Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-53 από 53
  1. #46
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σέρνεται για τα καλά πάλι το δίκτυο της κοτέ από το πρωί...περιοχές περιστέρι και αμπελόκηπους. Δε φορτώνει σελίδα ούτε με σφαίρες..

  2. #47
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    [QUOTE=anthip09;6000229]Σέρνεται για τα καλά πάλι το δίκτυο της κοτέ από το πρωί...περιοχές περιστέρι και αμπελόκηπους. Δε φορτώνει σελίδα ούτε με σφαίρες..[/QU

    Συμφωνώ μαζί σου και για περιοχές περιξ της λεωφόρου Αλεξάνδρας ΔΡΑΜΑ η κατάσταση και μου αρεσει που προβληματιζόμουνα μηπως φταίει η συσκευή μου. Υπάρχει τρόπος λόγω μη επαρκου΄ς κάλυψης να ζητήσω να μου διακόψουν το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσω πέναλντι?
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  3. #48
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=Rookie;6000952]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σέρνεται για τα καλά πάλι το δίκτυο της κοτέ από το πρωί...περιοχές περιστέρι και αμπελόκηπους. Δε φορτώνει σελίδα ούτε με σφαίρες..[/QU

    Συμφωνώ μαζί σου και για περιοχές περιξ της λεωφόρου Αλεξάνδρας ΔΡΑΜΑ η κατάσταση και μου αρεσει που προβληματιζόμουνα μηπως φταίει η συσκευή μου. Υπάρχει τρόπος λόγω μη επαρκου΄ς κάλυψης να ζητήσω να μου διακόψουν το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσω πέναλντι?
    Το θεμα ειναι οτι έδειχνε να εχω Φούλ 4g σήμα, αλλά δεν φόρτωνε τπτ, ήταν σαν μην εχω Ίντερνετ.

  4. #49
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σέρνεται για τα καλά πάλι το δίκτυο της κοτέ από το πρωί...περιοχές περιστέρι και αμπελόκηπους. Δε φορτώνει σελίδα ούτε με σφαίρες..[/QU

    Συμφωνώ μαζί σου και για περιοχές περιξ της λεωφόρου Αλεξάνδρας ΔΡΑΜΑ η κατάσταση και μου αρεσει που προβληματιζόμουνα μηπως φταίει η συσκευή μου. Υπάρχει τρόπος λόγω μη επαρκου΄ς κάλυψης να ζητήσω να μου διακόψουν το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσω πέναλντι?
    καλημερα! επειδη αυτο που λες το εχω κανει και με cosmote παγιο αλλα και με wind, γινεται ΜΟΝΟ αμα δεν εχεις σημα στην περιοχη που ΜΕΝΕΙΣ.
    Στην περιπτωση της cosmote μου βγηκε η πιστη για να δεχτουν τελικα μονο να μου βγαζουν ΜΗΔΕΝΙΚΟ παγιο, αλλα ειχα και αλλη εταιρια εντωμεταξυ.
    Θα πληρωνα μονο αν εκανα δλδ κλησεις, τελικα τουλαχιστον 6μηνες+ δεν πληρωσα ΜΙΑ!
    στην περιπτωση της Wind ηταν καλυτεροι, και επιδοτηση πηρα ενω ηταν να διακοψω, και καλυτερη προσφορα μου δωσανε και δεχτηκα για λιγο καιρο, αλλα και διακοψα χωρις μα μου και ποινες χωρις να εχω καλυψει τους μηνες.
    Να τονισω οτι στην περιπτωση με την cosmote ΔΕΝ ειχα ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ σημα σπιτι μου γιατι ο καλος δημαρχος Κος Κακλαμανης ξηλωσε πολλες παρανομες κεραιες. Ενω με την Wind ειχα σημα αλλα τοσο χαλια που και δεν μιλαγες καλα και σωστα αλλα και sms ηταν δυσκολο να στειλεις ή να λαβεις.
    Και εγω νομιζα οτι φταιει η συσκευη μου αρχικα και πηρα νεες καρτες twin sim εχω Whats up ετσι κι αλλιως ηθελα μεγαλη την 2η.
    Παλι τα ιδια.....θα δοκιμασω αυτο το weekend και με το παλιο μου κινητο να δουμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το θεμα ειναι οτι έδειχνε να εχω Φούλ 4g σήμα, αλλά δεν φόρτωνε τπτ, ήταν σαν μην εχω Ίντερνετ.
    αυτο γινεται σε εμενα οταν γινεται εναλλαγη απο Η+ σε Η και 3G, δεν εχω 4G κινητο ακομα....
    τα ιδια και σε ταμπλετοτηλεφωνο 7αρι και στο κινητο μου!
    Δλδ οταν εχει σημα Η+ εχω ιντερνετ με τα αλλα δεν εχει και ας εχει τερμα σημα!!!
    το θεμα ειναι οτι οι εναλλαγες γινονται συχνα σε πολλες περιοχες σχεδον οπου εχω κινηθει δλδ τον Αυγουστο και ειναι πολυ σπαστικο γιατι υπηρεσιες VOIP εχουν σοβαρο προβλημα ετσι!

  5. #50
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ζήτησα να μου δώσουν γραπτώς την αναφορά του τεχνικού τμήματος της Κοσμοτε που τους βεβαιώνει οτι μετά απο αλλαγή 3 femtocell δεν μπορει να υπάρχει αστοχία υλικού και οτι υπάρχει πρόβλημα κάλυψης στην περιοχη.

    Η κάλυψη στη διεύθυνση διαμονής μου δεν είναι μηδενικη αλλα με μια γραμμη σημα δεν λαμβανεις ουτε κανεις κληση. Λυση ειναι η εκτροπη του κινητου στο σταθερό για να μην χανω τουλάχιστον τις εισερχόεμενες αλλα και παλι αναγκάζομαι να καλω εγω κινητα απο το σταθερό μου με επιπλεον χρεωση και να μην μπορω να χρησιμοποιησω τον προπληρωμενο χρόνο τον οποιο πληρωνω καθε μηνα.

    Τους τελευταίους 3 μήνες απο τα 200 λεπτά που προπληρώνω είναι ζήτημα αν καταναλώνω τα 20-30 λεπτά!!! Οσο για τα δεδομενα μου δινουν καθε μηνα 750 ΜΒ και τα 600 ουτε που τα χρησιμοποιω. Ειναι κοροιδια να πληρωνω για κατι που δεν μπορω να χρησιμοποιησω.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  6. #51
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζήτησα να μου δώσουν γραπτώς την αναφορά του τεχνικού τμήματος της Κοσμοτε που τους βεβαιώνει οτι μετά απο αλλαγή 3 femtocell δεν μπορει να υπάρχει αστοχία υλικού και οτι υπάρχει πρόβλημα κάλυψης στην περιοχη.

    Η κάλυψη στη διεύθυνση διαμονής μου δεν είναι μηδενικη αλλα με μια γραμμη σημα δεν λαμβανεις ουτε κανεις κληση. Λυση ειναι η εκτροπη του κινητου στο σταθερό για να μην χανω τουλάχιστον τις εισερχόεμενες αλλα και παλι αναγκάζομαι να καλω εγω κινητα απο το σταθερό μου με επιπλεον χρεωση και να μην μπορω να χρησιμοποιησω τον προπληρωμενο χρόνο τον οποιο πληρωνω καθε μηνα.

    Τους τελευταίους 3 μήνες απο τα 200 λεπτά που προπληρώνω είναι ζήτημα αν καταναλώνω τα 20-30 λεπτά!!! Οσο για τα δεδομενα μου δινουν καθε μηνα 750 ΜΒ και τα 600 ουτε που τα χρησιμοποιω. Ειναι κοροιδια να πληρωνω για κατι που δεν μπορω να χρησιμοποιησω.
    καλημερα, εγω τους ειχα απειλησει επανελλημενως οτι αμα δεν φτιαξουν το σημα στο μερος ΜΟΝΙΜΗΣ διαμονης μου τοτε δεν ξαναπληρωνω απολυτως κανενα λογαριασμο! ειχα κανει συμβολαιο με αλλη εταιρια μαλιστα, και ετσι για πανω απο 6 μηνες δεν θυμαμαι τωρα ισως και 8 το παγιο ερχοταν μηδενικο και δεν πληρωνα τιποτα απολυτως μεχρι που τελειωσε.
    αν εχεις εστω λιγο σημα μπορει να γινει δουλεια με την συσκευη που πρεπει ομως να πληρωσεις, ή με repeaters κτλ.
    Εμενα δεν ειχε σημα ΤΙΠΟΤΑ ομως τοτε ηταν εντελως νεκρο!

  7. #52
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, εγω τους ειχα απειλησει επανελλημενως οτι αμα δεν φτιαξουν το σημα στο μερος ΜΟΝΙΜΗΣ διαμονης μου τοτε δεν ξαναπληρωνω απολυτως κανενα λογαριασμο! ειχα κανει συμβολαιο με αλλη εταιρια μαλιστα, και ετσι για πανω απο 6 μηνες δεν θυμαμαι τωρα ισως και 8 το παγιο ερχοταν μηδενικο και δεν πληρωνα τιποτα απολυτως μεχρι που τελειωσε.
    αν εχεις εστω λιγο σημα μπορει να γινει δουλεια με την συσκευη που πρεπει ομως να πληρωσεις, ή με repeaters κτλ.
    Εμενα δεν ειχε σημα ΤΙΠΟΤΑ ομως τοτε ηταν εντελως νεκρο!
    Η ένδειξη του σήματος , μια γραμμή, είναι πλασματική, δεν μπορείς να κάνεις ούτε να δεχθείς κλήση. Οσο για το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ όπως έχω ξαναγράψει μου εχουν στειλει 3 τρια μηχανηματα εκ των οποιων κανενα δεν καταφερε να δουλεψει, αποσυνδεσεις επανεκκινησεις και γενικα δραμα η κατασταση. Το οτι δεν ειχες σημα στην περιοχη σου πως το επιβεβαιωσαν και σου εβγαζαν μηδενικο λογαριασμο? Αθηνα βρισκεσαι η επαρχια?
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  8. #53
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ένδειξη του σήματος , μια γραμμή, είναι πλασματική, δεν μπορείς να κάνεις ούτε να δεχθείς κλήση. Οσο για το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ όπως έχω ξαναγράψει μου εχουν στειλει 3 τρια μηχανηματα εκ των οποιων κανενα δεν καταφερε να δουλεψει, αποσυνδεσεις επανεκκινησεις και γενικα δραμα η κατασταση. Το οτι δεν ειχες σημα στην περιοχη σου πως το επιβεβαιωσαν και σου εβγαζαν μηδενικο λογαριασμο? Αθηνα βρισκεσαι η επαρχια?
    Δεν αντιλεγω για την μια γραμμη! οπως ειπα και με την wind μετα ειχα θεμα με πολυ μειωμενο σημα και αυτη με αφησε να διακοψω κανονικα χωρις δραματα και παραδεκτηκαν αμεσως οτι δεν εχει καλο σημα και εχει προβλημα η περιοχη μου. Και επιδοτηση πηρα κανονικα αλλα και μου εκαναν καλη προσφορα και εμεινα λιγο παραπανω. Μετα ξαναγυρισα σε cosmote αφου το εφτιαξαν αλλα πλεον ΜΟΝΟ με whats up....
    ναι Αθηνα ειμαι και κοντα κεντρο Αθηνας.
    Το σημα το βλεπουν, λες οδο που εισαι και βλεπουν αμεσως τι σημα υπαρχει , οποιος πει οτι δεν γινεται ειναι ασχετος....
    και απο cosmote μου τα ειπαν και απο wind εχω μιλησει με παρα παρα πολλα ατομα τεχνικους.
    Εδωσα οδο που ειμαι και αμεσως βρηκαν τις κοντινες κεραιες και βρισκουν το κινητο μου τι σημα πιανει.
    Οποτε κανεις δεν μπορει να σε αμφισβητησει οτι λες ψεματα!
    Οταν εχεις προβλημα ειτε καθολου σημα ειτε προβληματικο στον ΜΟΝΙΜΟ τοπο κατοικιας σου εχεις ΚΑΘΕ δικαιωμα να διακοψεις οποιοδηποτε συμβολαιο για μη παροχη υπηρεσιων!!!
    αν αρνουνται οπως εγινε με την cosmote δεν πληρωνεις τιποτα απλα. Εγω δεν χρειαστηκε τελικα να το κανω αλλα ειχα απειλησει πρωτα, γιατι μετα μου εκαναν μηδενικο παγιο.
    Μαλιστα εβγαλα την καρτα και την πεταξα στην ακρη και ειχα παγιο wind.
    Στην περιπτωση και των 2 εταιριων δλδ στην δικια μου ο Κος Κακλαμανης οταν ηταν δημαρχος (για να μην εκφραστω ελευθερα και εχω παρατηρησεις απο admins) ξηλωσε παρα πολλες κεραιες κινητης συνεχεια αυτο εκανε.
    Στο site του δημου Αθηναιων (cityofathens.gr) εγραφε διευθυνσεις και ποτε θα αποξηλωθουν αλλα χωρις να αναφερει εταιριες.
    Οποτε οταν μιλουσα μαζι τους, τους εδινα ακριβεις διευθυνσεις αλλα ολες τις φορες αρνηθηκαν να παραδεχτουν οτι ειναι δικες τους......απορρητο και καλα....
    ενω τωρα τα εχει βγαλει φορα παρτιδα η ΕΕΤΤ στο site της!!!!! ετσι ευκολα βρισκεις τις παρανομες κεραιες και απο ποια εταιρια ειναι!!!

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-16, 18:56
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-16, 22:12
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-16, 15:37
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-15, 23:19
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 10:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας