Σελ. 75 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 5565707374757677808595 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.111-1.125 από 1749
  1. #1111
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό με το σκάουτερ τι φάση;
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  2. #1112
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το σκάουτερ τι φάση;
    Είναι όρος αθλητικός για κάποιον που προσπαθεί να προσηλυτίσει αθλητές στην ομάδα που εκπροσωπεί.

  3. #1113
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kronos911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όρος αθλητικός για κάποιον που προσπαθεί να προσηλυτίσει αθλητές στην ομάδα που εκπροσωπεί.
    Ξέρω τι είναι ο σκάουτερ, αυτή η πατέντα που είναι και καλά της Wind τι είναι γιατι είναι 2η φορά που μου χτυπάνε ενώ δεν έχω κάν διαθεσιμότητα. Για το τι ακριβώς να με ενημερώσουν;
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  4. #1114
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω τι είναι ο σκάουτερ, αυτή η πατέντα που είναι και καλά της Wind τι είναι γιατι είναι 2η φορά που μου χτυπάνε ενώ δεν έχω κάν διαθεσιμότητα. Για το τι ακριβώς να με ενημερώσουν;
    Είναι τρόπος πώλησης πακέτων είτε απο την ίδια την εταιρία ή απο τρίτες εταιρίες που συνεργάζονται με την ίδια προσλαμβάνοντας προσωπικό για να πετύχουν πωλήσεις.
    Στην προκειμένη περίπτωση ο υπάλληλος όσα περισσότερα συμβόλαια κλείσει είναι προς όφελος του προφανώς.

    Τώρα ότι δεν υπάρχει πραγματική διαθεσιμότητα είναι άλλο θέμα και είναι κατα κάποιον τρόπο βούτηρο στο ψωμί τους (μιας και βλέπουν συνεργεία στην περιοχή, καμπίνες) γιατί δε γνωρίζουν όλοι το θέμα και άνετα κλείνονται συμβόλαια σε τιμές κόστους γιατί φαίνονται ως ευκαιρίες για vdsl πχ και μετά πέφτουν σε adsl καθώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και έχει παρέλθει το 14 ήμερο που μπορούν να γίνουν κινήσεις για ακύρωση.

    Σε εμένα πάντως 2 που είχανε έρθει πριν καιρό δε προσπάθησαν να μου πουλήσουν με το ζόρι κάτι ίσως γιατί έδειξα οτι γνωρίζω την κατάσταση. Τώρα σε γνώστο μου είχαν ξεκινήσει ιστορίες περι σεΐχη που έχει επενδύσει σε αυτό το έργο εκατομμύρια ότι το έργο είναι της wind και είναι και ενεργές οι καμπίνες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaker : 04-06-20 στις 23:38.

  5. #1115
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Α εγώ το θεώρησα απόπειρα απάτης που εν μέρη είναι και επίσης απόπειρα ψαρέματος σε φάση βλέπω ποιος είναι επάνω κλπ, σα να σημαδεύεις σπίτια και της είπα άμα δε φύγει θα καλέσω την αστυνομία. Μετά την πέτυχε ο διαχειριστής και την έδιωξε κακήν κακώς και τις 2 φορές που ήρθε ενώ όταν ρώτησα τηλεφωνικώς την ίδια τη Wind αφού έλεγξαν διαθεσιμότητα περιοχής είπαν να μην ανοίγετε / να προσέχετε.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  6. #1116
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.jpg 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  84,4 KB 
ID: 215768

    Αυτα με αφαιρεση όλων των φίλτρων. Με δοκιμη απευθειας καλώδιο στην πρωτη πριζα φτανει 104000 αλλά πρέπει να περάσω καλώδιο εξωτερικό για 3 μετρα στο υπόγειο...βασικά η ταχύτητα όπως προανέφεραν τα παιδια δε θα άλλαζε αφου έχω 50άρα αλλά εκμηδενιστηκαν τα crc errors και σε μεταβαση σε 100αρα όταν δώσει η nova που θα ξαναγυρισω θα τα σπάει...ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  7. #1117
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α εγώ το θεώρησα απόπειρα απάτης που εν μέρη είναι και επίσης απόπειρα ψαρέματος σε φάση βλέπω ποιος είναι επάνω κλπ, σα να σημαδεύεις σπίτια και της είπα άμα δε φύγει θα καλέσω την αστυνομία. Μετά την πέτυχε ο διαχειριστής και την έδιωξε κακήν κακώς και τις 2 φορές που ήρθε ενώ όταν ρώτησα τηλεφωνικώς την ίδια τη Wind αφού έλεγξαν διαθεσιμότητα περιοχής είπαν να μην ανοίγετε / να προσέχετε.
    Κάποιες φορές είναι ευκαιρίες ορισμένα πακέτα που δίνουνε ειδικά αν είσαι και κόντα στη λήξη του συμβολαίου ή αν δε θές πια να πληρώνεις 30+ ευρώ για 5-10Mbps απο τα 24 αρκεί να υπάρχει και η υπηρεσία στην πραγματικότητα που σου προτείνουνε αν είναι vdsl η πρόταση.
    Ορισμένοι πωλήτες βάζουν τα δυνατά τους πάντως στο να πετύχουν πώλησεις είτε με το σωστό τρόπο είτε και με τον λάθος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.jpg 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  84,4 KB 
ID: 215768

    Αυτα με αφαιρεση όλων των φίλτρων. Με δοκιμη απευθειας καλώδιο στην πρωτη πριζα φτανει 104000 αλλά πρέπει να περάσω καλώδιο εξωτερικό για 3 μετρα στο υπόγειο...βασικά η ταχύτητα όπως προανέφεραν τα παιδια δε θα άλλαζε αφου έχω 50άρα αλλά εκμηδενιστηκαν τα crc errors και σε μεταβαση σε 100αρα όταν δώσει η nova που θα ξαναγυρισω θα τα σπάει...ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Α μια χαρά τότε μπορεί και με την αλλαγή στο καλώδιο που αναφέρεις να δείς και τα μέγιστα, όπως και να έχει πάντως μια χαρά ειναι για τα 50!

  8. #1118
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξερουμε ποτε θα γινει ενεργοποιηση vdsl καμπινας στην οδο Ιωαννου βηλαρα -Σπυρου μηλιου στο κοντοσουβλαδικο; εαν ξερει κανεις κατι ημερομηνιες κτλ , ευχαριστω.

  9. #1119
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deathsender Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερουμε ποτε θα γινει ενεργοποιηση vdsl καμπινας στην οδο Ιωαννου βηλαρα -Σπυρου μηλιου στο κοντοσουβλαδικο; εαν ξερει κανεις κατι ημερομηνιες κτλ , ευχαριστω.
    Εάν γνωρίζεις σε ποιά adsl καμπίνα αντιστοιχεί μπορείς εύκολα να βρεις το προβλεπόμενο 3μηνο ενεργοποίησης στη λίστα. Χωρίς να είναι σίγουρο, μάλλον αυτό το 3μηνο, δηλαδή μέχρι και τέλος του μήνα.

  10. #1120
    Εγγραφή
    27-07-2019
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    micen
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σε όλους,

    θα μετακομίσω στην Γ Σεπτεμβρίου στην Βρυσούλα Ιωαννίνων και δυστυχώς με ενημέρωσαν από την Vodafone ότι δεν υπάρχει 50 vdsl. Η οδός έχει εκατέρωθεν δύο ΚΑΦΑO της vodafone (7879-243 και 7872-157) αλλά δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένα ή πότε σκοπεύει η vodafone να τα ενεργοποιήσει. θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να δω αν είναι ενεργοποιημένα τα συγκεκριμένα ΚΑΦΑΟ;

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για όποιον γνωρίζει κάτι.

  11. #1121
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evstylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    θα μετακομίσω στην Γ Σεπτεμβρίου στην Βρυσούλα Ιωαννίνων και δυστυχώς με ενημέρωσαν από την Vodafone ότι δεν υπάρχει 50 vdsl. Η οδός έχει εκατέρωθεν δύο ΚΑΦΑO της vodafone (7879-243 και 7872-157) αλλά δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένα ή πότε σκοπεύει η vodafone να τα ενεργοποιήσει. θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να δω αν είναι ενεργοποιημένα τα συγκεκριμένα ΚΑΦΑΟ;

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για όποιον γνωρίζει κάτι.
    Αυτά από ότι βλέπω είναι καινούργια, και υπάγονται στο πρόγραμμα VDSL vectoring οπότε λογικά όταν ενεργοποιηθούν θα πάρεις απο αυτά, ψάξε μέσα στο thread σε ενα αρχειο θα λεει σε ποιό τρίμηνο θα ενεργοποιηθούν. Επίσης πήγαινε απο έξω να δεις αν ακούγεται θόρυβος. Καλή υπομονή μαζί με τους υπόλοιπους.

  12. #1122
    Εγγραφή
    27-07-2019
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    micen
    Path Level
    Fastpath
    Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση...σκέψου ότι είμαι σε 50 αρα γραμμή τώρα οπότε νιώθω σαν να γυρίζω στην Κρητιδική περίοδος...θα ψάξω για το αρχείο που λες και ελπίζω να βγάλω άκρη..σε ευχαριστώ για το χρόνο σου

  13. #1123
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evstylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    θα μετακομίσω στην Γ Σεπτεμβρίου στην Βρυσούλα Ιωαννίνων και δυστυχώς με ενημέρωσαν από την Vodafone ότι δεν υπάρχει 50 vdsl. Η οδός έχει εκατέρωθεν δύο ΚΑΦΑO της vodafone (7879-243 και 7872-157) αλλά δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένα ή πότε σκοπεύει η vodafone να τα ενεργοποιήσει. θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να δω αν είναι ενεργοποιημένα τα συγκεκριμένα ΚΑΦΑΟ;

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για όποιον γνωρίζει κάτι.
    Θεωρητικά είναι για αυτό το 3μηνο το οποίο λήγει σε 20 μέρες. Εάν θα τα προλάβουν στην ώρα τους κανείς δεν ξέρει. Ήδη δυο φορές δεν πρόλαβαν. Για να δεις εάν είναι ενεργοποιημένα είτε θα βγάλει διαθεσιμότητα με οδό από το site είτε εάν περάσεις κοντά από το καφάο θα ακούγεται οτι λειτουργεί. Γενικά η Βρυσούλα την συνδέουν όπως να'ναι χωρίς λογική, τυχαία όλα. Πριν λίγα ποστ κάποιος ο tasospas ανέφερε οτι στην Γ' Σεπτ. συνδέθηκε άρα είναι πολύ πιθανό να γίνει σύντομα εάν συνεχίσουν σε αυτόν τον δρόμο.

  14. #1124
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.618
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γυρίζοντας στο σπίτι σήμερα το απόγευμα, το net μου φαινόταν πιο αεράτο.
    Μπαίνω στο router και η 100άρα είχε ανάψει μόνη της (είχα βάλει το plus πάνω στη γραμμή εδώ και μέρες πάντως) και χωρίς να με πάρουν κανένα τηλέφωνο.

    Τα stats :
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  stats.png 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  15,7 KB 
ID: 215962

    Η διαφορά με τα 10 σκάρτα είναι χαώδης, αν και πιθανώς και τα 50 θα ήταν υπεραρκετά για την χρήση μου.
    Αλλά τόσο καιρό αναμονή, και αφού υπήρχε διαθεσιμότητα ας κάνουμε την υπέρβαση.
    A very minor case of serious brain damage.

  15. #1125
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Μια χαρά, άντε να δούμε και οι υπόλοιποι...

Σελ. 75 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 5565707374757677808595 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας