Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Αν και δεν γνωριζω πολλα απο κλιματιστικα εχω ενα προβλημα το οποιο δεν ξερω αν χρειαζεται τεχνικο. Βαζοντας το κλιματιστικο σε θερμοκρασια απο 19-23 βαθμους σταζει μεσα νερα το σωληνακι που βγαζει το νερο βγαζει απλα μερικες σταγονες ενω μεσα μετα απο μιση ωρα σταζει μεσα, χρειαζεται μηπως απο τον σωληνακι αξαγωγης νερου να βαλω μια πλαστικη ατσαλινα για ηλεκτρολογους για να δω αν εχει βουλωσει καπου η να καλεσω τεχνικο?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Αν ο εξωτερικός σωλήνας δεν είναι τσακίσμενος ή δεν είναι κάθετος ή δεν εμποδίζεται από κάτι να τρέχει το νερό τότε πρέπει να καλέσεις τεχνικό γιατί το πρόβλημα είναι στο εσωτερικό που πρέπει να λυθεί το μηχάνημα για να επισκευαστεί.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από e181075e Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν γνωριζω πολλα απο κλιματιστικα εχω ενα προβλημα το οποιο δεν ξερω αν χρειαζεται τεχνικο. Βαζοντας το κλιματιστικο σε θερμοκρασια απο 19-23 βαθμους σταζει μεσα νερα το σωληνακι που βγαζει το νερο βγαζει απλα μερικες σταγονες ενω μεσα μετα απο μιση ωρα σταζει μεσα, χρειαζεται μηπως απο τον σωληνακι αξαγωγης νερου να βαλω μια πλαστικη ατσαλινα για ηλεκτρολογους για να δω αν εχει βουλωσει καπου η να καλεσω τεχνικο?
    Συνήθως βουλώνει ο σωλήνας, κάποιο έντομο πχ, για να το ξεβουλώσεις θα πρέπει να πας απο το κλιματιστικό προς τα έξω

  4. #4
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    για να μην ανοιγω καινουργιο νημα ας πω τον πονο μου στο ηδη υπαρχον.σημερα εκανα εγκατασταση κλιματιστικου ενα toyotomi 12αρι.μετα την εγκατασταση το εβαλα να δουλεψει και μετα απο καμια ωρα μου εβγαλε ενδειξη F0 .επικοινωνησα με το συνεργειο που εκανε την εγκατασταση μου ειπε να κλεισω τον γενικο και να το κανανοιξω .πραγματικα λειτουργησε .μετα απο λιγο μου εβγακε ενδειξη Η3 .τους περιμενω αυριο να δουμε τι προβλημα υπαρχει.ελπιζω να μην ξεκινησουμε την ταλαιπωρια απο τωρα δεν θα το αντεξω.οπου και αν εψαξα γι ανα δω σε τι αντιστοιχουν οι ενδειξεις δεν βρηκα τιποτα.το μονο σιγουρο παντως ηταν πως δεν εβγαζε ψυξη.ηταν σαν να δουλευε ο ανεμιστηρας και να εφερνε τον αερα απο εξω μεσα.

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να μην ανοιγω καινουργιο νημα ας πω τον πονο μου στο ηδη υπαρχον.σημερα εκανα εγκατασταση κλιματιστικου ενα toyotomi 12αρι.μετα την εγκατασταση το εβαλα να δουλεψει και μετα απο καμια ωρα μου εβγαλε ενδειξη F0 .επικοινωνησα με το συνεργειο που εκανε την εγκατασταση μου ειπε να κλεισω τον γενικο και να το κανανοιξω .πραγματικα λειτουργησε .μετα απο λιγο μου εβγακε ενδειξη Η3 .τους περιμενω αυριο να δουμε τι προβλημα υπαρχει.ελπιζω να μην ξεκινησουμε την ταλαιπωρια απο τωρα δεν θα το αντεξω.οπου και αν εψαξα γι ανα δω σε τι αντιστοιχουν οι ενδειξεις δεν βρηκα τιποτα.το μονο σιγουρο παντως ηταν πως δεν εβγαζε ψυξη.ηταν σαν να δουλευε ο ανεμιστηρας και να εφερνε τον αερα απο εξω μεσα.
    Δεν νομίζω οτι πρέπει να ψάξεις κάτι, τους περιμένεις για να το δούνε, για να μην βγάζει ψύξη ή χοντρή πατάτα κάνανε ή είχε πρόβλημα απο την αρχή.

    To h3 λέει σε κάποιο άλλο toyotomi οτι είναι προστασία υπερθέρμανσης του κομπρεσορα, έχει πλάκα να μην ανοίξαν τις βάνες για το φρεόν!.
    Όπως και να έχει μην κάνεις τίποτα, βγάλε το και απο την πρίζα για να είσαι σίγουρος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 18-08-16 στις 18:00.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω οτι πρέπει να ψάξεις κάτι, τους περιμένεις για να το δούνε, για να μην βγάζει ψύξη ή χοντρή πατάτα κάνανε ή είχε πρόβλημα απο την αρχή.

    To h3 λέει σε κάποιο άλλο toyotomi οτι είναι προστασία υπερθέρμανσης του κομπρεσορα, έχει πλάκα να μην ανοίξαν τις βάνες για το φρεόν!.
    Όπως και να έχει μην κάνεις τίποτα, βγάλε το και απο την πρίζα για να είσαι σίγουρος
    ναι δεν θα κανω τιποτα. θα μαθω αυριο και θα ενημερωσω τι εχει γινει μηπως το δει και κανενας αλλος για μελοντικη προσοχη σε εγκατασταση

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με κλιματιστικό παλιου τύπου, firstline
    Από sdikr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-16, 17:44
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-16, 23:03
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-16, 13:17
  4. Πρόβλημα σε game με τις πόρτες.
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-15, 23:08
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-15, 19:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας