Σελ. 732 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 712722727730731732733734737742752 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.966-10.980 από 12249
  1. #10966
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.242
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μπορούν να πάρουν και απο Αιγυπτο, παίρνουν απο Αιγυπτο, το θέμα είναι που θα το αποθηκεύσουμε για αυτό και αυτή την στιγμή ψάχνουν για το τι μπορεί να γίνει άμεσα, καθώς ετοιμάζονται νέες εγκαταστήσεις αποθήκευσης στην χώρα μας που δυστυχώς δεν γίνονται άμεσα.
    Δεν χρειάζεται βρε αποθήκευση... έχουμε 300 τάνκερ από 10 κολλητούς φίλους να τα μεταφέρουν on the fly
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #10967
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται βρε αποθήκευση... έχουμε 300 τάνκερ από 10 κολλητούς φίλους να τα μεταφέρουν on the fly
    Οχι ακόμα, είναι σε κατάσταση κατασκευής

  3. #10968
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό να το πεις στον ομοιδεάτη σου που όταν βρίσκει τα σκούρα στη συζήτηση πετάει ένα «οι Γερμανοί είναι φίλοι με τους Τούρκους» και καθάρισε.
    Αλλά όταν το κάνει αυτός είναι ΟΚ, όταν το κάνω εγώ ενοχλεί.
    Α και δεν είναι θέμα DNA το να έχεις σύνδρομο καταδίωξης, είναι καθαρά ψυχολογικό και μια επίσκεψη σε ειδικό μπορεί να βοηθήσει.
    Οποιος και να το κάνει, το ίδιο μου κάνει. Εσένα ειδα, σε σένα το λέω. Και φυσικά και ενοχλει. Εκτος και αν νομίζεις ότι επειδη καποιος το είπε (δεν έχω καν κάνει click στο link σου btw), σου δίνει άλοθι. Δεν σου δίνει. Sorry.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό να το πεις στον ομοιδεάτη σου που όταν βρίσκει τα σκούρα στη συζήτηση πετάει ένα «οι Γερμανοί είναι φίλοι με τους Τούρκους» και καθάρισε.
    Αλλά όταν το κάνει αυτός είναι ΟΚ, όταν το κάνω εγώ ενοχλεί.
    Α και δεν είναι θέμα DNA το να έχεις σύνδρομο καταδίωξης, είναι καθαρά ψυχολογικό και μια επίσκεψη σε ειδικό μπορεί να βοηθήσει.


    Αλλά τι σου λέω, αφού το ίδιο κάνεις από κάτω εσύ ο ίδιος:

    Μερικοί εδώ μέσα θέλετε να ταυτίσετε ολόκληρη τη Γερμανία με την πολιτική της Μέρκελ.
    Οι Γερμανοί δεν κοιτάνε «μόνο την τσέπη τους» όπως μηδενιστικά πάτε να περάσετε διάφοροι κομπλεξικοί εδώ μέσα. Αυτό έκανε η Μέρκελ και πλέον συνολικά το γερμανικό πολιτικό σύστημα έχει αποστασιοποιηθεί από αυτό και κοιτάει να βρει ενέργεια από αλλού και ας είναι πιο ακριβή.

    Ειλικρινά, έχεις κάτσει να σκεφτεί αν τα μισά που λες έχουν καμία σχέση με τα άλλα μισά που λες;
    Δεν μπορείς στα μισά σου posts να κράζεις τους Γερμανούς που εις βάρος της τσέπης τους μειώνουν τις εισαγωγές από τη Ρωσία, και στα άλλα μισά να λες ότι οι Γερμανοί «κοιτάνε μόνο την τσέπη τους». Διάλεξε από ποια από τις δυο πλευρές θα κάνεις κριτική.

    - - - Updated - - -


    Το συμπέρασμα είναι ότι συμφωνούμε ότι η πολιτική της Μέρκελ ήταν λάθος, αλλά επειδή ζω στη Γερμανία έχεις συμπεράνει ότι ταυτίζομαι με την Μέρκελ και άρα μου κάνεις προσωπικές επιθέσεις επειδή στην φαντασία σου την υποστηρίζω.
    Πετάς και ένα τσιτάτο για DNA και αρία φυλή (που την άγραψες αρυα ) και καθάρισιες.
    Τη πολιτική της εκάστοτε ηγεσίας βλέπω, αυτή κρίνω. Δε ξέρω σε ποιΟΥΣ αναφέρεσαι.

    Ειλικρινά, έχεις κάτσει να σκεφτεί αν τα μισά που λες έχουν καμία σχέση με τα άλλα μισά που λες;
    Δεν μπορείς στα μισά σου posts να κράζεις τους Γερμανούς που εις βάρος της τσέπης τους μειώνουν τις εισαγωγές από τη Ρωσία, και στα άλλα μισά να λες ότι οι Γερμανοί «κοιτάνε μόνο την τσέπη τους». Διάλεξε από ποια από τις δυο πλευρές θα κάνεις κριτική.
    Σοβαρά τώρα ; Οι γερμανοί παίρναν το Φ.Α. σε προνομιακή τιμή από τη Ρωσία, ξέρεις ε; Τη ρωσία που κράζεις. Αλλά μην ακουμπήσουμε τη γενικότερη σχέση της Γερμανίας με τη Ρωσία, όπως και (θα το ξαναπώ) το πως φιλτράρει τις αποφάσεις της η Γερμανία αν και θέλει να το παιζει boss τηε Ε.Ε.
    Ασε μας ρε συ. Γελανε και τα μπαζα.
    Για να εισαι ηγέτης, να κάνεις lead κοιτάς πέρα από τη μύτη σου. Μου λες σοβαρά οτι αυτό κάνει η Γερμαν...ααααχαχψασχψαα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ διαφωνώ. Μπορεί για εμάς τους τρίτους η πολιτική της να ήταν λάθος αλλά επιμένω πως για την ίδια τη Γερμανία ήταν τέλεια. Όπως σωστή ήταν και η πολιτική της να κάνει εργοστάσια στην Τουρκία για τις αυτοκινητοβιομηχανίες της.
    Δείτε το σαν κρατικό συμφέρον.. όχι τι γουστάρουμε εμείς.
    Μα συμφωνώ. Αλλά ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ,όχι για την ΕΕ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #10969
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Αρούτη αυτό που δυσκολεύεσαι να καταλάβεις είναι ότι συμφωνώ μαζί σου ότι η Γερμανία ακολούθησε λάθος πολιτική τα προηγούμενα χρόνια.
    Για κάποιο λόγο έχεις αποφασίσει ότι εγκρίνω, εν τω μεταξύ δεν έχω γράψει πουθενά κάτι τέτοιο, αλλά η δυνατότητα σκέψης σου φτάνει μόνο μέχρι το "ο τάδε μένει στη Γερμανία, άρα ο τάδε είναι το τσιράκι της Μέρκελ στο φόρουμ και εγκρίνει την πολιτική της".

    - - - Updated - - -

    Αλλά καταλαβαίνω ότι όλο αυτό προέρχεται από κόμπλεξ, γιατί σας ενοχλεί που η νέα γερμανική κυβέρνηση δεν συνεχίζει τα κολλητιλίκια με τον Πούτιν.

  5. #10970
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.164
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα συμφωνώ. Αλλά ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ,όχι για την ΕΕ.
    Οι Γερμανοί πάντα παρτακιδες ήτανε. Το ίδιο δεν έκαναν και με τα εμβόλια του covid?
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  6. #10971
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρούτη αυτό που δυσκολεύεσαι να καταλάβεις είναι ότι συμφωνώ μαζί σου ότι η Γερμανία ακολούθησε λάθος πολιτική τα προηγούμενα χρόνια.
    Για κάποιο λόγο έχεις αποφασίσει ότι εγκρίνω, εν τω μεταξύ δεν έχω γράψει πουθενά κάτι τέτοιο, αλλά η δυνατότητα σκέψης σου φτάνει μόνο μέχρι το "ο τάδε μένει στη Γερμανία, άρα ο τάδε είναι το τσιράκι της Μέρκελ στο φόρουμ και εγκρίνει την πολιτική της".

    - - - Updated - - -

    Αλλά καταλαβαίνω ότι όλο αυτό προέρχεται από κόμπλεξ, γιατί σας ενοχλεί που η νέα γερμανική κυβέρνηση δεν συνεχίζει τα κολλητιλίκια με τον Πούτιν.
    Άσε το που φτάνει η δυνατότητα σκέψης μου, δεν το έχεις. Τον εαυτό σου απλά εκθέτεις με αυτές τις αστείες τοποθετήσεις.

    - - - Updated - - -

    Αλλά καταλαβαίνω ότι όλο αυτό προέρχεται από κόμπλεξ, γιατί σας ενοχλεί που η νέα γερμανική κυβέρνηση δεν συνεχίζει τα κολλητιλίκια με τον Πούτιν.
    Μη παίζεις στοίχημα, θα χάσεις...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #10972
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε το που φτάνει η δυνατότητα σκέψης μου, δεν το έχεις. Τον εαυτό σου απλά εκθέτεις με αυτές τις αστείες τοποθετήσεις.
    Α, δηλαδή μου λες ότι αυτό που κάνεις που παραποιείς όσα γράφω δεν το κάνεις επειδή μέχρι εκεί φτάνει το IQ σου, αλλά το κάνεις εν γνώσει σου για να προκαλέσεις flame;
    Ενδιαφέρον.

    Spoiler:
    ΥΓ. Δεν το πιστεύω για να είμαι ειλικρινής.
    Στην περίπτωσή σου είναι σαφές ότι ισχύει το ξυράφι του Χάνλον και για αυτό σε συγχωρώ.

  8. #10973
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.242
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ειρήνη ημίν αδελφοί. Βλέπω Παϊσιο και είμαι επηρεασμένος
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #10974
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, δηλαδή μου λες ότι αυτό που κάνεις που παραποιείς όσα γράφω δεν το κάνεις επειδή μέχρι εκεί φτάνει το IQ σου, αλλά το κάνεις εν γνώσει σου για να προκαλέσεις flame;
    Ενδιαφέρον.

    Spoiler:
    ΥΓ. Δεν το πιστεύω για να είμαι ειλικρινής.
    Στην περίπτωσή σου είναι σαφές ότι ισχύει το ξυράφι του Χάνλον και για αυτό σε συγχωρώ.
    Η προσπάθεια σου να δειξεις πως είσαι έξυπνος είναι το λιγότερο commendable. Μπορώ να πω ότι με διασκεδάζει.
    Σε κάθε όμως περίπτωση απο ένα σημείο και μετά κουράζει.
    Επίσης, αυτό που συμβαίνει ειναι ότι απλά δεν σου αρέσουν οι απόψεις μου (σεβαστό, δε χρειάζεται να αρέσουμε σε όλους) αλλά δεν μπορείς να αντιπαρατεθείς όταν αυτό συμβαίνει.
    Παράδειγμα το να αναφέρεσαι σε πολλούς κάνοντας quote εμένα κάνοντας attribute πράγματα που δεν ισχύουν.
    Ασε λοιπον το ποιός παραποιει τις απόψεις.

    Cheers.

    Ειρήνη ημίν αδελφοί. Βλέπω Παϊσιο και είμαι επηρεασμένος
    Το ξανθό γένος ;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #10975
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ήξερα, ταιριάζει εδώ, ή στο θέμα περί Ρωσίας. Όχι απλά για άλλη μια φορά αναβαθμίζονται διπλωματικά οι Τούρκοι, αλλά έτσι όπως πάει, μιας και δεν ανήκει στις "μη φιλικές χώρες", να δείτε που σε λίγο θα μας πουλάει και ρωσικό αέριο λόγω των κυρώσεων.

  11. #10976
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.608
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Μα γιατι το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα με την γερμανια? απλα δειτε τι εχουν κανει σε ΟΛΕΣ τις αμυντικες επενδυσεις της ευρωπης

  12. #10977
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσπάθεια σου να δειξεις πως είσαι έξυπνος είναι το λιγότερο commendable. Μπορώ να πω ότι με διασκεδάζει.
    Σε κάθε όμως περίπτωση απο ένα σημείο και μετά κουράζει.
    Επίσης, αυτό που συμβαίνει ειναι ότι απλά δεν σου αρέσουν οι απόψεις μου (σεβαστό, δε χρειάζεται να αρέσουμε σε όλους) αλλά δεν μπορείς να αντιπαρατεθείς όταν αυτό συμβαίνει.
    Παράδειγμα το να αναφέρεσαι σε πολλούς κάνοντας quote εμένα κάνοντας attribute πράγματα που δεν ισχύουν.
    Ασε λοιπον το ποιός παραποιει τις απόψεις.
    Είπαμε, ξυράφι του Χάνλον.
    Δεν το κάνεις από κακία.

  13. #10978
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπαμε, ξυράφι του Χάνλον.
    Δεν το κάνεις από κακία.
    Ναι βρε όκ και γω δείχνω μεγάλη κατανόηση να ξέρεις. Πάντα ναι !


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #10979
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Η πώληση F-16 στην τουρκία, συμβατή με τα συμφέροντα των ηπα διαβάζω.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #10980
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.830
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πώληση F-16 στην τουρκία, συμβατή με τα συμφέροντα των ηπα διαβάζω.
    Τα Τούρκικα F-16 είχαν ρίξει τα περισσότερο Ρώσικα αεροπλάνα μέχρι τον πόλεμο της Ουκρανίας (1)
    Και θα πάρουν και λεφτά. Win-win δηλαδή για τις ΗΠΑ

Σελ. 732 από 817 ΠρώτηΠρώτη ... 712722727730731732733734737742752 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας