Σελ. 415 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 395405410413414415416417420425435 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.211-6.225 από 12249
  1. #6211
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Πλατσα-πλούτσα, στα Εξαμίλια (6 νμ) θα φάτε γούτσα!

    ΕΤ: Η Τουρκία ανακαλεί όλες τις άδειες στο Πολεμικό Ναυτικό της!

  2. #6212
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλατσα-πλούτσα, στα Εξαμίλια (6 νμ) θα φάτε γούτσα!

    ΕΤ: Η Τουρκία ανακαλεί όλες τις άδειες στο Πολεμικό Ναυτικό της!
    Για να φτάσουν από την Προποντίδα στην Μεσόγειο, θα πρέπει να περάσουν από κάτι γαλλιδούλες που έχουν πιάτσα σε διάφορα νησιά εκεί. Καλώς τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #6213
    Εγγραφή
    03-12-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΠΠΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν χώρα μας συμφέρει να λέμε πως είναι δικά μας, εγγράφοντας υποθήκη για το μελλοντικό μοίρασμα. Για την ώρα, συμφέρει τους πολιτικούς αυτό, γιατί δεν μπορούν να πουλήσουν στους ψηφοφόρους τους, μια συμφωνία που θα δίνει δικαιώματα και στους Τούρκους. Αυτόματα θα χαρακτηριστούν προδότες.

    Το θυμικό μας θέλει να τους βουλιάξουμε -κάτι πολύ απλό να γίνει. (και εγώ το θέλω και μάλιστα έχω γράψει πως έπρεπε να τους έχουμε ρίξει ότι αεροπλάνο πετάει πάνω από νησί, από παλιά μάλιστα). Στην προκειμένη περίπτωση όμως δεν μας συμφέρει νομικά. Μόνο αν κερδίσουμε σε πόλεμο.
    Τώρα που μιλάμε πιο λογικά κάνω την εξής παρομοίωση ας μου επιτραπεί η έκφραση αυτήν.Έχω έναν ταραξία ο οποίος δεν μπαίνει μέσα στο σπίτι μου αλλά στέκεται στο πεζοδρόμιο που είναι έξω από το σπίτι μου είναι χτισμένο και πετάει πέτρες και μου σπάει τα τζάμια και προκαλεί φθορές στους τοίχους(παραβιάσεις εναερίου χώρου)κ.λ.π του μιλάω λογικά μου λέει ότι έχει δικαιώματα στο πεζοδρόμιο μου και θα συνεχίσει να μου καταστρέφει το σπίτι έστω και από απόσταση.Φαντάζομαι ότι από ένα σημείο και μετά κανέναν από τους δυο μας δεν θα τον ένοιαζε και δεν θα έπρεπε να τον νοιάζουν οι συνέπειες απλά θα αντιδρούσαμε και εγώ και εσείς ώστε να προστατέψουμε την περιουσία μας και τους ενοίκους μέσα στο σπίτι μας γιατί καμιά φορά οι πέτρες ανοίγουν και κανένα κεφάλι.(Ίμια).Αφού έρχεται μέσα στα 200 ναυτικά μίλια που έχει επήρεια η υφαλοκρηπίδα των νησιών είναι παράνομος έτσι και αλλιώς και εκτός αυτού είναι παράνομη και η NAVTEX που εξέδωσε γιατί για την συγκεκριμένη περιοχή το δικαίωμα οδηγιών προς ναυτιλωμενους υπάγεται στο Ρέθυμνο το έλεγε προχτές ο Αποστολάκης. Άρα έχουμε όλο το νόμιμο δικαίωμα να υπερασπιστούμε τα κεκτημένα μας.Αλλά με κούλη πρωθυπουργό δεν γίνεται τίποτα.

  4. #6214
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aloyminas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα που μιλάμε πιο λογικά κάνω την εξής παρομοίωση ας μου επιτραπεί η έκφραση αυτήν.Έχω έναν ταραξία ο οποίος δεν μπαίνει μέσα στο σπίτι μου αλλά στέκεται στο πεζοδρόμιο που είναι έξω από το σπίτι μου είναι χτισμένο και πετάει πέτρες και μου σπάει τα τζάμια και προκαλεί φθορές στους τοίχους(παραβιάσεις εναερίου χώρου)κ.λ.π του μιλάω λογικά μου λέει ότι έχει δικαιώματα στο πεζοδρόμιο μου και θα συνεχίσει να μου καταστρέφει το σπίτι έστω και από απόσταση.Φαντάζομαι ότι από ένα σημείο και μετά κανέναν από τους δυο μας δεν θα τον ένοιαζε και δεν θα έπρεπε να τον νοιάζουν οι συνέπειες απλά θα αντιδρούσαμε και εγώ και εσείς ώστε να προστατέψουμε την περιουσία μας και τους ενοίκους μέσα στο σπίτι μας γιατί καμιά φορά οι πέτρες ανοίγουν και κανένα κεφάλι.(Ίμια).Αφού έρχεται μέσα στα 200 ναυτικά μίλια που έχει επήρεια η υφαλοκρηπίδα των νησιών είναι παράνομος έτσι και αλλιώς και εκτός αυτού είναι παράνομη και η NAVTEX που εξέδωσε γιατί για την συγκεκριμένη περιοχή το δικαίωμα οδηγιών προς ναυτιλωμενους υπάγεται στο Ρέθυμνο το έλεγε προχτές ο Αποστολάκης. Άρα έχουμε όλο το νόμιμο δικαίωμα να υπερασπιστούμε τα κεκτημένα μας.Αλλά με κούλη πρωθυπουργό δεν γίνεται τίποτα.
    Οι παρομοιωσεις σου ειναι λαθος. Ο ταραξιας εξω απο το σπιτι σου, δεν σου πεταξε πετρες κι ουτε και σου εσπασε παραθυρα. Καθεται απεξω μεν, στο πεζοδρομιο δε και κουβεντιαζει το βραδυ που θες να κοιμοιθεις ή βαζει μουσικη ή παει περα δωθε κανοντας καγκουριες με το μοτοσακο.

    Καταλαβαινεις λοιπον πως η αντιμετωπιση και η δικη σου και των αλλων γειτονων αλλα και του νομου οτι διαφερει ανα περιπτωση;

  5. #6215
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aloyminas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί όντως να είναι άδικο για την Τουρκία αλλά αυτό λέει το δίκιο της θάλασσας τι να κάνουμε τώρα;
    Υπάρχει ένα μόνο δίκιο, και αυτό ειναι το δίκιο του ισχυρού. Εαν είχαμε υπεροπλία έναντι της Τουρκίας νομίζεις θα έκανε τέτοια ο Ερντογάν; Εχει τις πλάτες του Πούτιν, έχει τις πλάτες της Γερμανίας, κακά τα ψέμματα, κώλος και βρακί είναι, και οι γερμανοί όποτα κάνουν κάτι είναι μόνο για τα προσχήματα, και ακόμη ακόμη έχει πλάτες και στις ΗΠΑ, οι οποίες ακόμη κοιτάνε πως θα την φέρουν πίσω στο μαντρί, και έτσι δεν της πάνε και πολύ κόντρα πέραν του ότι δεν της δώσανε τα Φ35.
    Μάντεψε ποιός ειναι ο ισχυρός, ή τουλαχιστον ποιός φαίνεται ναναι ο ισχυρός. Εαν ήσουν στην θέση του Ερντογάν το ίδιο θα έκανες. Μην πω και περισσότερα.

  6. #6216
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι παρομοιωσεις σου ειναι λαθος. Ο ταραξιας εξω απο το σπιτι σου, δεν σου πεταξε πετρες κι ουτε και σου εσπασε παραθυρα. Καθεται απεξω μεν, στο πεζοδρομιο δε και κουβεντιαζει το βραδυ που θες να κοιμοιθεις ή βαζει μουσικη ή παει περα δωθε κανοντας καγκουριες με το μοτοσακο.

    Καταλαβαινεις λοιπον πως η αντιμετωπιση και η δικη σου και των αλλων γειτονων αλλα και του νομου οτι διαφερει ανα περιπτωση;
    Ακριβώς αυτό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ένα μόνο δίκιο, και αυτό ειναι το δίκιο του ισχυρού. Εαν είχαμε υπεροπλία έναντι της Τουρκίας νομίζεις θα έκανε τέτοια ο Ερντογάν; Εχει τις πλάτες του Πούτιν, έχει τις πλάτες της Γερμανίας, κακά τα ψέμματα, κώλος και βρακί είναι, και οι γερμανοί όποτα κάνουν κάτι είναι μόνο για τα προσχήματα, και ακόμη ακόμη έχει πλάτες και στις ΗΠΑ, οι οποίες ακόμη κοιτάνε πως θα την φέρουν πίσω στο μαντρί, και έτσι δεν της πάνε και πολύ κόντρα πέραν του ότι δεν της δώσανε τα Φ35.
    Μάντεψε ποιός ειναι ο ισχυρός, ή τουλαχιστον ποιός φαίνεται ναναι ο ισχυρός. Εαν ήσουν στην θέση του Ερντογάν το ίδιο θα έκανες. Μην πω και περισσότερα.
    Μπα δεν είναι τόσο ισχυρός όσο φαντασιώνεται. Απλά σκέψου μια Τουρκία ηττημένη σε πόλεμο. Θα "σπάσει" στα 3 σε ελάχιστο χρόνο και αυτό δεν συμφέρει κανέναν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #6217
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα δεν είναι τόσο ισχυρός όσο φαντασιώνεται. Απλά σκέψου μια Τουρκία ηττημένη σε πόλεμο. Θα "σπάσει" στα 3 σε ελάχιστο χρόνο και αυτό δεν συμφέρει κανέναν.
    Εγω αντιθετα εχω καποιες οχι αμφιβολιες αλλα σοβαρες σκεψεις ως προς αυτο το "σπασιμο" κι αν δεν συμφερει και ποιους. Σε οσα μερη. Το οποιο ειναι εξαιρετικα πιθανο οχι απλα λογω της μεγαλης κινητικοτητας των τελευταιων ετων σε ολη αυτη την τεραστια περιοχη αλλα επειδη και φαινεται στην πραξη πως ειναι......της μοδος. Παραδειγματα το Ιρακ, η Συρια, η Λιβυη, μαλλον ξεκινησε κι ο Λιβανος και βλεπουμε.

  8. #6218
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αντιθετα εχω καποιες οχι αμφιβολιες αλλα σοβαρες σκεψεις ως προς αυτο το "σπασιμο" κι αν δεν συμφερει και ποιους. Σε οσα μερη. Το οποιο ειναι εξαιρετικα πιθανο οχι απλα λογω της μεγαλης κινητικοτητας των τελευταιων ετων σε ολη αυτη την τεραστια περιοχη αλλα επειδη και φαινεται στην πραξη πως ειναι......της μοδος. Παραδειγματα το Ιρακ, η Συρια, η Λιβυη, μαλλον ξεκινησε κι ο Λιβανος και βλεπουμε.
    Το άτακτο σπάσιμο θα φέρει εκατομμύρια πρόσφυγες στα σύνορα της Ευρώπης και μάλιστα με Τουρκική εθνική συνείδηση, με ότι αυτό συνεπάγεται για την Γερμανία κυρίως.

    Αν αποφασίσουν οι ΗΠΑ, να υποστηρίξουν Κουρδικό κράτος, τότε τετέλεσται.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #6219
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα δεν είναι τόσο ισχυρός όσο φαντασιώνεται. Απλά σκέψου μια Τουρκία ηττημένη σε πόλεμο. Θα "σπάσει" στα 3 σε ελάχιστο χρόνο και αυτό δεν συμφέρει κανέναν.
    Τους συμφέρει; Αυτό σκέψου. Εαν τους συμφέρει, θα το κάνουν, αλλά δεν νομίζω. Μόνο το Κουρδιστάν θέλουν να κάνουν εκεί, έτσι για να τους έχουν όλους στην τσίτα. Κάτι που φυσικά η Τουρκία δεν θέλει με τίποτα και αυτό ειναι ένα απο τα σημεία που την έσπρωξε στον Πούτιν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το άτακτο σπάσιμο θα φέρει εκατομμύρια πρόσφυγες στα σύνορα της Ευρώπης και μάλιστα με Τουρκική εθνική συνείδηση, με ότι αυτό συνεπάγεται για την Γερμανία κυρίως.

    Αν αποφασίσουν οι ΗΠΑ, να υποστηρίξουν Κουρδικό κράτος, τότε τετέλεσται.
    Βασικά τετέλεσται για την Ελλάδα, γιατί εδώ εύκολα μπορεί να μπεί κόσμος, παραπάνω για να πάει θαναι πιο δύσκολο.

  10. #6220
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το άτακτο σπάσιμο θα φέρει εκατομμύρια πρόσφυγες στα σύνορα της Ευρώπης και μάλιστα με Τουρκική εθνική συνείδηση, με ότι αυτό συνεπάγεται για την Γερμανία κυρίως.

    Αν αποφασίσουν οι ΗΠΑ, να υποστηρίξουν Κουρδικό κράτος, τότε τετέλεσται.
    Ενταξει ολα τα "σπασιματα" εχουν ενα χαρακτηρα βιαιο αλλα οχι απαραιτητα και ατακτο. Αντιθετα μπορει να γινει πολυ συντεταγμενα, πχ με ενα πραξικοπημα κατα του Ερντογαν! Βλεπε τον τιτλο της εδω συζητησης και το που μπορουσε να οδηγησει.

  11. #6221
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει ολα τα "σπασιματα" εχουν ενα χαρακτηρα βιαιο αλλα οχι απαραιτητα και ατακτο. Αντιθετα μπορει να γινει πολυ συντεταγμενα, πχ με ενα πραξικοπημα κατα του Ερντογαν! Βλεπε τον τιτλο της εδω συζητησης και το που μπορουσε να οδηγησει.
    Πάντα μπορεί να γίνει ένα πετυχημένο.....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #6222
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα μπορεί να γίνει ένα πετυχημένο.....
    Πχ, ( ειναι οντως πολλα τα υποθετικα ) μια κινηση τυπου του αποτυχημενου κινηματος του ελληνικου ναυτικου με το Βελος το 1973, τωρα που ολος ο τουρκικος στολος και τα γκιουλενικα ....σταγονιδα ειναι με τα αρματα στο χερι. Τοτε το αποτελεσμα και ασχετα με τα κινητρα και τις προθεσεις, εφερε ως αποτελεσμα την αλλαγη status οχι μονον στον ελληνικο στρατο και τη χουντα αλλα και στο κρατος.

  13. #6223
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aloyminas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λέμε του στραβού το δίκιο και εγώ αν ήμουν Ερντογάν το ίδιο θα έκανα.Δεν χωνεύεται το γεγονός ότι μια κουτσουλιά στον χάρτη λέγε με Καστελόριζο με κλείνει στα δικά μου παράλια ένα έθνος 80.000.000.Αλλά αυτό λέει το διεθνές δίκιο της θάλασσας τι να κάνουμε τώρα;Αναγνωρίζει πλήρη επήρεια ακόμα και σε τέτοια μικροσκοπικά νησιά .Εφόσον λοιπόν έχουμε το δίκιο με το μέρος μας δεν καταλαβαίνω τι κάνουμε πια.Τώρα το ORUC REIS δεν πλέει απλώς σε διεθνή ύδατα αλλά ακουμπάει βυθό με τους ηχοβολισμούς.Ο οποίος βυθός με βάση το δίκαιο της θάλασσας ανήκει σε εμάς λόγω της επήρειας των νησιών. Μπορεί όντως να είναι άδικο για την Τουρκία αλλά αυτό λέει το δίκιο της θάλασσας τι να κάνουμε τώρα;

    Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Αν η Τουρκία δεν συμφωνήσει για το Καστελόριζο, το Καστελόριζο δεν υπάρχει, τέλος. ΑΟΖ ΜΟΝΟ με συμφωνία με την Τουρκία μπορούμε να έχουμε. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Το αυτό ισχύει και για την Τουρκία. Που να χτυπιούνται κάτω σαν τα μπαρμπούνια, χωρίς δική μας συγκατάθεση δεν βγαίνει δράμι πετρέλαιο/αέριο από την ΑΟΖ τους.

    Αν πάμε σε δικαστήριο (δλδ σε τρίτο να μας λύσει το πρόβλημα με βάση το Διεθνές Δίκαιο), το Καστελόριζο θα το φάει η μαρμάγκα όσον αφορά την επιρροή του στην ΑΟΖ. Δεν έχουμε κανένα δίκιο εδώ, η δική μας θέση είναι απόλυτα μαξιμαλιστική/κάφρικη όσον αφορά αυτό το θέμα. Ο οιοσδήποτε ανοίγει ένα χάρτη της περιοχής το καταλαβαίνει άμεσα αυτό. Απλά, αυτό είναι το εθνικό μας συμφέρον, αυτό ακολουθούμε..και ορθώς.
    Αντιστοίχως, οι Τούρκοι ακολουθούν τα αντίθετα. Και η κάθε πλευρά μετά κάθεται και προσπαθεί να ευθυγραμμίσει ηθικά επιχειρήματα με εθνικά συμφέροντα, για λόγους εσωτερικής κατανάλωσης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dante80 : 12-08-20 στις 15:54.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  14. #6224
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Αν η Τουρκία δεν συμφωνήσει για το Καστελόριζο, το Καστελόριζο δεν υπάρχει, τέλος. ΑΟΖ ΜΟΝΟ με συμφωνία με την Τουρκία μπορούμε να έχουμε. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Το αυτό ισχύει και για την Τουρκία. Που να χτυπιούνται κάτω σαν τα μπαρμπούνια, χωρίς δική μας συγκατάθεση δεν βγαίνει δράμι πετρέλαιο/αέριο από την ΑΟΖ τους.

    Αν πάμε σε δικαστήριο (δλδ σε τρίτο να μας λύσει το πρόβλημα με βάση το Διεθνές Δίκαιο), το Καστελόριζο θα το φάει η μαρμάγκα όσον αφορά την επιρροή του στην ΑΟΖ. Δεν έχουμε κανένα δίκιο εδώ, η δική μας θέση είναι απόλυτα μαξιμαλιστική/κάφρικη όσον αφορά αυτό το θέμα. Ο οιοσδήποτε ανοίγει ένα χάρτη της περιοχής το καταλαβαίνει άμεσα αυτό. Απλά, αυτό είναι το εθνικό μας συμφέρον, αυτό ακολουθούμε..και ορθώς.
    Αντιστοίχως, οι Τούρκοι ακολουθούν τα αντίθετα. Και η κάθε πλευρά μετά κάθεται και προσπαθεί να ευθυγραμμίσει ηθικά επιχειρήματα με εθνικά συμφέροντα, για λόγους εσωτερικής κατανάλωσης.
    Η Τουρκια θελει να παμε σε δικαστηριο?

    Επισης το θεμα ειναι με τι ορους θα πας στο δικαστηριο η για συζητησεις. Αλλιως ειναι να πας με μια -παρανομη εστω- συμφωνια Τουρκιας-λιβυης και εσυ απο την πλευρα σου να μην ειχες τιποτα, αλλιως ειναι να πας με το πλοιο της Τουρκιας να κοβει βολτες.
    No Justice - No Peace

  15. #6225
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Διαβαζω οτι κατα τις 6:30μμ σημερα, ο Μητσοτακης θα βγει να κανει διαγγελμα περι των ελληνοτουρκικων.

Σελ. 415 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 395405410413414415416417420425435 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας