Σελ. 204 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 184194199202203204205206209214224 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.046-3.060 από 12249
  1. #3046
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    ΟΚ αλλα το "προετοιμασια για πολεμο" ή ακομα και το σκετο "πολεμος" ειναι τουλαχιστον παρατραβηγμενα. Οχι για την Ελλαδα αλλα για την Τουρκια και τον Ερντογαν τον ιδιο που οπως και να χει ειναι αρκετα εξυπνος να αντιλαμβανεται πως μια κοντρα με τα αμερικανοισραηλινα συμφεροντα ή μια πολεμικη κοντρα με την Ελλαδα, το μονο σιγουρο αποτελεμσα που θα εχουν ειναι η πτωση του.

  2. #3047
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Ίδωμεν, πάντως σε θέματα ΑΟΖ αρμόδιο είναι το Λιμενικό Σώμα και το Υπουργείο Νησιωτικής Πολιτικής· Ο Καμμένος με τα λόγια του έχει μπερδέψει την ΑΟΖ με την Αιγιαλίτιδα Ζώνη.

    - - - Updated - - -

    Το όνειρο του Ερντογάν γίνεται πραγματικότητα.

    Τουρκία: Δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της κυβέρνησης διάταγμα που μεταφέρει σειρά εξουσιών στον πρόεδρο

  3. #3048
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ενδιαφέρον άρθρο.


  4. #3049
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Μα πάντα αυτό ήταν το πρόβλημα των κωμικών, ότι ερχονται οι βλάχοι από την ανατολή και τους μαμανε τις πόλεις.
    Ε, μάλλον τώρα σιγά σιγά πάνε και τα τελευταια κάστρα!
    Όταν θα "πέσει" και η Σμύρνη θα είναι το τέλος!

  5. #3050
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Καλά μου τα'λεγέ ένας γνωστός μου ότι το θέμα των 2 Ελλήνων Στρατιωτικών θα είναι η αιτία κλιμάκωσης στα ελληνοτουρκικά.

    Έλληνες στρατιωτικοί: Βόμβα του Ερντογάν – Απάντηση πρόκληση προς την Ευρωπαϊκή Ένωση

  6. #3051
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά μου τα'λεγέ ένας γνωστός μου ότι το θέμα των 2 Ελλήνων Στρατιωτικών θα είναι η αιτία κλιμάκωσης στα ελληνοτουρκικά.

    Έλληνες στρατιωτικοί: Βόμβα του Ερντογάν – Απάντηση πρόκληση προς την Ευρωπαϊκή Ένωση
    και πολύ τους πήρε να το ψελλίσουν
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  7. #3052
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αυτα να τα βλεπουν οσοι τους κανακευουν εκει στην ΕΕ. Αμυαλοι!

  8. #3053
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα να τα βλεπουν οσοι τους κανακευουν εκει στην ΕΕ. Αμυαλοι!
    Και στην Ρωσία που τους κανακεύει ........

  9. #3054
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Μακάρι να αφεθούν γρήγορα ελεύθερα τα παιδιά αλλά δεν είναι αυτό το κύριο πρόβλημά μας σαν χώρα.
    Sorry που είμαι κυνικός...

    Και τους προσέξαμε, και έχουν γίνει παραπάνω από αρκετές κινήσεις σε διπλωματικό επίπεδο (βασικά έχει αναδειχθεί σαν ένα κύριο εθνικό ζήτημα που κατά τη γνώμη μου δεν είναι) αλλά αυτό που τους έτυχε είναι μέσα σε αυτά που μπορεί να γίνουν με βάση τη δουλειά τους. Δουλειά που έχουν επιλέξει οι ίδιοι και μάλιστα είναι πολύ πιο χαλαρό από το να λαβωθούν σε πόλεμο ή να σκοτωθούν.

    Οπότε καλά κάνουμε και τους προσέχουμε, αλλά θα ήθελα να δω το ίδιο δέος για τους άνεργους νέους, για του επιστήμονες που φυτοζωούν, για τους Έλληνες που μεταναστεύουν, για την υγεία και παιδεία που συνεχώς μειώνονται τα κονδύλια κλπ.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #3055
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να αφεθούν γρήγορα ελεύθερα τα παιδιά αλλά δεν είναι αυτό το κύριο πρόβλημά μας σαν χώρα.
    Sorry που είμαι κυνικός...

    Και τους προσέξαμε, και έχουν γίνει παραπάνω από αρκετές κινήσεις σε διπλωματικό επίπεδο (βασικά έχει αναδειχθεί σαν ένα κύριο εθνικό ζήτημα που κατά τη γνώμη μου δεν είναι) αλλά αυτό που τους έτυχε είναι μέσα σε αυτά που μπορεί να γίνουν με βάση τη δουλειά τους. Δουλειά που έχουν επιλέξει οι ίδιοι και μάλιστα είναι πολύ πιο χαλαρό από το να λαβωθούν σε πόλεμο ή να σκοτωθούν.

    Οπότε καλά κάνουμε και τους προσέχουμε, αλλά θα ήθελα να δω το ίδιο δέος για τους άνεργους νέους, για του επιστήμονες που φυτοζωούν, για τους Έλληνες που μεταναστεύουν, για την υγεία και παιδεία που συνεχώς μειώνονται τα κονδύλια κλπ.

    Γιατί πάντα θα πρέπει να είναι, ναι αλλά δεν κάνανε κάτι για εκείνο;
    Με το ίδιο σκεπτικό θα σου βγει κάποιος και θα σου πει γιατί να δούμε αυτά που λες εσύ και να μην κοιτάξουμε τους καρκινοπαθείς;

    Η δουλειά που επιλέξανε λέει συγκεκριμένα, ούτε μια σταγόνα αίματος εν καιρό ειρήνης, ακόμα είμαστε σε καιρό ειρήνης αν δεν κάνω λάθος

  11. #3056
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να αφεθούν γρήγορα ελεύθερα τα παιδιά αλλά δεν είναι αυτό το κύριο πρόβλημά μας σαν χώρα.
    Sorry που είμαι κυνικός...

    Και τους προσέξαμε, και έχουν γίνει παραπάνω από αρκετές κινήσεις σε διπλωματικό επίπεδο (βασικά έχει αναδειχθεί σαν ένα κύριο εθνικό ζήτημα που κατά τη γνώμη μου δεν είναι) αλλά αυτό που τους έτυχε είναι μέσα σε αυτά που μπορεί να γίνουν με βάση τη δουλειά τους. Δουλειά που έχουν επιλέξει οι ίδιοι και μάλιστα είναι πολύ πιο χαλαρό από το να λαβωθούν σε πόλεμο ή να σκοτωθούν.

    Οπότε καλά κάνουμε και τους προσέχουμε, αλλά θα ήθελα να δω το ίδιο δέος για τους άνεργους νέους, για του επιστήμονες που φυτοζωούν, για τους Έλληνες που μεταναστεύουν, για την υγεία και παιδεία που συνεχώς μειώνονται τα κονδύλια κλπ.
    Whataboutism
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #3057
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ίδιο σκεπτικό θα σου βγει κάποιος και θα σου πει γιατί να δούμε αυτά που λες εσύ και να μην κοιτάξουμε τους καρκινοπαθείς;
    Μέσα και σε αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δουλειά που επιλέξανε λέει συγκεκριμένα, ούτε μια σταγόνα αίματος εν καιρό ειρήνης, ακόμα είμαστε σε καιρό ειρήνης αν δεν κάνω λάθος
    Η δουλειά που επέλεξαν είναι να είναι στρατιωτικοί (δλδ δεν είναι ούτε καν απλοί στρατιώτες που λες ότι πήγαν για κάποιους μήνες επειδή έπρεπε και τους έκατσε η στραβή). Δλδ η δουλειά τους είναι να προστατεύουν τα συμφέροντα της χώρας όπως το κρίνει η χώρα (ακόμα και με τα όπλα) και να πηγαίνουν εκεί που τους ζητάει η χώρα. No questions asked. Αυτό πάνω-κάτω λέει και ο όρκος που δίνει ο απλός στρατιώτης και φαντάζομαι και ο δικός τους.

    Στα υπόλοιπα δε διαφωνούμε. Απλά διαφωνώ με τη διάσταση του θέματος. Και θεωρώ ότι ο λόγος που δίνεται τέτοια διάσταση είναι για να μην πει η ΝΔ στον ΣΥΡΙΖΑ ότι δεν είναι αρκετά "πατριώτες".

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Whataboutism
    Δεν σε πιάνω...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  13. #3058
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να αφεθούν γρήγορα ελεύθερα τα παιδιά αλλά δεν είναι αυτό το κύριο πρόβλημά μας σαν χώρα.
    Sorry που είμαι κυνικός...


    Και τους προσέξαμε, και έχουν γίνει παραπάνω από αρκετές κινήσεις σε διπλωματικό επίπεδο (βασικά έχει αναδειχθεί σαν ένα κύριο εθνικό ζήτημα που κατά τη γνώμη μου δεν είναι) αλλά αυτό που τους έτυχε είναι μέσα σε αυτά που μπορεί να γίνουν με βάση τη δουλειά τους. Δουλειά που έχουν επιλέξει οι ίδιοι και μάλιστα είναι πολύ πιο χαλαρό από το να λαβωθούν σε πόλεμο ή να σκοτωθούν.

    Οπότε καλά κάνουμε και τους προσέχουμε, αλλά θα ήθελα να δω το ίδιο δέος για τους άνεργους νέους, για του επιστήμονες που φυτοζωούν, για τους Έλληνες που μεταναστεύουν, για την υγεία και παιδεία που συνεχώς μειώνονται τα κονδύλια κλπ.
    Μην ανησυχείς, θα γίνει τέτοιο όταν αρχίσουν να καταρρέουν διπλωματικά κανάλια. Ήδη το ένα (στρατιωτικό) κατέρρευσε, μέχρι και φιλικό αγώνα ποδοσφαίρου ακυρώσαμε για αυτό το γεγονός.

    Μακάρι να ήταν απλά τα πράγματα με την Τουρκία, αλλά δεν είναι.

  14. #3059
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε πιάνω...
    https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism

    Μια συνεισφορά της σοβιετικής προπαγάνδας, την οποία οι Ρώσοι handlers του εμπέδωσαν στον Τραμπ και την ομάδα του.

  15. #3060
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά μου τα'λεγέ ένας γνωστός μου ότι το θέμα των 2 Ελλήνων Στρατιωτικών θα είναι η αιτία κλιμάκωσης στα ελληνοτουρκικά.

    Έλληνες στρατιωτικοί: Βόμβα του Ερντογάν – Απάντηση πρόκληση προς την Ευρωπαϊκή Ένωση
    ναι είναι καλά ο Έρντο, να του δίνει ο Αλλάχ χρόνια!! μέχρι και ο τελευταίος πασιφιστής νομίζω ότι έχει συνειδητοποιήσει τι παίζει με την Τουρκία. Δεν τίθεται θέμα προσώπων, η πολιτική της Τουρκίας είναι μια ανεξάρτητα αν στην εξουσία είναι κεμαλιστές, ισλαμιστές κτλ

Σελ. 204 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 184194199202203204205206209214224 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας