Σελ. 4 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 435
  1. #46
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    χθες το βράδυ λόγω διακοπής ρεύματος το DC++ τερμάτισε βίαια. Από χθες το βράδυ όμως και μέχρι σήμερα το μεσημέρι πάω σε ένα από τους Hubs και μου δίνει απάντηση "you are alredy in this hub".....Άλλαξα και το "nickname" , τίποτα όμως.
    Τι μπορώ να κάνω πέρα από το να επικοινωνήσω με το HUB και να ζητήσω να με "κλωτσήσουν" ;

    1)Πάω να κάνω resume (ακόμα και από τον ίδιο χρήστη) και μου πετάει μετά από 4-5 δευτερόλεπτα που το status είναι downloading starting... "δεν επιτρέπεται η πρόσβαση"!!
    για το 1) συμβαινει οταν ενας απο τους σκληρους που ισως κανει share μεσα απο δίκτυο "peftei" απο το δικτυο
    για διάφορους λόγους δεν μπορεί να είναι αυτή η αιτία.

    ευχαριστώ

  2. #47
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα μόλις είδα αυτό το θέμα.Μεταφέρω την ερώτηση που είχα γράψει σε άλλο θέμα.
    Ενώ έχω ένα parttion 40gb το dc++ αναγνωρίζει μόνο 25gb.Τί συμβαίνει;Τί μπορώ να κάνω;Έχω την έκδοση 0,4034

  3. #48
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    χθες το βράδυ λόγω διακοπής ρεύματος το DC++ τερμάτισε βίαια. Από χθες το βράδυ όμως και μέχρι σήμερα το μεσημέρι πάω σε ένα από τους Hubs και μου δίνει απάντηση "you are alredy in this hub".....Άλλαξα και το "nickname" , τίποτα όμως.
    Τι μπορώ να κάνω πέρα από το να επικοινωνήσω με το HUB και να ζητήσω να με "κλωτσήσουν" ;
    μετά από λίγη ώρα το nick πέφτει μονο του και μπαίνεις κανονικά. Ακριβώς όπως στο irc.

    για διάφορους λόγους δεν μπορεί να είναι αυτή η αιτία.
    Δεν μπορώ να γνωρίζω τους λόγους αλλα η εμπειρία μου λέει ότι άλλο πρόβλημα εκτος από μερικές περιπτώσεις hardware firewall δεν υπάρχει. ελπίζω μετά από τόσο καιρό να τα κατάφερες

    Τώρα μόλις είδα αυτό το θέμα.Μεταφέρω την ερώτηση που είχα γράψει σε άλλο θέμα.
    Ενώ έχω ένα parttion 40gb το dc++ αναγνωρίζει μόνο 25gb.Τί συμβαίνει;Τί μπορώ να κάνω;Έχω την έκδοση 0,4034
    Ίσως δεν έχει τελειώσει ακόμα το hashing, η έχεις διπλα αρχεία. Αν και έχω ακούσει παρόμοια bugs στην έκδοση που αναφέρεις είσαι ο πρώτος. Προσπάθησε να τα βγάλεις όλα και να τα ξαναβάλεις και περίμενε να τελειώσει το hashing process και μου λες

  4. #49
    Εγγραφή
    25-05-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Net One
    Εχω το USRobotics 9105.
    Ακολουθησα τις οδηγιες που αναγραφονται εδω
    http://portforward.com/cportsnotes/dc++/dc++setup.htm
    οπως και εδω
    http://portforward.com/usr/SureConne...rwardingv2.htm
    και εχοντας τελεια ρυθμισμενο το Norton Internet Security δεν μπορω με τιποτα να συνδεθω σαν active.
    Εχω κανει account σε DynDNS,ZoneEdit,No-IP.com και σε κανενα απο αυτα δεν δειχνει να δουλευει.
    Επισης δοκιμασα το UPnP αλλα ομως η καρτα δικτυου μου δεν το υποστηριζει οποτε κανενα αποτελεσμα.

    Για να ξεπερασω αυτα τα προβληματα ενεργοποιησα το DMZ host (ip 192.168.1.2) και τοποθετησα το dns alias μαζι με το port 1412 στο active setting του DC++.

    Με αυτη την κινηση ομως ναι μεν κερδιζω το DC++ αλλα χανω την πληρη ισχυ του firewall (παρολο που εχω και software).

    Καποια ιδεα πως μπορει να γινει με NAT;
    pelasgian :
    «οι μηχανικοί φτιάχνουν ό,τι τους ζητήσετε, αν δεν θέλετε μλκίες, σταματήστε να μας ζητάτε μλκίες»


    In 47 BC, having decisively defeated the king of Pontus, Pharnaces II, at Zela (in Asia Minor), the victorious Caesar announced his triumph in Rome:
    "Veni, vidi, vici," he declared. ("I came, I saw, I conquered.")

  5. #50
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά επέστρεψα στην παλιά έκδοση την 0,401 και το πρόβλημα λύθηκαι.

  6. #51
    Εγγραφή
    26-11-2004
    Περιοχή
    Καλαματα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leequid
    Εχω το USRobotics 9105.
    Ακολουθησα τις οδηγιες που αναγραφονται εδω
    http://portforward.com/cportsnotes/dc++/dc++setup.htm
    οπως και εδω
    http://portforward.com/usr/SureConne...rwardingv2.htm
    και εχοντας τελεια ρυθμισμενο το Norton Internet Security δεν μπορω με τιποτα να συνδεθω σαν active.
    Εχω κανει account σε DynDNS,ZoneEdit,No-IP.com και σε κανενα απο αυτα δεν δειχνει να δουλευει.
    Επισης δοκιμασα το UPnP αλλα ομως η καρτα δικτυου μου δεν το υποστηριζει οποτε κανενα αποτελεσμα.

    Για να ξεπερασω αυτα τα προβληματα ενεργοποιησα το DMZ host (ip 192.168.1.2) και τοποθετησα το dns alias μαζι με το port 1412 στο active setting του DC++.

    Με αυτη την κινηση ομως ναι μεν κερδιζω το DC++ αλλα χανω την πληρη ισχυ του firewall (παρολο που εχω και software).

    Καποια ιδεα πως μπορει να γινει με NAT;

    μια απο τα ιδια....
    η μονη λυση που βρηκα ειναι να βαζω την ΙΡ καθε φορα στη θεση της active...αλλα αυτο δεν ειναι μονιμη λυση....

    συνεχως μου βγαζει αυτο

    Invalid IP in ConnectToMe. Check your client settings!

    any ideas;;;

  7. #52
    Το avatar του μέλους testtest
    testtest Guest
    Μια λύση είναι το StrongDC που κάνει αυτόματα update την IP.

  8. #53
    Το avatar του μέλους testtest
    testtest Guest
    Μια λύση είναι το StrongDC που κάνει αυτόματα update την IP.

  9. #54
    Το avatar του μέλους testtest
    testtest Guest
    Μια λύση είναι το StrongDC που κάνει αυτόματα update την IP.

  10. #55
    Εγγραφή
    26-11-2004
    Περιοχή
    Καλαματα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ειναι δοκιμασμενο αυτο με τα usr;;;
    για την ιδια δουλεια εβαλα το DirectUpdate και δεν εγινε τιπτις...

  11. #56
    εδω και τρεις μέρες έχω απίστευτο προβλημα...δεν ανοίγεί ΚΑΝ το dc++....κακτέβασα και την beta version 0.63κατι, και πάλυ τπτ...μου βγάζει ένα error και αν θέλω να το κάνω Report....καμιά φορα οποτε του ρθει μπορεί και να μπεί....του χω κάνει 2 3 φορές εγκατάσταση και επανεγκατάσταση...

    ειμαί στο έλεος της τύχης αν θα ανοίξει η όχι!!! εχει κανείς καμία ιδέα?
    www.eppipides.tk
    το αθλητικού περιεχομένου blog μου
    Elladaraaaaaa...pame moudial?

  12. #57
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    τότε με τις διακοπές ρεύματος που αναφλέρω και πιο πάνω είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα....μετά που ξανάνοιγα τον υπολογιστή και εκκινούσα το DC++ το πρόγραμμα εκεί που συνήθως πετούσε το παράθυρο για το update, πετούσε μύνημα "crush". Τυχαία βρήκα τη λύση που όμως δεν ξέρω αν δουλέψει για σένα: στην απόγνωσή μου εγκατέστησα μία νεώτερη έκδοση (αρχικά είχα την 0.401) και μετά το ξαναγύρισα στην 0.401 (μιας και οι νεώτερες δεν μου λειτουργούν γιταί παθαίνουν ούτως ή άλλως "crush").

    Δοκίμασε λόιπόν φίλε αυτή τη "κομπογιαννίτικη" μέθοδο, και ίσως δουλέψει και για σένα.

    Καλή τύχη!

  13. #58
    Εγγραφή
    22-11-2004
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140
    Ρε παιδιά ψάχνω για ένα αρχείο (οποιοδήποτε! έψαξα πολλά) στο dc και δεν μου βρίσκει τίποτα! Καμια ιδέα??
    have a nice day before a busturd fucks it up!

  14. #59
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    υπάρχει "How to"...το πρόβλημα είναι απλό.

  15. #60
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12-15mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    ~6(dB) / 23(dB)
    Έχω το εξής πρόβλημα:

    Αρχικά είχα τοποθετήσει το φάκελο αποθήκευσης ημιτελών αρχείων μέσα στον shared folder. Επειδή με έκαναν disconnect από κάποια hubs γι' αυτό το λόγο, άλλαξα τις ρυθμίσεις μέσα στο πρόγραμμα ορίζοντας νέο φάκελο εκτός του share. Μετέφερα εκεί τα ημιτελή αρχεία μου και έσβησα τον προηγούμενο φάκελο. Ωστόσο κάθε φορά που ξεκινάω το dc++ ο φάκελος "dc++ unfinished" επαναδημιουργείται μέσα στον shared folder και τα ημιτελή αρχεία αποθηκεύονται εκεί.

    Τι να κάνω για να σταματήσω την επαναδημιουργία του? (Τρέχω την έκδοση 0.40.34)

Σελ. 4 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλήματα και μόνο προβλήματα!
    Από kpaparose στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 20:11
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-08, 13:50
  3. Προβληματα και πάλι προβλήματα
    Από decibelgr στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-07, 21:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας