Σελ. 1 από 117 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 1749
  1. #1
    Εγγραφή
    28-06-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Καλησπέρα σε όλους!
    Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα νέο σχετικά με το πότε θα αρχίσει ο ΟΤΕ να αλλάζει τα KV στο κέντρο της πόλης?
    Γεμίσανε τα γιάννενα γύρω γύρω με νέα KV και στο κέντρο ακόμα τίποτα...εγώ που μένω πάνω από την Πάπρικα ήρθανε πριν κανά 2 μήνες και κάνανε κάτι έργα στο KV και χάρηκα, αλλά τελικά απλά το ανύψωσαν λίγο και το αντικατέστησαν με ένα καινούριο απλό KV...γνωρίζει κανείς τίποτα?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ νόμιζα οτι τα Γιάννενα είχαν τελειώσει εδώ και καιρό, μάλιστα στο http://fttxgr.eu/map? έχει μερικές καμπίνες στο κέντρο... κρίμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-06-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Δυστυχώς όχι, στο κέντρο κέντρο των ιωαννίνων δεν υπάρχει ούτε μια vdsl καμπίνα, ενώ έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που σκάψανε για να περάσουν οπτικές ίνες. Όλες οι καμπίνες που υπάρχουν είναι αμπελόκηπους, ανατολή, σταυράκι, καρδαμίτσια κλπ. Υπάρχει περίπτωση να μην βάλουν καθόλου στο κέντρο?

  4. #4
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.514
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όταν λες κέντρο; Σε μια Χ ακτίνα χιλιομέτρου από το A/Κ στην 28ης Οκτωβρίου, ίσως και λίγο παραπάνω, δεν υπάρχει περίπτωση να δεις καμπίνα. VDSL από το Α/Κ.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-06-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Για παράδειγμα εγώ εκεί που μένω είμαι 800 μέτρα από το α/κ της περιβλέπτου, στην αρσένη γεροντικού, 920 μέτρα μέσω καλωδίων αν θυμάμαι καλά (μετρημένα από μια σελίδα εδώ στα φόρουμ, μέσω του attenuation μου στο downstream, 13.2 dB). Vdsl ακόμα δεν έχω δει, παίζει να μην έρθει καθόλου? Γιατί έχει και πιο μακριά από μένα που τους καλύπτει το ίδιο α/κ, οι οποίοι θα είναι πάνω από χιλιόμετρο στα σίγουρα..

  6. #6
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmys228 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για παράδειγμα εγώ εκεί που μένω είμαι 800 μέτρα από το α/κ της περιβλέπτου, στην αρσένη γεροντικού, 920 μέτρα μέσω καλωδίων αν θυμάμαι καλά (μετρημένα από μια σελίδα εδώ στα φόρουμ, μέσω του attenuation μου στο downstream, 13.2 dB). Vdsl ακόμα δεν έχω δει, παίζει να μην έρθει καθόλου? Γιατί έχει και πιο μακριά από μένα που τους καλύπτει το ίδιο α/κ, οι οποίοι θα είναι πάνω από χιλιόμετρο στα σίγουρα..
    Το ιδιο ΑΚ καλύπτει κάποιους ενώ κάποιους άλλους όχι; Αυτή την πρωτοτυπία νόμιζα την είχαμε μόνο στην Αττικη...

    Περιμετρικά των ΑΚ σε απόσταση μέχρι 700μ δεν αλλάζονται καμπίνες, τουλάχιστον στην Αττική.

  7. #7
    Εγγραφή
    28-06-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Αν δεις στο χάρτη, το ΑΚ της περιβλέπτου καλύπτει μεγαλύτερη περιοχή απ'ότι το ΑΚ της 28ης, οπότε πιο κάτω από μένα (πάνω στο χάρτη), κοντά στο Grand serai, σίγουρα θα είναι 1χλμ+ από το ΑΚ της περιβλέπτου στο οποίο ανήκουν..για να έρθει vdsl στο dslam της περιβλέπτου, αφού έχουν ήδη σκάψει τα γιάννενα, τι περιμένουν?? οεο?

  8. #8
    Εγγραφή
    09-11-2003
    Περιοχή
    Ioannina
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    SpeedTest Plus
    Κοντά στον Παπαγεωργίου επι της Δωδώνης μένω και δεν έχουμε ... έχει όμως στα Καρδαμίτσια δε βαριέσαι... Γελάει ο κόσμος

  9. #9
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmys228 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς όχι, στο κέντρο κέντρο των ιωαννίνων δεν υπάρχει ούτε μια vdsl καμπίνα, ενώ έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που σκάψανε για να περάσουν οπτικές ίνες. Όλες οι καμπίνες που υπάρχουν είναι αμπελόκηπους, ανατολή, σταυράκι, καρδαμίτσια κλπ. Υπάρχει περίπτωση να μην βάλουν καθόλου στο κέντρο?

    Μπορείς να μου πεις που είδες καμπίνες στην ανατολή? γιατί ανατολή μένω και συγχρονίζω στα 4 mbps και δν υπάρχει ούτε μια καμπινα.

    Α Και σύμφωνα με τεχνικό του ote βγήκε σχεδιο για το 2017 και θα είναι η χρονιά τις Ανατολής και τις Κατσικας εκεί θα επικεντρωθούν.. αν αληθεύει επιτέλους γιατί πάρα ήταν κακές οι ταχύτητες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tasospas : 01-09-16 στις 23:04.

  10. #10
    Εγγραφή
    28-06-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Σόρρυ, λάθος μου, έπαιρνα τα περίχωρα ένα ένα και έβαλα κ την ανατολή μέσα!
    Εντωμεταξύ, όλο με παίρνουνε τηλ. και μου λένε οτι συνδέονται οι οπτικές ίνες στην περιοχή μου....όσο το είδατε εσείς, τόσο το είδα κ εγώ...κάτι για οκτώβριο έχει ακουστεί, ξέρει κανείς τίποτα?

  11. #11
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmys228 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σόρρυ, λάθος μου, έπαιρνα τα περίχωρα ένα ένα και έβαλα κ την ανατολή μέσα!
    Εντωμεταξύ, όλο με παίρνουνε τηλ. και μου λένε οτι συνδέονται οι οπτικές ίνες στην περιοχή μου....όσο το είδατε εσείς, τόσο το είδα κ εγώ...κάτι για οκτώβριο έχει ακουστεί, ξέρει κανείς τίποτα?
    Λέω και εγώ μακάρι να υπήρχαν καμπίνες στην ανατολή

    Πάντως για κάποιο λόγο είναι πολύ τραγικά στα πράγματα άμα δείτε τους χάρτες έχουν συνδέσει τα μισά Γιάννενα με καμπίνες(δηλαδή εκεί κοντά στο νοσοκομείο χατζηκωστα) και το κέντρο και τα άλλα μισά Γιάννενα (ανατολή, κατσίκα ,βρυσούλα κπλ) δν έχουν κάνει τίποτα απολύτως τόσα χρόνια και υποτίθεται μέχρι το 2020 έχουν σχέδιο όλη η Ελλάδα να πιάνει τουλάχιστον 30 mbps

  12. #12
    Εγγραφή
    28-06-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasospas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω και εγώ μακάρι να υπήρχαν καμπίνες στην ανατολή

    Πάντως για κάποιο λόγο είναι πολύ τραγικά στα πράγματα άμα δείτε τους χάρτες έχουν συνδέσει τα μισά Γιάννενα με καμπίνες(δηλαδή εκεί κοντά στο νοσοκομείο χατζηκωστα) και το κέντρο και τα άλλα μισά Γιάννενα (ανατολή, κατσίκα ,βρυσούλα κπλ) δν έχουν κάνει τίποτα απολύτως τόσα χρόνια και υποτίθεται μέχρι το 2020 έχουν σχέδιο όλη η Ελλάδα να πιάνει τουλάχιστον 30 mbps
    Τέλεια, αυτό σημαίνει οτι έχουμε ακόμα χρόνο μέχρι 31/12/2019....

  13. #13
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmys228 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια, αυτό σημαίνει οτι έχουμε ακόμα χρόνο μέχρι 31/12/2019....

    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους πρήξεις ,

    Εγώ τους πήρα, και το μόνο μου είπαν ''ναι υπάρχει πιθανότητα κάποια στιγμή να βάλουμε καμπίνα'', τώρα σκέφτομαι να τους ξαναπάρω σε λίγες μέρες μπας και γίνει κάτι...

  14. #14
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.807
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι περιοχες που καλυπτονται με καμπινες και vdsl ειναι οι Αμπελοκηποι,Καρδαμιτσια,Σταυρακι,Νεοχωροπουλο,Aεροδρομιο(Νεα Ζωη),Βοτανικος και Σεισμοπληκτα αν και εκει υπαρχει το κεντρο Περιβλεπτου σε πολυ μικρη αποσταση και μου κανει τρελη εντυπωση πως αποφασισαν να βαλουν καμπινες εκει.Σε μερικες περιπτωσεις οπως στην Πεδινη υπαρχουν καμπινες αλλα δεν υπαρχει vdsl μονο adsl.
    Eπιτελους VDSL

  15. #15
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περιοχες που καλυπτονται με καμπινες και vdsl ειναι οι Αμπελοκηποι,Καρδαμιτσια,Σταυρακι,Νεοχωροπουλο,Aεροδρομιο(Νεα Ζωη),Βοτανικος και Σεισμοπληκτα αν και εκει υπαρχει το κεντρο Περιβλεπτου σε πολυ μικρη αποσταση και μου κανει τρελη εντυπωση πως αποφασισαν να βαλουν καμπινες εκει.Σε μερικες περιπτωσεις οπως στην Πεδινη υπαρχουν καμπινες αλλα δεν υπαρχει vdsl μονο adsl.
    Γίνεται να μάθουμε το πρόγραμμα του ote για τα Γιάννενα εκτός από να τους παίρνουμε τηλέφωνο η να βασιζόμαστε σε λόγια των τεχνικών του?

Σελ. 1 από 117 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας