Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    606
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Vodafone
    Γεια σε ολους.

    Προσπαθω να σκεφτω τροπους για το πως θα μπορουσα να πετυχω ενα δυναμικο ξεκινημα για το site μου.
    Δεν εχω εμπειρια πανω σε αυτο και νομιζω πως ειναι και το πιο δυσκολο κομματι απο ολα.

    Λεω εκτος απο offline διαφημιση να επικεντρωθω αρκετα σε Facebook/Facebook ads.
    Αξιζει να "αγορασω" καποια αρχικα likes απο τριτους η κακο θα κανει;

    Ηθελα επισης να ρωτησω αν αξιζει να ψαχτω για paid traffic, τουλαχιστον στην αρχη. Υπαρχει καποιο site που θα μου προτεινατε για κατι τετοιο; Με ενδιαφερει μονο Ελληνικο traffic καθως το site μου θα απευθυνεται σε Ελληνικο κοινο.

    Μια αλλη απορια που εχω, ειναι πως στο καλο θα μπορεσω να κανω promo μεσω αλλων αξιολογων sites και forums και να δημιουρησω backlinks (και κανοντας διαφημιση ταυτοχρονα), αφου τα 9 στα 10 απαγορευουν τετοιου ειδους πρακτικες;

    Αλλος ενας τροπος διαφημισης θα ηταν να εβαζα καποιο banner σε ενα site με αρκετη επισκεψιμοτητα αλλα απο οσο εχω ψαξει:
    1ον. ειναι πολυ ακριβο,
    2ον. ο καθενας ζηταει οτι θελει, αλλοι καποια στανταρ τιμη π.χ. για τις 1000 εμφανισεις, αλλοι το εχουν δει σαν "ενοικιο" ανα μηνα, κ.λ.π.
    3ον. τα περισσοτερα sites ειτε δεν εχουν τιμοκαταλογο και πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους (κατι που με φοβιζει ακομη περισσοτερο για τις τιμες που θα ακουσω), ειτε εχουν να τους ανανεωσουν χρονια.
    Ποια ειναι η αποψη σας σε αυτο το κομματι; Εχετε υποψιν καποιο αξιολογο με φυσιολογικες τιμες;

    Ποια πιστευετε οτι θα ηταν η πιο value for money επιλογη να ακουλουθησω που θα μου απεφερε επισκεψιμοτητα;

    Ελπιζω να με βοηθησετε με τις προτασεις σας, σορρυ για το long post.
    Απλα ειναι τοσα πολλα που πρεπει να κανω ταυτοχρονα και σωστα και εχω αγχωθει...

    Σας ευχαριστω.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    16,9(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cyberdemon87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε ολους.

    Προσπαθω να σκεφτω τροπους για το πως θα μπορουσα να πετυχω ενα δυναμικο ξεκινημα για το site μου.
    Δεν εχω εμπειρια πανω σε αυτο και νομιζω πως ειναι και το πιο δυσκολο κομματι απο ολα.
    Είναι όντως δύσκολο και θέλει μελέτη και ενημέρωση

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cyberdemon87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεω εκτος απο offline διαφημιση να επικεντρωθω αρκετα σε Facebook/Facebook ads.
    Αξιζει να "αγορασω" καποια αρχικα likes απο τριτους η κακο θα κανει;
    Η διαφήμιση στο facebook έχει νόημα αρκεί να είναι στοχευμένη όσο γίνεται στο κοινό που σε ενδιαφέρει (συγκεκριμένες ηλικίες, άντρες μόνο , γυναίκες μόνο, συγκεκριμένα ενδιαφέροντα κλπ)
    Μην αγοράσεις Likes αν εννοείς οτιδήποτε άλλο εκτός από την υπηρεσία του facebook (διαφήμιση βελτιστοποιημένη από το facebook για να σου φέρνει Likes).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cyberdemon87 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ηθελα επισης να ρωτησω αν αξιζει να ψαχτω για paid traffic, τουλαχιστον στην αρχη. Υπαρχει καποιο site που θα μου προτεινατε για κατι τετοιο; Με ενδιαφερει μονο Ελληνικο traffic καθως το site μου θα απευθυνεται σε Ελληνικο κοινο.
    Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς με το paid traffic. Αν εννοείς διαφήμιση σε άλλα sites ok. Οτιδήποτε άλλο που φέρνει traffic στο site σου χωρίς ο επισκέπτης να το θέλει δεν έχει κανένα κέρδος και κανένα νόημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cyberdemon87 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μια αλλη απορια που εχω, ειναι πως στο καλο θα μπορεσω να κανω promo μεσω αλλων αξιολογων sites και forums και να δημιουρησω backlinks (και κανοντας διαφημιση ταυτοχρονα), αφου τα 9 στα 10 απαγορευουν τετοιου ειδους πρακτικες;

    Αλλος ενας τροπος διαφημισης θα ηταν να εβαζα καποιο banner σε ενα site με αρκετη επισκεψιμοτητα αλλα απο οσο εχω ψαξει:
    1ον. ειναι πολυ ακριβο,
    2ον. ο καθενας ζηταει οτι θελει, αλλοι καποια στανταρ τιμη π.χ. για τις 1000 εμφανισεις, αλλοι το εχουν δει σαν "ενοικιο" ανα μηνα, κ.λ.π.
    3ον. τα περισσοτερα sites ειτε δεν εχουν τιμοκαταλογο και πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους (κατι που με φοβιζει ακομη περισσοτερο για τις τιμες που θα ακουσω), ειτε εχουν να τους ανανεωσουν χρονια.
    Ποια ειναι η αποψη σας σε αυτο το κομματι; Εχετε υποψιν καποιο αξιολογο με φυσιολογικες τιμες;
    Δεν πρέπει να spam-άρεις. Βάλε κανένα Link σε κανέναν κατάλογο ιστοσελίδων . Βάλε κανένα Link σε forum μόνο αν απαντάει σε κάποιον χρήστη και αν επιτρέπεται από τους κανόνες. Πλήρωσε για κανένα advertorial αν έχει κάτι να πεις που να έχει ουσία. Βάλε κανένα banner σε site υψηλής επισκεψιμότητας αν έχεις λεφτά. Faceboo ads and Google ads. Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cyberdemon87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια πιστευετε οτι θα ηταν η πιο value for money επιλογη να ακουλουθησω που θα μου απεφερε επισκεψιμοτητα;

    Ελπιζω να με βοηθησετε με τις προτασεις σας, σορρυ για το long post.
    Απλα ειναι τοσα πολλα που πρεπει να κανω ταυτοχρονα και σωστα και εχω αγχωθει...

    Σας ευχαριστω.
    Η δική μου πρόταση είναι... ξεκίνα με facebook ads για κανένα Like και ταυτόχρονα κάνε λίγο Link building σε καταλόγους... από εκεί και πέρα συνεχίζεις με τα υπόλοιπα που σου ανέφερα.
    Εστιατόρια στην Αθήνα και κριτικές για όλα τα εστιατόρια.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    606
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Vodafone
    Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Έχεις κάποια sites-καταλόγους που θα μου πρότεινες; Γιατί από όσο έχω δει πολλά από αυτά είναι outdated και γεμάτα spam.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γκουγκλαρε τον όρο SEO και θα λυθούν πολλές απορίες σου. Θέλει ομως όρεξη για διάβασμα. Επίσης επιβάλλεται να κανεις τo on line σεμινάριο της google grow Greek tourism online (κι ας απευθύνεσαι μονο εγχώρια)

  5. #5
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    606
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Vodafone
    Ξέρω περί SEO αν και λόγω της δυσκολίας του σκέφτομαι να επικεντρωθώ στο Facebook για traffic.

  6. #6
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    606
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Vodafone
    Επαναφέρω το θέμα γιατί ακόμη δεν έχω βρει καμιά σπουδαία λύση.

    Σημείωση ότι στο site δεν θα προωθώ κάποιο προϊόν ή υπηρεσία, θα είναι πιο community-based στυλ οπού θα μπορούν οι επισκέπτες να ποστάρουν και να συζητάνε (όχι forum) οπότε με ενδιαφέρει το πως θα αποκτήσω σιγά-σιγά traffic σχετικά άμεσα μετά το άνοιγμα.
    Οπότε προσπαθώ να σκεφτώ το που θα μπορούσε να δημοσιευτεί κάποιο advertorial, αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο σχετικό "μεγάλο/high traffic" Ελληνικό site που να ταιριάζει στο ύφος που ψάχνω.

    Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω και πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο για να κάνω κάποιου είδους χρηματική προσφορά, οπότε πηγαίνω λίγο στα τυφλά...

    Αν μπορεί κάποιος ας δώσει τα φώτα του!

  7. #7
    Εγγραφή
    01-04-2006
    Περιοχή
    Cambridge, UK
    Μηνύματα
    1.405
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    400 Mbps ⇋ 400 Mbps
    ISP
    Cambridge Fibre
    Router
    Linksys MR8300
    Εύκολη και γρήγορη προώθηση μέσω:

    Facebook Ads
    https://www.facebook.com/business/products/ads

    Google AdWords
    https://www.google.com/adwords/

    Η διαφήμιση σου μέσω google θα εμφανίζεται σε χιλιάδες σελίδες.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    606
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Vodafone
    Αυτά θα τα κάνω, απλά σκεφτόμουν μήπως έστελνα κάπου κάποιο άρθρο για adverotrial.
    Πάνω σε αυτό θέλω να μάθω περισσότερα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ξέρετε κάποια καλή εταιρεία κατασκευής Ιστοσελίδας?
    Από niknot στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-16, 01:05
  2. Αλλαγή περιεχομένου ιστοσελίδας στον περιηγητή
    Από doctorMe στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-16, 14:52
  3. σερβερ ιστοσελίδας και ts3 μαζί
    Από xtjonny στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-16, 10:48
  4. Προωθηση τηλεφωνου σε Elastix
    Από gkoutsis στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-16, 08:54
  5. Δημιουργία ιστοσελίδας
    Από pakitis στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-16, 00:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας