Σελ. 7 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 1749
  1. #91
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Την πράσινη γραμμη που είχα βάλει από πάνω, σήμερα που πέρασα το είχαν σκάψει αυτό το σημείο

    Καμπίνα πουθενά

    Για να δούμε αν ειναι για εμάς η για κάτι άλλο(?).

    Δεν προλαβαίνω να περάσω και πρωί να ρωτήσω

  2. #92
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Ενημερώνω το θέμα

    Με το κίτρινο ειναι η πορεία με τις ίνες και με το κόκκινο που θα σκάψουν τις επόμενες μέρες

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IOANNina.PNG 
Εμφανίσεις:  50 
Μέγεθος:  245,4 KB 
ID: 186464

    Για να δούμε

  3. #93
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τι να δούμε ρε παιδιά; Τι να δούμε; 4Mbps στην Ανατολή εν έτει 2017, και αν μιλήσεις με ΟΤΕτζή θα σου το παίζει και ιστορία, ότι και καλά "Τώρα το πήρε η Vodafone, καλό 2019 και αν, αν το είχαμε εμείς θα το είχαμε τελειώσει". Ξεχνάνε όμως ότι με τους ρυθμούς που πηγαίνανε, θα καταλήγανε να αναβαθμίσουν όλη την περιοχή το 2035. Τα σεισμόπληκτα, αν δεν κάνω λάθος έκαναν να τα τελειώσουν πάνω από 6 μήνες και δεν είναι και η πιο συμπαγής και δύσκολη περιοχή. Στην Ανατολή πόσο θα κάνανε; 2.5 χρόνια;

    Ξέρω, βγάζω θυμό αλλά κουράστηκα, τσακώνομαι με τον ΟΤΕ κάθε μέρα στη δουλειά, αυτή η εταιρεία διαχρονικά είναι μια από τις μεγαλύτερες πληγές στο Ελλαδικό χώρο, και το ότι άλλαξε χέρια δεν άλλαξε τίποτα. Όχι τίποτα άλλο, αλλά φορτωθήκαμε και στο κεφάλι ημίμετρα (FTTB αντί για FTTH).

  4. #94
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gemantzu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να δούμε ρε παιδιά; Τι να δούμε; 4Mbps στην Ανατολή εν έτει 2017, και αν μιλήσεις με ΟΤΕτζή θα σου το παίζει και ιστορία, ότι και καλά "Τώρα το πήρε η Vodafone, καλό 2019 και αν, αν το είχαμε εμείς θα το είχαμε τελειώσει". Ξεχνάνε όμως ότι με τους ρυθμούς που πηγαίνανε, θα καταλήγανε να αναβαθμίσουν όλη την περιοχή το 2035. Τα σεισμόπληκτα, αν δεν κάνω λάθος έκαναν να τα τελειώσουν πάνω από 6 μήνες και δεν είναι και η πιο συμπαγής και δύσκολη περιοχή. Στην Ανατολή πόσο θα κάνανε; 2.5 χρόνια;

    Ξέρω, βγάζω θυμό αλλά κουράστηκα, τσακώνομαι με τον ΟΤΕ κάθε μέρα στη δουλειά, αυτή η εταιρεία διαχρονικά είναι μια από τις μεγαλύτερες πληγές στο Ελλαδικό χώρο, και το ότι άλλαξε χέρια δεν άλλαξε τίποτα. Όχι τίποτα άλλο, αλλά φορτωθήκαμε και στο κεφάλι ημίμετρα (FTTB αντί για FTTH).
    Έχεις δίκαιο αλλά υπομονη τουλάχιστον τώρα ξερουμε πότε θα έχουμε vdsl+.

    Ο Ote όλο αερολογίες ήταν.

    FTTC Θα βάλει η vodafone στα Γιάννενα όχι FFTB

  5. #95
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Έτσι για να μας περνάει που και που όσοι έχετε εικόνα από τα έργα ρίχνετε κανένα status update για να ξέρουμε που βρισκόμαστε.

  6. #96
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gemantzu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι για να μας περνάει που και που όσοι έχετε εικόνα από τα έργα ρίχνετε κανένα status update για να ξέρουμε που βρισκόμαστε.
    Έσκαψαν εκεί που σημειώσα παραπάνω και μετά σταμάτησαν

    Φαίνεται θα ήταν για άλλη δουλειά

    Τώρα άμα γίνονται πουθενά αλλού εργα ας μας ενημερώσει κάποιος

  7. #97
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Παρακολουθώ τα πάντα από την κορυφή του κόσμου...
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Connex 24mbps @ 18700/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ
    Router
    Sagem F@st 1500wg
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    1) Έχουμε κάποιο χρονοδιάγραμμα σχετικά με το VDSL/FTTH για Γιάννενα και συγκεκριμένα Πλάτανο;
    2) Είναι σίγουρο ότι θα έχουμε FTTC; αυτό σημαίνει VDSL με ότι packet loss/attenuation συνεπάγεται αυτό; είναι τελικό;
    Intel i5 3570K / Intel Q9550 / Intel i3 / Intel Celeron G530 / Amd P-320 / AMD Sempron 2600+ / Intel Atom / AMD Athlon 2200+ / XBOX Media Center

    Using windows 7 and Debian Linux


  8. #98
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Υπάρχει κανένας τρόπος να τους πιέσουμε να επισπέυσουν τα έργα; Εδώ στην Ανατολή τα πράγματα είναι κάθε μέρα και χειρότερα. Ειλικρινά έχω αρχίσει και σκέφτομαι την λύση των εταιρειών με κεραία, αλλά δεν ακούω και τα καλύτερα.

  9. #99
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gemantzu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κανένας τρόπος να τους πιέσουμε να επισπέυσουν τα έργα; Εδώ στην Ανατολή τα πράγματα είναι κάθε μέρα και χειρότερα. Ειλικρινά έχω αρχίσει και σκέφτομαι την λύση των εταιρειών με κεραία, αλλά δεν ακούω και τα καλύτερα.
    Την Ανατολη την εχει αναλαβει ΔΥΣΤΥΧΩΣ η Vodafon, και ειναι παντελως αδιαφορη για το εργο!
    Ασχολειται μονο με την αναπτυξη του δικου της δικτυου!
    Οτι εχει αναλαβει ο ΟΤΕ τελειωσε πριν τις προβλεπομενες ημερομηνιες!!!! (Κατσικα, Βοτανικος, Γκιαφα......)
    Να φανταστεις στο χωριο στα ιατρεια παιρνω απο καμπινα του οτε με ταχ. 100.000/100.000, και στην ανατολη το μεγιστο ειναι 2800! (στην καλυτερη 3.500 - σπανια).
    Φιλοι και επαγγελματιες παντως εδω στην Ανατολη αγανακτησαν και κατεφυγαν σε ασυρματο που αναφερεις! Ειναι , λενε, ευχαριστοιμενοι, με 17.000/ 12.000 περιπου, σταθερα και βγαινει και ανετα voip επανω! (απο οτι μου ειπαν - δεν εχω προσωπικη αποψη).
    ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  10. #100
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Για το παντελώς αδιάφορη έχεις κάπως εικόνα; Μίλησες με κάποιον; Γιατί με αυτό που λες είμαι ή να ψάχνω για σπίτι (δεν το θέλω, έχω βολευτεί) ή να βάλω το ασύρματο (με προβληματίζει το σταθερό του πράγματος). Είναι κρίμα γιατί εδώ έχει μεγάλη αγορά, και με όποιον μιλήσεις σου λέει ότι έχει αγανακτήσει.

  11. #101
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gemantzu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το παντελώς αδιάφορη έχεις κάπως εικόνα; Μίλησες με κάποιον;
    Aπο τα παιδια του ΟΤΕ!
    Επισης μπορεις να το διαπιστωσεις και μονος σου : βλεπεις τιποτα καμπινες???, σκαψιματα?????, εργα για οπτικες στο δρομο????, νεες τσιμεντενιες βασεις γυρω απο τα υπαρχων καφαω (εστω σε καποια)????, νεες παροχες ΔΕΗ διπλα στα καφαω???.................!
    (τα λεω αυτα τα βηματα, γιατι ειναι τα σταδια εξελιξης που ειδα να γινονται στα χωρια, στα ιατρεια μου και στην Κατσικα)
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  12. #102
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    gemantzu

    Το χρονοδιαγραμα που έχει δώσει η Vodafone για τις καμπίνες της Ανατολής ειναι οτι θα αναβαθμιστουν στο τελευταίο τρίμηνο του 2019!

    Αν καταφέρει να τηρήσει το χρονοδιαγραμα η θα πάμε για το 2020 ένας θεός το ξερει!

    Μακάρι να μας είχε αναλάβει ο ΟΤΕ

  13. #103
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gemantzu Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασύρματο (με προβληματίζει το σταθερό του πράγματος).
    Φαινετε να ειναι σταθερο το συστημα, και σαν Ζευξη, αλλα και σαν ευρος παροχης ταχυτητας!
    Ο κεντρικος πομπος που στοχειει η Ζευξη ειναι στους Λιγκιαδες! (τουλαχιστον για τους 3 που ξερω εγω)
    Ομως θα ρωτησω περισσοτερα και θα μαθω λεπτομερειες για να ενημερωσω!
    Α!!! 15 ευρω το μηνα ειναι μου ειπαν και 90 ο εξοπλισμος που δινει μια παροχη ethernet και ενα switch που σου δινει τελικα 5 πορτες! Για ασυρματο μεσα στο σπιτι ειτε αγοραζεις απο αυτους access point, ειτε βαζεις κατι δικο σου!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasospas Εμφάνιση μηνυμάτων
    gemantzu

    Το χρονοδιαγραμα που έχει δώσει η Vodafone για τις καμπίνες της Ανατολής ειναι οτι θα αναβαθμιστουν στο τελευταίο τρίμηνο του 2019!

    Αν καταφέρει να τηρήσει το χρονοδιαγραμα η θα πάμε για το 2020 ένας θεός το ξερει!

    Μακάρι να μας είχε αναλάβει ο ΟΤΕ
    Μακάρι να μας είχε αναλάβει ο ΟΤΕ!!!
    ................2020 ένας θεός το ξερει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  14. #104
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Κοίτα, επειδή τα παιδιά του ΟΤΕ τα ξέρω και εγώ και λόγω δουλειάς συνεργάζομαι μαζί τους συνέχεια, δεν τους δίνω και πολύ εμπιστοσύνη. Επίσης, δικό τους φταίξιμο (όχι των παιδιών φυσικά, του ΟΤΕ) είναι που δεν τελείωσαν με την Ανατολη όταν έπρεπε, αλλά αν θέλεις ένα χρόνο ανά περιοχή...

    Η πληροφόρηση που έχω είναι ότι υπάρχουν δύο εταιρείες, μια στα μάρμαρα και μια απέναντι από τα Γιάννενα. Ποιά είναι καλύτερη για Ανατολη ξέρουμε; Και από latency τι γίνεται; Με το streaming; Αποσυνδέσεις;

    PS: Τα βήματα τα ξέρω και εγώ, τα είδα όταν βάζαν στο Νεοχωρόπουλο (εκεί δουλεύω). Γι' αυτό και με έχουν πιάσει τα νεύρα μου, βλέπω ότι δεν κινείται φύλλο.

  15. #105
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είναι πολύ νωρίς για να δείτε εργασίες στις περιοχές που είναι στον προγραμματισμό για ολοκλήρωση το 2019. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με τις αντίστοιχες 145 που έχει αναλάβει ο ΟΤΕ στην 3η ανάθεση για ολοκλήρωση το 2019. Δεν κινείται τίποτα.

Σελ. 7 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας