Σελ. 6 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 391
  1. #76
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα λοιπόν με βάση το σχεδιάγραμμά σου έχεις Zyxel-FritzBox-Mikrotik 3 δηλ. συσκευές, καλά λοιπόν πριν κάποιος σου το ανέφερε. Εκεί μας μπέρδεψες. Δεν μπορεί η τηλεφωνία να δουλέψει τελικά μόνο με το Speedport και το Mikrotik?
    Ο οδηγός σου τελικά είναι για 3 συσκευές ή μόνο για speedport και mikrotik? Εκτός εάν πάλι μπερδεύομαι....
    Δυστυχώς και πάλι δεν κατάλαβες.
    Η τηλεφωνία δίνεται από κάποιον sip/pbx εξοπλισμό.
    Αυτός μπορεί να είναι είτε το speedport, είτε το cisco, είτε το fritzfon ή μια αναλογική συσκευή σε συνδιασμό με το fritzbox.
    Αρχικά είχα για sip εξοπλισμό το speedport.
    Αν διάβαζες το αρχικό ποστ που έχω, όπως σου είπα, το λέω ξεκάθαρα:
    Έχουμε και λέμε:

    Συνδεσμολογία:
    Κώδικας:

    Κώδικας:
    internet <-> modem bridge <-> MT <-> speedport
    Τα υπόλοιπα που έχω στο σχήμα που παρέθεσα παραπάνω, ανήκουν σε μετέπειτα αλλαγές/βελτιώσεις που έκανα.
    Στην ουσία αντικατέστησα το speedport με το fritzbox.
    Και στην συνέχεια τις αναλογικές συσκευές με το cisco και το fritxfon.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #77
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Στο (γ) δεν έχεις κανένα θέμα αφού το Mikrotik θα είναι μπροστά από το Speedport. Αυτή ήταν η αρχική λύση του παρόντος θέματος.
    Μπορείς να γίνεις λίγο ποιο συγκεκριμένος για αυτήν την περίπτωση?? Δηλ. πρώτα ένα άλλο vdsl-modem (με bridge) στην συνέχεια mikrotik με PPPOE και τέλος Speedport με Voip?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς και πάλι δεν κατάλαβες.
    Η τηλεφωνία δίνεται από κάποιον sip/pbx εξοπλισμό.
    Αυτός μπορεί να είναι είτε το speedport, είτε το cisco, είτε το fritzfon ή μια αναλογική συσκευή σε συνδιασμό με το fritzbox.
    Αρχικά είχα για sip εξοπλισμό το speedport.
    Αν διάβαζες το αρχικό ποστ που έχω, όπως σου είπα, το λέω ξεκάθαρα:


    Τα υπόλοιπα που έχω στο σχήμα που παρέθεσα παραπάνω, ανήκουν σε μετέπειτα αλλαγές/βελτιώσεις που έκανα.
    Στην ουσία αντικατέστησα το speedport με το fritzbox.
    Και στην συνέχεια τις αναλογικές συσκευές με το cisco και το fritxfon.
    OK δεν είχα καταλάβει την αρχική συνδεσμολογία σου (internet <-> modem bridge <-> MT <-> speedport) παρόλο που το είχα διαβάσει πολλές φορές και σε συνδυασμό με την εικόνα που έστειλες μπερδεύτηκα...
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  3. #78
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να γίνεις λίγο ποιο συγκεκριμένος για αυτήν την περίπτωση?? Δηλ. πρώτα ένα άλλο vdsl-modem (με bridge) στην συνέχεια mikrotik με PPPOE και τέλος Speedport με Voip?
    Ναι βρε. Στο γράφουμε συνέχεια. Το διάβασες το θέμα από την αρχή;
    Πρώτα είχε modem bridge <-> MT <-> Speedport και τώρα modem bridge <-> MT <-> Fritz.

  4. #79
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να γίνεις λίγο ποιο συγκεκριμένος για αυτήν την περίπτωση?? Δηλ. πρώτα ένα άλλο vdsl-modem (με bridge) στην συνέχεια mikrotik με PPPOE και τέλος Speedport με Voip?

    - - - Updated - - -



    OK δεν είχα καταλάβει την αρχική συνδεσμολογία σου (internet <-> modem bridge <-> MT <-> speedport) παρόλο που το είχα διαβάσει πολλές φορές και σε συνδυασμό με την εικόνα που έστειλες μπερδεύτηκα...
    Αυτό που θέλεις να κάνεις είναι η διαδικασία που περιγράφω στο πρώτο ποστ του παρόντος.
    Το έχω βήμα-βήμα.
    Απλά ακολουθείς τα βήματα.
    Πιο απλό δεν γίνεται...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #80
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    DeniSun ποιο modem bridge χρησιμοποιείς στην αρχική σου τοπολογία? Το zyxel που έχεις στη φώτο?

    Αυτά τα FRITZ!Box είναι απίστευτα!! Διαβάζω πόση ώρα τώρα τα manual και ψήνομαι για αγορά!!...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 26-07-17 στις 09:07.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  6. #81
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    DeniSun ποιο modem bridge χρησιμοποιείς στην αρχική σου τοπολογία? Το zyxel που έχεις στη φώτο?

    Αυτά τα FRITZ!Box είναι απίστευτα!! Διαβάζω πόση ώρα τώρα τα manual και ψήνομαι για αγορά!!...
    Ναι αυτό το zyxel.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #82
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Πριν τοποθετήσω στο δίκτυο μου το Speedport είχα επάνω το TP-LINK TD-W9980 που έπαιζε adsl σε bridge mode με το mikrotik αλλά για κάποιο λόγω δυστυχώς δεν συγχρονίζει στη πόρτα του με το VDSL(έκανα αναβάθμιση της γραμμής) δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει και έτσι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν bridge.... Θα το ψάξω διαφορετικά θα πάω σε άλλη λύση με αγορά νέου.

    Βρήκα μάλλον τη λύση θα το κοιτάξω το απόγευμα https://www.adslgr.com/forum/threads...W9980-VDSL-OTE

    - - - Updated - - -

    deniSun με το fritzbox δυσκολεύτηκες να το γυρίσεις σε international από τα Γερμανικά? γιατί μάλλον και εγώ αγορά από το ebay θα το κάνω. Θυμάσαι εάν υπάρχουν κάποιες οδηγίες στο internet για αυτήν την αλλαγή?
    sorry είμαστε εκτός θέματος.

    - - - Updated - - -

    Επίσης ποια είναι η διαδικασία για να ζητήσω τον κωδικό του Voip απο τον ΟΤΕ? Τους δίνουν εύκολα?Τι πρέπει να τους πω?

    - - - Updated - - -

    Τελικά μόλις έλυσα το πρόβλημα με το TPLINK... Κέρδος το μελλοντικό modem bridge μόλις σηκώσω Voip.

    - - - Updated - - -

    Για ποιο λόγο επέλεξες να στήσεις ξεχωριστό DNS? Συμπεριφέρεται καλύτερα το δίκτυο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 26-07-17 στις 11:28.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #83
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν τοποθετήσω στο δίκτυο μου το Speedport είχα επάνω το TP-LINK TD-W9980 που έπαιζε adsl σε bridge mode με το mikrotik αλλά για κάποιο λόγω δυστυχώς δεν συγχρονίζει στη πόρτα του με το VDSL(έκανα αναβάθμιση της γραμμής) δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει και έτσι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν bridge.... Θα το ψάξω διαφορετικά θα πάω σε άλλη λύση με αγορά νέου.

    Βρήκα μάλλον τη λύση θα το κοιτάξω το απόγευμα https://www.adslgr.com/forum/threads...W9980-VDSL-OTE

    - - - Updated - - -

    deniSun με το fritzbox δυσκολεύτηκες να το γυρίσεις σε international από τα Γερμανικά? γιατί μάλλον και εγώ αγορά από το ebay θα το κάνω. Θυμάσαι εάν υπάρχουν κάποιες οδηγίες στο internet για αυτήν την αλλαγή?
    sorry είμαστε εκτός θέματος.

    - - - Updated - - -

    Επίσης ποια είναι η διαδικασία για να ζητήσω τον κωδικό του Voip απο τον ΟΤΕ? Τους δίνουν εύκολα?Τι πρέπει να τους πω?

    - - - Updated - - -

    Τελικά μόλις έλυσα το πρόβλημα με το TPLINK... Κέρδος το μελλοντικό modem bridge μόλις σηκώσω Voip.

    - - - Updated - - -

    Για ποιο λόγο επέλεξες να στήσεις ξεχωριστό DNS? Συμπεριφέρεται καλύτερα το δίκτυο?
    1. Για να περάσεις σε International fw υπάρχει μια διαδικασία με ξεχωριστό sw (rukernel).
    Είναι αρκετά μπελαλίδικη + ότι το συγκεκριμένο sw είναι και αυτό στα Γερμανικά.
    Το International φοράει το FritzOS 05.53 που είναι πιο ελαφρύ και γρήγορο.
    Το Γερμανικό φοράει το 06.06 που έχει περισσότερες επιλογές αλλά είναι πιο βαρύ.
    Πλέον το γύρισα και πάλι στο Γερμανικό λόγω διαφόρων θεμάτων που εμφανίστηκαν κατά το downgrade.
    2. Για τους κωδικούς voip και πώς τους ζητάς το έχω στο πρώτο πόστ.
    3. Για την μετάβαση σε voip σου έχω απαντήσει σε άλλο θέμα που ρώτησες.
    4. Έχω ξεχωριστό τοπικό dns server στον οποίο κάνω adblocking.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #84
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD


    - - - Updated - - -

    Σήμερα θα υλοποιηθεί τελικά το αίτημά μου για Voip, απλά σκέφτομαι ποιο είναι το κατάλληλο timing να αιτηθώ τους κωδικούς? Σε 10 ημέρες που θα έχω στα χέρια μου το Fritz; ή από τώρα?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  10. #85
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων


    - - - Updated - - -

    Σήμερα θα υλοποιηθεί τελικά το αίτημά μου για Voip, απλά σκέφτομαι ποιο είναι το κατάλληλο timing να αιτηθώ τους κωδικούς? Σε 10 ημέρες που θα έχω στα χέρια μου το Fritz; ή από τώρα?
    Τώρα δεν έχεις κάποιον σημαντικό λόγο να το κάνεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #86
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Μόλις γύρισα σπίτι όλα δουλεύουν τέλεια με Voip επάνω, προσωρινά με το speedport 2i σαν modem-router με λειτουργία PPPoE Pass-through - στη συνέχεια Mikrotik με PPPOE user και 3 τηλέφωνα σε λειτουργία.
    Αναγκαστικά η τοπολογία αυτή προσωρινά διότι όπως προαναφέρθηκε η Voip τηλεφωνία με bridge mode στο Speedport δεν δουλεύει.
    Φυσικά η τοπολογία θα είναι προσωρινή αφού αναμένω το PBX FritzBox από Γερμανία. Thanks σε όλα τα παιδιά για τα φοβερά post και τους οδηγούς που έχετε εδώ μέσα και ειδική μνεία στον deniSun και jkoukos...
    Ακολουθώ τα βήματά τους...χαχαχα
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  12. #87
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Ναι, δε σφάξανε!Να ρθεις μετά εσύ και να με βιάσεις;
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    SuckNet
    Router
    Τι να σου πω ρε μεγάλε;Δεν ξέρω από αυτά τα πράματα!Εγώ ζα έχω!
    Καλησπέρα και από εμένα.Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, διευκρινίζοντας εξαρχής ότι στα δίκτυα είμαι εντελώς άσχετος τεχνικά και δεν δύναμαι να αποκτήσω και σχετική εμπειρία.Οπότε οι όποιες οδηγίες παρακαλώ σε ύφος προς ανίδεο και όχι προς τεχνικό δικτύων.

    Έχω ένα TP-LINK TD-W9977 v1 το οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω, οπότε διαβάζοντας το παρόν νήμα αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να βάλω μαζί και το speedport της cosmote για να έχω και τηλέφωνο. Με τις δύο αυτές συσκευές θα έχω και internet και τηλέφωνο;Αρκούν δηλαδή αυτές οι δύο και το tp link μπορεί από άποψη πρωτοκόλλων, δυνατοτήτων κλπ να υποστηρίξει τέτοια συνδεσμολογία;
    Εάν υποθέσουμε ότι ακολουθώ τα βήματα του πρώτου post σωστά και κάνω τις αντίστοιχες ρυθμίσεις σε επίπεδο software, για να έχω τηλέφωνο πέρα από τη σύνδεση του speedport στο ethernet port του tp link, ποιά συνδεσμολογία πρέπει να κάνω επάνω στο speedport για το τηλέφωνο αυτό καθαυτό; Ομολογώ πως βλέποντας τη φωτογραφία στο πρώτο post του deniSun δεν αντιλαμβάνομαι τι πρέπει να συνδέσω πού.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  13. #88
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Από την στιγμή που η τηλεφωνία δουλεύει κανονικά με το Speedport πάνω στην τηλεφωνική γραμμή, τότε μπορεί να παίξει και με το Speedport πίσω από άλλο modem/router.

  14. #89
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiriskakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από εμένα.Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, διευκρινίζοντας εξαρχής ότι στα δίκτυα είμαι εντελώς άσχετος τεχνικά και δεν δύναμαι να αποκτήσω και σχετική εμπειρία.Οπότε οι όποιες οδηγίες παρακαλώ σε ύφος προς ανίδεο και όχι προς τεχνικό δικτύων.

    Έχω ένα TP-LINK TD-W9977 v1 το οποίο θέλω να χρησιμοποιήσω, οπότε διαβάζοντας το παρόν νήμα αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να βάλω μαζί και το speedport της cosmote για να έχω και τηλέφωνο. Με τις δύο αυτές συσκευές θα έχω και internet και τηλέφωνο;Αρκούν δηλαδή αυτές οι δύο και το tp link μπορεί από άποψη πρωτοκόλλων, δυνατοτήτων κλπ να υποστηρίξει τέτοια συνδεσμολογία;
    Εάν υποθέσουμε ότι ακολουθώ τα βήματα του πρώτου post σωστά και κάνω τις αντίστοιχες ρυθμίσεις σε επίπεδο software, για να έχω τηλέφωνο πέρα από τη σύνδεση του speedport στο ethernet port του tp link, ποιά συνδεσμολογία πρέπει να κάνω επάνω στο speedport για το τηλέφωνο αυτό καθαυτό; Ομολογώ πως βλέποντας τη φωτογραφία στο πρώτο post του deniSun δεν αντιλαμβάνομαι τι πρέπει να συνδέσω πού.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Έχουμε δύο τέτοια θέματα: ένα με asus και ένα με ΜΤ σαν modem/router ή ρούτερ αντίστοιχα και το speedport από πίσω.
    Οι συνδεσμολογίες είναι ίδιες και οι ρυθμίσεις ανάλογες.
    Ρίξε μια ματιά στα ανάλογα θέματα.
    Δεν είναι δύσκολη η υλοποίηση αν ακολουθήσεις σωστά τα βήματα.
    Η λογική είναι ίδια σε όλα τα ρούτερ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #90
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Ναι, δε σφάξανε!Να ρθεις μετά εσύ και να με βιάσεις;
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    SuckNet
    Router
    Τι να σου πω ρε μεγάλε;Δεν ξέρω από αυτά τα πράματα!Εγώ ζα έχω!
    deniSun, τα έχω δει τα θέματα αυτά.Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα, δεν μπορώ προφανώς να αντιληφθώ όλες τις τεχνικές λεπτομέρειες που αναφέρονται εκεί.
    Με την παράθεση που έκανε ο jkoukos νομίζω ότι θα τις καταφέρω τις ρυθμίσεις.Λίγο εκεί που πρέπει να ανοίξω τα ports εάν έχω θέμα με τις εξερχόμενες φοβάμαι γιατί δεν αντιλαμβάνομαι αυτά περί dhcp, αλλά τέλος πάντων, θα την βρω την άκρη σιγά σιγά υποθέτω.
    Αυτό που δεν ξέρω είναι πώς πρέπει να συνδέσω το τηλέφωνο επάνω στο speedport.Το speedport δηλαδή θα έχει επάνω του το ένα ethernet από το tp link και τη μία άκρη του τηλεφωνικού καλωδίου στην phone2 θύρα του και τέλος από άποψη συνδεσμολογίας του;

Σελ. 6 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2009
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-24, 16:49
  2. SpeedPort Entry 2i για access point
    Από chrisg4 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-23, 18:14
  3. Πρόβλημα με vdsl και Speedport 2i
    Από gpgpgps στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 01:59
  4. Voip ΟΤΕ με Speedport σε fxo κάρτα 2 γραμμών Elastix
    Από roseman1986 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 14:16
  5. Βοήθεια με Mikrotik RB2011 για DynDNS και απομακρυσμένη διαχείριση.
    Από fonias a.e στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-15, 19:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας