Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    24-10-2015
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530 AX
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Πως ενεργοποιώ το ticker;

  2. #32
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει αναγκη να σου πασαρει τις πληροφοριες του.

    Μονο και μονο που εισαι εκει μεσα, εισαι asset για αυτον οποτε ο,τι και να λες/κανεις, πανω απο τον Μαρκο δεν μπορεις να βγεις.

    - - - Updated - - -



    Re-marketing λέγεται αυτή η τακτική.

    Και σε σελίδα που έχει ενεργοποιημένο το Google Adsense να πήγαινες, θα έβλεπες διαφήμιση για κομπρεσέρ.

    Δεν είναι κάτι νέο και αφορά την σελίδα που επισκέπτηκες αρχικά, πχ skroutz ή κάποιο e-shop κλπ και όχι την σελίδα στην οποία πας μετά.
    Έτσι ακριβώς!
    Κι όποιος θέλει να πάρει και μια ιδέα παραπάνω μπορεί να χρησιμοποιήσει το παρακάτω add-on (για firefox). Και θα διαπιστώσει πως δεν είναι μόνο η Google και το Facebook...
    https://www.mozilla.org/en-US/lightbeam/
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  3. #33
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Η διαδικασια των διαφημισεων θα ειναι παντα ενας αγωνας δρομου μεταξυ αυτων που τις σερβιρουν και αυτων που τις μπλοκαρουν.

    Αν κερδιζουν οι δευτεροι, τοτε το επομενο βημα ειναι η χρεωση των υπηρεσιων. Μην βιαστειτε να πειτε οτι εγω δεν θα πληρωσω μια. Η μοναδικη δυναμη του καταναλωτη ειναι η μαζικοτητα. Αν δεν υπαρχει μαζικοτητα τοτε ο καταναλωτης ειναι ερμαιο του παραγωγου, ειδικα σε μονοπωλια οπως το facebook.

  4. #34
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netcon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Πως ενεργοποιώ το ticker;
    είσαι off topic φυσικά. το ticker ενεργοποιείται αν έχεις πάρα πολλούς φίλους και έχουν συνεχή δραστηριότητα. αν έχεις 20 πχ. δεν θα σου ανοίξει ποτέ.

  5. #35
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παρεμπιπτοντως η ανιχνευση των νεων διαφημισεων δεν ειναι καθολου απλη υποθεση. Υπαρχουν πιθανοτητες για πολλα false positives.

  6. #36
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν αυτονόητο ότι θα γίνονταν τόσο γρήγορα block.

    Όπως είπα και στο πρώτο post μου, όσο οι σελίδες γίνονται render στους browsers και όχι στους servers, μπορείς να εμφανίσεις/κρύψεις ότι θες.
    Οι δυνατότητες περιορίζονται στο τι σου επιτρέπει ο εκάστοτε browser να κάνεις πάνω στο DOM.

    Η όλη ανακοίνωση του FB είναι λες και είναι τίποτα άσχετοι με το web και δεν ήξεραν ότι θα παρακαμφθεί τόσο εύκολα/γρήγορα...
    Είναι να αναρωτιέσαι τι ακριβώς προσπαθούν να επιτύχουν με αυτό

  7. #37
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν αυτονόητο ότι θα γίνονταν τόσο γρήγορα block.

    Όπως είπα και στο πρώτο post μου, όσο οι σελίδες γίνονται render στους browsers και όχι στους servers, μπορείς να εμφανίσεις/κρύψεις ότι θες.
    Οι δυνατότητες περιορίζονται στο τι σου επιτρέπει ο εκάστοτε browser να κάνεις πάνω στο DOM.

    Η όλη ανακοίνωση του FB είναι λες και είναι τίποτα άσχετοι με το web και δεν ήξεραν ότι θα παρακαμφθεί τόσο εύκολα/γρήγορα...
    Είναι να αναρωτιέσαι τι ακριβώς προσπαθούν να επιτύχουν με αυτό
    Νομιζω οτι δεν εχεις καταλαβει το πως σκεφτονται αυτοι. Σκασιλα τους αν το 1% βρει την παραπανω λυση, εξαλλου οπως ειπα και πριν δεν ειναι τοσο απλο γιατι πρεπει να γινει αυτοματοποιημενη ανιχνευση στο client side και δεν ειναι απλα επειδη τρεχει στον browser μου το βγαζω. Αν ηταν ετσι τοτε θα ειχε λυθει το προβλημα της νοημοσυνης των υπολογιστων. Προφανως και μπορεις να το βγαλεις, το θεμα ειναι αν αξιολογεις σωστα το τι θα βγει και τι οχι, πραγμα που μπορει να ειναι εξαιρετικα δυσκολο αναλογα τα δεδομενα.

    Και μια φωτογραφια την εχεις ολοκληρη και τρεχει στον browser, για πες του ομως να βγαλει αυτοματα τον λανθασμενο φωτισμο εαν υπαρχει.

    Τους ενδιαφερει πρωτον να μην φανε πανε απο ενα απογευμα για να το υλοποιησουν και δευτερον να βλεπουν τις διαφημισεις η πλειοψηφια των χρηστων που δεν καταλαβαινουν γρυ απο ολα αυτα που λεμε εδω.

    Και τους ενδιαφερει να μαζευουν τον ατελειωτο κοσμο. Αν εσυ βρεις λυση στις διαφημισεις θα κατσεις σε αυτους, αυτο θελουν. Δεν θα το εκαναν πολυ δυσκολο να σπασει γιατι τοτε θα εφευγες ισως.

    Αν πραγματικα θελουν να υλοποιησουν κατι δυσκολοτερο, πιστεψε με εχουν απειρως πιο καταρτισμενο προσωπικο απο το adblock, και το καθε adblock.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος turboirc : 13-08-16 στις 17:09.

  8. #38
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    519
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πραγματικα θελουν να υλοποιησουν κατι δυσκολοτερο, πιστεψε με εχουν απειρως πιο καταρτισμενο προσωπικο απο το adblock, και το καθε adblock.
    Σίγουρα ναι, αλλά ας μην το δένουμε και κόμπο. Προσωπικά μου έρχονται αρκετές ήδη υπάρχουσες τεχνικές, που όμως θα έχουν μεγάλο υπολογιστικό κόστος είτε στον client, είτε στο server, είτε και στα δύο ώστε να επιτευχθεί απόλυτο randomization. Σε τέτοια κλίμακα θα ήταν παντελώς ασύμφορο να χρειαστείς πχ. 30% περισσότερους server ή να κάνεις μη λειτουργική την ήδη βαριά σου σελίδα. Απλά κάνουν το προφανές και ακολουθούν τον κανόνα του 80-20, όχι ότι αν μπορούσαν με 3 γραμμές κώδικα να κόψουν και το 20% δε θα το έκαναν.

  9. #39
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με youtube videos στο facebook τις τελευταίες μέρες παρόντος του uBlock;;
    Γιατί μόλις ανακάλυψα ότι το uBlock φταίει που όταν πατώ play εκεί εξαφανίζεται το video (μένει μόνο η κεφαλίδα). Στις default settings του uBlock παίζει κανονικά αλλά όταν κάνω update τα φίλτρα (στις default settings επαναλαμβάνω το γύρισα για troubleshooting) αδύνατο να παίξει το video. Και αυτό μόνο με τα youtube videos στο φατσοβιβλίο, όχι με άλλα videos και όχι εκτός φατσοβιβλίου.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  10. #40
    Εγγραφή
    31-05-2013
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TD5130
    ~OFFTOPIC~

    Με ευκαιρία τις τρέχουσες αλλαγές στο Facebook θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά, εάν είναι καλύτερη σελίδα ή προφίλ στο φεϊσμπουκ για προώθηση της σελίδας μου στο YouTube αλλά και γενικά μια "συνδεσιμότητα" με φίλους και γνωστούς...είχα προφίλ στο Facebook με ψεύτικο όνομα με μόνο σκοπό μουσικές και λαϊβ και κουβέντα με φίλους.Μου το "ρίξανε" εν μια νυκτί δίχως προειδοποίηση...γενικώς στο FB δεν είχα διενέξεις π.χ. για πολιτικά/αθλητικά κλπ, κι ακόμα δεν κατάλαβα το λόγο της κατάργησης του.Προσωπικές φωτογραφίες μου δεν ανέβαζα και γενικώς δεν το πολυχρησιμοποιούσα πέρα από προτροπές φίλων μου για να είμαστε ντε και καλά "συνδεδεμένοι"...

    Sorry για το offtopic, αν υπάρχει κάτι πιο σχετικό κάντε μου ένα re-direct!

    Να είστε καλά και καλές αυγουστιάτικες βουτιές!

    Βασίλης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasilis135 : 20-08-16 στις 04:07.

  11. #41
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μπλοκαρεις τις διευθυνσεις που σερβιρουν διαφημισεις και ξεβρωμιζει ο ιντερνετικος τοπος .

    παρεμπιπτοντως , κανα μοντεμ ρουτερ με ενσωματωμενη δυνατοτητα μπλοκαρισματος μεγαλης ποικιλιας διευθυνσεων ξερετε ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #42
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ένα βραβείο συνεισφοράς για τον κύριο παρακαλώ, συνοδευόμενο από ένα μεγάλο Ole!
    Εγώ θα έλεγα ένα ρολό υγείας για τον κύριο .. και σαπούνι να πλύνει ... το στόμα του.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #43
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.105
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εγώ θα έλεγα ένα ρολό υγείας για τον κύριο .. και σαπούνι να πλύνει ... το στόμα του.
    Τον κάφρο κι αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  14. #44
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis135 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ~OFFTOPIC~

    Με ευκαιρία τις τρέχουσες αλλαγές στο Facebook θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά, εάν είναι καλύτερη σελίδα ή προφίλ στο φεϊσμπουκ για προώθηση της σελίδας μου στο YouTube αλλά και γενικά μια "συνδεσιμότητα" με φίλους και γνωστούς...είχα προφίλ στο Facebook με ψεύτικο όνομα με μόνο σκοπό μουσικές και λαϊβ και κουβέντα με φίλους.Μου το "ρίξανε" εν μια νυκτί δίχως προειδοποίηση...γενικώς στο FB δεν είχα διενέξεις π.χ. για πολιτικά/αθλητικά κλπ, κι ακόμα δεν κατάλαβα το λόγο της κατάργησης του.Προσωπικές φωτογραφίες μου δεν ανέβαζα και γενικώς δεν το πολυχρησιμοποιούσα πέρα από προτροπές φίλων μου για να είμαστε ντε και καλά "συνδεδεμένοι"...

    Sorry για το offtopic, αν υπάρχει κάτι πιο σχετικό κάντε μου ένα re-direct!

    Να είστε καλά και καλές αυγουστιάτικες βουτιές!

    Βασίλης
    Για το ότι στον διέγραψαν, προφανώς σου είχαν ζητήσει σε ανύποπτη στιγμή να αποδείξεις πως είναι πραγματικά τα στοιχεία σου και δεν το έκανες.
    Για να διαφημίζεις την σελίδα σου στο youtube μια σελίδα στο f/b είναι προτιμότερη από ένα προσωπικό προφίλ.
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. "Γραφικό" το να ζητηθούν οι πολεμικές αποζημιώσεις από τη Γερμανία
    Από ciaoant1 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 475
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-23, 10:41
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. "Μουγκάθηκε" το laptop
    Από chralexo στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-16, 11:19
  4. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-16, 14:57
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-15, 00:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας