Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράγραφος 6.4 Σύμβασης

    Spoiler:

    "6.4 Η Εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα αναπροσαρμογής του ισχύοντος κάθε φορά τιμοκαταλόγου και των
    τελών συντήρησης, συμπεριλαμβανομένων και αυτών που προβλέπονται στο παράρτημα της παραγράφου
    6.1 ανωτέρω, εφόσον αυτό επιβάλλεται, ενδεικτικά, από τις οικονομικές συνθήκες της αγοράς των
    τηλεπικοινωνιών, το κόστος παροχής των Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών από την Εταιρεία στον Πελάτη, τον
    πληθωρισμό και τους κανόνες του υγιούς ανταγωνισμού. Τυχόν αύξηση των τιμών του τιμοκαταλόγου και
    των τελών συντήρησης της Εταιρείας, συμπεριλαμβανομένων και αυτών που προβλέπονται στο παράρτημα
    της παραγράφου 6.1 ανωτέρω, τίθεται σε ισχύ μετά από ένα (1) μήνα:α) από τη σχετική και προσήκουσα
    δημοσίευση της ως άνω αύξησης στην ιστοσελίδα της Εταιρίας, στη διεύθυνση http://www.wind.gr/gr/
    wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/ και β) από τη σχετική ενημέρωση του Πελάτη μέσω του λογαριασμού
    του, με αναφορά σε εμφανές σημείο του λογαριασμού ή στην περίπτωση που δεν αποστέλλεται έντυπος
    λογαριασμός με σχετική ενημέρωση δια του τρόπου, με τον οποίο πραγματοποιείται η ειδοποίηση για την
    έκδοση του λογαριασμού ή/και μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Εντός του ανωτέρω διαστήματος των
    τριάντα (30) ημερών ο Πελάτης θα δύναται να αντιταχθεί στις ανωτέρω αυξήσεις που τον αφορούν και να
    καταγγείλει την παρούσα σύμβαση. Με την πάροδο της εν λόγω προθεσμίας, χωρίς να λάβει χώρα καταγγελία
    του Πελάτη, θα τεκμαίρεται ότι ο Πελάτης συναινεί στη συνέχιση της παρούσης συμβάσεως με τις νέες
    αυξημένες χρεώσεις.
    Τα ανωτέρω δεν ισχύουν όσον αφορά σε μειώσεις τιμολογίων ή αυξήσεις τιμολογίων
    που αφορούν σε διεθνείς κλήσεις ή σε αυξήσεις τιμολογίων που αφορούν σε κλήσεις πολυμεσικής
    πληροφόρησης, κλήσεις σε σύντομους κωδικούς και κλήσεις σε μη γεωγραφικούς αριθμούς (εξαιρουμένων
    των κλήσεων προς αριθμούς κινητής τηλεφωνίας), όπου η ενημέρωση θα πραγματοποιείται μέσω ειδικού
    σημείου, εύκολα αναγνωρίσιμου και προσβάσιμου, στην ιστοσελίδα της Εταιρίας."

    Όποιος θέλει στέλνει fax (ταυτότητα και αιτιολογία) και καταγγέλει τη σύμβαση αζημίως... και μετά κάνετε αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο. Εννοείται πως μέχρι να ολοκληρωθεί η φορητότητα, δεν έχετε internet... και πληρώνετε ημερήσιο πάγιο, σταθερά και κινητά βάσει τιμοκαταλόγου Wind.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.319
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται πως μέχρι να ολοκληρωθεί η φορητότητα, δεν έχετε internet... και πληρώνετε ημερήσιο πάγιο, σταθερά και κινητά βάσει τιμοκαταλόγου Wind.
    Αυτό που "εννοείται", πού το βρήκες εγγράφως;

  3. #18
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Sorry, έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν ήξερα ότι έχει μπει τάξη σ'αυτό το χάλι κι ότι ο Πελάτης έχει το δικαίωμα να ορίσει πότε θα καταργηθεί η σύμβαση. Παλιά έχω ζήσει περιστατικά που ξυλώνανε υπηρεσίες, βρόγχους κλπ

    ΕΕΤΤ ερώτημα 11, σελίδα 11
    Πώς μπορώ να ακυρώσω τη σύμβασή μου με την εταιρία; Σε πόσο χρόνο θα ικανοποιηθεί το αίτημά μου;
    "Θα πρέπει να υποβάλετε αίτηση στην εταιρία σας, η οποία οφείλει να την εξετάσει άμεσα. Σας συστήνουμε να προσδιορίσετε στην αίτηση τον χρόνο στον οποίο επιθυμείτε να διακοπεί/καταργηθεί η σύνδεση. Σημειώνεται ότι η κατάργηση της σύνδεσης δεν σας απαλλάσσει από τυχόν οφειλές και ενέχει τον κίνδυνο απώλειας του αριθμού σας."


    Κι'από τη Wind, παράγραφος 5.3:
    Ο Πελάτης δύναται να αιτηθεί, επίσης, η σχετική καταγγελία να ισχύει σε χρόνο μικρότερο των ανωτέρω τριάντα (30) ημερών. Στις περιπτώσεις αυτές η Εταιρεία υλοποιεί το αίτημα το Πελάτη, υπό την αίρεση της κατάργησης του βρόγχου από τον πάροχο πρόσβασης στον τοπικό βρόγχο. Σε κάθε περίπτωση, η καταγγελία δεν τίθεται σε ισχύ, πριν την κατάργηση του βρόγχου από τον πάροχο πρόσβασης στον τοπικό βρόγχο. Στην περίπτωση αυτή ο Πελάτης οφείλει να καταβάλει στην Εταιρεία μόνο το τέλος αποσύνδεσης, σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο της Εταιρείας. Εφόσον ο Πελάτης έχει υποβάλλει αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο, τότε η φορητότητα υλοποιείται εντός των προθεσμιών που ορίζεται από τους εκάστοτε ισχύοντες Κανονισμούς της Ε.Ε.Τ.Τ.

    ----
    Μ'άλλα λόγια κάνετε καταγγελία της σύμβασης αζημίως λόγω μονομερών αυξήσεων... και ενημερώνετε τον πάροχο σας ότι θα λάβει αίτημα φορητότητας κι ότι θέλετε μια ομαλή μετάβαση χωρίς διακοπή υπηρεσιών.
    ----

  4. #19
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Τραγικό απ την wind.ακους εκει χρέωση για αναγνώριση κλήσεων.πανε καλα; Μηπως να ψάχνω για αλλού σιγά σιγά;

  5. #20
    Εγγραφή
    18-02-2009
    Περιοχή
    ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1,020 / 18,760
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Μετά από ερώτηση σε κατάστημα (αρχικά δήλωσαν άγνοια και επικοινώνησαν τηλ. με το κέντρο) μου είπαν ότι το θέμα αφορά παλιά μη διαθέσιμα πακέτα

  6. #21
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στα παλιά κατηργημενα πακέτα όλες οι εταιρείες έχουν κάτι τέτοιες παράξενες χρεώσεις

  7. #22
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmdb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από ερώτηση σε κατάστημα (αρχικά δήλωσαν άγνοια και επικοινώνησαν τηλ. με το κέντρο) μου είπαν ότι το θέμα αφορά παλιά μη διαθέσιμα πακέτα
    Πάλι καλά...

  8. #23
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    746
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι καλά...
    Και γιατί δεν το αναφέρουν στο δελτίο τύπου?
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  9. #24
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15000/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    Level1 WBR-3407A, USR9112
    SNR / Attn
    ~6(dB) / 30(dB)
    Σε ερώτηση μου μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site:

    "θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η χρεώση των 0,50€ για την υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων θα εφαρμοστεί σε όλους τους συνδρομητές μας ανεξαρτήτως οικονομικού προγράμματος."

    Δεν γλιτώνει κανένας.Οποτε λογικά μπορούμε να σπάσουμε την δέσμευση και να κάνουμε χωρίς ποινή αλλαγή παροχου. Καμία καλή πρόταση για double play κανείς?

  10. #25
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    746
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Batigoal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ερώτηση μου μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site:

    "θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η χρεώση των 0,50€ για την υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων θα εφαρμοστεί σε όλους τους συνδρομητές μας ανεξαρτήτως οικονομικού προγράμματος."

    Δεν γλιτώνει κανένας.Οποτε λογικά μπορούμε να σπάσουμε την δέσμευση και να κάνουμε χωρίς ποινή αλλαγή παροχου. Καμία καλή πρόταση για double play κανείς?
    την ίδια απάντηση είχα και εγώ στην ερώτηση που έκανα σήμερα που πήγα να πληρώσω τον λογαριασμό, ευκαιρία για σπάσιμο για όποιον έχει εναλλακτική, εγώ δυστυχώς στην απέξω μιας και η Inalan που την καλοβλέπω θα έρθει στην γειτονία μου Σεπτέμβριο......
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  11. #26
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Batigoal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ερώτηση μου μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site:

    "θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η χρεώση των 0,50€ για την υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων θα εφαρμοστεί σε όλους τους συνδρομητές μας ανεξαρτήτως οικονομικού προγράμματος."

    Δεν γλιτώνει κανένας.Οποτε λογικά μπορούμε να σπάσουμε την δέσμευση και να κάνουμε χωρίς ποινή αλλαγή παροχου. Καμία καλή πρόταση για double play κανείς?
    Ακομα κι αν καποιος δεν θελει καν αναγνωριση κλησεων/δεν χρησιμοποιει το σταθερο τηλ?

  12. #27
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    πωωωω ρε συ...τι ηλίθιες χρεώσεις του 19 αιώνα είναι αυτές...γυρνάνε δεκαετίες πίσω...

  13. #28
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    746
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Σε νέα ερώτηση μου αν έχω δικαίωμα υπαναχώρησης η απάντησή ήταν αρνητική Γιατί η αύξηση δεν έγινε σε τιμή συμβολαίου αλλά σε ψηφιακή ευκολία, για αυτό δεν το αναφέρουν κιόλας στην ανακοίνωση!!!!
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  14. #29
    Εγγραφή
    18-02-2009
    Περιοχή
    ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1,020 / 18,760
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Δεν ξέρω τι γίνεται και δίνουν διαφορετικές απαντήσεις, αφού ρώτησα εκ νέου στο κατάστημα μήπως υπάρχει κάτι διαφορετικό και μου επανέλαβαν την αρχική τους απάντηση.

  15. #30
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    746
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmdb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι γίνεται και δίνουν διαφορετικές απαντήσεις, αφού ρώτησα εκ νέου στο κατάστημα μήπως υπάρχει κάτι διαφορετικό και μου επανέλαβαν την αρχική τους απάντηση.
    ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή το κάνουν σκόπιμα
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 16:09
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-16, 04:59
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 01:15
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-15, 20:15
  5. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-15, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας