Σελ. 28 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 1749
  1. #406
    Εγγραφή
    10-10-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Και εδώ άλλη μια καμπίνα με αριθμό 032 στην Μετσόβου...Άντε ελπίζω επιτέλους να δούμε vdsl
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20191114_231416.jpg  


  2. #407
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΑΝΑΤΟΛΗ
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112556/11255
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    10(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα στην Ανατολή στην περιοχή του Γιαννιώτικου, ακριβώς διπλά στις καμπίνες βάλανε μεγάλες ξύλινες κολόνες της ΔΕΗ για την ηλεκτροδότηση.

  3. #408
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Αν κάποιος κάνει νέα σύνδεση Vodafone σε περιοχή που υπάρχει διαθεσιμότητα vdsl και επιλέξει 24αρι adsl τον ρίχνουν στην νέα καμπίνα; Εννοώ για να έχει μεγαλύτερη ταχύτητα adsl απ' ότι τώρα;

  4. #409
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κάποιος κάνει νέα σύνδεση Vodafone σε περιοχή που υπάρχει διαθεσιμότητα vdsl και επιλέξει 24αρι adsl τον ρίχνουν στην νέα καμπίνα; Εννοώ για να έχει μεγαλύτερη ταχύτητα adsl απ' ότι τώρα;
    Οχι θα παιρνει απο το αστικό κεντρο.Μονο ο ΟΤΕ το κανει στους δικούς του πελάτες και μονο αν έχει δικές του καμπινες αλλά και αυτό όχι παντα.
    pepes

  5. #410
    Εγγραφή
    28-03-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Epirus
    παντως στα λακωματα ,οχι μονο δεν βαλανε νουμερο ,αλλα ευτυχως καποια παιδια την εχουν διακοσμησει με γκραφιτυ ,τουλαχιστον εχει γινει μνημειο για να θυμουνται το 2040 που ισως γραφτει στην ιστορια σαν vdsk εποχη

  6. #411
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Που βρισκόμαστε; Γιατί δεν προχωράνε τώρα;

  7. #412
    Εγγραφή
    28-03-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Epirus
    περιμενουν να βγει ο Σαμαρας προεδρος της δημοκρατίας να φερει το γρηγορο ιντερνετ του 2014...

  8. #413
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nasoduko Εμφάνιση μηνυμάτων
    περιμενουν να βγει ο Σαμαρας προεδρος της δημοκρατίας να φερει το γρηγορο ιντερνετ του 2014...
    Τέλεια. Εν τω μεταξύ είναι ιδέα μου ή έχουν χειροτερέψει οι συνδέσεις μας τις τελευταίες ημέρες; Και στη δουλειά, και στο σπίτι βλέπω πτώση όχι στο πόσο συνδέεται η γραμμή, αλλά στην ποιότητά τους (πραγματικό download, προβλήματα σε streaming video εκεί που δεν υπήρχαν κλπ).

  9. #414
    Εγγραφή
    28-03-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Epirus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gemantzu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια. Εν τω μεταξύ είναι ιδέα μου ή έχουν χειροτερέψει οι συνδέσεις μας τις τελευταίες ημέρες; Και στη δουλειά, και στο σπίτι βλέπω πτώση όχι στο πόσο συνδέεται η γραμμή, αλλά στην ποιότητά τους (πραγματικό download, προβλήματα σε streaming video εκεί που δεν υπήρχαν κλπ).
    συμφωνω μαζι σου ,οντως εχουν πεσει ,
    παντως σε εμενα εχει γινει το αλλο , ειχε τελειωσει και το συμβολαιο ,με την φορθνετ πριν απο 4 μηνες ,και ενω ζαλιζανε τον πατερα μου για συμβολαιο ξαφνικα πριν απο 2 μηνες ανεβηκε στα 16 απο 13 ,και ξαφνικα πριν απο 2 βδομαδες επεσε παλι στα 13
    βεβαια το δηλωσα βλαβη ,και ως γνωστο κανανε τον κινεζο ,οτι ποτε δεν ειχα 16 ,αρα τους λεω ειναι χαλασμενο το ρουτερ ,οχι μου λεει ,αρα τους λεω με λετε ψευτη ,εχε χαρη που ο πατερας θελει το νοβα ,αλλιως ...

    εντωμεταξυ απο ρουτερ παιζω αυτο που δινουν το ZXHN H108N V2.5 ,εχω και ενα TP-LINK TD-W9977 N300 το οποιο το εχω αφησει στην ακρη γιατι με φορθνετ δεν παιζει καλα ,το εχω διαβασει και σε αλλους .το ρουτερ το εχω στην πρωτη μπριζα και στο δωματιο με εξπαντερ tl-wa8555re το οποιο ωρες ωρες μου σπαει τα νευρα ,και ειδικα κατι βραδια που δεν δινει ταχυττητα με τιποτα ενω σαν αποσταση ειναι οκ

    σημερα που βγηκα ειδα οτι στην παλια καμπινα 106 του οτε κανανε ανασκαφες ,μαλλον ψαχνανε το δικτυο που ειχε φτιαξει ο αριστοτελης ,,,,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nasoduko : 21-11-19 στις 18:38.

  10. #415
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Πριν από καμιά 20αριά μέρες, σε επικοινωνία με την cosmote στο 13888, έμαθα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα VDSL στην Κιάφα, μάλλον μέσω άλλης εταιρίας. Αφού μέχρι τότε ήμουν με το γαμωBooster και μου έτρωγε όλα τα GB ο μικρός με το καταραμένο το Fortnite, είπα ΟΚ, στείλτε τα χαρτιά να τα υπογράψω και βάλτε VDSL, αφού έχει, η 50άρα γραμμή με καλύπτει. Χωρίς να το πολυπιστεύω. Στέλνω τα χαρτιά στις 30/10, έρχεται κι ο κύριος και μου φέρνει καινούριο ρούτερ (βλ. φωτο), επιστρέφω το booster και περιμένω να περάσουν οι 10 εργάσιμες για να μπει το VDSL.

    Περνάνε οι μέρες, ξεπερνάμε τις 15 εργάσιμες και σε επικοινωνία αυτό το διάστημα μου έλεγαν μην ανησυχώ, θα μπει όπου να'ναι. Καλά, έλεγα, παπάρια θα μπει, αφού από το μαγαζί της cosmote στη Ζέρβα, αλλά και στην 28ης έλεγαν ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ VDSL ΣΤΗΝ ΚΙΑΦΑ, κι ήταν σίγουροι.

    να μην τα πολυλογώ, επέστρεψα σήμερα απίτι απ'τη δουλειά και....VOILA!!!

    Ελπίζω να μη βιάζομαι και να μου βγει ξινό.

    Κερδάμε, αδέρφια....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl γιαννενα.jpg 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  124,6 KB 
ID: 208917
    Waiting for the miracle....

  11. #416
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από conio72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από καμιά 20αριά μέρες, σε επικοινωνία με την cosmote στο 13888, έμαθα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα VDSL στην Κιάφα, μάλλον μέσω άλλης εταιρίας. Αφού μέχρι τότε ήμουν με το γαμωBooster και μου έτρωγε όλα τα GB ο μικρός με το καταραμένο το Fortnite, είπα ΟΚ, στείλτε τα χαρτιά να τα υπογράψω και βάλτε VDSL, αφού έχει, η 50άρα γραμμή με καλύπτει. Χωρίς να το πολυπιστεύω. Στέλνω τα χαρτιά στις 30/10, έρχεται κι ο κύριος και μου φέρνει καινούριο ρούτερ (βλ. φωτο), επιστρέφω το booster και περιμένω να περάσουν οι 10 εργάσιμες για να μπει το VDSL.

    Περνάνε οι μέρες, ξεπερνάμε τις 15 εργάσιμες και σε επικοινωνία αυτό το διάστημα μου έλεγαν μην ανησυχώ, θα μπει όπου να'ναι. Καλά, έλεγα, παπάρια θα μπει, αφού από το μαγαζί της cosmote στη Ζέρβα, αλλά και στην 28ης έλεγαν ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ VDSL ΣΤΗΝ ΚΙΑΦΑ, κι ήταν σίγουροι.

    να μην τα πολυλογώ, επέστρεψα σήμερα απίτι απ'τη δουλειά και....VOILA!!!

    Ελπίζω να μη βιάζομαι και να μου βγει ξινό.

    Κερδάμε, αδέρφια....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl γιαννενα.jpg 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  124,6 KB 
ID: 208917
    Μπράβο ρε φίλε, άντε και στα δικά μας, δεν παλεύεται άλλο.. Screen share σε zoom meeting μου ρίχνει πλέον την κλήση, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα...

  12. #417
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    TPLINK AVR600
    Τελικα,σε ποιο σταδιο βρισκομαστε;Κανενα νεο για το ποτε θα μπορεσουμε να βαλουμε vdsl υπαρχει;
    VDSL 100


  13. #418
    Εγγραφή
    28-03-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Epirus
    τελικα ειτε τα γραφετε ειτε οχι ,δεν τα διαβαζει κανεις ,μιλαω για αυτους που μοιρζουν πληροφοριες ,οχι για αυτους που δεν κανουν καν τον κοπο να διαβασουν τι εχει γραφτει ,
    που θες να ξερουν ρε δασκαλε !!

  14. #419
    Εγγραφή
    28-10-2004
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    TPLINK AVR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nasoduko Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα ειτε τα γραφετε ειτε οχι ,δεν τα διαβαζει κανεις ,μιλαω για αυτους που μοιρζουν πληροφοριες ,οχι για αυτους που δεν κανουν καν τον κοπο να διαβασουν τι εχει γραφτει ,
    που θες να ξερουν ρε δασκαλε !!
    Εγω μια ερωτηση εκανα νεαρε.Και διαβαζω τα προηγουμενα ποστς των αξιοτιμων συμφορουμιτων ,μην σε απασχολει αυτο.Αν χρειαστω δικηγορο η δραγουμενο,θα σε καλεσω...Αντε μπραβο αγορι μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος daskalos : 24-11-19 στις 15:49.
    VDSL 100


  15. #420
    Εγγραφή
    28-03-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Epirus
    μην κανεις τον κοπο δεν θα ερθω,ταλαιπωρια φαινεσαι,,
    ενα ποστ πιο πανω του αγαπημενου συμφορητη που διαβασες μπηκε οποτε παρε ενα τηλε να μαθεις αν εχεις συμβατοτητα η οχι γιατι στα μαγαζια εχουν μαυρα μεσανυχτα ,

    αν τους σεβοσουνα η αν το διαβαζες ,και τις καμπινες με τα χρονοδιαγράμματα θα εβρισκες ,και δεν θα εκανες την ερωτηση σου!!

    και την ειρωνια σας να την εβαλετε εκει που ξερετε αγαπητε δασκαλε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nasoduko : 24-11-19 στις 19:50.

Σελ. 28 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας