Σελ. 43 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 1749
  1. #631
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα ή ΕΕΤΤ έχει μια τέτοια φόρμα για τον καταναλωτή που γίνονται καταγγελίες/παράπονα. Γενικά για τέτοιου είδους κινήσεις χρειάζεται να έχεις στοιχεία όπως email ή αίτηση όχι μόνο προφορικούς διαλόγους. Τώρα αν θα βγεί άκρη είναι ένα θέμα και αυτό αναλόγως πάντα την περίπτωση.

    Το link του ΕΕΤΤ
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...ataggelia.html
    Καταρχάς ευχαριστώ για την απαντηση. Εγώ θέλω να διαμαρτυρηθω γιατί η καμπίνα είχε χρόνοδιάγραμμα ολοκλήρωσης Q4/2019. Είναι αρμόδια η ΕΕΤΤ για αυτό.

  2. #632
    Εγγραφή
    14-03-2019
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα.
    Έκανα αίτηση πριν μία εβδομάδα για 100άρα και ενώ φαινότνα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα κανονικά,
    μου δώσανε και ρούτερ και μου είπαν σε 2-3 μέρες θα συνδεθώ, σήμερα με πήρανε και μου είπαν
    ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα προς το παρον.
    Καμπίνα 495-225 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ VDSL Vectoring Q2/2019 ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΤΣΑΤΗ 43 (ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ PASSAGIO CAFE)

  3. #633
    Εγγραφή
    18-06-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    16
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Hwawei HA35
    SNR / Attn
    (dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ετσι οπως πανε, 6 μηνες πισω θα μας πανε με τις ενεργοποιησεις.

  4. #634
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς ευχαριστώ για την απαντηση. Εγώ θέλω να διαμαρτυρηθω γιατί η καμπίνα είχε χρόνοδιάγραμμα ολοκλήρωσης Q4/2019. Είναι αρμόδια η ΕΕΤΤ για αυτό.
    Λογικά ναι και ή ΕΕΤΤ πρέπει να ναι πέραν του ίδιου του παρόχου μιας και βγάζει και τον προγραμματισμό, δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις κάτι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Έκανα αίτηση πριν μία εβδομάδα για 100άρα και ενώ φαινότνα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα κανονικά,
    μου δώσανε και ρούτερ και μου είπαν σε 2-3 μέρες θα συνδεθώ, σήμερα με πήρανε και μου είπαν
    ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα προς το παρον.
    Καμπίνα 495-225 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ VDSL Vectoring Q2/2019 ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΤΣΑΤΗ 43 (ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ PASSAGIO CAFE)
    Εντάξει κάτι συμβαίνει αυτά είναι κωμικοτραγικά απλά λένε οτι δε είναι διαθέσιμη προς το παρόν.
    Είτε λόγω οτε που μπορεί να ρίχνει άκυρα(μιας και εμπλέκεται και αυτός λόγω του παλιού καφάο) για χ λόγους είτε και των 2 εταιριών ή απο κάτι άλλο που τι αλλο να είναι σε αυτές τις περιπτωσεις που έχουν γίνει τα πάντα λίγες οι πιθανότητες.
    Δυστηχώς από ότι βλέπω ίσως μας πάει πίσω η κατάσταση με τον ιό μιας και δε δουλεύουν όλα τα συνεργεία και τεχνικοί όπως πριν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaker : 30-03-20 στις 15:31.

  5. #635
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    1218-177
    Αυτή είναι για Q2/2020. Έχεις ακόμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, πιστέυω πάντως οτι όταν βγάζει ο χ πάροχος που είναι και αυτός που έχει αναλάβει το έργο στην περίπτωση αυτή η vodafone, οτι η καμπίνα δίνει 50 ή 100Mbps σημαίνει ότι τα τμήματα που ασχολούνται με το θέμα αυτό δώσανε το οκ δηλαδή ότι έχουν τελειώσει οι εργασίες και είναι ενεργή η χ καμπίνα. Δε νομίζω οτι υπάρχει κάποιο όφελος να γίνονται αιτήσεις και να γίνεται όλο αυτό το μπέρδεμα όπως την περιπτωση του spyzit. Λογικά πάντα είτε κάποιο λάθος στα σύστηματα π.χ. βάση διεύθυνσης θα το πούνε και ώς συστημικό λάθος η κάποιο συνεταιρικό ραντεβού με τον οτε δε κάθεται μιας και εμπλέκεται και αυτός λόγω του ενδιάμεσου καφάο(ΟΤΕ) ή στη χειρότερη περίπτωση κάτι δεν έχει ολοκληρωθεί όντως στην ενεργοποιήση και είναι σε αναμονή.

    Γενικά και ο προγραμματισμός του ΕΕΤΤ όπως έχω ξαναπεί έχει πάει περίπατο γίνονται ενεργοποιήσεις σε στυλ κλήρωση τζόκερ δηλαδή όπως βολέυει ολοκληρώνοντας αυτές του Q2 αντε και καμία του Q1 αν τύχει.
    Τέλος 1 μέρα έμεινε για το Q1 και είναι κάποιες περιπτώσεις που δεν ολοκληρώθηκαν όπως και η δικιά μου ίσως για να προχωρήσει το έργο γενικά και αφήνουν μισο τελειωμένες καμπίνες εδω και εκεί.
    Το ότι βγαίνει ο προγραμματισμός δε σημαίνει ότι θα τηρηθεί ευλαβικά απο τον εκάστοτε πάροχο όπως έχει φανεί χρόνια τώρα, καλή ώρα η wind που πήγε ένα μεγάλο μέρος των καμπινών της απο το 20 στο 21.
    Υπομονή σε όλους μας σίγουρα έχει αργήσει το vdsl για τα γιάννενα αρκετά χρόνια, τώρα φαίνεται να είναι πιο κοντά τουλάχιστον και να κινείται κάπως το έργο, μακάρι το Q2 να έχει αρκετές ενεργοποιήσεις.
    Από τη στιγμή που τα παράτησε η κοσμοτέ (τότε ΟΤΕ) πριν 3-4 χρόνια και άφησε όλο το κέντρο και τα ανατολικά εκτός, φαινόταν πως θα αργούσε αυτό το παραμύθι. Το αστείο είναι πως με GPON τα έργα θα είχαν τελειώσει πολύ νωρίτερα και πέραν της ανώτερης ποιότητας θα είμασταν και έτοιμοι για το μέλλον, όπως θα έπρεπε να γίνει αφού καθυστέρησε τόσο. Γενικά μιας και δεν ενδιαφέρεται κανείς, ούτε οι καταναλωτές ούτε η ΕΕΤΤ, φτάσαμε εδώ που είμαστε. Καθυστέρησε μια φορά για τον οποιοδήποτε λόγο, δεκτόν, πήρε γενναιόδωρη παράταση και ούτε πάλι, ε η ΕΕΤΤ οφείλει να κάνει κάτι για αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Έκανα αίτηση πριν μία εβδομάδα για 100άρα και ενώ φαινότνα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα κανονικά,
    μου δώσανε και ρούτερ και μου είπαν σε 2-3 μέρες θα συνδεθώ, σήμερα με πήρανε και μου είπαν
    ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα προς το παρον.
    Καμπίνα 495-225 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ VDSL Vectoring Q2/2019 ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΤΣΑΤΗ 43 (ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ PASSAGIO CAFE)
    Είναι για Q2 και αυτή. Οπότε αναμονή σίγουρα. Πολύ γελοίο να βγάζει διαθεσιμότητα και στη συνέχεια να σε καλούν και να λένε τελικά όχι, ή έχει ή δεν έχει.

    Γενικά κάντε καταγγελίες, μόνο έτσι γίνεται πλέον. Οι ενεργοποιήσεις και οι κατασκευές λειτουργούν κανονικά ίσως με μειωμένο ρυθμό.

  6. #636
    Εγγραφή
    14-03-2019
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά ναι και ή ΕΕΤΤ πρέπει να ναι πέραν του ίδιου του παρόχου μιας και βγάζει και τον προγραμματισμό, δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις κάτι.

    - - - Updated - - -



    Εντάξει κάτι συμβαίνει αυτά είναι κωμικοτραγικά απλά λένε οτι δε είναι διαθέσιμη προς το παρόν.
    Είτε λόγω οτε που μπορεί να ρίχνει άκυρα(μιας και εμπλέκεται και αυτός λόγω του παλιού καφάο) για χ λόγους είτε και των 2 εταιριών ή απο κάτι άλλο που τι αλλο να είναι σε αυτές τις περιπτωσεις που έχουν γίνει τα πάντα λίγες οι πιθανότητες.
    Δυστηχώς από ότι βλέπω ίσως μας πάει πίσω η κατάσταση με τον ιό μιας και δε δουλεύουν όλα τα συνεργεία και τεχνικοί όπως πριν.
    Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έδινε κανονικά και στον ΟΤΕ και στη Vodafone και τώρα δε δίνει σε κανένα από τα δύο.

  7. #637
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έδινε κανονικά και στον ΟΤΕ και στη Vodafone και τώρα δε δίνει σε κανένα από τα δύο.
    Από προσωρινό τεστ μέχρι λάθος δικό τους, πολλά είναι πιθανά και κανείς δεν ξέρει σίγουρα τι έγινε.

  8. #638
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έδινε κανονικά και στον ΟΤΕ και στη Vodafone και τώρα δε δίνει σε κανένα από τα δύο.
    Εγώ που έκανα μια δοκιμή τώρα με βάση τη διέυθυνση της καμπίνας Χ.Κατσαρη 45 και με το σταθερο τηλ. της καφετέριας πιο κάτω βγάζει διαθεσιμότητα.
    ίσως με βάση τη διεύθυνση σου και το νούμερο σου να κλεισαν τη διαθεσιμότητα αφού επιμένουν οτι δε δίνει τώρα.

  9. #639
    Εγγραφή
    14-03-2019
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που έκανα μια δοκιμή τώρα με βάση τη διέυθυνση της καμπίνας Χ.Κατσαρη 45 και με το σταθερο τηλ. της καφετέριας πιο κάτω βγάζει διαθεσιμότητα.
    ίσως με βάση τη διεύθυνση σου και το νούμερο σου να κλεισαν τη διαθεσιμότητα αφού επιμένουν οτι δε δίνει τώρα.
    Είναι Χρήστους Κάτσαρη 35.
    Το αστείο είναι ότι με διεύθυνση δε βγάζει, ενώ αν βάλεις το τηλέφωνο από το Passagio που είναι ΟΤΕ (2651034442) βγάζει ότι έχει κανονικά....
    Ας ελπίσουμε ότι είναι κάτι προσορινό και δε θα χρειαστεί να περιμένω άλλους 6 μήνες.
    Απογοήτευση...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από προσωρινό τεστ μέχρι λάθος δικό τους, πολλά είναι πιθανά και κανείς δεν ξέρει σίγουρα τι έγινε.

    Ας ελπίσουμε να αλλάξει και πάλι σε διαθέσιμο σύντομα!

  10. #640
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratios Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ας ελπίσουμε να αλλάξει και πάλι σε διαθέσιμο σύντομα!
    Βεβαίως. Να δούμε τώρα που μάλλον θα βγει η σχετική ανακοίνωση της ΕΕΤΤ.

  11. #641
    Εγγραφή
    14-03-2019
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως. Να δούμε τώρα που μάλλον θα βγει η σχετική ανακοίνωση της ΕΕΤΤ.
    Τι ανακοίνωση??

  12. #642
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ανακοίνωση??
    Κώδικας:
    https://www.adslgr.com/forum/threads/1152529-%CE%88%CE%BB%CE%B5%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%BC%CF%8C%CF%81%CF%86%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%9F%CE%A4%CE%95-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%86%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%91-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%93-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82-VDSL-vectoring
    Έλεγχος συμμόρφωσης, αλλά για τη βόνταφον.

  13. #643
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    H VODAFONE εχει κατεβασει τον έλεγχο διαθεσιμοτητας?

  14. #644
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    H VODAFONE εχει κατεβασει τον έλεγχο διαθεσιμοτητας?
    Καλησπέρα spyzit έκανα μόλις μια τυχαία δοκιμή δείχνει να δουλέυει κανονικά. Καμιά φορά το κάνει ίσως να έκαναν κάτι στη σελίδα ή και στη φόρμα την ίδια.

  15. #645
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γνωρίζει κάποιος το ΚΑΦΑΟ που βρίσκεται ΡΩΜΑ -ΧΑΤΖΗ ΠΕΛΛΕΡΕΝ γωνία για πότε είναι να ενεργοποιηθεί?

Σελ. 43 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας