Θελω να δημοσιευσω μια εφαρμογη και θελω το logo της , το εικονιδιο που θα εμφανιζεται στο χρηστη κλπ.

Εχω βρει μια φωτογραφια που το google images την βγαζει "Με επισημανση για εκ νεου χρηση με τροποποιηση".

Η αδεια της ειναι η εξης :


This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. You are free:
to share – to copy, distribute and transmit the work
to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
attribution – You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work).
share alike – If you alter, transform, or build upon this work, you may distribute the resulting work only under the same or similar license to this one.
Ειμαι καλλυμενος να χρησιμοποιησω την εικονα αυτη σαν logo ακομα και εαν θελω να βγαλω καποια χρηματα απο την εφαρμογη?


Εχω ενα σωρο ερωτησεις πανω στα δικαιωματα των εικονων αλλα ας ξεκινησουμε απο αυτην... Ευχαριστω

- - - Updated - - -

Απο οτι εχω καταλαβει ειναι πολυ μπλεγμενη η κατασταση , που ακομα και νομικος να εισαι ... δεν μπορεις να βγαλεις ευκολα ακρη με τα πνευματικα δικαιωματα.

Ας πουμε οτι τροποποιω μια φωτογραφια για logo ποσο % της εικονας ισως πρεπει να τροποποιηθει για να θεωρειται κατι διαφορετικο? (ισως ειναι χαζη ερωτηση , δεν ξερω καθολου πως δουλευουν αυτα).

- - - Updated - - -

Επισης να ρωτησω , μερικες εταιρειες πουλανε πακετα γραφικων ετοιμα . Αυτα δλδ αν τα αγορασεις εχεις δικαιωμα να τα χρησιμοποιησεις στα project σου ? (Μιλαω γενικα , οχι καμμια μυστηρια πολιτικη που μπορει να εχει καποια εκαστοτε εταιρεια)

- - - Updated - - -

Εαν η εφαρμογη μπει στο google play store , τοτε υπαγεσαι σε ποια νομοθεσια ... της Αμερικης πανω σε αυτα τα θεματα?

Εαν για παραδειγμα καποιος σε κατηγορησει για αντιγραφη ψηφιακου περιεχομενου ... και στειλει την καταγγελια στο play store τοτε η εφαρμογη μου ... κατεβαινει ή εκδικαζεται η υποθεση βασει του νομου της Αμερικης?

Τι ειδους μπερδεμα ειναι ολα αυτα ( Δυστυχως δεν εχω ασχοληθει καθολου με δημιουργια γραφικων , τροποποιησεις εικονας κλπ. μονο βασικα πραγματα).

Αν ξερει κανεις βιβλιογραφια επι αυτων των θεματων ας την παραθεσει μπας και παρω μια μικρη μυρωδια ... ειναι και βαρετα αυτα τα θεματα