια πριζα μονο του
    Εχ ακριβως διπλα μου τον ασυρματο τηλεφωνο.Αλλα αν ηταν αυτο το προβλημα δεν θα φαινοτανε αν δεν μου ειχε κανει καθολου ντισκονετ οταν ειχα βαλει μονο του το ρουτερκι στην μπριζα?Λες να προκαλει η βαση του ασυρματου παρεμβολες και για αυτο να εχω αποσυνδεσεις?Στην πολυκατοικια ευτυχως δεν εχω ανσασερ.Τωρα με τρελανε ξανα στις αποσυνδεσεις και μονο με επανακινηση εστρωσε λιγο.Οπα διπλα ακριβως εκει που ειναι το ρουτερ μου εχω 2.1 ηχεια του υπολογιστη μου(αλλα αυτο δεν θα προκαλουσε παρεμβολες μονο σε ασυρματη συνδεση παρα σε ενσυρματη?)

  4. #274
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχ ακριβως διπλα μου τον ασυρματο τηλεφωνο.Αλλα αν ηταν αυτο το προβλημα δεν θα φαινοτανε αν δεν μου ειχε κανει καθολου ντισκονετ οταν ειχα βαλει μονο του το ρουτερκι στην μπριζα?Λες να προκαλει η βαση του ασυρματου παρεμβολες και για αυτο να εχω αποσυνδεσεις?Στην πολυκατοικια ευτυχως δεν εχω ανσασερ.Τωρα με τρελανε ξανα στις αποσυνδεσεις και μονο με επανακινηση εστρωσε λιγο.Οπα διπλα ακριβως εκει που ειναι το ρουτερ μου εχω 2.1 ηχεια του υπολογιστη μου(αλλα αυτο δεν θα προκαλουσε παρεμβολες μονο σε ασυρματη συνδεση παρα σε ενσυρματη?)
    Δεν ειμαι ο πιο ειδικος να σου πω σιγουρα, προφανως να ειναι οκ τα ηχεια και το τηλεφωνο, αλλα δινω και μια μικρη πιθανοτητα να κανουν παρεμβολες
    Παραδειγμα
    Aν οι παρεμβολες γινονται την ωρα που τα ηχεια ειναι κλειστα τοτε ειναι οκ, αν ειναι ανοιχτα θελει ψαξιμο

    ισως και να ειναι παρεμβολη απο εξω ... παντως αν συμβαινει τις περισσοτερες φορες σε συγκεκριμες ωρες, τοτε μπορει να παιζει και το φαινομενο παρεμβολων (ειτε στο σπιτι ειτε εξω) δεν ειναι μονο το ανσανσερ, εδω στο forum ελεγαν οτι φταει μεχρι και ο λεβητας καλοριφερ σαν παραδειγμα, δεν μου ερχονται στο μυαλο τωρα ολες οι ηλεκτρικες/ηλεκτρονικες συσκευες που μπορει να προκαλεσουν θεμα

    Σιγουρα και το modem με adsl εχει θεμα οπως ειπα, αλλα δεν ειναι και τελειως χαλια, αν σε εχει τρελανει στις αποσυνδεσεις καπου υπαρχει θεμα, απλα αναλογα το modem, αλλο μπορει να κραταει λιγο καλυτερα την κατασταση, αλλο χειροτερα, αλλα σιγουρα καπου εχεις θεμα με την γραμμη
    Καλο ειναι οτι ηλεκτρικα κοντα στο modem να τα κοιταξεις , καθως και την εγκατασταση μεχρι τον κατανεμητη, ωστε τουλαχιστον να εισαι οκ απο την μερια σου

  5. #275
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειμαι ο πιο ειδικος να σου πω σιγουρα, προφανως να ειναι οκ τα ηχεια και το τηλεφωνο, αλλα δινω και μια μικρη πιθανοτητα να κανουν παρεμβολες
    Παραδειγμα
    Aν οι παρεμβολες γινονται την ωρα που τα ηχεια ειναι κλειστα τοτε ειναι οκ, αν ειναι ανοιχτα θελει ψαξιμο

    ισως και να ειναι παρεμβολη απο εξω ... παντως αν συμβαινει τις περισσοτερες φορες σε συγκεκριμες ωρες, τοτε μπορει να παιζει και το φαινομενο παρεμβολων (ειτε στο σπιτι ειτε εξω) δεν ειναι μονο το ανσανσερ, εδω στο forum ελεγαν οτι φταει μεχρι και ο λεβητας καλοριφερ σαν παραδειγμα, δεν μου ερχονται στο μυαλο τωρα ολες οι ηλεκτρικες/ηλεκτρονικες συσκευες που μπορει να προκαλεσουν θεμα

    Σιγουρα και το modem με adsl εχει θεμα οπως ειπα, αλλα δεν ειναι και τελειως χαλια, αν σε εχει τρελανει στις αποσυνδεσεις καπου υπαρχει θεμα, απλα αναλογα το modem, αλλο μπορει να κραταει λιγο καλυτερα την κατασταση, αλλο χειροτερα, αλλα σιγουρα καπου εχεις θεμα με την γραμμη
    Καλο ειναι οτι ηλεκτρικα κοντα στο modem να τα κοιταξεις , καθως και την εγκατασταση μεχρι τον κατανεμητη, ωστε τουλαχιστον να εισαι οκ απο την μερια σου
    Θα πρεπει να φερω τοτε εναν ηλεκτρολογο για να δει της συνδεση μου.Θα τα κοιταξω ολλα διοτι αυτη επιμενουν οτι δεν βλεπουν αποσυνδεσεις στην γραμμη μου απο εκει περα.
    Υ.Γ Φιλε μπαμπη να σου κανω μια βλακωδη ερωτηση?Το εξωτερικο καλωδιο που εχω τραβηξει απο τον κατανεμητη της πολυκοτοικιας το εχω πιασει με πιαστρακια αυτα που καρφωνουμε για να στηριζουμε της καλωδιωσεις στον τοιχο.Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο εκει το προβλημα?Αν και το καλωδιο που εχει την γραμμη μου ειναι καλης πιοτητας και ανθεκτικο.Σε ευχαριστω.

    Y.Γ 2 Λοιπον εχω απαντηση για το συγκεκριμενο προβλημα του Vr600 και αναγνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα αλλα λυνεται λεει με την ενεργοποιηση του bandwitch control????

    Καλησπέρα σας,

    Έχει παρουσιαστεί σε κάποιους πελάτες το πρόβλημα παλαιότερα το οποίο λύνεται ενεργοποιώντας το bandwidth control στην συσκευή. Ποιο είναι το firmςare της συσκευή σας ?

    Στην διάθεσή σας.
    H απαντηση που μου στειλανε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matse : 17-05-17 στις 02:18.

  6. #276
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρεπει να φερω τοτε εναν ηλεκτρολογο για να δει της συνδεση μου.Θα τα κοιταξω ολλα διοτι αυτη επιμενουν οτι δεν βλεπουν αποσυνδεσεις στην γραμμη μου απο εκει περα.
    Υ.Γ Φιλε μπαμπη να σου κανω μια βλακωδη ερωτηση?Το εξωτερικο καλωδιο που εχω τραβηξει απο τον κατανεμητη της πολυκοτοικιας το εχω πιασει με πιαστρακια αυτα που καρφωνουμε για να στηριζουμε της καλωδιωσεις στον τοιχο.Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο εκει το προβλημα?Αν και το καλωδιο που εχει την γραμμη μου ειναι καλης πιοτητας και ανθεκτικο.Σε ευχαριστω.

    Y.Γ 2 Λοιπον εχω απαντηση για το συγκεκριμενο προβλημα του Vr600 και αναγνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα αλλα λυνεται λεει με την ενεργοποιηση του bandwitch control????

    Καλησπέρα σας,

    Έχει παρουσιαστεί σε κάποιους πελάτες το πρόβλημα παλαιότερα το οποίο λύνεται ενεργοποιώντας το bandwidth control στην συσκευή. Ποιο είναι το firmςare της συσκευή σας ?

    Στην διάθεσή σας.
    H απαντηση που μου στειλανε.
    To καλωδιο μου ακουγεται οτι ειναι οκ και ισως να μην εχει προβλημα ... αλλα καλο ειναι αν μπορεις να κοιταξεις την καλωδιωση ωστε στο μελλον να εισαι ενταξει και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

    Δυστυχως δεν εχω το συγκεκριμενο modem για να σου πω αν εχει καποιο συγκεριμενο προβλημα στο λογισμικο ή ρυθμιση οπως σου λεει η tp link, και ουτε λεει στο log ποσο uptime ειναι στη γραμμη για να σου πω 100% οτι η αποσυνδεση ειναι της γραμμης, αλλα αφου σου απαντησαν (tp link) πλεον πιστευω να σου πουν που ειναι το θεμα

    AN σου o παροχος σου λεει οτι δεν υπαρχει αποσυνδεση, τοτε φταει το modem αλλα εσυ ειπες αν θυμαμαι οτι και το αλλο modem εχει θεμα ... κανε οτι σου λεει η tp link και ελπιζω να φταει αυτο ή να βρουνε το προβλημα

  7. #277
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα παιδια επανερχομαι στο θεμα μια και εχω νεα ενημερωση απο το σουπορτ τους.Μου ειπαν να παω στο bandwith control και απο την ονομαστικη ταχυτητα που πιανω να ριξω τις τιμες γυρω στο 10% και ετσι θα λυθει το προβλημα με τους dns.
    Oριστε και η απαντηση που ελαβα.

    Μόλις συνδεθείτε στη διαχειριστική σελίδα, του μηχανήματος επιλέξτε το Advanced.

    Κατόπιν πηγαίνετε στο πεδίο Status - στον πίνακα DSL - Max Rate και καταγράφετε τις τιμές.

    Στη συνέχεια, επιλέγετε το πεδίο από την αριστερή στήλη Bandwidth Control - και επιλέγετε

    Bandwidth Control: Enable

    Total Upstream Bandwidth: θα βάλετε 10% λιγότερα από το Max Up που καταγράψατε για το up νωρίτερα
    Total Downstream Bandwidth: θα βάλετε 10% λιγότερα από το Max Down που καταγράψατε για το down νωρίτερα

    Και στην συνέχεια επιλέγετε το Save.

    Upstream Downstream
    Current Rate(kbps) 1023 15458
    Max Rate(kbps) 1299 16008
    Το 10% πιο χαμηλα!!!ποσο αντιστοιχη ρε παιδια απο την πραγματικη ταχυτητα που πιανω?Σας ευχαριστω.
    Εγω εβαλα χωρις να εχω υπολογισει καλα αυτες τις τιμες.

    Total Upstream Bandwidth 905 απο 1024
    Total Downstream Bandwidth: 14400 απο 15458

  8. #278
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Current Rate(kbps) 1023 15458

    Πιανεις 15458
    Επειδη υπαρχει το overhead που υπαρχει χασιμο ταχυτητας ... η καθαρη ταχυτητα μπορει να οτιδηποτε απο 11000-13000
    Εδω κανεις ενα speedtest να δεις την καθαρη ταχυτητα
    http://www.speedtest.net/
    Αν πιανεις παρδειγμα 13000 (ή 13.xx mbps στο speedtest)
    Yπολογισε αλλα 10% πιο κατω

    Η να πω αλλιως
    πριν κανεις αυτο που ειπαν στο band linit, ασε το στο κανονικο & κανε ενα speedtest που θα δειξει ποση ειναι η καθαρη ταχυτητα
    http://www.speedtest.net/
    Κανε αυτο που ειπαν και βαλε το band limit στα 10% και μετα ξανακανε αλλο ενα speedtest και θα δειξει τη καθαρη ταχυτητα
    Mε 10% λογικα θα χασεις 1+κατι mbps

    Τελικα αυτο που ειπαν πιανει ή εχεις παλι προβλημα?

  9. #279
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Current Rate(kbps) 1023 15458

    Πιανεις 15458
    Επειδη υπαρχει το overhead που υπαρχει χασιμο ταχυτητας ... η καθαρη ταχυτητα μπορει να οτιδηποτε απο 11000-13000
    Εδω κανεις ενα speedtest να δεις την καθαρη ταχυτητα
    http://www.speedtest.net/
    Αν πιανεις παρδειγμα 13000 (ή 13.xx mbps στο speedtest)
    Yπολογισε αλλα 10% πιο κατω

    Η να πω αλλιως
    πριν κανεις αυτο που ειπαν στο band linit, ασε το στο κανονικο & κανε ενα speedtest που θα δειξει ποση ειναι η καθαρη ταχυτητα
    http://www.speedtest.net/
    Κανε αυτο που ειπαν και βαλε το band limit στα 10% και μετα ξανακανε αλλο ενα speedtest και θα δειξει τη καθαρη ταχυτητα
    Mε 10% λογικα θα χασεις 1+κατι mbps

    Τελικα αυτο που ειπαν πιανει ή εχεις παλι προβλημα?


    Με το band limit μου βγαζει τοσο τωρα.Λογικα χωρις αυτο θα ειχα κανα 2 μεγκαμπιτ καθαρα πιο επανω.

    Total Upstream Bandwidth 905 απο 1024
    Total Downstream Bandwidth: 14400 απο 15458
    Αυτες ειναι οι τιμες που εβαλα 10% πιο χαμηλα φιλε μπαμπη στο band limit .Ελπιζω να μην ειναι λαθος οι τιμες.Μεχρι στιγμης δεν ξερω.Το βραδυ θα εχω νεα ενημερωση πανω σε αυτο το θεμα.Αν μου το ξανακανει θα σβησω αυτες τις τιμες!!!θα κανω ξανα το τεστ χωρις το bandwith control για να ορισουμε διαφορετικες τιμες.Σε ξαναευχαριστω πολυ φιλε μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matse : 25-05-17 στις 15:52.

  10. #280
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων

  11. #281
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Matse επειδή παρακολουθώ το θέμα μια και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω την εντύπωση ότι το Bandwidth Control: Enable έπιασε για την ώρα πάει καλά.
    Ευχαριστώ

  12. #282
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί δεν μεταφέρει κάποιος τη συζήτηση στο αντίστοιχο forum της TP-Link;

  13. #283
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13.744/1.164
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Επειδή ψήνομαι να το πάρω, άραγε θα δω μεγάλη διαφορά με το τωρινό Thomson TG585 v7 που έχω;

  14. #284
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ψήνομαι να το πάρω, άραγε θα δω μεγάλη διαφορά με το τωρινό Thomson TG585 v7 που έχω;
    Aν εισαι με οτε νομιζω το ιδιο περιπου θα κλειδωσει (και τα 2 ειναι broadcom) ισως μαι πολυ μικρη διαφορα λογω οτι το ενα με το αλλο επσιδη εχουν παλια / καινουρια chipset, αλλα σε γενικες γραμμες περιπου το ιδιο

  15. #285
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13.744/1.164
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν εισαι με οτε νομιζω το ιδιο περιπου θα κλειδωσει (και τα 2 ειναι broadcom) ισως μαι πολυ μικρη διαφορα λογω οτι το ενα με το αλλο επσιδη εχουν παλια / καινουρια chipset, αλλα σε γενικες γραμμες περιπου το ιδιο
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, με forthnet είμαι. Έχω κρατήσει το thomson γιατί το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο,
    και επειδή το είδα προσφορά το TP-Link στο πλαίσιο είπα να κάνω την αλλαγή.

Σελ. 19 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL routers: Χρήση θύρας STB ως 'απλή' Ethernet;
    Από Wonderland στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 14:09
  2. Tp-Link Archer c20 AC750 router
    Από gkostass στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 20:58
  3. [TP-Link] vdsl router bridge to common router
    Από Dimitris_Her στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 21:55
  4. Προβλημα με Repeater σε VDSL router
    Από firewall στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-15, 13:56
  5. Σύνδεση 2ου repeater σε vdsl router
    Από gmastromichalis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 08:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας