Σελ. 21 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 670
  1. #301
    Εγγραφή
    10-10-2014
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Εχει βγει στο ιταλικο support νεο firmware 0.4.0 για οποιον ενδιαφερεται.

    Το φλασαρα το σκ, προς το παρον ολο μια χαρα, κανενα θεμα απολυτος, δεν ειδα καμια καινουρια ρυθμιση.

    Επισης απενεργοποιησα bandwidth control να δω αν θα εχω θεματα, κ προς το παρον παλι ολα ειναι οκ

    http://www.tp-link.it/download/Arche....html#Firmware

    changelog :1. Βελτίωση της σταθερότητας στη λειτουργία ADSL. (translated)

  2. #302
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Το μενού από αυτό το Ιταλικό support είναι στα ιταλικά ή αγγλικά γιατί σκέπτομαι να το βάλω , από την άλλη λέω αφού βγήκε στα ιταλικά δεν θα βγει σύντομα και αγγλικά.

  3. #303
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anapourna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μενού από αυτό το Ιταλικό support είναι στα ιταλικά ή αγγλικά γιατί σκέπτομαι να το βάλω , από την άλλη λέω αφού βγήκε στα ιταλικά δεν θα βγει σύντομα και αγγλικά.
    Υποθέτω ότι για να κυκλοφορήσει στην Ιταλία μπορεί να λύνει κάποιο θέμα που παρουσιάστηκε εκεί και να μην αφορά εμάς... Καλό θα είναι, κατά την άποψή μου, να περνάμε firmware που βγαίνουν στο κεντρικό site του κατασκευαστή.

  4. #304
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anapourna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μενού από αυτό το Ιταλικό support είναι στα ιταλικά ή αγγλικά γιατί σκέπτομαι να το βάλω , από την άλλη λέω αφού βγήκε στα ιταλικά δεν θα βγει σύντομα και αγγλικά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από africa_twin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι για να κυκλοφορήσει στην Ιταλία μπορεί να λύνει κάποιο θέμα που παρουσιάστηκε εκεί και να μην αφορά εμάς... Καλό θα είναι, κατά την άποψή μου, να περνάμε firmware που βγαίνουν στο κεντρικό site του κατασκευαστή.
    Aν μιλας για το V2 ειναι το ιδιο λογισμικο στα κεντρικα (.com) και στο Ιταλικο > 04/05/17

    Αν εννοεις για το ν1 στο Ιταλικο εχει αλλο, το συγκεκριμενο λογισμικο εχει καποια βελτιωση στο adsl (πιθανον αλλο dsl driver)

    Ομως απο οτι βλεπω τριγυρω, σε μερικους εφοσον αναβαθμησουν λογισμικο δεν τους αφηνει να πανε ξανα πισω στο παλιο, οποτε υπαρχει περιτωση να μεινεις μονιμα με το Ιταλικο ή να εχεις μελλοντικες αναβαθμησεις απο εκει μονο
    Το ιδιο ισχυει αν περασεις απο το .com να εχεις στο μελλον μονο απο εκει

    Σημειωση, σεν εχω το συγκεκριμενο, απο οτι διαβαζω

  5. #305
    Εγγραφή
    10-01-2011
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Archer VR600(EU)_V1_170308
    Data di pubblicazione: 19/04/17 Lingua: English Dimensioni file: 13.69 MB
    Αφού το λέει ότι είναι στα Αγγλικά...

  6. #306
    Εγγραφή
    10-10-2014
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Ολα ειναι στα αγγλικα.

  7. #307
    Εγγραφή
    18-12-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    tellas
    Καλησπέρα κόσμε, επειδή έφαγα τον τόπο και δεν βρήκα κάποιο θέμα για το δικό μου ρουτερ, το γράφω εδώ και αν είναι παρακαλώ ας μεταφερθεί.

    Λοιπόν έχω στην κατοχή μου το archer vr400 το αγόρασα για καλύτερη κάλυψη και για το 5g.
    Όντως το εργαλείο είναι πύραυλος αλλά έχω ενα θέμα, πρίν κατηγορήσω το ρουτερ οτι έχει πρόβλημα και το στείλω πίσω θέλω τη βοήθεια σας να δω αν εγώ δεν κάνω σωστά κάποια ρύθμιση.

    Λοιπόν, έχω VDSL 50 με το μοντεμ της εταιρείας έχω speedtest 49ρι με το archer vr 400 ζήτημα να φτάνω τα 32...

    Μετά απο επικοινωνία που είχα με το τεχνικό τμήμα μου είπαν οτι έχει κάποια ρύθμιση για τα bandwidth, εγώ δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη, απ οτι είδα και διάβασα το θέμα αυτό έχουμε το ίδιο μενού οπότε αν κάποιος το κατέχει το πράγμα ας βοηθήσει..

    Ας του δώσω μια ευκαιρία στο μοντεμακι μήπως φταίω εγώ...

    Ευχαριστώ!

  8. #308
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rackal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κόσμε, επειδή έφαγα τον τόπο και δεν βρήκα κάποιο θέμα για το δικό μου ρουτερ, το γράφω εδώ και αν είναι παρακαλώ ας μεταφερθεί.

    Λοιπόν έχω στην κατοχή μου το archer vr400 το αγόρασα για καλύτερη κάλυψη και για το 5g.
    Όντως το εργαλείο είναι πύραυλος αλλά έχω ενα θέμα, πρίν κατηγορήσω το ρουτερ οτι έχει πρόβλημα και το στείλω πίσω θέλω τη βοήθεια σας να δω αν εγώ δεν κάνω σωστά κάποια ρύθμιση.

    Λοιπόν, έχω VDSL 50 με το μοντεμ της εταιρείας έχω speedtest 49ρι με το archer vr 400 ζήτημα να φτάνω τα 32...

    Μετά απο επικοινωνία που είχα με το τεχνικό τμήμα μου είπαν οτι έχει κάποια ρύθμιση για τα bandwidth, εγώ δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη, απ οτι είδα και διάβασα το θέμα αυτό έχουμε το ίδιο μενού οπότε αν κάποιος το κατέχει το πράγμα ας βοηθήσει..

    Ας του δώσω μια ευκαιρία στο μοντεμακι μήπως φταίω εγώ...

    Ευχαριστώ!
    Δεν νομιζω να μπορεις να πειραξεις ρυθμισεις dsl (γραμμης) σε αυτο το μοντελο και γενικα στα καινουρια tp link
    Aν βοηθησει στο advanced > network > dsl settings, πειραξε εκει μερικες ρυθμισεις (πχ βαλε vdsl2, annex a/b αντι για auto) και αλλαξε vdsl filter στη πριζα τηλεφωνου
    Πιστευω (δεν ειμαι σιγουρος) οτι το vr400 ειναι broadcom και ο παροχος εχει αλλο dslam chipset και για αυτο η διαφορα

    Θα ελεγα αν εχεις υπομονη να γραψεις στην tp link support επι αυτου

  9. #309
    Εγγραφή
    18-12-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    tellas
    Έστειλα μήνυμα στην tp link και περιμένω απάντηση, ο πάροχος μου είναι η forthnet, και έχω κάνει όσα προτείνεις πριν γράψω εδώ αλλά δεν είδα καμιά διαφορά.
    Αυτό που έκανα επίσης είναι να το δουλέψω σαν wireless συνδεδεμένο με το μαμά μέσω utp εκεί έβγαλα 40ρα ταχύτητα οπότε μάλλον κάτι παίζει με την γραμμή τηλεφώνου.

    Αν έχετε καμία ιδέα πείτε την ρε guys...

    Αυτό που παρατηρώ επίσης είναι πως στα 5g βγάζω 39ρι ενώ στα 2.4 με κρατάει στα μισά δλδ στα 16-17, τι κάνω λάθος;

    Μπας και είναι για αλλαγή;

  10. #310
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rackal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστειλα μήνυμα στην tp link και περιμένω απάντηση, ο πάροχος μου είναι η forthnet, και έχω κάνει όσα προτείνεις πριν γράψω εδώ αλλά δεν είδα καμιά διαφορά.
    Αυτό που έκανα επίσης είναι να το δουλέψω σαν wireless συνδεδεμένο με το μαμά μέσω utp εκεί έβγαλα 40ρα ταχύτητα οπότε μάλλον κάτι παίζει με την γραμμή τηλεφώνου.

    Αν έχετε καμία ιδέα πείτε την ρε guys...

    Αυτό που παρατηρώ επίσης είναι πως στα 5g βγάζω 39ρι ενώ στα 2.4 με κρατάει στα μισά δλδ στα 16-17, τι κάνω λάθος;

    Μπας και είναι για αλλαγή;
    Αν σου βγαζει 40αρα σε ασυρματο (εστω και σε μια ασυρματη μπαντα) δεν θα φταιει η γραμμη ... αλλαξε καλωδιο απο το lan στο pc, και δοκιμασε αλλο lan port απο τα 4 που εχει
    Για το ασυρματο στην μπαντα που χανει, δοκιμασε αλλα καναλια, γυρνα τις κεραιες δεξια αριστερα κλπ μεχρι αν ερθει καλυτερο σημα
    Υπαρχει εδω προγραμμα να δειξει τα πιο δυνατα και κενα καναλια
    http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_view.html
    Τελος αν παλι θεμα, καλο ειναι να αναβαθμησεις το λογισμικο (σιγουρεψου εχεις το σψστο firmare version πχ, ν1, ν2) και να κανεις reset απο το κουμπακι πισω και ολες οι ρυθμισεις απο την αρχη

  11. #311
    Εγγραφή
    18-12-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    tellas
    Τα έκανα όλα αυτά, μόλις τώρα έκλεισα το τηλέφωνο με τον τεχνικό της forthnet.

    Οι απόσταση μοντερ με λαπτοπ ήταν μόνο μερικά εκατοστά, πήρα μετρήσεις και με λαν τα ίδια, άλλαξα channel σουξου μουξου, ξανά πέρασα το firmware (archer vr400 v1),ρεσταρτ απο μενού, ρεσταρτ απο κουμπί, αλλαγή καλωδίου τηλεφώνου και utp, το μόντεμ αρνείται στα 2.4g να ανέβει πάνω απο τα 20 mbps.

    Το ωραίο είναι ότι η σταλιτσα το zte που δίνει η forthnet πιάνει 45 mbps ασύρματα αλλά το tp link εκεί μουτρομενο δεν κάνει βήμα. 2 ώρες μιλούσα με τον τεχνικό (χαρά στην υπομονή του) δεν μπόρεσα να το λύσω...

    Θα πάρω και την tp link το πρωί τηλέφωνο να κάνει και αυτή τις υποθέσεις της και αν δεν βγάλω άκρη θα το στείλω για σέρβις ή αντικατάσταση...

    Πάντως οτι αφορά τα περιφερειακά και τις ρυθμίσεις του wifi έχει εξαντληθεί...

    Αν έχετε κάτι άλλο που αμελω, ευχαρίστως να το δοκιμάσω, το έχω πάρει πατριωτικά το θέμα...

  12. #312
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geo_t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει βγει στο ιταλικο support νεο firmware 0.4.0 για οποιον ενδιαφερεται.

    Το φλασαρα το σκ, προς το παρον ολο μια χαρα, κανενα θεμα απολυτος, δεν ειδα καμια καινουρια ρυθμιση.

    Επισης απενεργοποιησα bandwidth control να δω αν θα εχω θεματα, κ προς το παρον παλι ολα ειναι οκ

    http://www.tp-link.it/download/Arche....html#Firmware

    changelog :1. Βελτίωση της σταθερότητας στη λειτουργία ADSL. (translated)
    Μολις περασα το firmware που ειπες Geo και λυθηκε το προβλημα που ειχα με το wps
    Ιωακειμ

  13. #313
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχει μετρήσει κανείς την κατανάλωση του router όταν είναι Idle? Με το 5GHz wifi disabled?

  14. #314
    Εγγραφή
    12-04-2017
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να αγορασω κ γω το μοντεμ/ρουτερ του τιτλου.
    Σκεφτομουν και παλιοτερα την αγορα του αλλα δεν πιστευα οτι θα με καλυψει(το θελω περισσοτερο για την εμβελεια wifi, να το βαλω στον 2ο οροφο και να πιανω σημα στον 1ο και στον 3ο).
    Ειχα πετυχει και μια προσφορα της αμαζον και πηρα το netgear D7000, η εμβελεια δεν ηταν κατι πολυ καλυτερο απ του παροχου, αλλα ειχα διαβασει οτι εαν βαλεις στις ρυθμισεις στο region US θα αυξηθει η εμβελεια και οντως συνεβει και με καλυπτε ανετα σε ολοκληρο το σπιτι/οικοπεδο. Χαλασε το ρουτερ και αναγκαστικα να το στειλω πισω στην αμαζον, δεν μου κανει αντικατασταση ομως και μου δινει πισω τα χρηματα(το ειχα πετυχει σε καλη προσφορα,ισως γι αυτο).
    Τωρα δεν ψηνομαι να δωσω 170+ για να παρω το ιδιο και σκεφτομαι για το vr600.
    Ηθελα να ρωτησω εαν εχει και αυτο την επιλογη να αλλαξεις το region για να αυξηθει η εμβελεια. Και εαν κανει και σε αυτο δουλεια οπως στο netgear.
    Καλο απογευμα παιδες

  15. #315
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν το εχω, οποτε ελπιζω καποιος αλλος να σου πει σιγουρα
    Αλλα απο οτι βλεπω στο demo, οχι δεν εχει
    http://www.tp-link.com/resources/sim...ator/index.htm
    ισως αν κατεβασεις το λογισμικο απο το tp link US support (ΑΝ υπαρχει απο εκει για το vr600) να εχει παραπανω εμβελεια γιατι στο US region ειναι πιο δυνατο το σημα ... αλλα μπορει να σου κανει άλλα θεματα συμβατοτητας βαζοντας λογισμικο απο εκει

Σελ. 21 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL routers: Χρήση θύρας STB ως 'απλή' Ethernet;
    Από Wonderland στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 14:09
  2. Tp-Link Archer c20 AC750 router
    Από gkostass στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 20:58
  3. [TP-Link] vdsl router bridge to common router
    Από Dimitris_Her στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 21:55
  4. Προβλημα με Repeater σε VDSL router
    Από firewall στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-15, 13:56
  5. Σύνδεση 2ου repeater σε vdsl router
    Από gmastromichalis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 08:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας