Σελ. 4 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 391
  1. #46
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι τοπικος ο αστερισκ το εχω γραψει πολλες φορες, δεν περναει μεσω ιντερνετ.
    το ΖΤΕ 931vii για να παιξει θελει να εχει ιντερνετ και ΝΑΤ και δειχνει στον αστερισκ οτι τα 2 sip extentions συνδεονται μεσω ιντερνετ, ο αστερισκ μου ΔΕΝ βγαινει στο ιντερνετ.
    Τωρα τι κολπα κανει αυτο δεν καταλαβαινω.
    Δεν εχω QoS και το VOIP ανεκαθεν επαιζε αψογα.
    Οταν λες να το περασω απο το Μικροτικ να παει που? γιατι περναει αλλα παιζει τοπικα.
    αν θελω να συνδεθω απομακρυσμενα το κανω με openvpn και μονο στο εξοχικο παιζει απομακρυσμενα με sip extentions και παλι περναει απο το awmn οχι μεσω ιντερνετ.

    anyway μολις βρω χρονο γιατι θα λειπω εκτος ΣΚ θα το δω με το ppoe-passthrouph τι κανει.
    Αν περνάς κίνηση από internet data μέσα από το ΜΤ και πας να περάσεις και voip, κἀποια στιγμή αυξημένου φόρτου θα σου δημιουργήσει πρόβλημα.
    πχ αν την ώρα που κατεβάζεις ένα torrent ή την ώρα που κάνει up ένα αρχείο και ταυτόχρονα μιλάς, θα δεις ότι θα τους ακούς ή θα σε ακούνε με διακοπές.
    Γι αυτό θέλεις το qos ώστε με bw control να εξασφαλίζεις πάντα το απαιτούμενο bw για το voip.
    Το ότι δεν είχες μέχρι τώρα πρόβλημα,δεν λέει τίποτε.
    Απλά δεν σου έτυχε έως τώρα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #47
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ξερω τι κανει το QoS, απλα επειδη δεν τον περναω απο το ιντερνετ αυτο δεν συμβαινει ποτε!
    αν ειμαι απεξω και πρεπει να μπω μεσω VPN, τοτε δεν ειμαι σπιτι αρα δεν χρησιμοποιω το ιντερνετ και ετσι παλι δεν συμβαινει.
    Οπως εχω ξαναπει απο τοτε που πηγα σε cosmote W.U δουλευω μονο με VPN + Zoiper + asterisk και εχω παντου το σταθερο μου και δεν εχω βαλει ποτε πακετο κινητης!!!
    μονο ιντερνετ βαζω και ευτυχως που εχει καλο σημα οπου κινουμαι. Και ποτε δεν εχει τυχει να εχω προβληματα.
    αν χρησιμοποιουσαν αλλοι το ιντερνετ μπορει. Επειδη ομως το δουλευω μονο εγω δεν εχω ποτε τετοια προβληματα που να απαιτειται QoS γιαυτο και δεν βαζω.

    αυτο που λες ομως συμβαινει με το εξοχικο γιατι αν εχει πολυ φορτο το δικτυο δλδ η διαδρομη δρομολογησης γιατι μιλαμε για 13-21 hops! τοτε τυχαινει οχι παντα ομως. Αναλογα τις διαδρομες.
    Και εδω δεν μπορω να κανω τπτ γιατι πρωτον και εγω να εβαζα οι αλλοι δεν εχουν και το κυριοτερο δεν επιτρεπονται αυτα στο δικτυο μας για ευνοητους λογους.
    αυτο ομως ΠΟΤΕ δεν μου εχει συμβει οταν ειμαι μεσω VPΝ απο το κινητο εκτος αμα εχω θεμα με το σημα εκει που ειμαι, πραγμα εξαιρετικα σπανιο.

  3. #48
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    οκ. Εσύ ξέρεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #49
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ενταξει, θα κανω μερικες δοκιμες και βλεπουμε, ευχαριστω για τις απαντησεις και τις διευκρινησεις
    καλο βραδυ και καλο ΣΚ!

  5. #50
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Ενδιαφέρον προσέγγιση.

    Γνωρίζει κανείς αν έχει μπορέσει κάποιος να βρει τα στοιχεία του SIP από τον router ώστε να παρακαμπθεί πλήρως το speedport και να κάνει απευθείας register ο Asterisk μου πχ;

    Έτσι δεν χρειάζεται αγορά VDSL modem (για το bridging), οπότε λιγότερες συσκευές, λιγότερη κατανάλωση ρεύματος, λιγότερα καλώδια και λιγότερη απώλια σε ποιότητα ήχου αφού γλυτώνουμε το ISP SIP> speedport (FXS)> ATA (FXO)> Asterisk και έχουμε ISP SIP > Asterisk χωρίς κανένα conversion σε αναλογικό σήμα στο ενδιάμεσο.
    Μάλιστα γίνεται κουβέντα στο φόρουμ της Mikrotik για VDSL2 SFP Modules support στο ίδιο το Mikrotik. Με αυτό τον τρόπο δεν χρειάζεται ούτε καν το modem σε bridge mode. Μένει να δούμε αν θα παίξει support σε επόμενα releases.

  6. #51
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Από την αρχή του έτους ο ΟΤΕ δίνει πλέον τον κωδικό της VoIP τηλεφωνίας, σε όποιον χρήστη το ζητήσει, οπότε παίζει σε όλες τις συμβατές SIP συσκευές και σε Asterisk PBX.
    Θα σου έρθει ο νέος κωδικός σε SMS και από εκείνη την στιγμή έχεις περιθώριο 1 ώρας να τον περάσεις αρχικά στο Speedport για να συγχρονίσει με αυτόν (ο παλιός πλέον καταργείται). Αν περάσει αυτό το χρονικό διάστημα. τότε αυτόματα ακυρώνεται ο νέος κωδικός και πρέπει να κάνεις την διαδικασία από την αρχή.
    Αφού ενεργοποιηθεί ο νέος κωδικός στο Speedport, μετά μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις σε όποια συσκευή θέλεις και καλό είναι πρώτα να απενεργοποιήσεις την τηλεφωνία από το Speedport ή να το βγάλεις από το δίκτυο.

  7. #52
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Thanks για τις πληροφορίες. Δεν ήξερα ότι πλέον δίνουν στοιχεία για να συνδέσεις απευθείας τον asterisk. Τέλεια τότε!

    Πρέπει αναγκαστικά να κάνει το πρώτο register το speedport για να συγχρονίσει με αυτόν; Αν κάνει το register ο Asterisk απευθείας την πρώτη φορά δεν παίζει;

    Επίσης γνωρίζει κανείς αν τα SIP credentials λειτουργούν μόνο από την γραμμή (PPP username) που αντιστοιχούν ή μπορούν να παίξουν και από άλλη γραμμή; (ΟΤΕ και οι 2 γραμμές πάντα)
    Έχω 2 γραμμές και αν τυχόν πέσει η VDSL (σε διακοπή ρεύματος πχ) ο router μου κάνει αυτόματα failover στην ADSL που παραμένει up ακόμα και σε διακοπή ρεύματος. Σε αυτή την περίπτωση το sip registration θα μπορεί να γίνει από την 2η γραμμή που είναι με άλλο PPP username ή τρώει άκυρο;

  8. #53
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπορείς να τον περάσεις πρώτα σε άλλη συσκευή αρκεί να μην είναι ενεργοποιημένη στο Speedport εκείνη την στιγμή ή αυτό να μην είναι ενεργό.
    Η τηλεφωνία δουλεύει μόνο στην γραμμή/σύνδεση που ανήκει και πουθενά αλλού, άσχετα αν είναι στον ίδιο χώρο και στον ίδιο πάροχο με άλλη σύνδεση.

  9. #54
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον προσέγγιση.

    Γνωρίζει κανείς αν έχει μπορέσει κάποιος να βρει τα στοιχεία του SIP από τον router ώστε να παρακαμπθεί πλήρως το speedport και να κάνει απευθείας register ο Asterisk μου πχ;

    Έτσι δεν χρειάζεται αγορά VDSL modem (για το bridging), οπότε λιγότερες συσκευές, λιγότερη κατανάλωση ρεύματος, λιγότερα καλώδια και λιγότερη απώλια σε ποιότητα ήχου αφού γλυτώνουμε το ISP SIP> speedport (FXS)> ATA (FXO)> Asterisk και έχουμε ISP SIP > Asterisk χωρίς κανένα conversion σε αναλογικό σήμα στο ενδιάμεσο.
    Μάλιστα γίνεται κουβέντα στο φόρουμ της Mikrotik για VDSL2 SFP Modules support στο ίδιο το Mikrotik. Με αυτό τον τρόπο δεν χρειάζεται ούτε καν το modem σε bridge mode. Μένει να δούμε αν θα παίξει support σε επόμενα releases.
    καλησπέρα! και εσυ εδω???

    Aν δεν θες το μηχανημα να το εχεις καθολου τοτε μπορεις να το κανεις γιατι δινουν κωδικους οπως ειπαν και αλλοι.
    Προσωπικα αυτο το ειχα κανει με Netone, δλδ ειχα ξεκλειδωσει το 780 τοτε πηρα κωδικους και sip server και παιζανε απο αστερισκ.
    Ομως θυμαμαι ειχα εμπλοκες οταν ειχα συνδεδεμενα μηχανηματα απο αλλου στο ιδιο. Μαλλον δικα μου λαθη προγραμματισμου στον αστερισκ και επειδη δεν δουλευε σωστα δλδ αλλη συσκευη χτυπουσε αλλη οχι κτλ. Προτιμησα να βαλω ενα linksys SPA 3102 στην αναλογικη εξοδο του 780 ωστε να κανω κουμαντο την γραμμη μου.

    δεν θα πρεπει να κανει στον sip server login και αλλη συσκευη, αυτο εκανα λαθος, δλδ εκανε ο αστερισκ και εκανα και απο κινητο πχ αντι το κινητο να κανει στον αστερισκ με ενα εσωτερικο νουμερο (sip extention).
    Δυστυχως οταν εμαθα το λαθος μου ηταν αργα γιατι εκλεισε η Netone και γυρισα σε PSTN!
    αντε οταν με καλο ερθει το VOIP για ολους θα το ξερω ομως!
    αυτο που εκανα bold δεν εχω ιδεα τι ειναι! καλο ακουγεται ομως!

    btw στο ΖΤΕ 931Vii που μου χαρισαν αυτο δλδ που εδινε ο ΟΤΕ πριν το speedport ο SIP server φαινοτανε κανονικα. Οι κωδικοι οχι φυσικα αφου ειχαν αστερισκους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 19-03-17 στις 16:24.

  10. #55
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε bridge modem η συσκευή δουλεύει μόνο ως modem και ως γνωστόν τα modem δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο και απλά κάνουν τον DSL συγχρονισμό. Λογικά λοιπόν δεν πρέπει να παίζει η τηλεφωνία σε αυτή την κατάσταση λειτουργίας.
    Ίσως παίξει αν αντί για bridge mode, το βάλεις να δουλέψει ως απλό switch και ΑΡ. Και λέω ίσως διότι εξαρτάται από το firmware και τις ρυθμίσεις του κατασκευαστή. Π.χ. στις περισσότερες συσκευές που έχω δοκιμάσει παίζει η τηλεφωνία, αλλά σε κανένα Netfaster (που έδινε η HOL), καθώς δούλευαν μόνο μέσω της WAN θύρας που ήταν η τηλεφωνική σύνδεση DSL και όχι από τις LAN.

  11. #56
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε bridge modem η συσκευή δουλεύει μόνο ως modem και ως γνωστόν τα modem δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο και απλά κάνουν τον DSL συγχρονισμό. Λογικά λοιπόν δεν πρέπει να παίζει η τηλεφωνία σε αυτή την κατάσταση λειτουργίας.
    Ίσως παίξει αν αντί για bridge mode, το βάλεις να δουλέψει ως απλό switch και ΑΡ. Και λέω ίσως διότι εξαρτάται από το firmware και τις ρυθμίσεις του κατασκευαστή. Π.χ. στις περισσότερες συσκευές που έχω δοκιμάσει παίζει η τηλεφωνία, αλλά σε κανένα Netfaster (που έδινε η HOL), καθώς δούλευαν μόνο μέσω της WAN θύρας που ήταν η τηλεφωνική σύνδεση DSL και όχι από τις LAN.
    μαλλον προλαβες και απαντησες στο μυνημα που μετα εκανα edit, καθως δεν ειχα καταλαβει αρχικα τι ρωτησε ο Chaos.
    Οπως εχω ξαναπει και παλι, εχω το Thomson 784 ειναι σε bridge mode ετσι το δουλευα πριν βαλω πανω το ΖΤΕ 931Vii και συνδεεται μια χαρα στον asterisk μου που ειναι στο ιδιο εσωτερικο δικτυο.
    Το ιδιο και το 780WL αλλα δεν το εχω δοκιμασει σε bridge απλα δεν εχει πανω του γραμμη, δεν ξερω αν κανει το ιδιο. Μαλλον προκειτε για καποιο κλειδωμα που εχει το συγκεκριμενο γιατι στα αλλα εχω generic FW ενω εδω δεν βρισκω κατι εκτος του ΟΤΕ. Εχω δοκιμασει και απο την WAN τιποτα δεν γινεται. Δεν με ενδιαφερει να το βαλω μονο του, πρεπει να εχω και αλλες συσκευες μες την μεση.
    Αλλα θα προτιμουσα το 931 επειδη ρυθμιζεται το SNR και ειναι καλυτερο σαν modem απο το 784.

    Τελικα αυτο που ελεγα για το ppoe pass-through δεν εγινε δουλεια, στο mikrotik RB ειχα ip κανονικη, αλλα το router του ΟΤΕ επαιρνε ip 10 αρα και ετσι παλι δεν συνδεεται με τον τοπικο αστερισκ!
    ενω αμα ειναι σε ΣΚΕΤΟ routed mode παιρνει κανονικη ip και συνδεεται, μονο με ενεργο ΝΑΤ αλλιως ουτε συνδεεται και δεν εχω και ιντερνετ για καποιο λογο.
    To παραταω δεν ασχολουμε αλλο με αυτο βαρεθηκα.....εχασα πολυ χρονο οχι μονο σημερα γενικα και δεν εγινε και τπτ. Σε bridge mode παιζει μια χαρα αλλα για τιποτα παραπανω.
    Οποτε αναγκαστικά πρεπει να εχω στην μεση και το 780 οπως εχω τωρα ή το 784 για sip extentions (συνδεση με αναλογικα τηλεφωνα) με τον αστερισκο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 19-03-17 στις 21:19.

  12. #57
    Εγγραφή
    10-07-2008
    Περιοχή
    Νάουσα Πάρος
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΟΥΣΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kompat Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω ενα vigor-mikrotik rb951g kai to SpeedPort Entry 2i
    εχω κανει τον οδηγο που παραθετετε δεχομαι κλησεις αλλα δεν εχω εξερχομενες...μηπως χρειαζεται καποια ριθμιση στο MK?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Έχετε λύσει το πρόβλημα που είχατε? Δυστηχώς έχω το ίδιο πρόβλημα. Έχω εισερχόμενες κλήσεις αλλά όχι εξερχόμενες. Για να το θέσω σωστά έχω εξερχόμενες αλλά δεν ακούω τον άλλο στην γραμμή. Επίσης μπορώ να λάβω Fax αλλά στείλω δεν μπορώ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  13. #58
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από smartezus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε λύσει το πρόβλημα που είχατε? Δυστηχώς έχω το ίδιο πρόβλημα. Έχω εισερχόμενες κλήσεις αλλά όχι εξερχόμενες. Για να το θέσω σωστά έχω εξερχόμενες αλλά δεν ακούω τον άλλο στην γραμμή. Επίσης μπορώ να λάβω Fax αλλά στείλω δεν μπορώ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Έχουν ακολουθηθεί ΟΛΑ τα βήματα;
    Και το κλείσιμο του ΝΑΤ και το άνοιγμα της υπηρεσίας του ΜΤ;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #59
    Εγγραφή
    10-07-2008
    Περιοχή
    Νάουσα Πάρος
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΟΥΣΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν ακολουθηθεί ΟΛΑ τα βήματα;
    Και το κλείσιμο του ΝΑΤ και το άνοιγμα της υπηρεσίας του ΜΤ;
    Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας. Έχουν ακολουθηθεί τα βήματα κατά γράμμα και με την σειρά που τα εξηγεί. Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Εχω δοκιμασει και αλλο speedport αλλα κανει το ιδιο. Βάζοντας το speedport μόνο του στη γραμμη στελνει fax κανονικα και κλήσεις κανει κανονικα.

    Ο άπιστος δεν πεθαίνει, διότι δεν έζησε ποτέ ώστε να πεθάνει. Αυτός που πίστεψε στην αλήθεια, βρήκε την ζωή, κι αυτός κινδυνεύει να πεθάνει, διότι είναι ζωντανός.

  15. #60
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από smartezus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας. Έχουν ακολουθηθεί τα βήματα κατά γράμμα και με την σειρά που τα εξηγεί. Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Εχω δοκιμασει και αλλο speedport αλλα κανει το ιδιο. Βάζοντας το speedport μόνο του στη γραμμη στελνει fax κανονικα και κλήσεις κανει κανονικα.
    Κάτι σου ξεφεύγει.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 4 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2009
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-24, 16:49
  2. SpeedPort Entry 2i για access point
    Από chrisg4 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-23, 18:14
  3. Πρόβλημα με vdsl και Speedport 2i
    Από gpgpgps στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 01:59
  4. Voip ΟΤΕ με Speedport σε fxo κάρτα 2 γραμμών Elastix
    Από roseman1986 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 14:16
  5. Βοήθεια με Mikrotik RB2011 για DynDNS και απομακρυσμένη διαχείριση.
    Από fonias a.e στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-15, 19:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας