Σελ. 111 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 91101106109110111112113116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.651-1.665 από 1749
  1. #1651
    Εγγραφή
    18-08-2007
    Περιοχή
    Ioannina
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasilisN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Deathsender και alex24
    τώρα πιστεύω είμαι εντάξει (βρέθηκε το ένοχο)

    chrislkill λογικά και η δικιά σου είναι για καλύτερα
    Τι έκανες και κλείδωσε παραπανω?

  2. #1652
    Εγγραφή
    23-05-2018
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrislkill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έκανες και κλείδωσε παραπανω?
    Τίποτα το ιδιαίτερο λοιπόν τα καλώδια από το κουτί οπως και πρίζα τα είχα αλλάξει οποτε δν ήταν θέμα αυτά έμενε να δοκιμάσω το καλώδιο από το ρουτερ στην πρίζα με το δεύτερο που δοκίμασα πέτυχε αυτό το αποτέλεσμα

  3. #1653
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τωρα εισαι στο 100% φιλε μου αντε και καλο κατεβασμα!!

  4. #1654
    Εγγραφή
    25-04-2002
    Περιοχή
    NewWorld
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    250
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    H288A
    Μία βοήθεια θα ήθελα.
    Είμαι στην Wind και όταν έκανα την σύνδεση (24άρα) μου έδωσαν ένα καρτοκινητό δωρεάν. Κάποια στιγμή πέρσι μου πρότειναν να το κάνω συνδυαστικό στα 30 ευρώ κινητό και σταθερό.
    Το έκανα και με βάλαν στο wind one.
    Τώρα που μπορώ πια να βάλω 50άρα τους πήρα και μου λένε για να σε βάλουμε στην 50άρα πρέπει να αναβαθμίσουμε όλο το πρόγραμα (κινητό και σταθερό) το οποίο θα πάει στα 50 €
    Το πρόγραμμα μου είπαν δεν σπάει, μόνο μετά τη λήξη του συμβολαίου (Σεπτέμβριος 2021)
    Έχετε καμμία ιδέα για το τί μπορώ να κάνω ? Για να αναβαθμίσω μόνο το σταθερό
    Φορητότητα μπορώ να κάνω σε άλλη εταιρεία ?
    Please help !

    A Diary of Kyramas - Flickr
    ------------------------------------------------------------
    Asus Z97 Pro WiFi/USB3.1 - Intel i5 4690K - Cryorig H7 - G.Skill 16GB TridentX 2400 - GTX 1070 Ti - Samsung 850 Pro - CoolerMaster G650M - DELL U2312HM - Kingston HyperX Cloud II

  5. #1655
    Εγγραφή
    18-08-2007
    Περιοχή
    Ioannina
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyramas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία βοήθεια θα ήθελα.
    Είμαι στην Wind και όταν έκανα την σύνδεση (24άρα) μου έδωσαν ένα καρτοκινητό δωρεάν. Κάποια στιγμή πέρσι μου πρότειναν να το κάνω συνδυαστικό στα 30 ευρώ κινητό και σταθερό.
    Το έκανα και με βάλαν στο wind one.
    Τώρα που μπορώ πια να βάλω 50άρα τους πήρα και μου λένε για να σε βάλουμε στην 50άρα πρέπει να αναβαθμίσουμε όλο το πρόγραμα (κινητό και σταθερό) το οποίο θα πάει στα 50 €
    Το πρόγραμμα μου είπαν δεν σπάει, μόνο μετά τη λήξη του συμβολαίου (Σεπτέμβριος 2021)
    Έχετε καμμία ιδέα για το τί μπορώ να κάνω ? Για να αναβαθμίσω μόνο το σταθερό
    Φορητότητα μπορώ να κάνω σε άλλη εταιρεία ?
    Please help !

    Εγω έφυγα από wind γιατί δεν μου εδινε 50mbps από 24....6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο με πεναλτι 41 ευρώ και πηγα Νοβα στα 100 mbps

  6. #1656
    Εγγραφή
    23-05-2018
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyramas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία βοήθεια θα ήθελα.
    Είμαι στην Wind και όταν έκανα την σύνδεση (24άρα) μου έδωσαν ένα καρτοκινητό δωρεάν. Κάποια στιγμή πέρσι μου πρότειναν να το κάνω συνδυαστικό στα 30 ευρώ κινητό και σταθερό.
    Το έκανα και με βάλαν στο wind one.
    Τώρα που μπορώ πια να βάλω 50άρα τους πήρα και μου λένε για να σε βάλουμε στην 50άρα πρέπει να αναβαθμίσουμε όλο το πρόγραμα (κινητό και σταθερό) το οποίο θα πάει στα 50 €
    Το πρόγραμμα μου είπαν δεν σπάει, μόνο μετά τη λήξη του συμβολαίου (Σεπτέμβριος 2021)
    Έχετε καμμία ιδέα για το τί μπορώ να κάνω ? Για να αναβαθμίσω μόνο το σταθερό
    Φορητότητα μπορώ να κάνω σε άλλη εταιρεία ?

    Please help !

    Τρόποι υπάρχουν μπορεί να σε συμφέρουν μπορεί και όχι.

    Δν αναφέρεις καθόλου το πακέτο κινητής που έχεις και αν το χρειάζεσαι ή τι ανάγκες έχεις από κινητή τηλεφωνία. Έχει την σημασία του για το τι κινήσεις μπορείς να κανεις ώστε να βγεις ωφελημένος.

    Μενεις wind όπως είσαι με υπηρεσία που δν σε καλύπτει κόστος πάντα για δυο χρόνια 720€
    Μετά τον Σεπτέμβριο που θα μπορείς να φύγεις μπορεί το ίδιο προγραμμα μα σου το δώσουν με 35 αλλά 50αρα γραμμή οποτε 810€

    μενεις wind αναβάθμιση
    2 χρόνια θα σου κοστίσουν 1200€ Σταθερή κινητή (υποθέτουμε ότι είσαι εντάξει και με αυτή)

    Σε άλλο πάροχο αν φύγεις 6 μήνες πριν τον Σεπτέμβριο.
    Μέσος όρος τιμής για 50αρα είναι 23€ Πιθανά τέλη σύνδεσης 24€ + 60€ Penalty διακοπής + - και 10€ κάρτα τον μήνα μας κάνουν 876€

    Σε γενικές γραμμές και με κάποιες υποθέσεις αναβάθμιση στην wind δε σε συμφέρει με αυτά τα δεδομένα οποτε ή μενεις μέχρι Σεπτέμβριο και βλεπεις ή το σπας και κοιτάς να πάρεις κάποια καλή προσφορά για φορητότητα που βγάζουν κατά καιρούς αλλά και χωρίς καμία μεγάλη προσφορά σε συμφέρει να πληρωσεις το penalty και νέα συμφωνία σε άλλο πάροχο

  7. #1657
    Εγγραφή
    25-04-2002
    Περιοχή
    NewWorld
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    250
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    H288A
    Σε ευχαριστω για την απάντηση.
    Sorry ναι για κινητή δεν είπα.
    Γενικά με μια 10άρα κάρτα είμαι ΟΚ.
    Οπότε δεν θέλω τρελά προγράμματα στο κινητό.
    Αν μιλάμε για για 40-60 € penalty έχω φύγει με χίλια.
    Αλλά αν με βάλουν να πληρώσω τα 6 πάγια που υπολοίπονται είναι 180 €
    Τους έστειλα μήνυμα μέσω της ιστοσελίδα και μου απαντήσανε ότι θα με πάρουνε να τα βρούμε.
    Για να δούμε...
    A Diary of Kyramas - Flickr
    ------------------------------------------------------------
    Asus Z97 Pro WiFi/USB3.1 - Intel i5 4690K - Cryorig H7 - G.Skill 16GB TridentX 2400 - GTX 1070 Ti - Samsung 850 Pro - CoolerMaster G650M - DELL U2312HM - Kingston HyperX Cloud II

  8. #1658
    Εγγραφή
    23-02-2021
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας αν ξερετε να μου απαντησετε. Μενω συνορα ανατολης κατσικα και ενω εχω 24αρα συνδεση αλλα ποιανω με το ζορι 1-2 mbps χρονια τωρα.Φορθνετ εχω.Εχω παρει τηλεφωνο στην εταιρία για να ρωτησω αν μπορω να εχω ποιανω μεγαλυτερες ταχυτητες αλλα μου ειπαν οτι δεν ποιανω.Αυτο που με κανει να απορω ομως ειναι οτι εχουν βαλει ινες και στην κατσικα και στην ανατολη και προφανως εχουν αφησει το κομματι ενδιαμεσα.Μηπως ξερεις κανεις αν προκειται να βαλουν και σε αυτην την περιοχη ή μηπως μπορω να ποιασω απο μια απο τις 2 περιοχες οπου περασαν ινες?(ανατολη ή κατσικα).Ολη η κατασταση ειναι πραγματικα εκνευριστική οπου ειναι ανεπιτρεπτο να υπαρχουν τετοιες ταχυτητες το 2021.Τωρα που σας γραφω αυτο το μήνυμα η ταχυτητα ειναι στο 0.7 mbps και αναλογος την μερα μπορει να φτασει μεχρι 2 mbps το πολυ.Αναγκαζομαι ολα τα χρονια να μην μπορω να παιζω multiplayer παιχνιδια γιατι εχω 450ms.Αν μπει και ο πατερας μου στο wifi καμια φορα πεφτει και η γραμμη κιολας να φανταστειτε.Μενω σε καινουργιο σπιτι και 2 γειτονες που εχω ρωτησει που μενουν κοντα μου,ο ενας εχει wind και εχει και αυτος τις ιδιες ταχυτητες και ο αλλος εχω φορθνετ σαν εμενα αρα δεν φταιει και το σπιτι μου αλλα η περιοχη.Εχω δει εχουν βαλει κατι κουτια για ινες στο δρομο που κατεβαινει απο την αγια σοφια προς την 3η σεπτεμβριου αλλα δεν νομιζω να με ποιανει εμενα τοσο μακρυα.Μηπως καποιος απο εδω ξερει κατι παραπανω και μπορει να βοηθησει?
    Ευχαριστω εκ των προτέρων

  9. #1659
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Καλησπερα!
    Βρες καποιο γειτονικο νουμερο ΟΤΕ και παρε τηλεφωνο στον 13888 και ζητα να μαθεις τι διαθεσιμοτητα και τι ταχυτητες εχει η περιοχη σου. Εξηγησε οτι εισαι σε αλλον παροχο και οτι δινεις το νουμερο γειτονα που ειναι σε οτε!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  10. #1660
    Εγγραφή
    23-05-2018
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dx2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας αν ξερετε να μου απαντησετε. Μενω συνορα ανατολης κατσικα και ενω εχω 24αρα συνδεση αλλα ποιανω με το ζορι 1-2 mbps χρονια τωρα.Φορθνετ εχω.Εχω παρει τηλεφωνο στην εταιρία για να ρωτησω αν μπορω να εχω ποιανω μεγαλυτερες ταχυτητες αλλα μου ειπαν οτι δεν ποιανω.Αυτο που με κανει να απορω ομως ειναι οτι εχουν βαλει ινες και στην κατσικα και στην ανατολη και προφανως εχουν αφησει το κομματι ενδιαμεσα.Μηπως ξερεις κανεις αν προκειται να βαλουν και σε αυτην την περιοχη ή μηπως μπορω να ποιασω απο μια απο τις 2 περιοχες οπου περασαν ινες?(ανατολη ή κατσικα).Ολη η κατασταση ειναι πραγματικα εκνευριστική οπου ειναι ανεπιτρεπτο να υπαρχουν τετοιες ταχυτητες το 2021.Τωρα που σας γραφω αυτο το μήνυμα η ταχυτητα ειναι στο 0.7 mbps και αναλογος την μερα μπορει να φτασει μεχρι 2 mbps το πολυ.Αναγκαζομαι ολα τα χρονια να μην μπορω να παιζω multiplayer παιχνιδια γιατι εχω 450ms.Αν μπει και ο πατερας μου στο wifi καμια φορα πεφτει και η γραμμη κιολας να φανταστειτε.Μενω σε καινουργιο σπιτι και 2 γειτονες που εχω ρωτησει που μενουν κοντα μου,ο ενας εχει wind και εχει και αυτος τις ιδιες ταχυτητες και ο αλλος εχω φορθνετ σαν εμενα αρα δεν φταιει και το σπιτι μου αλλα η περιοχη.Εχω δει εχουν βαλει κατι κουτια για ινες στο δρομο που κατεβαινει απο την αγια σοφια προς την 3η σεπτεμβριου αλλα δεν νομιζω να με ποιανει εμενα τοσο μακρυα.Μηπως καποιος απο εδω ξερει κατι παραπανω και μπορει να βοηθησει?
    Ευχαριστω εκ των προτέρων
    καλησπέρα θα βοήθαγε μια ακριβής διεύθυνση να δουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται ο δρόμος σου.
    Κατσικά παρ όλα αυτά είναι αρκετές καμπίνες ενεργοποιημένες για vdsl και αναλόγως το πόσο σύνορα μπορεί να χεις κέντρο και τα κεντρικά του οτε

  11. #1661
    Εγγραφή
    23-02-2021
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Για να απαντησω και στους δυο σας,τηλ ειχα παρει στο παρελθον στην φορθνετ και μου ειχαν πει οτι δεν μπορω να εχω μεγαλυτερες ταχυτητες γιατι δεν το σηκωνει η περιοχη. ΟΤΕ δεν εχω δοκιμασει.Ειχα ρωτησει στην wind για τι ταχυτηες μπορω να εχω αμα παω σε αυτους και μου ειπαν οτι θα ποιανω 50αρι στην χειροτερη 35αρι....εγω υποπτεύτηκα οτι αυτο απλα το ελεγαν για να με κανουν πελατη τους γιαυτο ειπα στον γειτονα μου που εχει wind και ιδιες ταχυτητες να ρωτησει αν μπορει να ποιασει μεγαλυτερες ταχύτητες αλλα του ειπαν οτι μου ειπε εμενα και η φορθνετ.Η διεύθυνση μου ειναι εθνικης αντιστασεως 6.

  12. #1662
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Kανε αυτο που σου ειπα με τον οτε.
    Η Κατσικα εχει καμπινες οτε, η Αντολη voda. Εισαι καπου στην μεση. Πρεπει να μαθεις που πεφτεις. Παντως μεχρι και το σουπερ του Παπαδοπουλου κα λιγο ακομα προς Αντολη καλυπτει ο οτε και δινει απο καμπινες. (εχω φιλους). Απο την αλλη εχω γνωστο που μενει αναμεσα απο τα δυο βενζιναδικα και περνει απο voda. Πρεπει να μαθεις που πεφτεις και σε πιο καφαο. Μονο απο τον οτε θα μαθεις σιγουρα!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  13. #1663
    Εγγραφή
    23-02-2021
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πρεπει αναγκαστικα να παρω απο τηλ του οτε? Γιατι απο οσο ξερω κανενας γειτονας μου δεν εχει για παροχο τον οτε οποτε δεν νομιζω να μπορω να τηλεφωνισω απο τηλ οτε. Αν παρω απο το δικο μου που ειναι φορθνετ θα υπαρχει προβλημα?

  14. #1664
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dx2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει αναγκαστικα να παρω απο τηλ του οτε? Γιατι απο οσο ξερω κανενας γειτονας μου δεν εχει για παροχο τον οτε οποτε δεν νομιζω να μπορω να τηλεφωνισω απο τηλ οτε. Αν παρω απο το δικο μου που ειναι φορθνετ θα υπαρχει προβλημα?
    Εναλλακτικά από αυτά που λέει ο Νώντας, μπορείς να βρεις ποιό καφάο σε εξυπηρετεί με βάση τη διεύθυνση στη λίστα, και έπειτα να ψάξεις αυτό για να δεις εάν είναι αναβαθμισμένο ή πότε θα αναβαθμιστεί. Έχει λίγο δουλειά

  15. #1665
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Δεν ειναι αναγκη να παρεις απο γραμμη οτε. Απλα να γνωριζεις εναν αριθμο οτε καποιου γειτονα σου, Αυτο για να εντοπισουν ουσιαστικα σε πιο καφαο πεφτεις.
    Εναλλακτικα μπορεις να κανεις αυτο που ειπε ο φιλος απο πανω! (= να βρεις ποιό καφάο σε εξυπηρετεί με βάση τη διεύθυνση στη λίστα, και έπειτα να ψάξεις αυτό για να δεις εάν είναι αναβαθμισμένο ή πότε θα αναβαθμιστεί.)
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

Σελ. 111 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 91101106109110111112113116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας