Σελ. 1 από 29 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 435
  1. #1
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    Ελπιζοντας να το δεκτουν οι mods θα παρακαλουσα τα τυχον προβληματα με το dc++ να τα κανετε post μονο εδω και οχι σαν ξεχωριστα θεματα με σκοπο την αμεση ειδοποιηση μου και γρηγορη απαντηση στο θεμα.
    Να υπογραμμισω οτι η βοηθεια που προσφερω αφορα ολα τα hubs και οχι μονο το Angelos0.
    Επισης ΔΕΝ εχω ADSL και πολλα τα μαθαινω απο εσας και την εμπειρια. Αρα υπομονη στισ ερςτησεις ΄)
    Τελος SEARCH before posting

    ευχαριστω

  2. #2
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Έγινε sticky!

  3. #3
    Εγγραφή
    06-05-2004
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ας ξεκινήσω εγώ.
    Τον τελευταίο καιρό το πρόγραμμα-αντικείμενο του thread δε μου κατεβάζει public hub list όση ώρα και αν περιμένω. Στα διαφορα προγράματα ελλέγχου του bandwidth δεν φαίνεται να κατεβαίνει τίποτα.
    Έχω δοκιμάσει πολλές διαφορετικές διευθύνσεις χωρίς αποτέλεσμα.
    Καμιά ιδέα;

  4. #4
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Δοκίμασε με άλλη διεύθυνση public hubs list.
    Επειδή μάλλον απαγορεύεται να ποστάρω κάποια εδώ, ρώτησε μέσα σε κάποιο hub και θα σου δώσουν σίγουρα.

  5. #5
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    αν καταφερεις και μπεις στο angelos0 hub πατωντας στο main +pubhubs θα δεισ μια τεραστια λιστα.
    Αν εισαι πισω απο proxy πες μου να σου δωσω μια αλλη

  6. #6
    Εγγραφή
    01-06-2004
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχω παρατηρήσει κάποιοι χρήστες κατεβάζουν από εμένα ένα αρχείο με όνομα ΤΤΗ/JΗΕΜ..... >60ΜΒ που δεν είναι αρχείο το οποίο μοιράζω. Έχεις κανείς ιδέα τι είναι αυτό;

  7. #7
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Άγγελε, έχω διαβάσει τον κατατοπιστικότατο οδηγό σου για τις ρυθμίσεις του jetspeed και δεν είχα κανένα πρόβλημα εδώ και πολλούς μήνες. Όμως έκανα update στο firmware του 500i (9.2.8.1) και όταν πήγα στο Add Reserved Mapping η σελίδα έχει αλλάξει. Τώρα δεν έχει απλά να βάλω το Port, αλλά και κάποιες πρόσθετες ρυθμίσεις (External Port Range, Internal Port Range).

    Επειδή είμαι άσχετος, και προηγουμένως ακολουθούσα τυφλοσούρτη τις οδηγίες, μπορείς να βοηθήσεις;

    Επισυνάπτω και ένα screenshot

  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τελικά, ήταν πολύ απλό... έβαλα σε όλα, και στα start και στα end και στα internal και στα external) απλά τον αριθμό του Port και δούλεψε κανονικά.

  9. #9
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    bk: ειναι ειδικο αρχειο που με κςδικοποιημενη την λιστα σου.
    angel_n: ακριβως

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    'Αγγελε, να ρωτήσω κάτι ακόμη. Όταν έχω το DC, ουσιαστικά δεν μπορεί να γίνει ταυτόχρονο σερφάρισμα - σέρνεται, και κάτι περισσότερο (adsl 384). Δεν είχα αναρωτηθεί τόσο καιρό και το είχα δεχθεί ως φυσιολογικό. Τελικά όμως είναι φυσιολογικό;

  11. #11
    Εγγραφή
    10-09-2003
    Περιοχή
    CFU
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΚΥΡΑ
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Φανταζομαι δεν εχεις καποιο προγραμμα οπως το netlimiter να σου περιοριζει το upload.Aν εχεις upload full τοτε κατεβαινει και το dl στα 128kbps,οποτε ευκολα θα γεμιζει το bandwith σου και θα 'σερνεται' η συνδεση.Περιορισε το upload στα 9 kb/s και λογικα θα εισαι οκ.
    Αν εχεις ηδη περιορισει το upload τοτε απλα περιορισε το dl του dc πχ στα 25 kb/s ετσι ωστε να σου μενει bandwith και για σερφαρισμα.

    υ/γ αρχειο λιστας 60 Mb

  12. #12
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    εφοσον κατεβαζεις και (ή) ανεβαζεις με max ταχυτητες, ναι

  13. #13
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drtequila
    Φανταζομαι δεν εχεις καποιο προγραμμα οπως το netlimiter να σου περιοριζει το upload.Aν εχεις upload full τοτε κατεβαινει και το dl στα 128kbps,οποτε ευκολα θα γεμιζει το bandwith σου και θα 'σερνεται' η συνδεση.Περιορισε το upload στα 9 kb/s και λογικα θα εισαι οκ.
    Αν εχεις ηδη περιορισει το upload τοτε απλα περιορισε το dl του dc πχ στα 25 kb/s ετσι ωστε να σου μενει bandwith και για σερφαρισμα.
    είχα ακούσει για το netlimiter, αλλά είπα να μην ασχοληθώ για λόγους ηθικής. Απ' ό,τι βλέπω όμως, σχεδόν όλοι το χρησιμοποιούν, οπότε θα το ξανασκεφτώ.

  14. #14
    Το avatar του μέλους Salvador
    Salvador Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drtequila
    Φανταζομαι δεν εχεις καποιο προγραμμα οπως το netlimiter να σου περιοριζει το upload.Aν εχεις upload full τοτε κατεβαινει και το dl στα 128kbps,οποτε ευκολα θα γεμιζει το bandwith σου και θα 'σερνεται' η συνδεση.Περιορισε το upload στα 9 kb/s και λογικα θα εισαι οκ.
    Αν εχεις ηδη περιορισει το upload τοτε απλα περιορισε το dl του dc πχ στα 25 kb/s ετσι ωστε να σου μενει bandwith και για σερφαρισμα.

    υ/γ αρχειο λιστας 60 Mb
    και νετλιμιτερ να εχεις τελειωνει το bandwith σου.Αν κατεβαζει στο τερμα το dc για αρκετες ωρες δεν αφηνει τπτ για σερφαρισμα.Μιλαω εκ πειρας γιατι δουλευω αποκλειστικα dc++ τουλαχιστον κανα χρονο opote to εχω δεχθει ως φυσιολογικο.Το μονο που μπορω να κανω ειναι να κανω επανεκινηση το ρουτερ για να κσαναμπει στα ισα του.(NetGearDG814)

  15. #15
    Το avatar του μέλους angelos0
    angelos0 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angel_n
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drtequila
    Φανταζομαι δεν εχεις καποιο προγραμμα οπως το netlimiter να σου περιοριζει το upload.Aν εχεις upload full τοτε κατεβαινει και το dl στα 128kbps,οποτε ευκολα θα γεμιζει το bandwith σου και θα 'σερνεται' η συνδεση.Περιορισε το upload στα 9 kb/s και λογικα θα εισαι οκ.
    Αν εχεις ηδη περιορισει το upload τοτε απλα περιορισε το dl του dc πχ στα 25 kb/s ετσι ωστε να σου μενει bandwith και για σερφαρισμα.
    είχα ακούσει για το netlimiter, αλλά είπα να μην ασχοληθώ για λόγους ηθικής. Απ' ό,τι βλέπω όμως, σχεδόν όλοι το χρησιμοποιούν, οπότε θα το ξανασκεφτώ.
    και καλα κανεις. Πιστεψεμε admin ειμαι κ δεν το χρησιμοποιω...το κολπο για μενα ειναι να κρατας λιγα τα σλοτς ωστε να παιρνουν με full speed και να τελειωνουν γρηγορα. και για να κρατασ λιγα τα slots καλο ειναι να μην εισαι σε πολλα hubs. αυτπ ειναι η γνωμη μου σαν χρηστης απλα. Και τελος εχω αποβαλει την μανια του να κατεβαινει κατι γρηγορα. Ευτυχως δεν εχουμε πια την χρονοχρεωση....
    Βεβαια καποιοι το κανουν κε περιοριζουν εξευτελιστηκα την ταχυτητα. Αυτοι οσο περναιε απο το χερι μας δεν μενουν για πολυ στο Angelos0 ...ας πανε αλλου...σιγα σιγα τους βρισκουμε..... Μικρη η ελληνικη share κοινωνια :P

Σελ. 1 από 29 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλήματα και μόνο προβλήματα!
    Από kpaparose στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 20:11
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-08, 13:50
  3. Προβληματα και πάλι προβλήματα
    Από decibelgr στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-07, 21:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας