Σελ. 2 από 29 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 435
  1. #16
    Εγγραφή
    05-09-2004
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδια αν και ακολουθησα τις οδηγίες του Αγγελου δεν εχω καταφερει να συνδεθώ με το dc++. Ολο connection timed out. Ή ειμαι active ή passive καμοια διαφορά.
    Βαζω την ΙP κανονικά και port 1412 αλλα δεν κατεβαζει καμοια hub list
    To Kazaa κατεβαζει κανονικα χωρις ιδιαιτερα προβλήματα.

  2. #17
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    αντι να προσπαθεις να κατεβασεις hub list προσπαθησε να συνδεθεις κατευθειαν στο hub βαζωντας manual connect την διευ8υνση angelos0dc.no-ip.info:1411 αν συνδεθεις εκει η τα λεμε απο μεσα η αν οχι τοτε ξανα ποσταρε εδς με το ακριβες mμηνυμα

  3. #18
    Το avatar του μέλους paidaki
    paidaki Guest
    Παιδιά, καλησπέρα!

    Καινούριος στο χώρο του DSL και αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια...
    Μπαίνω κανονικά στα αποθηκευμένα μου hubs, αλλά δεν μου βγάζει αποτελέσματα στην αναζήτηση ούτε κατεβάζει τίποτα. Connection timed out...

    Διάβασα τις οδηγίες από το site περί dynamic IP και έκανα όσα λεει, το firewall είναι εντάξει, αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

    Κάποια συμβουλή?

    Ευχαριστώ πολύ!

  4. #19
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    ακομα κ το firewall των xp ειναι ενταξει?δοκιμασε κ μπες passive και βρες με online

  5. #20
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Έχα κατεβάσει σχεδόν 50% από ένα μεγάλο αρχείο από έναν χρήστη, και τις τελευταίες 2 μέρες, όποτε είναι ανοικτό κάποιο slot του, και έρχεται η σειρά μου να κατεβάσω,χωρίς να αρχίσει να μετράει το ΚΒ/sec μου λέει στο Status : "Η πρόσβαση δεν επιτρέπεται" .
    Τι παίζει ?

  6. #21
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    και καλα κανεις. Πιστεψεμε admin ειμαι κ δεν το χρησιμοποιω...το κολπο για μενα ειναι να κρατας λιγα τα σλοτς ωστε να παιρνουν με full speed και να τελειωνουν γρηγορα. και για να κρατασ λιγα τα slots καλο ειναι να μην εισαι σε πολλα hubs. αυτπ ειναι η γνωμη μου σαν χρηστης απλα. Και τελος εχω αποβαλει την μανια του να κατεβαινει κατι γρηγορα. Ευτυχως δεν εχουμε πια την χρονοχρεωση....
    Βεβαια καποιοι το κανουν κε περιοριζουν εξευτελιστηκα την ταχυτητα. Αυτοι οσο περναιε απο το χερι μας δεν μενουν για πολυ στο Angelos0 ...ας πανε αλλου...σιγα σιγα τους βρισκουμε..... Μικρη η ελληνικη share κοινωνια
    Να αρχίσω να λέω usenames ? ...............

  7. #22
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    McAli για αυτο υπαρχει το report στο δεξι click οπου οταν γραψεις ενα καλο reason το παιρνουμε στα σοβαρα.
    οσο για την προσβαση πιστευω οτι το αρχειο εχει βγει απο το share χωρις ο χρηστης να κανει refresh την λιστα του. Let him know in a pm

  8. #23
    παιδια να ρωτησω και εγω κατι , αν εχεις μικρο ratio , το dc++ δε σε αφηνει να κατεβασεις ? εδω και 2 μερες , ξεκιναει να κατεβαζει ενα αρχειο , και σε 2-3 δευτερολεπτα σταματαει το download χωρις να γραψει τιποτα στο status , δηλαδη απλα εξαφανιζεται , ουτε disconected ουτε τπτ. τι γινετε ? (οσο για το χαμηλο μου ratio μη με κραξετε , θα ανεβει μεσα σε λιγες μερες , ειχα ξεχασει στο share folder 5GB με chill out music, ειλικρινα )

  9. #24
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    φιλε "μοραλας" το ratio δεν έχει σχέση (όσον αφορά τι μοιράζεις και τραβάς). δοκίμασε k με αλλα αρχεία από άλλους χρηστες καθώς k να κανεις upgrade στην νεότερη έκδοση (Προσοχή: με μηδενικό queue αλλιώς θα σου δημιουργήσει προβλήματα)

  10. #25
    Το avatar του μέλους Salvador
    Salvador Guest
    η τελευταια εκδοση τι λεει παιδες?..Την κατεβασα,την εβαλα λιγο αλλα την ψωνησα που αρχισε να κανει hushing με τις ωρες και επειδη ποτε δεν ειχα προβλημα με την .401 ξαναγυρισα πισω.Υπαρχει καποιο ισχυρο πλεονεκτημα στην τελευταια...?

  11. #26
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Δύο τα δεδομένα

    Α) Δεν θέλω να είμαι leecher
    B) Δεν επιτρέπονται τα προγράμματα περιορισμού upload.

    Όμως:

    Με την 256/128 σύνδεση που έχω όταν κάποιος θέλει από τη λίστα μου, τότε το upload γίνεται συνήθως 14-16ΚΒ/s και επιπλέον το download πέφτει από 20-30KB/s στα 5-10KB/s! Όλα καλά όταν το αρχείο που δείνω είναι μέχρι 20ΜΒ, αλλά όταν μιλάμε για ολόκληρα album ή και video τότε δεν μπορώ να περιμένω 2-3-4-5.. ώρες για να αποκτήσω και πάλι αξιόλογο bandwidth (όχι μόνο για downloading, αλλά και για surfing).

    Πέρα από τη λύση του να βγάλω τα πολύ μεγάλα αρχεία από το διαθέσιμο προς τους άλλους φάκελο, υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ώστε να μην είμαι leecher (God I hate them!)

  12. #27
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Αν χρησιμοποιείς NetLimiter λογικά και όχι αχάριστα δεν πιστεύω να έχεις κανένα πρόβλημα και ούτε θα γίνεις leecher.

  13. #28
    φιλε angelos0 σε ευχαριστω για την απαντηση , εχω αλλη μια ερωτηση , αν μπορεις να βοηθησεις. εβαλα την νεα εκδοση dc++ (απλα το αναφερω , τα ιδια μαλλον εκανε και η παλια) τελειωσα βεβαια πρωτα τα downloads απο την παλια. το προβλημα μου ειναι το εξης : εχω κατεβασει x MB απο το ταδε αρχειο και για τον αλφα βητα λογο κλεινω το dc++ η διακοπτεται η συνδεση με τον συγκερκιμενο χρηστη απο τον οποιο περνω το αρχειο. οταν βρισκω στο search ακριβως το ιδιο αρχειο και παταω να ξεκινησει το download γνωριζντας οτι θα συνεχισει απο εκει που σταματησε το προηγουμενο , αυο δε συμβαινει τις περισσοτερες φορες , και ουτε resume κανει , ουτε καν καινουργιο download ξεκιναει. δεν κανει τιποτα... γιατι ? τι κανω λαθος και τι πρεπει να κανω ?

  14. #29
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Αν χρησιμοποιείς NetLimiter λογικά και όχι αχάριστα δεν πιστεύω να έχεις κανένα πρόβλημα και ούτε θα γίνεις leecher.
    Πολλά hubs δεν επιτρέπουν όμως τη χρήση του εν λόγω. Σε αυτές τις περπτώσεις τι κάνομε; (δεν είναι λαθος....κάνομε ήθελα να γράψω)

  15. #30
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Δεν επιτρέπουν το sharing του NetLimiter.
    Το αv το χρησιμοποιείς δεν μπορεί να το δει κανένα BOT.
    Εκτός αν ο client σου δεν είναι ο official DC++ οπότε το αναγράφει σε κάποιο description.

Σελ. 2 από 29 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλήματα και μόνο προβλήματα!
    Από kpaparose στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 20:11
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-08, 13:50
  3. Προβληματα και πάλι προβλήματα
    Από decibelgr στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-07, 21:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας