Σελ. 384 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 364374379382383384385386389394404 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.746-5.760 από 12249
  1. #5746
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νέος «παίχτης» στη Λιβύη: Η Συρία στέκεται στο πλευρό της Αιγύπτου

    https://www.onalert.gr/kosmos/neos-p...gyptoy/387914/

    Θα τους ενώσει όλους η Τουρκία..

    - Αν ήμουν στην θέση της Ρωσίας θα κατέβαζα κάμποσα πολεμικά στην περιοχή και εγώ..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #5747
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ευτυχως που το δημοκρατικο πολιτευμα της Ελλαδας εχει τετοιους υπερασπιστες. Τους γνωστους κυριους της ΔΗΜΑΡ οι οποιοι οταν καποιος τους χρειαζεται, βγαινουν στον δημοσιο λογο και με επιχειρηματα του τυπου του φον Δημητρακη, ενημερωνουν και καθοδηγουν τους πολιτες. Οι οποιοι αναρωτιωνται βεβαια, αυτον τωρα τον εχουν ψηφισει για να ειναι εκει που ειναι και να λεει τα οσα λεει;


  3. #5748
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ειρηνιστές του κ@λ@υ...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  4. #5749
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειρηνιστές του κ@λ@υ...
    Οχι και ειρηνιστης ο Χατζησωκρατης. Που με την ακραιφνη υποστηριξη των μνημονιων και της κυβερνησης των σαμαροβενιζελων, τσακισε χιλιαδες Ελληνες. Κανονικοτατος υπαλληλος συμφεροντων ειναι απο εκεινους που ειναι φυτευτοι σε καθε κομμα κι αποκομμα.

  5. #5750
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχως που το δημοκρατικο πολιτευμα της Ελλαδας εχει τετοιους υπερασπιστες. Τους γνωστους κυριους της ΔΗΜΑΡ οι οποιοι οταν καποιος τους χρειαζεται, βγαινουν στον δημοσιο λογο και με επιχειρηματα του τυπου του φον Δημητρακη, ενημερωνουν και καθοδηγουν τους πολιτες. Οι οποιοι αναρωτιωνται βεβαια, αυτον τωρα τον εχουν ψηφισει για να ειναι εκει που ειναι και να λεει τα οσα λεει;

    Τουρκία εσωτερικού!
    Δεν πειράζει, ξιδάκι!

  6. #5751
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    QUOTE=XTCgr;6842164]Τουρκία εσωτερικού!
    Δεν πειράζει, ξιδάκι![/QUOTE]

    Τι έγινε; Αίμα τιμή κλπ, πλέον;;;

    Μήπως σε λίγο να απαιτήσεις και επαναφορά ομωνύμου ιδιωνύμου (ξεχνώ και τα ελληνικά μου, edit) περί προδοσίας;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #5752
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    QUOTE=XTCgr;6842164]Τουρκία εσωτερικού!
    Δεν πειράζει, ξιδάκι!
    Τι έγινε; Αίμα τιμή κλπ, πλέον;;;

    Μήπως σε λίγο να απαιτήσεις και επαναφορά ομωνύμου ιδιωνύμου (ξεχνώ και τα ελληνικά μου, edit) περί προδοσίας;[/QUOTE]

    Ποπ τα αίμα τιμή όχι σε εμένα.... φιλικά

  8. #5753
    Εγγραφή
    28-09-2004
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ανεξάρτητα από το αν δεν μου αρέσε προσωπικά η συγκεκριμμενη δήλωση /κι ούτε με αντιπροσωπέυει .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουρκία εσωτερικού!
    Δεν πειράζει, ξιδάκι!
    Τι έγινε; Αίμα τιμή κλπ, πλέον;;;

    Μήπως σε λίγο να απαιτήσεις και επαναφορά ομωνύμου ιδιωνύμου (ξεχνώ και τα ελληνικά μου, edit) περί προδοσίας;


    Σας πείραξε η δήλωση ενός στρατιωτικού " πρώτα θα τους κάψουμε και μετά ρωτήσουμε ποιοι είναι "

    Στο σπίτι του "καμμένου" κύριε Χατζησωκράτη ?
    Μα στο σπίτι του Καμμένου ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Oionos : 25-06-20 στις 17:30.
    Υπάρχουν άνθρωποι ηλίθιοι από φανατισμό και άλλοι φανατικοί από ηλιθιότητα .

    The worst vice of a fanatic is his sincerity .

  9. #5754
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έγινε; Αίμα τιμή κλπ, πλέον;;;

    Μήπως σε λίγο να απαιτήσεις και επαναφορά ομωνύμου ιδιωνύμου (ξεχνώ και τα ελληνικά μου, edit) περί προδοσίας;
    Ποπ τα αίμα τιμή όχι σε εμένα.... φιλικά[/QUOTE]

    Όταν αρχίζεις να μας μιλάς για πράχτορες Τουρκίας σχεδόν με ύφος απαξιωτικό τότε μην περιμένεις διαφορετική απάντηση.... Φιλικά....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #5755
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποπ τα αίμα τιμή όχι σε εμένα.... φιλικά
    Όταν αρχίζεις να μας μιλάς για πράχτορες Τουρκίας σχεδόν με ύφος απαξιωτικό τότε μην περιμένεις διαφορετική απάντηση.... Φιλικά....[/QUOTE]

    βασικά το ύφος μου ήταν πλήρως(και όχι σχεδόν) απαξιωτικό γιατι όσοι εκφράζονται από άτομα σαν το Χατζησωκράτη, Μπαλάφα και Τασίας είναι (ευτυχώς) μειοψηφία.
    Αλλά το να μου κολλάς χρυσαυγίτικες ταμπέλες και να φανφαρίζεις με αχρείαστες υπερβολές περί ιδιωνύμων δεν θα περνάει έτσι απλά.

  11. #5756
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν αρχίζεις να μας μιλάς για πράχτορες Τουρκίας σχεδόν με ύφος απαξιωτικό τότε μην περιμένεις διαφορετική απάντηση.... Φιλικά....
    βασικά το ύφος μου ήταν πλήρως(και όχι σχεδόν) απαξιωτικό γιατι όσοι εκφράζονται από άτομα σαν το Χατζησωκράτη, Μπαλάφα και Τασίας είναι (ευτυχώς) μειοψηφία.
    Αλλά το να μου κολλάς χρυσαυγίτικες ταμπέλες και να φανφαρίζεις με αχρείαστες υπερβολές περί ιδιωνύμων δεν θα περνάει έτσι απλά.[/QUOTE]

    Καμία μειοψηφία, τυγχάνει κι εγώ να πιστεύω ότι την εξωτερική πολιτική μιας χώρας την κάνουν οι αρμόδιοι και δεν είναι η θέση κανενός ΑΓΕΑ να κάνει κουτσαβάκικες δηλώσεις περί τι θα τους κάνει τους Τούρκους. Έλα να με πεις κι εμένα Τουρκία εσωτερικού

    Αυτό δεν είναι ιδιώνυμο; Μια χαρά και απλά περνάει....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #5757
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν αρχίζεις να μας μιλάς για πράχτορες Τουρκίας σχεδόν με ύφος απαξιωτικό τότε μην περιμένεις διαφορετική απάντηση.... Φιλικά....

    βασικά το ύφος μου ήταν πλήρως(και όχι σχεδόν) απαξιωτικό γιατι όσοι εκφράζονται από άτομα σαν το Χατζησωκράτη, Μπαλάφα και Τασίας είναι (ευτυχώς) μειοψηφία.
    Αλλά το να μου κολλάς χρυσαυγίτικες ταμπέλες και να φανφαρίζεις με αχρείαστες υπερβολές περί ιδιωνύμων δεν θα περνάει έτσι απλά.
    Yπαρχει κι ο Ντοκος, ομως. Παιδι μαλαμα κι αυτος. Δεν ειναι κομματικο το ζητημα κι ουτε και προσφερεται για τετοια.

    Ο Τουρκος απειλει, ο αρχηγος ( ο νυν οπως κι ο πρωην ) πολυ καλα κανουν αυτες τις δηλωσεις μπας και πιασουν τοπο και σκιαχτουν οι Τουρκοι και το ξανασκεφτουν, ενω το εδω σημιτογενες συστημα που εφερε τη χωρα και σε σχεση με την Τουρκια ( Ιμια, Μαδριτη ως αφετηρια ) και οικονομικα ( οπλα, οπλα κι αλλα οπλα φαραωνικων παραγγελιων για να πεφτουν οι μιζες ) οπως και πολιτικα (εξαρτηση απο Γερμανια, ΗΠΑ κι αλλου αρκει να ειναι στα πραματα και να μην χανουν την κουταλα ) και ολη η περιοχη φλεγεται ή ειναι σε αναβρασμο.

    Αυτοι λοιπον οι περιεργοι τυποι σαν τον Χατζησωκρατη που ΔΕΝ εκφραζει κανεναν ΣΥΡΙΖΑ αλλα μονον τον εαυτο του εκμεταλλευομενος το ποστο που του εδωσαν, οπως κι ο Ντοκος που ειναι οχι μονον κυβερνητικος αλλα και θεσμικος αξιωματουχος με τη θεση που εχει, καλα θα ειναι να ασχολουνται με αλλα πιο ...."βατα" θεματα και να μην παιζουν με τα νευρα του λαου, σημερα που απαιτειται συμπνοια κι ομονοια.

  13. #5758
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία μειοψηφία, τυγχάνει κι εγώ να πιστεύω ότι την εξωτερική πολιτική μιας χώρας την κάνουν οι αρμόδιοι και δεν είναι η θέση κανενός ΑΓΕΑ να κάνει κουτσαβάκικες δηλώσεις περί τι θα τους κάνει τους Τούρκους. Έλα να με πεις κι εμένα Τουρκία εσωτερικού

    Αυτό δεν είναι ιδιώνυμο; Μια χαρά και απλά περνάει....
    Αν πιστεύεις οτι οι δηλώσεις των στρατιωτικών γίνονται εν αγνοία και χωρίς την άδεια της πολιτικής ηγεσίας μάλλον είσαι γελασμένος.
    Στην τελική, όλοι οι γείτονες μας αρέσκονται στο παιχνίδι καλός μπάτσος (ΥΠΕΞ) - κακός μπάτσος (ΥΕΘΑ) και δεν πρέπει να μας εκπλήσουν παρόμοιες δηλώσεις (πχ Αποστολάκη προ έτους) .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπαρχει κι ο Ντοκος, ομως. Παιδι μαλαμα κι αυτος. Δεν ειναι κομματικο το ζητημα κι ουτε και προσφερεται για τετοια.
    έχεις δίκιο, λάθος μου που ανέφερα μόνο πρόσωπα του ΣΥΡΙΖΑ καθώς και τα καλόπαιδα του ΕΛΙΑΜΕΠ, Ντόρα κ.α. δεν πάνε πίσω.

  14. #5759
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πιστεύεις οτι οι δηλώσεις των στρατιωτικών γίνονται εν αγνοία και χωρίς την άδεια της πολιτικής ηγεσίας μάλλον είσαι γελασμένος.
    Στην τελική, όλοι οι γείτονες μας αρέσκονται στο παιχνίδι καλός μπάτσος (ΥΠΕΞ) - κακός μπάτσος (ΥΕΘΑ) και δεν πρέπει να μας εκπλήσουν παρόμοιες δηλώσεις (πχ Αποστολάκη προ έτους) .
    Οι γείτονές μας συμπεριφέρονται με έναν τρόπο που εμείς (ορθώς) επικαλούμαστε ότι δεν συνάδει δικαίων κλπ. Αντίθετα, εμείς επικαλούμαστε το δίκαιο κλπ. Τέτοια κουτσαβάκικα έχουν ξεκινήσει μόλις και μετά βίας εδώ και πολύ λίγα χρόνια για εσωτερική κατανάλωση ΤΠ.

    Σιγά μην ψαρώνουν οι γείτονες και σιγά μην είμαστε κακοί μπάτσοι με κάτι τέτοια. Αχλαδομαγκιές και μόνο από Αρχηγούς που και κάποτε μια χαρά τις έλεγαν αλλά όντως για εσωτερική κατανάλωση σε λέσχες κλπ για να χαμογελούν οι αξιωματικοί εκεί.

    Κάτι τέτοιες δηλώσεις μόνο για γέλια είναι
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #5760
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γείτονές μας συμπεριφέρονται με έναν τρόπο που εμείς (ορθώς) επικαλούμαστε ότι δεν συνάδει δικαίων κλπ. Αντίθετα, εμείς επικαλούμαστε το δίκαιο κλπ. Τέτοια κουτσαβάκικα έχουν ξεκινήσει μόλις και μετά βίας εδώ και πολύ λίγα χρόνια για εσωτερική κατανάλωση ΤΠ.

    Σιγά μην ψαρώνουν οι γείτονες και σιγά μην είμαστε κακοί μπάτσοι με κάτι τέτοια. Αχλαδομαγκιές και μόνο από Αρχηγούς που και κάποτε μια χαρά τις έλεγαν αλλά όντως για εσωτερική κατανάλωση σε λέσχες κλπ για να χαμογελούν οι αξιωματικοί εκεί.

    Κάτι τέτοιες δηλώσεις μόνο για γέλια είναι
    Τέτοιου τύπου δηλώσεις γίνονται τουλάχιστον απο το '87.
    Στην ουσία των όσων γράφεις δεν διαφωνώ. Πάντως ο Αποστολάκης δήλωσε οτι στην (σύντομη) καριέρα του ως ΥπΕθΑ, 2 (ή 3) φορές ήμασταν κοντά σε επεισόδιο τύπου "Ιμίων" - προφανώς και η δήλωση του για ισοπέδωση βραχονησίδας έγινε για να ακουστεί από συγκεκριμένα αυτιά ώστε να αποτραπούν τυχοδιωκτισμοί.

Σελ. 384 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 364374379382383384385386389394404 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας