Σελ. 117 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117
Εμφάνιση 1.741-1.749 από 1749
  1. #1741
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wolfnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχω vodafone 50αρα και είμαι σε φάση ανανέωσης.
    Γενικά δεν έχω θέματα, ταχύτητες όλα καλά γενικά, μόνο που στο ρουτερακι που μου έχουν δωσει (tp link 100v) τρώει κατι σκάλωματα το ασύρματο, πέφτει πολύ η ταχύτητα και θέλει κάθε τόσο κλείσιμο-άνοιγμα το wifi.
    Οπότε σκεφτόμουν μήπως πάω cosmote 50αρα. Η διαφορά στην τιμή από τη voda ειναι στο 1€.
    Είναι καλύτερα τα ρουτερ της cosmote ή πάω γυρεύοντας για περισσότερα προβλήματα ή και καθυστερήσεις στο να περάσω στην cosmote;
    Όταν πήγα πριν 2 χρόνια στη vodafone, πήγα γιατί είδα ότι το δίκτυο vdsl στο κέντρο (περιοχή Σπύρου Λάμπρου) το διαχειρίζεται η vodafone. Γενικά όπως είπα δεν έχω θέματα εκτός από αυτό το θέμα με το ασύρματο δίκτυο του ρουτερ, που απ οτι έχω διαπιστώσει ευθύνεται και για το γρήγορο draining της μπαταρίας του κινητού (αλλού δεν το έχω αυτό το θέμα).
    Αν έχεις θέμα με το ρούτερ γιατί δεν ζητάς ένα άλλο να σου στείλουν; Πες τους ότι έχεις θέμα με το WiFi και αν μπορούν να σου στείλουν ένα άλλο. Τα ρούτερ της Cosmote είναι τίμια το δίκτυο χαλκού όπως και να έχει είναι του ΟΤΕ οι καμπίνες είναι της Vodafone οπότε αν έχεις κάποιο θέμα μεσολαβούν οι 2 πάροχοι όπως και να έχει.
    Eπιτελους VDSL

  2. #1742
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Baudtec
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις θέμα με το ρούτερ γιατί δεν ζητάς ένα άλλο να σου στείλουν; Πες τους ότι έχεις θέμα με το WiFi και αν μπορούν να σου στείλουν ένα άλλο. Τα ρούτερ της Cosmote είναι τίμια το δίκτυο χαλκού όπως και να έχει είναι του ΟΤΕ οι καμπίνες είναι της Vodafone οπότε αν έχεις κάποιο θέμα μεσολαβούν οι 2 πάροχοι όπως και να έχει.
    Βασικά αυτό σκέφτομαι. Επειδή με έχουν πάρει για να ανανεώσω το συμβόλαιο, αλλά δεν μπορούσα να μιλήσω εκείνη την ωρα, όταν με ξαναπαρουν να τους πω για το θέμα και αν μου αλλάξουν το ρουτερ με κάποιο άλλο μοντέλο (ελπίζοντας να είναι καλύτερο) να κάνω την ανανέωση και να μην μπω στη διαδικασία αλλαγής παροχου.
    Είδα ότι πλέον η vodafone δε δίνει το 100v. Κατάλαβα καλά;

  3. #1743
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wolfnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά αυτό σκέφτομαι. Επειδή με έχουν πάρει για να ανανεώσω το συμβόλαιο, αλλά δεν μπορούσα να μιλήσω εκείνη την ωρα, όταν με ξαναπαρουν να τους πω για το θέμα και αν μου αλλάξουν το ρουτερ με κάποιο άλλο μοντέλο (ελπίζοντας να είναι καλύτερο) να κάνω την ανανέωση και να μην μπω στη διαδικασία αλλαγής παροχου.
    Είδα ότι πλέον η vodafone δε δίνει το 100v. Κατάλαβα καλά;
    Ναι δεν το δίνει. Πάρε τις βλάβες στο 13840 είναι δωρεάν και πες τους ότι έχεις θέμα με το WiFi δεν πιάνει κολλάει κλπ και ζητά αντικατάσταση ή αν κάνεις αναβάθμιση σε 100Mbps ζήτα και καινούριο ρούτερ

  4. #1744
    Εγγραφή
    08-06-2023
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα

    Ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος, για το πότε θα τοποθετηθούν οπτικές ίνες στα Μάρμαρα Ιωαννίνων.
    Η κατάσταση είναι τραγική πλέον. Έχω vodafone, η οποία έχει αναλάβει και την τοποθέτηση των οπτικών ινών αλλά το έργο δεν προχωράει καθόλου. Από την vodafone έχουν από το 2017, 2018 δεν θυμάμαι ακριβώς που μου λένε ότι έχουν αναλάβει να τοποθετήσουν οπτικές ίνες στο χωριό αλλά ακόμα τίποτα. Όποτε επικοινωνώ μου αναφέρουν ότι το γνωρίζουν και προτεραιότητα έχει το κέντρο αλλά σιγά σιγά θα τοποθετήσουν και σε εμάς. Πλέον έχουμε 2023 και ακόμα τίποτα ούτε φαίνεται να λύνεται άμεσα το πρόβλημα. Πραγματικά είναι τραγικό το 2023 σε περιοχή μόλις 6 χιλιόμετρα περίπου από το κέντρο η μέγιστη ταχύτητα να είναι τα 2 Μbs. Στην κολώνα που ήρθε συνεργείο και μέτρησε την βρήκε περίπου στα 4 Mbs και άρα πάνω από 3 Mbs στο σπίτι αποκλείεται να πιάσει μου είπαν. έχει κανένας νεότερο για το πότε θα προχωρήσουν τα έργα. Δηλαδή έλεος πια δεν μπορούμε να δουλέψουμε από το σπίτι με τα 2 mbs!!!

  5. #1745
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα

    Ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος, για το πότε θα τοποθετηθούν οπτικές ίνες στα Μάρμαρα Ιωαννίνων.
    Η κατάσταση είναι τραγική πλέον. Έχω vodafone, η οποία έχει αναλάβει και την τοποθέτηση των οπτικών ινών αλλά το έργο δεν προχωράει καθόλου. Από την vodafone έχουν από το 2017, 2018 δεν θυμάμαι ακριβώς που μου λένε ότι έχουν αναλάβει να τοποθετήσουν οπτικές ίνες στο χωριό αλλά ακόμα τίποτα. Όποτε επικοινωνώ μου αναφέρουν ότι το γνωρίζουν και προτεραιότητα έχει το κέντρο αλλά σιγά σιγά θα τοποθετήσουν και σε εμάς. Πλέον έχουμε 2023 και ακόμα τίποτα ούτε φαίνεται να λύνεται άμεσα το πρόβλημα. Πραγματικά είναι τραγικό το 2023 σε περιοχή μόλις 6 χιλιόμετρα περίπου από το κέντρο η μέγιστη ταχύτητα να είναι τα 2 Μbs. Στην κολώνα που ήρθε συνεργείο και μέτρησε την βρήκε περίπου στα 4 Mbs και άρα πάνω από 3 Mbs στο σπίτι αποκλείεται να πιάσει μου είπαν. έχει κανένας νεότερο για το πότε θα προχωρήσουν τα έργα. Δηλαδή έλεος πια δεν μπορούμε να δουλέψουμε από το σπίτι με τα 2 mbs!!!
    Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι νεότερο! Και ναι σίγουρα θα δώσουν βάση στο κέντρο! Μήπως όμως υπάρχει rural πρόσβαση? Θα σου πρότεινα να πας σε πρόσβαση μέσω κινητής 4G/5G που σίγουρα θα είναι πολύ καλύτερη η ταχύτητα και θα κάνεις την δουλειά σου άνετα
    Eπιτελους VDSL

  6. #1746
    Εγγραφή
    24-08-2015
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ενοικιάζεται κανα σπίτι εκεί κοντά????? γιατί εδώ στο ΑΒ κοντά με έχουν βγάλει την Παναγία πριν 1 χρόνο το ρουτερ έδειχνε ότι μπορεί να πιάσει upload έως 30 και τώρα με το ζόρι πιάνει τα 8...

  7. #1747
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναπολεών Ζέρβα / Νεοφ. Δούκα / Αλεξ. Παλλη καλα δουλευει η 100αρα παντως απο εμπειρια μου.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  8. #1748
    Εγγραφή
    24-08-2015
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναπολεών Ζέρβα / Νεοφ. Δούκα / Αλεξ. Παλλη καλα δουλευει η 100αρα παντως απο εμπειρια μου.
    Πανούλη έλα πάρε με από εδώ! χαχαχα τώρα κάτι κάνουν τα ζαβά και το στρώνουν τους έχω ζαλησει να αλλάξουν το καλώδιο από την κολόνα που κρέμετε εδώ και 20 χρόνια λογικά 7 είμαι εγώ σε αυτό το σπίτι άντε να δούμε

  9. #1749
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    fiber to the home εχουμε κανενα νεοτερο για τα Γιαννενα?

Σελ. 117 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας