Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 37
  1. #1
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα ,
    Έκανα συμβόλαιο για την παροχή υπηρεσιών κινητής , σταθερής+ ιντερνετ και τηλεόρασης από την vodafone. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι στην τηλεόραση θα έχω ακριβώς τα ίδια κανάλια με nova , πράγμα το οποίο φυσικά δεν ισχύει καθώς η nova έχει και όλα τα ελληνικά κανάλια ενώ το vodafone tv δεν έχει, επιπλέον η τιμή στην τηλεφωνία που μου ανέφεραν τελικά διαφέρει από τον πρώτο λογαριασμό που μου ήρθε . Κατόπιν αυτού και του γεγονότος ότι ακόμα δεν μου έχει ανατεθεί προσωπικός σύμβουλος θέλω να υπαναχωρήσω από το συμβόλαιο . Το τελευταίο κομμάτι της υπηρεσίας ενεργοποιήθηκε πριν 6 μέρες . Όταν κάλεσα στη vodafone πρώτον ένας υπάλληλος μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα δικαίωμα υπαναχώρησης καθώς έχουν παρέλθει 14 μέρες από την υπογραφή της σύμβασης και ο τελευταίος υπάλληλος μου είπε ότι δεν μπορώ να υπαναχωρήσω από την τηλεφωνία καθώς έχουν παρέλθει οι 14 μέρες από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας τηλεφώνου ( σημειωτέον εγώ πήρα σύνολο υπηρεσιών , και η τηλεόραση καθυστερησε τουλάχιστον 10 μέρες από την ενεργοποίηση της τηλεφωνίας με υπαιτιότητα της vodafone ) .
    Τελικά τι ισχύει γιατί εγώ γνωρίζω ότι οι 14 μέρες είναι από την ενεργοποίηση του συνόλου των υπηρεσιών και όχι από την ενεργοποίηση μιας εξ αυτών . Εγω πήρα τις υπηρεσίες από σαν πακέτο .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  2. #2
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    στειλτους το χαρτι υπαναχώρησεις με fax

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Καλα βρε παιδια,οταν κανετε καποιο συμβολαιο για τηλεφωνο-tv δεν κοιτατε στα σαιτ της εταιριας??
    Ειδικα στο σαιτ της vodafone φαινονται ξεκαθαρα ποια καναλια εχει το vodafone tv....

  4. #4
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Το συμβάν αφορά φίλη μου.
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  5. #5
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Η ΕΕΤΤ ορίζει από την ημερομηνία της υπογραφής, ενώ η ΓΓΚ από την ημερομηνία παραλαβής.
    Εγω θα έστελνα και στους δύο

  6. #6
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosnikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΕΕΤΤ ορίζει από την ημερομηνία της υπογραφής, ενώ η ΓΓΚ από την ημερομηνία παραλαβής.
    Εγω θα έστελνα και στους δύο
    Βασικά το θέμα είναι τι γίνεται σε συνδυαστικές υπηρεσίες , που παίρνεις πακέτο . Το κινητό ενεργοποιήθηκε μέσα Ιουλίου , το σταθερό αρχές Αυγούστου και η τηλεόραση (με την λήψη του δέκτη, οπού εκεί κατάλαβε η φίλη ότι δεν έχει ελληνικά κανάλια μέσα στο vodafone tv που της είχαν πει τηλεφωνικά ) 20 Αυγούστου .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  7. #7
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akis1009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά το θέμα είναι τι γίνεται σε συνδυαστικές υπηρεσίες , που παίρνεις πακέτο . Το κινητό ενεργοποιήθηκε μέσα Ιουλίου , το σταθερό αρχές Αυγούστου και η τηλεόραση (με την λήψη του δέκτη, οπού εκεί κατάλαβε η φίλη ότι δεν έχει ελληνικά κανάλια μέσα στο vodafone tv που της είχαν πει τηλεφωνικά ) 20 Αυγούστου .
    απο την υπογραφη μετρανε οι 15 μερες

  8. #8
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akis1009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά το θέμα είναι τι γίνεται σε συνδυαστικές υπηρεσίες , που παίρνεις πακέτο . Το κινητό ενεργοποιήθηκε μέσα Ιουλίου , το σταθερό αρχές Αυγούστου και η τηλεόραση (με την λήψη του δέκτη, οπού εκεί κατάλαβε η φίλη ότι δεν έχει ελληνικά κανάλια μέσα στο vodafone tv που της είχαν πει τηλεφωνικά ) 20 Αυγούστου .
    Αυτό ειναι στη διακριτική ευχέρεια του "δικαστή". Σε πολυ πιο σημαντικά θέματα εχω διαβασει διαφορα.
    Ας στειλει μια ωραια καταγγελία, καλογραμμένη, σε Vodafone / EETT / ΓΓΚ / ΙΝΚΑ
    και βλέποντας και κάνοντας.

    Ας κράξει και στα social media...και λογικά θα την αφήσουν να φύγει χωρίς πέναλτυ.

  9. #9
    Εγγραφή
    01-08-2016
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Και εγω επαθα κατι αναλογο αν και δεν ειχε περασει ενα τοσο μεγαλο διαστημα οσο το δικο σου. Η Vodafone μου μετρησε 14 ημερες απο την ημερα που μιλησα στο τηλεφωνο για να κανονισω την διευθυνση που θα ερθει το συμβολαιο και επειτα μου λεγανε οτι δεν προλαβαινω. Εγω εστειλα την αιτηση υπαναχωρησης καθως και μια γραπτη καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Τελικα το δεχτηκανε και υπαναχωρησα στην παλια μου εταιρια χωρις καμια ποινη για την διακοπη του συμβολαιου και ας λεγανε οτι θα πληρωνα 120 Ευρο.Για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι για να δικαιουσε υπαναχωρηση η προσφορα πρεπει να εχει γινει εξ αποστασεως μεσω κουριερ δηλαδη η μεσω καποιου τηλεφωνου αλλιως δεν ισχυει το 14ημερο. Τωρα αν το δικαιουσε μπορεις να επικοινωνησεις με την ΕΕΤΤ για να μαθεις σιγουρα αν μπορεις να αιτηθεις υπαναχωρηση η οχι.

    ΥΓ. Να και το σχετικο εγγραφο της ΕΕΤΤ ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xR3spawN : 29-08-16 στις 05:04.

  10. #10
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Μα γι' αυτό ειπα για ΓΓΚ μιας και λόγω του Ευρωπαικου κανονισμου, οριζει 14 μέρες επιστροφη σε αγορα εξαποστάσεως.

  11. #11
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akis1009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι στην τηλεόραση θα έχω ακριβώς τα ίδια κανάλια με nova , πράγμα το οποίο φυσικά δεν ισχύει καθώς η nova έχει και όλα τα ελληνικά κανάλια ενώ το vodafone tv δεν έχει, επιπλέον η τιμή στην τηλεφωνία που μου ανέφεραν τελικά διαφέρει από τον πρώτο λογαριασμό που μου ήρθε...
    Ξεχνάς το 14 ημέρες και στοχεύεις βάσει του παραπάνω. Από την στιγμή που σου είπαν άλλες τιμές, το 14 ημέρες δεν παίζει ρόλο.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-04-2013
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ειναι νομιμο αυτο που εχει κανει η cyta τωρα,δηλαδη που εχει βαλει προθεσμια 3 ημερες για υπαναχωρηση αντι για 14 που λεει η ΕΕΤΤ?

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από azuli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι νομιμο αυτο που εχει κανει η cyta τωρα,δηλαδη που εχει βαλει προθεσμια 3 ημερες για υπαναχωρηση αντι για 14 που λεει η ΕΕΤΤ?
    Για αιτήσεις που έχουνε γίνε εξ αποστάσεως είναι 14 ημέρες, δεν έχει να κάνει τόσο με την ΕΕΤΤ όσο για τις συμβάσεις εξ αποστάσεως.
    Αν το έχεις κάνει σε κατάστημα τότε έχεις περιθώριο 3 εργάσιμες πριν την ενεργοποίηση

  14. #14
    Εγγραφή
    13-04-2013
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αιτήσεις που έχουνε γίνε εξ αποστάσεως είναι 14 ημέρες, δεν έχει να κάνει τόσο με την ΕΕΤΤ όσο για τις συμβάσεις εξ αποστάσεως.
    Αν το έχεις κάνει σε κατάστημα τότε έχεις περιθώριο 3 εργάσιμες πριν την ενεργοποίηση
    Την εκανα τηλεφωνικα πριν 14 μερες και τους εστειλα την αιτηση με email.Με συνδεσαν και τωρα που θελω να κανω υπαναχωρηση μου λενε δεν υπαρχει το 14 μερες,αν κανεις υπαναχωρηση εχει προστιμο 120 ευρω.

    Την υπαναχωρηση την ειχα στειλει 4 μερες μετα την αιτηση,δεν την καναν δεκτη γιατι ειχαν περασει 4 μερες και ειχε δρομολογηθει η συνδεση και καλα.

    Τωρα ειμαι στην 14μερα απο την αιτηση και δεχθηκα την προσφορα αλλης εταιριας και θα φυγω μονος μου.

    Δηλαδη οτι θελουν κανουν στην cyta,δεν ισχυουν οι 14 μερες της υπαναχωρησης?

    Στην αιτηση που τους εστειλα ειδα τωρα οτι γραφει οτι αν υπογραψεις την αιτηση δεν εχεις δικαιωμα για υπαναχωρηση μετα.

    Βεβαια επειδη ηταν pdf,υπογραφη στην σελιδα που το εγραφε αυτο δεν εβαλα.

    Εχω ξενερωσει μαζι τους,με το ζορι πελατης δεν γινεται.Θα τους πληρωσω οτι μερες ειμαι συνδεδεμενος και τα αλλα αστους να τα ζητανε.

    Γνωμες?

  15. #15
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αιτήσεις που έχουνε γίνε εξ αποστάσεως είναι 14 ημέρες, δεν έχει να κάνει τόσο με την ΕΕΤΤ όσο για τις συμβάσεις εξ αποστάσεως.
    Αν το έχεις κάνει σε κατάστημα τότε έχεις περιθώριο 3 εργάσιμες πριν την ενεργοποίηση
    Ο νόμος έχει κενό.
    Η ΕΕΤΤ λέει 14 ημερες απο την αιτηση, και το ΙΝΚΑ απο την παραλαβή του προιοντος

    Και τι θα γινει κυριοι αν εγω κανω την αιτηση, και ενεργοποιηθώ στις 20 ημερες αλλα η γραμμή μου δεν ειναι καλή και θελω να επιστρέψω στον προηγουμενο πάροχο ή να ακυρωσω;

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αιτηση Υπαναχωρησης
    Από xR3spawN στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-16, 17:23
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-16, 19:21
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 09:24
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-16, 02:58
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 13:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας