Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο υποφόρουμ μιας και κάτι αντίστοιχο θα παίζει και σε άλλους παρόχους αλλά τέσπα.

    Έχω συνδυαστικό πακέτο 2 κινητά Voda + VDSL σπιτιού, το οποιό λήγει εντός του 2016 (ήταν συμβόλαιο 24μήνο) με συμπαθητική έκπτωση. Άπαξ και λήξη το συμβόλαιο θα έρθει λογαριασμός με κανονική τιμή σε όλα; Πρέπει να πάρω τηλέφωνο voda πριν και να ζητήσω επαναδιαπραγμάτευση ή με το που λήξει να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ πχ. στις κανονικές online τιμές και ελπίζω να γίνει κανά μαγικό και να με πάρουν τηλ από βόντα για ανανέωση;
    Phanteks Enthoo Pro | i7 6700k @ 4.6Ghz | CM Hyper 212 EVO | Gigabyte GTX 970 G1 @ 1502/7600 | Asus Z170-A | Kingston HyperX Fury DDR4 2666Mhz | 256GB Adata SSD | 11TB total HDD's | EVGA SuperNova G2 850W | Windows 8.1 Enterprise x64 | Corsair K70 RGB CherryMX Red | Razer DeathAdder Chroma | 2 x DELL U2414H
    Steam/Origin : kavadias199

  2. #2
    Εγγραφή
    13-05-2009
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    43000/5118
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H367N
    SNR / Attn
    9(dB) / 17.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Θα ήταν καλύτερα να τους πάρεις εσύ ένα τηλέφωνο μερικές ημέρες πριν τη λήξη του συμβολαίου σου και να ζητήσεις προσφορά. Και εγώ έχω Vodafone VDSL και έκανα το ίδιο πρόσφατα και μου έδωσαν πολύ καλή προσφορά για διετή συμβόλαιο. Δε με πείραξε καθόλου το διετές συμβόλαιο Είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν την αλλάζω (φτου φτου...) Αν είσαι και εσύ, δεν υπάρχει λόγος για πειράματα. Φιλικά, Balk

  3. #3
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Τι τιμή σου έδωσαν balk?

  4. #4
    Εγγραφή
    15-04-2009
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΑΤΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1. Ναι με το που λήξει πας σε κανονικές τιμές προγράμματος, χωρίς την όποια έκπτωση
    2. Είτε πριν τη λήξη ή και μετά, κάνεις ανανέωση συμβολαίου και κατ'ελάχιστον κρατάς την ίδια έκπτωση με αυτή που είχες.

    Προσωπική πείρα με Vodafone για αυτό - ήρθε φουσκωμένος ο λογαριασμός, τους κάλεσα και μου είπαν πως είχε λήξει το συμβόλαιο, το ανανεώσαμε και ήρθε με πίστωση ο επόμενος λογαριασμός.

    Απλά (δυστυχώς) θέλει λίγη γκρίνια.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Σε λίγες μέρες τελειώνει το συμβόλαιό μου.
    Είχα επικοινωνήσει μαζί τους με δική μου πρωτοβουλία την προηγούμενη εβδομάδα για να μου κάνουν προσφορά.
    Η προσφορά που μου έκαναν δεν με ικανοποίησε. Ήταν 2 ευρώ ακριβότερη από το πακέτο που δίνουν στους "νέους πελάτες" και 2,20 ευρώ ακριβότερα από το πακέτο που μου προσέφερε η Wind.

    Δεν με ξαναπήραν τηλέφωνο.

    Σήμερα πήρα την Wind και ζήτησα αλλαγή παρόχου. Μου είπαν
    -"Σε 2 μέρες θα σας στείλουμε με Courier τα συμβόλαια, να τα υπογράψετε και να τα δώσετε πίσω στον courrier".
    -Ρωτάω "δεν θα πρέπει να περιμένω πρώτα να με τηλεφωνήσει η Vodafone για να της πω ότι σταματάω;"
    -Μου λέει "Αυτό γίνεται στην κινητή, όχι στην σταθερή"

    Υπάρχει δηλαδή περίπτωση ρε παιδιά να μη με πάρουν για αντι-προσφορά από την Vodafone, μέσα σε αυτές τις 2 μέρες;

  6. #6
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alex_Under Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει δηλαδή περίπτωση ρε παιδιά να μη με πάρουν για αντι-προσφορά από την Vodafone, μέσα σε αυτές τις 2 μέρες;
    Μόλις φανεί στην Vodafone το αίτημα της Wind για να τραβήξει το νούμερο σου (φορητότητα)... θα σε καλέσουν από το αντίστοιχο Τμήμα της Vodafone. Προκειμένου να σου κάνουν προσφορά και να μη φύγεις.

    Που σημαίνει ότι θα πρέπει να υπογράψεις και να φύγουν τα χαρτιά σου στην Wind. Διαφορετικά δεν ξεκινάει καμία διαδικασία και η Vodafone δεν πρόκειται να σε καλέσει για να σου κάνει προσφορά, ώστε να μη φύγεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-05-2009
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    43000/5118
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H367N
    SNR / Attn
    9(dB) / 17.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Balk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Θα ήταν καλύτερα να τους πάρεις εσύ ένα τηλέφωνο μερικές ημέρες πριν τη λήξη του συμβολαίου σου και να ζητήσεις προσφορά. Και εγώ έχω Vodafone VDSL και έκανα το ίδιο πρόσφατα και μου έδωσαν πολύ καλή προσφορά για διετή συμβόλαιο. Δε με πείραξε καθόλου το διετές συμβόλαιο Είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν την αλλάζω (φτου φτου...) Αν είσαι και εσύ, δεν υπάρχει λόγος για πειράματα. Φιλικά, Balk
    Τώρα συνειδητοποίησα ότι ...είχα ξεχάσει να απαντήσω Η προσφορά είναι στα 30,72 ευρώ το μήνα για διετές συμβόλαιο VDSL. Με πληρωμή online (αυτόματη πληρωμή με πιστωτική) μείον 1 ευρώ το μήνα + εξαργύρωση bonus πόντους της Alph@ B... μείον άλλα 7 ευρώ το μήνα, με αποτέλεσμα να πληρώνω 22,96 τελική τιμή

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια με λήξη συμβολαίου, τι να κάνω;
    Από Κοζανίτης στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-16, 21:51
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-16, 02:35
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-16, 11:57
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-15, 18:42
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-15, 10:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας