Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    γενικά τα pavilion έχουν θέμα με τα ανεμιστήρια να ξέρεις. μπορεί να μη σε σώζει 1 απλό καθάρισμα
    στο δικό μου το ανεμιστήρι τράβαγε διαλείψεις. μια σταμάταγε μια βούηζε σαν τρελό με το καλημέρα, και πέταγε και μήνυμα από bios το μηχάνημα στην εκκίνηση.
    ίσως χρειάζεται αντικατάσταση το ανεμιστηράκι δλδ. εναλλακτικά δρόσιζέ το με βάση με ανεμιστήρα και ακόμα και με ανεμιστηράκι από πάνω. ειδικά όταν εκεί που ακουμπάν τα χέρια σου θα νιώθεις τη ζέστη, βάζε τα όλα να δροσίζουν. η καλύτερη λύση αν το laptop είναι αξίας,θα ναι να το πας σε τεχνικό παρόλα αυτά και να σου αλλάξει αυτός το ανεμιστηράκι
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγω ειπα απλα να παρει μια βαση που ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ MUST!!!! και μετα βλεπει και αν θελει service το κανει.
    ΔΕΝ ειπα να παρει βαση για να μην κανει το service! να καταλαβαινουμε και τι λεμε.....
    εχω το ιδιο λαπτοπ απο το 2004, δεν εχει ανοιχτει ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ και δεν εχω ξεσκονησει καν την τρυπα που εχει για εξαερισμο με ανεμιστηρα, μια βαση εχω και μια χαρα ειναι....
    δεν αντιλεγω οτι μπορει το προβλημα να ειναι απο ψυκτρα, να θελει παστα κτλ, αλλα δεν χανει τιποτα να παρει πρωτα την βαση που ετσι κι αλλιως ειναι χρησιμη και δεν παει χαμενη και βλεπει μετα.

    Αυτο με προβληματα ψυξης και διαλειψεις σε ανεμιστηρα ειχα στο nas server μου. Εβαλα εναν αλλον μονιμα στις ιδιες στροφες γιατι ο αλλος ειχε ενα συστημα αναλογα την θερμοκρασια τις στροφες ηταν PWM δλδ με ενα επιπλεον καλωδιο. Τωρα εχω και ποιο χαμηλες θερμοκρασιες!

  3. #18
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Είδα κάποια video πως το ανοίγεις. Για να φτάσεις στην ψύκτρα πρέπει να διαλύσεις όλον τον υπολογιστή. (https://www.youtube.com/watch?v=budY0SyHrhY) μου φαίνεται αδιανόητο αυτή τη στιγμή (και με πολύ φόρτο εργασίας που έχω και εγώ και το pc) να γίνει κάτι τέτοιο.

    Οπότε είτε θα το πάω σε τεχνικό (φοβούμενος ότι πρέπει να βρω κάποιον που θα μου πει αλήθεια ότι θέλει απλό καθάρισμα και όχι αλλαγή ανταλλακτικών για τους γνωστούς λόγους) ή το αφήνω έτσι και βλέπουμε μιας και τις 2- τελευταίες μέρες το βλέπω στους 75-79.
    Sent From My Computer Using Firefox

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. temp mac os
    Από sofia_01 στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-15, 15:35
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-15, 20:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας