Σελ. 91 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.351-1.365 από 1749
  1. #1351
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντε με γεια με γεια φιλε!Εμενα τελικα με πηραν σημερα απο Vodafone για την δηθεν προσφορα που μου καναν double play 100mbps στα 26.50λογο καρτοπρογραμματος)και μου λενε δεν ισχυει κατι τετοιο 29,90 η 100σταρα...(μιλησα και αποδεχθηκα προσφορα 26.50 και μετα με παιρνουν μετα απο 15 μερες να μου πουν οχι δεν ισχυει ελεος..)

  2. #1352
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deathsender Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε με γεια με γεια φιλε!Εμενα τελικα με πηραν σημερα απο Vodafone για την δηθεν προσφορα που μου καναν double play 100mbps στα 26.50λογο καρτοπρογραμματος)και μου λενε δεν ισχυει κατι τετοιο 29,90 η 100σταρα...(μιλησα και αποδεχθηκα προσφορα 26.50 και μετα με παιρνουν μετα απο 15 μερες να μου πουν οχι δεν ισχυει ελεος..)
    Εγώ νομίζω στη δική σου την περίπτωση θα τους έριχνα άκυρο τότε. Συγγνώμη παιδιά, δεν βγαίνω για τόσα. Αν θέλετε όσα μου είπατε εξαρχής, οκ, αλλιώς θα πάω στον ανταγωνισμό σας (και το κινητό μου) με αυτά τα χρήματα που το έχω ήδη προσφορά.

  3. #1353
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχω ηδη 50αρα εδω και ενα μηνα συμβολαιο μαζι με καρτοπρογραμμα οικογενειας κτλ κτλ.. Θα περιμενω και λιγο διαφορετικα θα μεινω με το 50ρι καλα ειναι προς το παρον χαχα!

  4. #1354
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Καλησπέρα σε όλους, μια μικρή ενημέρωση για το φίλο που περίμενε απο το Μάρτιο και έφτασε Ιούλιος, είχε κάνει και καταγγελία στον ΕΕΤΤ η οποία και απαντήθηκε τέλη ιουλίου με λίγα λόγια ανέφερε ότι ήταν μεμονομένο περιστατικό με το συστημικό πρόβλημα και ότι δεν τον χρέωναν για vdsl αλλα adsl παρα την αίτηση, άλλο ανέκδοτο και αυτό δηλαδή πως να χρεωθεί vdsl υπηρεσίες αφού ούτε η αίτηση δε προχώραγε καλά καλά.

    Και η επιστολή κλείνει με το ότι δε δέχτηκε το νέο αίτημα της αίτησης και ήταν σε αναμονή το αίτημα, ενώ οι ίδοι τον είχανε ενημερώσει τηλεφωνικά οτι επεξεργάζονται την αίτηση λόγο προσφοράς και θα του στέλαν το μήνυμα αποδοχής για την αίτηση κάτι που δε του ήρθε ποτέ. Κλείνοντας η επιστολη γράφει οτι αν θέλει να προχωρίσει η γραμμή να κάνει νέα αίτηση .
    Να μη τα πολυλογώ πήρε στη vodafone τους τα είπε όπως έπρεπε τηρουμένων των αναλογιών και έκανε αίτηση την ίδια μέρα για vdsl 50mbps στον οτε, σήμερα που μίλαμε έγινε η ενεργοποίηση με εξαιρετικά στατιστικά maximum 155/60.

    Όλα αυτά για μια 50άρα γραμμή στη vodafone ως πελάτης της με καθυστερήση 6 μηνών και κατηγορίες της vodafone στον οτε(οχι ότι είναι καλύτερος) οτι περίμενε να κάνει κάποια εργασία ενώ ήταν συστημικό λαθός της ίδας της εταιρίας και η αίτηση δε προχώρουσε καν προς υλοποίηση!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaker : 05-08-20 στις 22:01.

  5. #1355
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, μια μικρή ενημέρωση για το φίλο που περίμενε απο το Μάρτιο και έφτασε Ιούλιος, είχε κάνει και καταγγελία στον ΕΕΤΤ η οποία και απαντήθηκε τέλη ιουλίου με λίγα λόγια ανέφερε ότι ήταν μεμονομένο περιστατικό με το συστημικό πρόβλημα και ότι δεν τον χρέωναν για vdsl αλλα adsl παρα την αίτηση, άλλο ανέκδοτο και αυτό δηλαδή πως να χρεωθεί vdsl υπηρεσίες αφού ούτε η αίτηση δε προχώραγε καλά καλά.

    Και η επιστολή κλείνει με το ότι δε δέχτηκε το νέο αίτημα της αίτησης και ήταν σε αναμονή το αίτημα, ενώ οι ίδοι τον είχανε ενημερώσει τηλεφωνικά οτι επεξεργάζονται την αίτηση λόγο προσφοράς και θα του στέλαν το μήνυμα αποδοχής για την αίτηση κάτι που δε του ήρθε ποτέ. Κλείνοντας η επιστολη γραφεί οτι αν θέλει να προχωρίσει η γραμμή να κάνει νέα αίτηση .
    Να μη τα πολυλογώ πήρε στη vodafone τους τα είπε όπως έπρεπε τηρουμένων των αναλογιών και έκανε αίτηση την ίδια μέρα για vdsl 50mbps στον οτε, σήμερα που μίλαμε έγινε η ενεργοποίηση με εξαιρετικά στατιστικά maximum 155/60.

    Όλα αυτά για μια 50άρα γραμμή στη vodafone ώς πελάτης της με καθυστερήση 6 μηνών και κατηγορίες της vodafone στον οτε(οχι ότι είναι καλύτερος) οτι περίμενε να κάνει κάποια εργασία ενώ ήταν συστημικό λαθός της ίδας της εταιρίας και η αίτηση δε προχώρουσε καν προς υλοποίηση!
    Απίστευτα πράγματα...

  6. #1356
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtsiap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απίστευτα πράγματα...
    Μπα μια χαρά πιστευτά είναι πλέον

  7. #1357
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56319/5639
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    32(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως παρά την τελευταία ενημέρωση για καθυστέρηση ενεργοποιησεων καμπίνων εγώ ενεργοποιήθηκα χτες περιοχή Γηροκομείου με αίτηση στις 23/6.
    root

  8. #1358
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, μια μικρή ενημέρωση για το φίλο που περίμενε απο το Μάρτιο και έφτασε Ιούλιος, είχε κάνει και καταγγελία στον ΕΕΤΤ η οποία και απαντήθηκε τέλη ιουλίου με λίγα λόγια ανέφερε ότι ήταν μεμονομένο περιστατικό με το συστημικό πρόβλημα και ότι δεν τον χρέωναν για vdsl αλλα adsl παρα την αίτηση, άλλο ανέκδοτο και αυτό δηλαδή πως να χρεωθεί vdsl υπηρεσίες αφού ούτε η αίτηση δε προχώραγε καλά καλά.

    Και η επιστολή κλείνει με το ότι δε δέχτηκε το νέο αίτημα της αίτησης και ήταν σε αναμονή το αίτημα, ενώ οι ίδοι τον είχανε ενημερώσει τηλεφωνικά οτι επεξεργάζονται την αίτηση λόγο προσφοράς και θα του στέλαν το μήνυμα αποδοχής για την αίτηση κάτι που δε του ήρθε ποτέ. Κλείνοντας η επιστολη γράφει οτι αν θέλει να προχωρίσει η γραμμή να κάνει νέα αίτηση .
    Να μη τα πολυλογώ πήρε στη vodafone τους τα είπε όπως έπρεπε τηρουμένων των αναλογιών και έκανε αίτηση την ίδια μέρα για vdsl 50mbps στον οτε, σήμερα που μίλαμε έγινε η ενεργοποίηση με εξαιρετικά στατιστικά maximum 155/60.

    Όλα αυτά για μια 50άρα γραμμή στη vodafone ως πελάτης της με καθυστερήση 6 μηνών και κατηγορίες της vodafone στον οτε(οχι ότι είναι καλύτερος) οτι περίμενε να κάνει κάποια εργασία ενώ ήταν συστημικό λαθός της ίδας της εταιρίας και η αίτηση δε προχώρουσε καν προς υλοποίηση!
    Περιοχή;
    Μάλλον δεν γνωρίζουν τι σημαίνει «μεμονωμένος».
    Ωραίο το maximum upload, να το έδιναν κιόλας καλά θα ήτανε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtsiap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απίστευτα πράγματα...
    Καθημερινότητα στην Ελλάδα το 2020.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από siemos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως παρά την τελευταία ενημέρωση για καθυστέρηση ενεργοποιησεων καμπίνων εγώ ενεργοποιήθηκα χτες περιοχή Γηροκομείου με αίτηση στις 23/6.
    Γιατί άργησαν τόσο πολύ; 1 τεχνικός για όλη την πόλη ή μήπως το vdsl είναι τόσο καινούριο (ούτε 20 χρόνια δεν έκλεισε!) που δεν το ξέρουν πως λειτουργεί και πρέπει να ψάχνουν τα manual;

  9. #1359
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιοχή;
    Μάλλον δεν γνωρίζουν τι σημαίνει «μεμονωμένος».
    Ωραίο το maximum upload, να το έδιναν κιόλας καλά θα ήτανε...



    Καθημερινότητα στην Ελλάδα το 2020.



    Γιατί άργησαν τόσο πολύ; 1 τεχνικός για όλη την πόλη ή μήπως το vdsl είναι τόσο καινούριο (ούτε 20 χρόνια δεν έκλεισε!) που δεν το ξέρουν πως λειτουργεί και πρέπει να ψάχνουν τα manual;
    Σβώλου και Μαυρογιάννη ήταν η σύνδεση αυτή είναι κοντά στο κτελ.

  10. #1360
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Από Σεπτέμβρη ίσως ολοκληρώσουν και τις δέκα-είκοσι καμπίνες που έμειναν

  11. #1361
    Εγγραφή
    29-10-2017
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Είναι τόσο κρίμα, ακόμα και αυτό το άμοιρο VDSL είναι τέτοιο βήμα μπροστά σε σχέση με ότι είχαμε.
    Εγώ έως τώρα είμαι κατευχαριστημένος, ζήτησα και να μου ενεργοποιήσουν και το FastPath αν και πλέον δεν παίζω σχεδόν καθόλου, πάει μια χαρά και χωρίς αποσυνδέσεις και χωρίς να χάσει καθόλου ταχύτητα.
    Το μόνο κρίμα είναι το κατακαημένο ρουτεράκι της Vodafone, το μόνο θετικό του είναι το 5G WiFi, κατά τα άλλα φαίνεται ότι ζορίζεται αρκετά να τα καταφέρει.

  12. #1362
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  986298B6-C6B8-4BA9-9103-A1D46F702E98.jpeg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  51,0 KB 
ID: 217857Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  BDDFE3F7-11AF-4305-B924-5EA7D65BA0B1.jpeg 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  50,4 KB 
ID: 217858

    Πως σας φαίνονται οι μετρήσεις; Δε πρόλαβα να τεστάρω ακομη την ταχύτητα με LAN αλλά στο ασύρματο μου δίνει 15mbps.

  13. #1363
    Εγγραφή
    18-06-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    16
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Hwawei HA35
    SNR / Attn
    (dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια χαρα ειναι τα στατιστικα. Με ενα καλο ac router και αρκει να ειναι και οι συσκευες συμβατες με τα 5ghz θα βλεπεις την full ταχυτητα και στο wifi

  14. #1364
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Άρης13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα ειναι τα στατιστικα. Με ενα καλο ac router και αρκει να ειναι και οι συσκευες συμβατες με τα 5ghz θα βλεπεις την full ταχυτητα και στο wifi
    Ωραία μια χαρά. Ευχαριστώ. Θα πρότεινες κάποιο;

  15. #1365
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντε και καλα downloads επιτελους !! μια χαρα εσυ και εσυ , καπως ετσι ειμαι και εγω σε στατιστικα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  internet.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  19,7 KB 
ID: 217860

Σελ. 91 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας