Σελ. 16 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 1749
  1. #226
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deathsender Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:
    Σημερα ημερα κυριακη 14/04/2019 ηρθαν 2 ατομα απο την vodafone (σταλμενη απο θεσσαλονικη για την Οπτικη ινα Ηπειρου )Γυρο στις 12 το πρωι χτυπησαν κουδουνι , Καλημερα ολα καλα ειμαστε απο την Vodafone , για τις οπτικες ινες μια ενημερωση οτι σε 15 ημερες απο τωρα θα ειναι διαθεσιμες στην Βηλαρα Κεντρο(εγω ειμαι νοβα 1 χρονο και σε 4 μηνες τελειωνει το συμβολαιο)Μου ζητησαν λογαριασμο να δουν τον αριθμο βροχου και τελικα ειμαι μεσα στο δικτυο οπτικων ινων.Εβγαλαν φωτογραφια ταυτοτητα εκκαθαριστικο λογαριασμο νοβα και σε 15 μερες απο τωρα γινεται η συνδεση.Τωρα για αρχη εβαλα το πακετο 24/1 μεσω οπτικης ινας το οποιο ειναι στανταρ ταχυτητα μονο με 16,00Ευρω χωρις κανενα συμβολαιο και εαν πανε ολα καλα θα παω για 100/10!Ευχαριστω.Τα παιδια με ενημερωσαν οτι θα περασουν σε ολα τα σημεια για ενημερωση.Σας ευχαριστω.
    Τον αριθμό βρόχου τον είδαν απλά και σου είπαν ότι ανήκεις στις οπτικές ίνες; Τι είναι μάγοι; Νομίζω όμως ότι σε κορόιδεψαν γιατί στις παροχές τις Vodafone δεν υπάρχει 24/1 μέσω οπτικής ίνας ακόμα και σε μέρη που όντως έχουν διαθεσιμότητα. Μόνο 100/10 και 200/20. Και στα Γιάννενα έχουν μόνο την τεχνολογία VDSL vectoring και όχι ftth

  2. #227
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειχαν καποιες λιστες μαζι τους και εψαξαν για λιγο και μου ειπαν οτι γινεται να βαλω adsl 24/1 απο τις νεες καμπινες και οτι θα πιανω 24/1 με 16 ευρω χωρις συμβολαιο.Θα παω αυριο απο την Vodafone για επιβεβαιωση.Θα σας κρατησω ενημερους.
    @alex24 Μαλλον οπως κανει ο ΟΤΕ σε καποιους χρηστες adsl τους βαζει σε καμπινα vdsl οπως σε ενα φιλαρακι που μενει αεροδρομιο και πιανει 24/1.

  3. #228
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deathsender Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχαν καποιες λιστες μαζι τους και εψαξαν για λιγο και μου ειπαν οτι γινεται να βαλω adsl 24/1 απο τις νεες καμπινες και οτι θα πιανω 24/1 με 16 ευρω χωρις συμβολαιο.Θα παω αυριο απο την Vodafone για επιβεβαιωση.Θα σας κρατησω ενημερους.
    @alex24 Μαλλον οπως κανει ο ΟΤΕ σε καποιους χρηστες adsl τους βαζει σε καμπινα vdsl οπως σε ενα φιλαρακι που μενει αεροδρομιο και πιανει 24/1.
    Η Vodafone δεν το έχει κάνει πουθενά μέχρι στιγμής. Το χωρίς συμβόλαιο δεν ισχύει με τίποτα. Από το κατάστημα μην περιμένεις και πολλά. 15 μέρες παίρνει η φορητότητα αριθμού για αυτό σου είπαν έτσι. Αυτοί είναι συνεργάτες την Vodafone κανονικά έπρεπε να σου αφήσουν αντίγραφο της αίτησης. Το τέλος αποσύνδεσης στην Nova δεν το σκέφτηκες;Η σου είπαν ότι είναι παράνομο;
    Eπιτελους VDSL

  4. #229
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το συμβολαιο που εχω με την νοβα ειναι προπληρωμη 1 χρονο και μπορω να φυγω οποτε θελω.Μιλησα με την βονταφον χαρ.τρικουπη μου εδωσαν εναν αριθμο να παρω 13844 .Μου ειπαν οτι οντως ακομα και κυριακες εχουν απεστελμενα ατομα και συγκεκριμενα ιωαννινα λογο τον οπτικων ινων.Της αφησα το νουμερο και θα με ενημερωσουν αργοτερα εαν ισχυει η οχι η "προσφορα " που μου ειπαν .Θα σας ενημερωσω μολις εχω νεοτερα.

  5. #230
    Εγγραφή
    14-03-2019
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα, επανέρχομαι με την ίδια ανησυχία/απορία...

    Κοιτάζοντας για γρήγορο ίντερνετ 50-100-200 διαπιστώνω πως μόνο η wind έχει κάλυψη στη διεύθυνσή μου, για 100άρα κιόλας. (Κάτσαρη, Καλούτσιανη)

    Ρωτώντας στο κατάστημα μου είπαν ναι όντως, ισχύει, και ότι έχουν βάλει κιόλας πρόσφατα...

    Από παλιότερες εμπειρίες γνωστών και φίλων είμαι καχύποπτος έως δύσπιστος και δε θα έβαζα ποτέ wind.

    Τώρα όμως που φαίνεται να δίνουν κάτι που οι άλλοι δεν έχουν καν χρονοδιάγραμμα γι αυτό το σκέφτομαι να κάνω αίτηση.

    Από την άλλη αν οι καμπίνες δεν έχουν μπει σε λειτουργία, αυτοί που θα τη βρουν την 100άρα?

    Τι λέτε? Τι μπορεί να παίζει????

  6. #231
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, επανέρχομαι με την ίδια ανησυχία/απορία...

    Κοιτάζοντας για γρήγορο ίντερνετ 50-100-200 διαπιστώνω πως μόνο η wind έχει κάλυψη στη διεύθυνσή μου, για 100άρα κιόλας. (Κάτσαρη, Καλούτσιανη)

    Ρωτώντας στο κατάστημα μου είπαν ναι όντως, ισχύει, και ότι έχουν βάλει κιόλας πρόσφατα...

    Από παλιότερες εμπειρίες γνωστών και φίλων είμαι καχύποπτος έως δύσπιστος και δε θα έβαζα ποτέ wind.

    Τώρα όμως που φαίνεται να δίνουν κάτι που οι άλλοι δεν έχουν καν χρονοδιάγραμμα γι αυτό το σκέφτομαι να κάνω αίτηση.

    Από την άλλη αν οι καμπίνες δεν έχουν μπει σε λειτουργία, αυτοί που θα τη βρουν την 100άρα?

    Τι λέτε? Τι μπορεί να παίζει????
    Κλασσική απάτη της wind να σε πιάσει κότσο να σε δεσμεύσει με συμβόλαιο και μετά να σε κατεβάσει στο 24 adsl

  7. #232
    Εγγραφή
    28-03-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Epirus
    εγω παντως εχω ενα καφαο στην πλατεια στα 50 μετρα στο αγαλμα (λακωματα)ενα στην στρατολογια,ενα στο τερμα της αγιου κοσμα στο στρογγυλο,vdsl δεν εχω,χαχχα

  8. #233
    Εγγραφή
    14-03-2019
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Τελικά με πήραν τηλέφωνο από Wind και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζεται η ταχύτητα.

    Χωρίς αίτηση, απλά επειδή επέμενα να το ελέγξουμε πριν γίνει οτιδήποτε.

  9. #234
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Χθες πέρασε από το σπίτι μου ενα παλικάρι από την wind για το πρόγραμμα των "οπτικών ινών" του εξήγησα ότι έχω συμβόλαιο με τον ΟΤΕ αλλά αυτός προσπαθούσε να με πείσει ότι έχει βγεί ένας νόμος του 2018 που μου δίνει το δικαίωμα να φύγω πρόωρα χωρίς να πληρώσω.

    Του εξήγησα ευγενικά ότι δεν ενδιαφέρομαι και τελείωσε εκεί το θέμα.

    Οπότε προσοχή παιδιά μην την πάθετε και μετά τρέχετε.

  10. #235
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εδώ και 2 μέρες έχουν σκάψει δίπλα στις καμπίνες που υπάρχουν στην περιοχή της Αγιασοφιας στην Ανατολή για ηλεκτροδότηση. Θα ξέρουν στη vodafone πότε θα μπορώ να βάλω vdsl;

  11. #236
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικα ημουν λαθος.Ηρθε σημερα μηνυμα απο την Wind οτι η "αιτηση" για τη υπηρεσια σταθερης εχει καταχωρηθει και θα σας ενημερωνουμε για την εξελιξη τους.Πηγα wind και το ακυρωσα.
    @tasospas Τα ιδια λεγαν και σε μενα, καραγκιοζηδες..Η κοπελα στην wind μου ειπε οτι υπαρχουν τετοια τυπακια που εχουν στοχο να φερουν πελατια/συνδρομητες στην wind με το ψεμα να πηγαινει συννεφο...!!!

  12. #237
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και 2 μέρες έχουν σκάψει δίπλα στις καμπίνες που υπάρχουν στην περιοχή της Αγιασοφιας στην Ανατολή για ηλεκτροδότηση. Θα ξέρουν στη vodafone πότε θα μπορώ να βάλω vdsl;

    Που ακριβως εχουν σκαψει φιλε μου(πες στο περιπου)?

    Γιατι παιρναω καθε μερα απο Αγιας Σοφιας και δεν ειδα κατι

    Edit: Όντως έχουν σκάψει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tasospas : 19-04-19 στις 10:36.

  13. #238
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    @tasospas και σημερα τα σκεπασαν. Αυτο σημαινει οτι ηλεκτροδοτηθηκαν; Ποτε θα ξερω αν μπορω να βαλω vdsl;

  14. #239
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    @tasospas και σημερα τα σκεπασαν. Αυτο σημαινει οτι ηλεκτροδοτηθηκαν; Ποτε θα ξερω αν μπορω να βαλω vdsl;
    Ναι αυτό σημαίνει ότι ηλεκτροδηθηκαν.
    Τώρα απομένουν οι δοκιμές των τεχνικών της vodafone να δουν αν όλα δουλεύουν σωστά.
    Να υπολογίζεις να μπορείς να κάνεις αίτηση για vdsl σε περίπου 1-1:30 μήνα.

  15. #240
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Σήμερα έσκαψαν και την δικιά μου καμπίνα

    Επιτέλους.

    Λιγο έμεινε ακόμα να δουμε ανθρώπινες ταχύτητες
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190424_104337.jpg  


Σελ. 16 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας