Σελ. 1 από 45 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 670
  1. #1
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Κάτοχος πλέον (και) του TP-Link Archer VR600 VDSL Router και κατόπιν απαίτησης του κοινού θα προχωρήσω σε μια σύντομη παρουσίαση του συγκεκριμένου μοντέλου.
    Η πρώτη μου επαφή με την Tp Link ήταν με ένα από τα βασικά - οικονομικά μοντέλα της εταιρία τύπου TD-W8960N, TD-W8961NB κλπ που ήδη μετρούν αρκετές ανανεώσεις (revisions) που μαρτυρούν αν μη τι άλλο την μακροβιότητα των συγκεκριμένων μοντέλων (και) στην Ελληνική αγορά.
    Σιγά σιγά ανέβαινα σε κλάση μοντέλου (8970,9980,D2,D7...) για να καταλήξω (προς το παρών...) στο αναφερθέν Archer VR600.
    Θα απαριθμώ τις διαπιστώσεις για να γίνει ποιο εύκολη και λιτή η παρουσίαση.
    1) Η ποιότητα των πλαστικών μερών είναι η καλύτερο που έχω δει ποτέ όχι μόνο σε μοντέλο της TpLink αλλά σε μοντέλα άλλων εταιριών (Asus, Netgear κλπ). Ο συνδυασμός του ματ και γυαλιστερού πλαστικού στο πάνω μέρος δείχνει αν μη τι άλλο σύγχρονος, εναρμονισμένος με τις νέες κονσόλες Ps4 και X1 (τα αρχικά μοντέλα τουλάχιστων) αλλά παράλληλα έχει και την πρακτική του. Το mesh πίσω μέρος αν και δεν φαίνεται στις φωτογραφίες είναι σαν πλεχτό αφήνοντας τον αέρα με ιδιαίτερη ευκολία να αφήνει το εσωτερικό της συσκευής. Επίσης φαίνεται και μέρος των εξαρτημάτων αλλά και του pcb του modem που αν μη τι άλλο είναι αρκετά εντυπωσιακό και να το βλέπεις αλλά και να διαπιστώνεις της άψογη ποιότητα κατασκευής του.
    (θα ανεβάσω φώτο μετά...).
    2) Το ίδιο το πλαστικό περιτύλιγμα του modem μέσα στο κουτί μοιάζει σαν "υφασμάτινο" πλαστικό, πολύ ανώτερο ποιοτικά από τις συνήθη ζελατίνες.
    3) Από την επίσημη ιστοσελίδα της TpLink θα δείτε όλα τα χαρακτηριστικά του για να μην τα αναφέρω εδώ
    http://www.tp-link.com/en/products/d...her-VR600.html
    3α) Υπάρχει στο πάνω μέρος του Modem διακοπτης που σβήνει όλα τα led και έτσι το modem μπορεί να παραμείνει τελείως σκοτεινό ακόμη και με πλήρη λειτουργία. Ιδιαίτερα χρήσιμο και πρακτικό κατα την γνώμη μου.

    Hardware...

    4) Σύμφωνα με πληροφορίες (τρίτων) το vr600 έχει σαν βασικό του chipset το Broadcom SoC BCM63168. BMIPS 4350, 400 MHz, 2 cores και περισσότερα εδώ https://www.broadcom.com/products/br...ccess/bcm63168. Μην σας ξεγελάν τα 400mhz (x2), ο επεξεργαστής είναι πανίσχυρος στην πράξη.
    5) Στο Wifi κομμάτι δεν κατάφερα να βρω τις ακριβώς χρησιμοποιεί αλλά ένα μπορώ να πω με σιγουριά. Είναι ότι ποιο ισχυρό έχω δοκιμάσει ποτέ. Ακαριαία απόκριση, και με ρύθμιση της ισχύς στο 25% (low) το σήμα του είναι αρκετό και ισάξιο με άλλα "καλά" modem στο 100%. Κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να μετρήσω εμβέλεια στο 100%.
    Επίσης υποστηρίζει Beamforming Technology μόνο στα 5GHz. Δεν θα το χρειαστείτε αλλού... σίγουρα.
    5α) Με μέτρηση των watt βρήκα ότι το wireless κομμάτι του modem καταναλώνει περίπου 3W. Υπερβολικό μεγάλο νούμερο που αν μη τι άλλο υποδηλώνει την ισχύ του ασύρματου δικτύου του Vr600 (θα επανέλθω σε αυτό).

    Σύνδεση με Dslam...

    6) Καθότι συνδέομαι σε Bradcom Dslam έλπιζα σε καλή ταχύτητα σύνδεσης. Έχοντας παλαιότερα ποιο οικονομικά bradcom μοντέλα είχα τις επιφυλάξεις μου μιας και τότε δεν είχα δεί μεγάλες διαφορές απο αντίστοιχα Lantiq, Mediatek κλπ.
    Λοιπόν ... δεν μπορώ να το πω διαφορετικά. Το Vr600 το τερμάτισε
    Δεν γράφω κάτι απλά θα παραθέσω δύο εικόνες. Η πρώτη είναι από το (πράγματι) πολύ καλό Asus AC52U (και Ν17U) και η δεύτερη απο το Archer VR600.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  0ac52u.jpg 
Εμφανίσεις:  797 
Μέγεθος:  268,8 KB 
ID: 172134Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  0vr600.jpg 
Εμφανίσεις:  911 
Μέγεθος:  149,8 KB 
ID: 172135
    Κυριολεκτικά έσπασε το κοντέρ. Και δείχνει να καταφέρει ακόμη υψηλότερο συγχρονισμό.

    Παρατηρήσεις, σκέψεις ...

    7) Παρότι η ιστοσελίδα της TpLink λέει ότι υποστηρίζει μέχρι 17a profile (100mbs), το play3r.net που το δοκίμασε σε 200mbs γραμμή, το Vr600 ... τερμάτισε και την δική τους http://www.play3r.net/reviews/networ...uter-review/4/
    Περισότερα για τα Vdsl profile εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/Very-h...scriber_line_2

    8) QoS... αν και απενεργοποιημένο πάντα τα modem router έχουν ένα δικό τους, βασικό, για τις default λειτουργίες τους.
    Εκεί διαπίστωσα και το μοναδικό "ας πούμε διαφορετικό" χαρακτηριστικό σε σχέση με τα Asus όπου η Tplink έχει κάνει optimize για stability και φυσικά αυτό φαίνεται (σταθερό σαν βράχος-rock solid). H Asus έχει μια διαφορετική φιλοσοφία και στο τρόπο λειτουργίας του NAT αλλά και του (βασικού disabled) Qos με στόχο τη απόδοση (performance). Αυτό σε κάποιες περιπτώσεις θα δώσει λίγα ms (<10) καλύτερο το Asus, πρακτικά η διαφορά που βρήκα ίσως απλά να είναι και στα όρια του στατιστικού λάθους ή απλά το διαφορετικό routing που γίνεται εντός του router.
    Φυσικά αυτό δεν έχει καμία (μα καμία) πρακτική σημασία απλά θέλω να το αναφέρω μιας και δείχνει την διαφορετική φιλοσοφία που έχει η κάθε εταιρία στο core κομμάτι των συσκευών της.
    8α) Επίσης το firewall του είναι λίγο ποιο "σφιχτό" απο του Asus(AC52U) το οποίο με ιδιαίτερη ευκολία ανοίγει τις portες του όταν του ζητηθεί. Στο VR600 μπορεί να χρειαστεί να ανοίξετε και καμία portα με το χέρι. Απλή αναφορά του χαρακτηριστικού.

    9) Όπως καταλάβατε το modem είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει - χρησιμοποιήσει ποτέ και μάλλον αυτό θα μείνει για καιρό.
    9α) Emulator για το firmware του εδώ http://www.tp-link.com/resources/sim...ator/index.htm

    Θα προσπαθήσω να κάνω update το post με κάποιες δικές μου φώτο ... και επιπλέον στοιχεία.
    Αυτά προς το παρόν !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gacp : 30-06-16 στις 18:21.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αναλυτικός και κατατοπιστικός.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μεγεια , φτηνο και δυνατο μηχανημα για τα κυβικα του ... για οτε ( η για broadcom dslam) και οχι μονο απο τα καλυτερα γιατι τα broadcom ειναι απο τα σταθερα σχεδον με ολα τα κεντρα (ασχεετα αν εχει διαφορα 1-2 mbps σε κλειδωμα) ειναι απο τα πιο σταθερα ...τα σπαει οπως λες ...
    Το eshop αν δεν κανω λαθος το βγαζει σε προσφορα γυρω στα 120 αν καποιος μπορει να περιμενει την σειρα του οταν ξανα βγει

    Εχουμε και ειδικο section για τα tp link
    http://www.adslgr.com/forum/forums/2...%CE%B9-routers

    Θα σου μεινει για καιρο και καλοριζικο , αν δεν ειχα δικο μου broadcom, για αυτο θα πηγαινα, καλη τιμη και μελλοντικο με δυνατα χαρακτηριστικα

  4. #4
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Για όσους ψάχνουν ένα δυνατό high end broadcom...
    ήρθε η ώρα των crazy sundays
    http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-...r-p-PER.612687
    119,90 €

  5. #5
    Εγγραφή
    11-07-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ για το review, το παράγγειλα κι εγώ με την προσφορά. Μπούχτισα με το ZTE, νισάφι πια!

  6. #6
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Αν συνδέεσαι σε dslam broadcom ετοιμάσου για κορυφαίες ταχύτητες συγχρονισμού.
    Αλλιώς υποθέτω και πάλι κορυφαίες.
    Όταν το συνδέσεις κάνε και ένα reply με τις εντυπώσεις σου και τα στατιστικά.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Update.
    Οι φώτο που είχα υποσχεθεί !
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vr4.jpg 
Εμφανίσεις:  338 
Μέγεθος:  86,9 KB 
ID: 172930

    Από την αρχική εγκατάσταση του modem (έχω ADSL). Δεν μπορώ να φανταστώ ποιο απλή ρύθμιση...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VRp1b.jpg 
Εμφανίσεις:  177 
Μέγεθος:  397,5 KB 
ID: 172931

    Το mesh πάνω μέρος που φαίνονται τα εξαρτήματα και το εσωτερικό. Ζωντανό είναι ποιο εντυπωσιακό από ότι δείχνει η μέτρια φωτογραφία μου...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VRp2.jpg 
Εμφανίσεις:  133 
Μέγεθος:  327,1 KB 
ID: 172932Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VRp2b.jpg 
Εμφανίσεις:  113 
Μέγεθος:  284,9 KB 
ID: 172933

    Το δυνατό κεντρικό led που αν το πατήσεις σβήνουν όλα τα led (και αυτό). Το modem φαίνεται τελείως σβηστό ενώ λειτουργεί κανονικά. (χρήσιμο υπό προϋποθέσεις ...)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VRp3.jpg 
Εμφανίσεις:  95 
Μέγεθος:  312,1 KB 
ID: 172934

    Το ασημί σιρίτι που "τρέχει" γύρω από το modem. Αν μη τι άλλο μια πινελιά πολυτέλειας.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VRp4.jpg 
Εμφανίσεις:  348 
Μέγεθος:  90,3 KB 
ID: 172935

    ... και τα πρωινά στατιστικά. Κορυφαία όπως πάντα ...

    * θα παρακαλούσα όποια παιδιά θέλουν να ρωτήσουν κάτι να το κάνουν εδώ στο thread γιατί συνήθως οι προβληματισμοί είναι κοινοί και καλό είναι να βλέπουν όλοι τις ερωτήσεις - απαντήσεις * (= forum )

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sp2.jpg 
Εμφανίσεις:  180 
Μέγεθος:  61,2 KB 
ID: 172944

    Συγχρονισμός ...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sp1.jpg 
Εμφανίσεις:  100 
Μέγεθος:  40,4 KB 
ID: 172945

    Download ταχύτητα ...

    VR600=speedruner
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gacp : 23-07-16 στις 09:23.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μιας και βλέπω η γραμμή σου πάει ψηλά,αν θες δοκίμασε μέσω wifi να κατεβάσεις απο Τορρεντ κάποια διανομή λίνουξ με παραπάνω απο 50 ενεργές συνδέσεις.
    Θα με βοηθήσεις αρκετά στην αναζήτηση νέου μόντεμ.

    είχα αγοράσει το 8970 (V1 και V3)αλλα δυστυχώς κόφτιαζαν με παραπανω απο 30 ενεργές συνδέσεις στο utorrent.
    Συνδέομαι σε Broadcom κάρτα

  9. #9
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Μιας και δεν έχω δουλέψει ποτέ torrent αν θέλεις βοήθησε με λίγο πως θα το κάνω.(αν δεν το έχω κάνει σωστά).
    Με το ενσύρματο στα γρήγορα (δεν ξέρω αν το έκανα σωστά) ...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  t1.jpg 
Εμφανίσεις:  137 
Μέγεθος:  163,3 KB 
ID: 172954

    Το 8970 είχε θέματα το Wi-fi του. Και εγώ τα δοκίμασα αλλά δεν δούλευε σωστά το Wifi ούτε για streaming σε smart TV.
    To VR600 δεν μου έχει εμφανίσει το παραμικρό πρόβλημα στο streaming (όπως και το asus ac52 & n17)

    - - - Updated - - -

    Wi Fi ...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  t2.jpg 
Εμφανίσεις:  98 
Μέγεθος:  239,9 KB 
ID: 172961
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gacp : 23-07-16 στις 20:07.

  10. #10
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε ευχαριστώ,αλλα δεν θέλω με καλώδιο.
    έχεις καποια ασυρματη συσκευή;
    πας στις ρυθμίσεις και βάζεις μέγιστο αριθμό συνδέσεων-δες φώτο.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή.PNG 
Εμφανίσεις:  54 
Μέγεθος:  6,9 KB 
ID: 172960
    το 50 κάντο 60-80 και βάλε στην αρχική να φαίνονται seeds/peers(δεξι κλικ διπλα απ τους τροφοδότες και έχει (στα ελληνικά θα είναι διαμοιραστές φαντάζομαι)
    Το ασύρματό του με ενδιαφέρει.Με καλώδιο δεν ειχα το παραμικρό θέμα ποτέ σε κανενα μόντεμ.

    Στο 8970 με πάνω απο 30 ενεργές συνδέσεις το wifi επεφτε στα 900ΚΒ(η γραμμή μου κλειδώνει στα 16Μbit-χοντρικά βλέπω 1.6-1.7ΜΒ/s) και το Ping πηγαινε πανω απο 999ms.Οι σελίδες κάνανε time out και γενικά δεν μπορούσες να κάνεις το παραμικρό.Ταυτόχρονα ΟΜΩΣ το καλώδιο λειτουργουσε ΑΨΟΓΑ και τράβαγε την υπολοιπη διαθέσιμη ταχύτητα.

    Σε αλλο φιλο που το έχω δοκιμάσει με παραπάνω διαμοιραστές αλλα με ταχύτητα κοντά 9Mbps(χοντρικά 800ΚΒ κατέβασμα)δεν εμφάνισε το προβλημα.
    Στην δική μου το εμφάνισαν και οι 3 συσκευές που πήρα(για μενα και για φιλους-ευτυχώς δεν το θέλουν για torrents μεσω wifi)

  11. #11
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Απο φορητό με WiFi 2.4
    50 -> 80

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  t5.jpg 
Εμφανίσεις:  145 
Μέγεθος:  234,5 KB 
ID: 172963

    seed/peers -> 58/2

    Speed test ενώ με την πάνω σύνδεση ενεργή

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  t5b.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  64,3 KB 
ID: 172964

    Speed test μόλις τελείωσε

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  t5c.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  66,4 KB 
ID: 172965

    Στο σερφάρισμα είδα μικρή καθυστέρηση και το Ping πολύ λίγο πάνω.
    Γενικά νομίζω όλα δούλευαν κανονικά.
    Το modem έδειχνε να σηκώνει και άλλο αλλά ο φορητός μου, παρά τον ssd, όχι.
    Το torrent μάλιστα κάποια στιγμή τελείωσε και το έβαλα δεύτερη (!) φορά να ξανακατέβει για να ολοκληρώσω το post.

  12. #12
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αψογος.
    Σε ευχαριστώ.
    Δεν επεσε η ταχυτητα ουτε παρατηρησες κάτι το παράξενο έτσι;
    οι ενεργές συνδέσεις ηταν πάνω απο 30-50 στο τορρεντ που κατέβαινε; βλέπω κάτω seeds 58!

    οπότε αν πέσει η τιμή του κάποτε,μαλλον πάει για επόμενη αγορά το συγκεκριμένο(έλεγα μακριά απο tp link πλέον αλλα μάλλον βλεπω να γυρνάω πάλι)
    έχει να δημιουργήσεις παραπάνω wifi με περιορισμό ταχύτητας;

  13. #13
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RSX Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει να δημιουργήσεις παραπάνω wifi με περιορισμό ταχύτητας;
    ... Ναί
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  t6.jpg 
Εμφανίσεις:  255 
Μέγεθος:  51,2 KB 
ID: 172967

  14. #14
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    κάνω ενα bump στο θέμα,μήπως και έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με την συσκευή.

    επίσης,απο θερμοκρασίες πως πάει;

    τέλος μπορείς να δοκιμάσεις αν παίζει με DMT tool το μόντεμ; κατέβασε την έκδοση 8.07

    Ευχαριστώ.
    Rig: Corsair Carbide 250D / Intel Core I7 4790K @ 4.4 + Hydro H100i V2 / Asus Z87i-PRO / Corsair Vengeance Pro 16GB 1600MHz / ASUS GTX 760 2GB DCUII OC / XFX Pro 550W / Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1003FZEX / Windows 10 Pro X64 GR / LG 22MP68VQ-P / SideWinder X6+Roccat Savu / Logitech G231 Prodigy / Logitech F510

    Dell Q15R N5110-8173 + Intel 330 180GB// Mi A2 Lite 4/64

  15. #15
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το dmt toοl αποκλειεται να παιζει γιατι ειναι παλιο προγραμμα και δεν μπορει να διαβασει τα καινουρια broadcom chipsets και προφανως τυχον θεματα ασφαλειας που μπλοκαρουν την προσβαση και επισης πως παιρνει προσβαση, πρεπει ο κατασκευαστης του dmt να φτιαξει καινουριο προγραμμα να ειναι συμβατο με τα καινουρια chipset
    Δεν εχω το vr600 αλλα ΑΝ δουλεψει καποιο δοκιμασε το dslstats tool, αυτο υποστηριζει τα καινουρια broadcom chipsets, αλλα μπορει παλι να μην εχεις προσβαση γιατι η tp link εχει κλειδωμενο το telnet απο οσο ξερω, οποτε μπορει να μην το διαβασει ουτε και αυτο, πανω σε αυτο θα το ψαξω αργοτερα αν εχει προσβαση το συγκεκριμενο modem, αλλα το βλεπω χλωμο

Σελ. 1 από 45 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL routers: Χρήση θύρας STB ως 'απλή' Ethernet;
    Από Wonderland στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 14:09
  2. Tp-Link Archer c20 AC750 router
    Από gkostass στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 20:58
  3. [TP-Link] vdsl router bridge to common router
    Από Dimitris_Her στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 21:55
  4. Προβλημα με Repeater σε VDSL router
    Από firewall στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-15, 13:56
  5. Σύνδεση 2ου repeater σε vdsl router
    Από gmastromichalis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 08:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας