Σελ. 10 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 670
  1. #136
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη χειροκινητα(ναι αλλα για να καταλαβω εγω οτι π.χ το ρουτερ χρειαζεται καινουργια ενημερωση λογισμικου πως θα το ξερω αυτο?θα μου βγαλει ειδοποιηση?θα πρεπει να κοιταξω πια βερσιον μου αναγραφει στα στατους μεσα στο μενου?
    Στο Link που σου έχω βάλει υπάρχει το manual του ρούτερ, το κατεβάζεις γιατί θα σου χρειαστεί και εκεί μέσα θα βρεις αναλυτικές πληροφορίες για το Firmware Upgrade.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  225,0 KB 
ID: 179435
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #137
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Link που σου έχω βάλει υπάρχει το manual του ρούτερ, το κατεβάζεις γιατί θα σου χρειαστεί και εκεί μέσα θα βρεις αναλυτικές πληροφορίες για το Firmware Upgrade.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  225,0 KB 
ID: 179435
    Ολλα καλα μεχρι στιγμης!!! εγινε το σεταρισμα και τελικως δεν χρειαζοτανε νεο filmware update μιας και ειχε την τελευταια μεσα στο λογισμικο του .Επιπλεον συγχρονισα και στην κανονικη μου ταχυτητα με αυτο το ρουτερ μιας και με το τομπσον ειχα αποσυνδεσεις λογο μη σταθεροτητας και ειχαν αναγκαστει να ριξουν την ταχυτητα.
    Line Status:Connected
    DSL Modulation Type:
    ADSL_2plus
    Annex Type:
    Annex A/L
    Upstream Downstream
    Current Rate(kbps) 1023 15441
    Max Rate(kbps) 1311 16985
    SNR Margin(dB) 14.8 7.5
    Line Attenuation(dB) 15.7 25.5
    Errors(pkts) 0 826

    Μια απορια ομως το wifi σημα του δεν επρεπε να ηταν πιο δυνατο με αυτες τις 3 κεραιες?διοτι στο wifi του κινητου μου!!οταν εφτασα στο αλλο ακρο του δωματιoυ μου περιμενα να μου δειχνει φουλ σημα αλλα μου το παει περιπου στην μεση και λιγο πιο κατω. Το θετικο μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν βλεπω αποσυνδεσεις και απωλεια σηματοςΚαι κατι ακομα!!!τα 5ghz(στο ασυρματο) πρεπει να τα απενεργοποιησω αν δεν τα χρησιμοποιω?η να τα αφησω οπως εχει?
    Υ.Γ Το firewall του ρουτερ το απενεργοποιουμε? η οχι?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matse : 01-02-17 στις 05:21.

  3. #138
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολλα καλα μεχρι στιγμης!!! εγινε το σεταρισμα και τελικως δεν χρειαζοτανε νεο filmware update μιας και ειχε την τελευταια μεσα στο λογισμικο του .Επιπλεον συγχρονισα και στην κανονικη μου ταχυτητα με αυτο το ρουτερ μιας και με το τομπσον ειχα αποσυνδεσεις λογο μη σταθεροτητας και ειχαν αναγκαστει να ριξουν την ταχυτητα.
    Line Status:Connected
    DSL Modulation Type:
    ADSL_2plus
    Annex Type:
    Annex A/L
    Upstream Downstream
    Current Rate(kbps) 1023 15441
    Max Rate(kbps) 1311 16985
    SNR Margin(dB) 14.8 7.5
    Line Attenuation(dB) 15.7 25.5
    Errors(pkts) 0 826

    Μια απορια ομως το wifi σημα του δεν επρεπε να ηταν πιο δυνατο με αυτες τις 3 κεραιες?διοτι στο wifi του κινητου μου!!οταν εφτασα στο αλλο ακρο του δωματιoυ μου περιμενα να μου δειχνει φουλ σημα αλλα μου το παει περιπου στην μεση και λιγο πιο κατω. Το θετικο μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν βλεπω αποσυνδεσεις και απωλεια σηματοςΚαι κατι ακομα!!!τα 5ghz(στο ασυρματο) πρεπει να τα απενεργοποιησω αν δεν τα χρησιμοποιω?η να τα αφησω οπως εχει?
    Υ.Γ Το firewall του ρουτερ το απενεργοποιουμε? η οχι?
    Kάνε έναν έλεγχο για καθαρά κανάλια και πείραξε τις κεραίες ως προς τον άξονα τους για να πετύχεις καλύτερη εμβέλεια.
    Τα 5ghz αν δεν σου χρειάζονται στο OFF.
    Το Firewall φυσικά και ΔΕΝ το απενεργοποιείς.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #139
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Tα tp link νομιζω δεν εχουν ρυθμιση για να διαβαζει αν υπαρχει τελευταιο λογιμσικο (μερικα αλλα εχουν τετοια ρυθμιση) ... για το λογισμικο συνηθως υπαρχει ο κανονας που λεει αν δουλευει δεν πειραζεται, εκτος αν ο κατασκευατης εχει seciruty fix που ειναι critical .. θα κοιτας ανα διαστηματα αν υπαρχει καινουριο λογισμικο, ή καποιες φορες το λεμε και εδω

    Δεν εχει σημασια αν εχει 2-3-4 κεραιες, ολα τα wifi σηματα μετα απο καποια αποσταση, ή αν υπαρχει τοιχος, το σημα πεφτει, σιγουρα πρεπει να ειναι καλυτερα απο οτι ειχες με το modem παροχου, ποσο σημα εφερνε στο ιδιο μακρυνο δωματιο? ... το 5G εχει πιο γρηγορη μεταφορα δεδομενων αλλα πιο ασθενες σημα και πρεπει να εχεις τετοιες συσκευες, αν δεν εχεις το κλεινεις για να μην εχεις πολλες ακτινοβολιες σπιτι, δεν παθαινει κατι το modem αν μεινει ανοιχτο, αν αποκτισεις μελλοντικα 5G μηχανημα (tablet, laptop, κινητο το ξανα ανοιγεις)

    το firewall παντα ανοιχτο (οπως αυτο στο pc) ειναι για προστασια

  5. #140
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα tp link νομιζω δεν εχουν ρυθμιση για να διαβαζει αν υπαρχει τελευταιο λογιμσικο (μερικα αλλα εχουν τετοια ρυθμιση) ... για το λογισμικο συνηθως υπαρχει ο κανονας που λεει αν δουλευει δεν πειραζεται, εκτος αν ο κατασκευατης εχει seciruty fix που ειναι critical .. θα κοιτας ανα διαστηματα αν υπαρχει καινουριο λογισμικο, ή καποιες φορες το λεμε και εδω

    Δεν εχει σημασια αν εχει 2-3-4 κεραιες, ολα τα wifi σηματα μετα απο καποια αποσταση, ή αν υπαρχει τοιχος, το σημα πεφτει, σιγουρα πρεπει να ειναι καλυτερα απο οτι ειχες με το modem παροχου, ποσο σημα εφερνε στο ιδιο μακρυνο δωματιο? ... το 5G εχει πιο γρηγορη μεταφορα δεδομενων αλλα πιο ασθενες σημα και πρεπει να εχεις τετοιες συσκευες, αν δεν εχεις το κλεινεις για να μην εχεις πολλες ακτινοβολιες σπιτι, δεν παθαινει κατι το modem αν μεινει ανοιχτο, αν αποκτισεις μελλοντικα 5G μηχανημα (tablet, laptop, κινητο το ξανα ανοιγεις)

    το firewall παντα ανοιχτο (οπως αυτο στο pc) ειναι για προστασια
    Στο συγκεκριμενο εχει κανονικα ρυθμιση που τσεκαρει αυτοματος αν εχει την τελευταια εκδοση η οχι.Αλλα και παλι να μην ειχε καλο θα ειναι οπως και σωστα αναφερεις αν το ρουτερ δουλευει ρολοι να μην το σκαλιζεις(αυτο παρεπιπτοντως μου το ειπε και ο τεχνικος στο τηλεφωνο)Απενεργοποιησα και τα 5ghz μεσα απο τις ρυθμισεις και ολλα καλα.Σας ευχαριστω ξανα παρα πολυ παιδια για την βοηθεια σας(πραγματικη ηταν πολυτιμη)!!αν υπαρχει κανενα νεοτερο για το υπαρχον ρουτερ θα σας ξαναενημερωσω.

  6. #141
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συγκεκριμενο εχει κανονικα ρυθμιση που τσεκαρει αυτοματος αν εχει την τελευταια εκδοση η οχι.Αλλα και παλι να μην ειχε καλο θα ειναι οπως και σωστα αναφερεις αν το ρουτερ δουλευει ρολοι να μην το σκαλιζεις(αυτο παρεπιπτοντως μου το ειπε και ο τεχνικος στο τηλεφωνο)Απενεργοποιησα και τα 5ghz μεσα απο τις ρυθμισεις και ολλα καλα.Σας ευχαριστω ξανα παρα πολυ παιδια για την βοηθεια σας(πραγματικη ηταν πολυτιμη)!!αν υπαρχει κανενα νεοτερο για το υπαρχον ρουτερ θα σας ξαναενημερωσω.
    Ευχαριστω για την ενημερωση δεν εχω τα καινουρια μοντελα τους για να ειμαι σιγουρος

  7. #142
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπον επανερχομαι .Δοκιμασα να κατεβασω μερικα αρχεια τορεντ αλλα το ρουτερακι μπουκωνει αρκετα με αοτελσμα να μην μπορω να κανω ουτε σερφαρισμα παραλληλα.(Δεν θελω να απογοητευτω απο τοσο νωρις)αλλα οσο να ειναι δεν μου αρεσε αυτο το σκηνικο.Δεν ξερω αν τελικως οταν τελικως καταφερω να κανω port forward θα εξαλειφθει πληρως μετα το προβλημα αυτο.
    Υ.Γ Βρηκα ενα βιντεο οδηγο στο ιντερνετ για το port forward σε tip link μοντελα https://www.youtube.com/watch?v=R8lS7YqErtA (για το archer vr600 οσο και να το εψαξα στο γκουγκλι δεν βρηκα αναλυτικες οδηγιες για το πως να το ρυθμισω(καμια βοηθεια πανω στο θεμα αυτο παιδια?)ευχαριστω.

  8. #143
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον επανερχομαι .Δοκιμασα να κατεβασω μερικα αρχεια τορεντ αλλα το ρουτερακι μπουκωνει αρκετα με αοτελσμα να μην μπορω να κανω ουτε σερφαρισμα παραλληλα.(Δεν θελω να απογοητευτω απο τοσο νωρις)αλλα οσο να ειναι δεν μου αρεσε αυτο το σκηνικο.Δεν ξερω αν τελικως οταν τελικως καταφερω να κανω port forward θα εξαλειφθει πληρως μετα το προβλημα αυτο.
    Υ.Γ Βρηκα ενα βιντεο οδηγο στο ιντερνετ για το port forward σε tip link μοντελα https://www.youtube.com/watch?v=R8lS7YqErtA (για το archer vr600 οσο και να το εψαξα στο γκουγκλι δεν βρηκα αναλυτικες οδηγιες για το πως να το ρυθμισω(καμια βοηθεια πανω στο θεμα αυτο παιδια?)ευχαριστω.
    Yπάρχουν όλα μέσα στο manual, κεφάλαιο 11-NAT Forwarding.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #144
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπάρχουν όλα μέσα στο manual, κεφάλαιο 11-NAT Forwarding.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για την πληροφορια.

  10. #145
    Εγγραφή
    09-07-2010
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP Link Archer VR600
    SNR / Attn
    5.6(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxsto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες καλησπέρα. Έχω το εξής θέμα. Είμαι σε VDSL Vodafone (δυστυχώς απο κέντρο). Είπα να αλλάξω το ZTE 367 που δίνει η Vodafone με το vr600. Το έβαλα λοιπόν σήμερα πάνω. Συγχρονίζει λίγο καλύτερα από το ZTE, αλλά σε speedtest που κάνω έχει down κάτω από 10mbps!! Το ZTE είχε 30mbps. Τι μπορεί να φταίει λέτε? Έχω τρελαθεί.... Μολις βάζω το ZTE πάλι το down επανέρχεται σε 30 mbps. Το upload είναι και στα δύο σταθερό στα 5 mbps. Καμία ιδέα? Καποια ρύθμιση ίσως?
    Καλησπέρα. Τελικά το σεταρα manual από την αρχή και όλα καλά. Λογικά πρέπει να είχε φάει κάποιο κόλλημα..... Δεν εξηγείται αλλοιως. Ευχαριστώ!!
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  11. #146
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα παιδια!!!συνεχιζω να εχω προβλημα με το συγκεκριμενο ρουτερ και με το κατεβασμα στο τορεντ.Ενω εχω κανει κανονικα port forward και στην επιλογη του προγραμματος κανω το τεστ και την πορτα μου την βγαζει ανοιχτη!!!οταν ομως ταυτοχρονος προσπαθω να κανω σεφαρισμα μετα α μερικα δευτερολεπτα δεν μου φορτωνει καθολου τις σελιδες και μου βγαζει αδυναμια συνδεσης .Ακομα και μεσα οταν μπαινω στο ρουτερ μου δειχνει οτι δεν κανει συνδεση(παντα οταν παραλληλα εχω φορτωσει το τορεντ ανοιχτο)Εχει κανενας απο εσας το ιδιο προβλημα με εμενα?αν ναι τι αλλο θα μπορουσα να κανω.


    Internet Status:
    Disconnected
    Please configure your DNS manually.
    Αυτο μου βγαζει οταν τρεχω παραλληλα το τορεντ μεσα απο το μενου του tip link και εχω παραλληλα τις αποσυνδεσεις οταν σερφαρω.
    Υ.Γ Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε θεμα σταθεροτητας και σηματος με αυτο το μοντελο!!!! και να μην τελικα καταφερω να βρω μια λυση πανω σε αυτο το προβλημα που εχω!δεν θα με πειραξει και τοσο πολυ.
    Υ.Γ Μαλλον βρηκα λυση στο προβλημα μου(επρεπει να ορισω χαμηλη ταχυτητα στις ρυθμισεις του upload στο τορεντ σαιλεντ κοντα στα 10kb για να μην μου μπουκωνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matse : 09-02-17 στις 19:08.

  12. #147
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΡΟΔΟΣ
    Router
    linksys wrt3200acm
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή εγώ δεν έχω πειράξει τίποτα στο router στο θέμα torrent όλα στο 0 στο m torrent για να κατεβάζω και να ανεβάζω στο φουλ ούτε έχω ανοίξει πόρτες και τέτοια , μήπως έχει να κάνει Στην δικιά σου περίπτωση με την έκδοση του προγράμματος γιατί εκεί υπάρχει θέμα.

    Αλλιώς κάτι με την γραμμή σου.δώσε μερικά στοιχεία γραμμής

  13. #148
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή εγώ δεν έχω πειράξει τίποτα στο router στο θέμα torrent όλα στο 0 στο m torrent για να κατεβάζω και να ανεβάζω στο φουλ ούτε έχω ανοίξει πόρτες και τέτοια , μήπως έχει να κάνει Στην δικιά σου περίπτωση με την έκδοση του προγράμματος γιατί εκεί υπάρχει θέμα.

    Αλλιώς κάτι με την γραμμή σου.δώσε μερικά στοιχεία γραμμής
    DSL
    Line Status:
    Connected
    DSL Modulation Type:
    ADSL_2plus
    Annex Type:
    Annex A/L
    Upstream Downstream
    Current Rate(kbps) 1023 15441
    Max Rate(kbps) 1307 17206
    SNR Margin(dB) 14.9 7.8
    Line Attenuation(dB) 15.7 25.5
    Errors(pkts) 0 28137

    Δεν ξερω τι μπορει να παιζει αλλα με το που εδωσα τιμη απο unlimited στο upload σε 10kb σαν οριο στο transmission !!!το μπουκωμα με την αργη φορτωσης και το μη ανοιγμα των σελιδων σαν να βελτιωθηκε προς το καλυτερο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matse : 10-02-17 στις 04:33.

  14. #149
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    matse από άλλο PC δοκίμασες να κατεβάσεις ?
    Κάποιες δοκιμές που είχα κάνει με torrent (σπάνια χρησιμοποιώ torrent) δεν είχα παρατηρήσει κάτι.
    Ότι έδινε η γραμμή το πήρε όλο.
    Και εγώ ούτε πόρτες είχα ανοίξει ούτε τπτ.
    Αυτόματα άνοιγε ότι χρειαζόταν.
    Δεν γνωρίζω αν δοκίμασες να κάνεις και ένα hardware reset και να ξανά περάσεις τις ρυθμίσεις με το χέρι (όχι backup).
    Είναι κοινή πρακτική σε όλα τα adsl modem router και γενικά δίνει αποτέλεσμα.
    Επίσης δες τι antivirus χρησιμοποιείς μήπως σε μπλοκάρει αυτό.

  15. #150
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gacp Εμφάνιση μηνυμάτων
    matse από άλλο PC δοκίμασες να κατεβάσεις ?
    Κάποιες δοκιμές που είχα κάνει με torrent (σπάνια χρησιμοποιώ torrent) δεν είχα παρατηρήσει κάτι.
    Ότι έδινε η γραμμή το πήρε όλο.
    Και εγώ ούτε πόρτες είχα ανοίξει ούτε τπτ.
    Αυτόματα άνοιγε ότι χρειαζόταν.
    Δεν γνωρίζω αν δοκίμασες να κάνεις και ένα hardware reset και να ξανά περάσεις τις ρυθμίσεις με το χέρι (όχι backup).
    Είναι κοινή πρακτική σε όλα τα adsl modem router και γενικά δίνει αποτέλεσμα.
    Επίσης δες τι antivirus χρησιμοποιείς μήπως σε μπλοκάρει αυτό.
    Καλησπερα.Με windows defender ειμαι στα windows 10(δεν εχω βαλει κατι αλλο απο τριτους)Το hardware reset πως γινετε σε αυτο το ρουτερ?(στο παλιο το thomson που ειχα θυμαμαι εβαζα οδοντογλυφιδα απο πισω για να το κανω.
    Αναγκαστικα να ανοιξω πορτα στο τορεντ διοτι οταν κατεβαζα κατι πιο πριν μου γονατιζε την γραμμη.

Σελ. 10 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL routers: Χρήση θύρας STB ως 'απλή' Ethernet;
    Από Wonderland στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 14:09
  2. Tp-Link Archer c20 AC750 router
    Από gkostass στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 20:58
  3. [TP-Link] vdsl router bridge to common router
    Από Dimitris_Her στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 21:55
  4. Προβλημα με Repeater σε VDSL router
    Από firewall στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-15, 13:56
  5. Σύνδεση 2ου repeater σε vdsl router
    Από gmastromichalis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 08:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας