Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    23-08-2016
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους, παρακαλώ ήθελα να ρωτήσω το εξής :
    Στις 14-8-2016 έληξε το συμβόλαιο που είχα με τη Nova και τη Forthmet (3play)
    και στις 16-08-2016 υπέγραψα συμβόλαιο με τον ΟΤΕ για σταθερό Internet και OTE TV.

    Μου είπαν ότι αυτοί (από τον ΟΤΕ) θα αναλάβουν την διακοπή του συμβολαίου που έιχα με τις προηγούμενες εταιρίες και τη μεταφορά της τηλεφωνικής γραμμής.

    Ήθελα να ρωτήσω εαν πρέπει εγώ να κάνω αίτηση διακοπής για την Nova ή γίνεται ταυτόχρονα με την διακοπή που κάνω με τη Forthnet.
    Κάποιοι μου λένε ότι τη Nova πρέπει να τη διακόψω ξεχωριστά εγω. Ισχύει κάτι τέτοιο ??

    Eάν πρέπει να κάνω εγώ διακοπή στη Nova υπάρχει κάπου η αίτηση ? Ευχαριστώ !!!

  2. #2
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Καλησπέρα.

    Από τη στιγμή που είσαι σε 3play (κι όχι Forthnet 2play, Nova ξεχωριστά) τότε θα διακοπεί και η Nova με τη φορητότητα.
    Καλού κακού μπορείς να πάρεις και στην εξυπηρέτηση πελατών της Forthnet ή να περάσεις από κάποιο κατάστημα, αν σε πάει ο δρόμος σου, για επιβεβαίωση.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-08-2016
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστώ πολύ !

  4. #4
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9997
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΚΑΡΠΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    7,8(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fidelio79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, παρακαλώ ήθελα να ρωτήσω το εξής :
    Στις 14-8-2016 έληξε το συμβόλαιο που είχα με τη Nova και τη Forthmet (3play)
    και στις 16-08-2016 υπέγραψα συμβόλαιο με τον ΟΤΕ για σταθερό Internet και OTE TV.

    Μου είπαν ότι αυτοί (από τον ΟΤΕ) θα αναλάβουν την διακοπή του συμβολαίου που έιχα με τις προηγούμενες εταιρίες και τη μεταφορά της τηλεφωνικής γραμμής.

    Ήθελα να ρωτήσω εαν πρέπει εγώ να κάνω αίτηση διακοπής για την Nova ή γίνεται ταυτόχρονα με την διακοπή που κάνω με τη Forthnet.
    Κάποιοι μου λένε ότι τη Nova πρέπει να τη διακόψω ξεχωριστά εγω. Ισχύει κάτι τέτοιο ??

    Eάν πρέπει να κάνω εγώ διακοπή στη Nova υπάρχει κάπου η αίτηση ? Ευχαριστώ !!!
    Καλησπερα.

    Η υπηρεσια πλεον ειναι nova triple play, απλα μολις παρουν το αιτημα φορητοτητας (που μαλλον το εχουν παρει ηδη),
    θα σε καλεσουν να σου κανουν νεα προσφορα. Τοτε πεστους εσυ για καλο και για κακο,
    οτι επιθυμεις και την διακοπη της συνδρομητικης τηλεορασης.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-08-2016
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πράγματι πήραν τηλ να μου κάνουν νέα προσφορά, την οποία δεν δέχτηκα, και τους είπα να διακοπεί η συνδρομιτική τηλεόραση αλλά για να είμαι σίγουρος πήγα και σε ένα καταστημά τους και το ζήτησα. Μου είπαν ότι πλέον είναι 1 εταιρία (forthnet + Nova) και θα γίνει σύντομα η διακοπή της ΤV όπως και έγινε σήμερα. Ευχαριστώ για την βοήθεια !

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα εμπορική πρόταση 3Play από την Nova
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-16, 05:42
  2. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-16, 17:42
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 14:03
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-15, 11:41
  5. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-15, 19:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας