Σελ. 11 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 1749
  1. #151
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτή είναι παλιά του ΟΤΕ και όχι FTTC. Απλά μπήκε καινούργια ίδιου τύπου για να είναι συμβατή με αυτή που θα βάλει η Vodafone.

  2. #152
    Εγγραφή
    07-01-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι παλιά του ΟΤΕ και όχι FTTC. Απλά μπήκε καινούργια ίδιου τύπου για να είναι συμβατή με αυτή που θα βάλει η Vodafone.
    το ξερω πως δεν ειναι FTTC αφου την ειδα ανοιχτη και εινια και κατα πολυ μικροτερη!!!αν ειναι για να ''συνεργαστει'' με τις νεες της VODA εχει καλως(αλλα το βλεπω δυσκολο πλαι σε καθε παλια καμπινα να μπει και μια καινουργια)!!!δεν υπηρχε λογος αλλαγης κατα την αποψη μου.

  3. #153
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κι όμως αυτό συμβαίνει, εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που μπαίνει μια νέα του Χ παρόχου ανάμεσα σε 2 κοντινές του ΟΤΕ, καλύπτοντας και τις 2 ταυτόχρονα.
    Και αυτό διότι απλά όλες οι οικοδομές στην χώρα μας συνδέονται με χάλκινο καλώδιο μόνο με τις καμπίνες του ΟΤΕ. Με ποιον μαγικό τρόπο θα έρθει η όποια υπηρεσία από την FTTC καμπίνα της Vodafone, αν δεν συνδεθεί αυτή με την αντίστοιχη του ΟΤΕ;

  4. #154
    Εγγραφή
    07-01-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως αυτό συμβαίνει, εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που μπαίνει μια νέα του Χ παρόχου ανάμεσα σε 2 κοντινές του ΟΤΕ, καλύπτοντας και τις 2 ταυτόχρονα.
    Και αυτό διότι απλά όλες οι οικοδομές στην χώρα μας συνδέονται με χάλκινο καλώδιο μόνο με τις καμπίνες του ΟΤΕ. Με ποιον μαγικό τρόπο θα έρθει η όποια υπηρεσία από την FTTC καμπίνα της Vodafone, αν δεν συνδεθεί αυτή με την αντίστοιχη του ΟΤΕ;
    Ναι,το καταλαβα!!!

  5. #155
    Εγγραφή
    01-02-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11300
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    17(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημερα απο Ιωαννινα...
    Εγω μενω στην Παυλου Μελα λιγο πριν το Ικα...(προς Ανεξαρτησιας...κοντα στον Θαλασσιο Κοσμο...Οι Γιαννιωτες ξερουν..)....
    Απο χτες το πρωι εχω προσφορα για vdsl 50αρι ενω πριν ειχα για 30αρι...
    Διαθεσιμοτητα στο σαιτ με βγαζει κανονικα για 50αρι οτι ειναι διαθεσιμο....ενω μεχρι προχθες με εβγαζε μονο για 30αρι....
    Πηγα χθες το απογευμα στον ΟΤΕ και ρωτησα....δεν ηξεραν να μου πουν λεπτομερειες παρα μονον οτι εφοσον το λεει το συστημα και εχω και προσφορα τοτε μπορουν να μου δωσουν κανονικα 50αρι....
    Εγω τωρα θελω να ρωτησω....απο ποια καμπινα θα μου δωσουν vdsl 50 βρε παιδια????
    Μηπως πηρε κανενος το ματι τιποτα???
    Να το τολμησω να παω σε 50 λετε??? η προσφορα ειναι καλη....καπου στα 33 ευρω με απεριοριστα σταθερα και 120 προς κινητα....(απο 26,50 που δινω τωρα...)
    Παρακαλω ας απαντησει οποιος γνωριζει η αν ειδε καπου τριγυρω καμια καμπινα... χαχαχα...

    Ευχαριστω φιλοι μου.. !!!

  6. #156
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από simon77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα απο Ιωαννινα...
    Εγω μενω στην Παυλου Μελα λιγο πριν το Ικα...(προς Ανεξαρτησιας...κοντα στον Θαλασσιο Κοσμο...Οι Γιαννιωτες ξερουν..)....
    Απο χτες το πρωι εχω προσφορα για vdsl 50αρι ενω πριν ειχα για 30αρι...
    Διαθεσιμοτητα στο σαιτ με βγαζει κανονικα για 50αρι οτι ειναι διαθεσιμο....ενω μεχρι προχθες με εβγαζε μονο για 30αρι....
    Πηγα χθες το απογευμα στον ΟΤΕ και ρωτησα....δεν ηξεραν να μου πουν λεπτομερειες παρα μονον οτι εφοσον το λεει το συστημα και εχω και προσφορα τοτε μπορουν να μου δωσουν κανονικα 50αρι....
    Εγω τωρα θελω να ρωτησω....απο ποια καμπινα θα μου δωσουν vdsl 50 βρε παιδια????
    Μηπως πηρε κανενος το ματι τιποτα???
    Να το τολμησω να παω σε 50 λετε??? η προσφορα ειναι καλη....καπου στα 33 ευρω με απεριοριστα σταθερα και 120 προς κινητα....(απο 26,50 που δινω τωρα...)
    Παρακαλω ας απαντησει οποιος γνωριζει η αν ειδε καπου τριγυρω καμια καμπινα... χαχαχα...

    Ευχαριστω φιλοι μου.. !!!
    Το 30αρη πλέον δεν είναι διαθέσιμο. Μόνο από 50αρη και πάνω.

  7. #157
    Εγγραφή
    01-02-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11300
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    17(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Α μαλιστα....δηλαδη βαζω 50αρι και μπορει να παιρνω απο το κεντρο?????
    50αρι με ας πουμε κλειδωμα στα 20-25 ??????????
    Γιατι οταν ειχα ρωτησει για το 30αρι μου ειχαν πει οτι θα κλειδωνω καπου στα 21 με 27.....λογω αποστασης με το κεντρο 28ης Οκτωβριου που ειμαι εγω...

  8. #158
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    καλησπέρα στην ομαδαρα μένω ανατολή 3ης Σεπτεμβρίου και η καμπίνα της vodafone είναι 200 μετρά από το σπίτι μ 1ον θα πρέπει να πιάσω κάποια θέση η μπορούν να βάλουν όλοι και 2ον έχουμε καμιά ενημέρωση για το πότε θα μπει σε λειτουργιά γιατί ανατολή νομίζω έχουν τελείωση με της εργασίες;;;; ευχαριστώ εκ των πρότερων

  9. #159
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prist19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα στην ομαδαρα μένω ανατολή 3ης Σεπτεμβρίου και η καμπίνα της vodafone είναι 200 μετρά από το σπίτι μ 1ον θα πρέπει να πιάσω κάποια θέση η μπορούν να βάλουν όλοι και 2ον έχουμε καμιά ενημέρωση για το πότε θα μπει σε λειτουργιά γιατί ανατολή νομίζω έχουν τελείωση με της εργασίες;;;; ευχαριστώ εκ των πρότερων
    Γεια σου γείτονα

    Έχουμε δρόμο ακόμα

    Οι εργασίες μπορεί να τελείωσαν στην Ανατολή αλλά πρέπει να αλλάξουν όλες τι καμπίνες που έχουν αναλάβει(τώρα βρίσκονται κοντά στην Δωδώνη οι εργασίες) μετά να περάσουν τις ίνες και μετά να περιμένουμε την Ηλεκτροδοτηση...

    Το επίσημο χρονοδιαγραμμα για παράδοση του έργου ειναι το Q2 2019 οποτε μην περιμένεις κάτι για το 2018.

  10. #160
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες επίσης με αγχόνη να σου πω την αλήθεια για το αν θα έχω vdsl γιατί μένω πάνω στον δρόμο απέναντι από τον Παπαγεωργίου άλλα η τελευταία καμπίνα είναι στην ζαγκλη ελπίζω να μην είμαι στην μέση από ανατολή κατσίκα και να την πατήσω

  11. #161
    Εγγραφή
    10-10-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 9.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σύμφωνα με έναν γνωστό, τεχνικό του ΟΤΕ, τους ειδοποίησε η Vodafone ότι από 8/1 θα αρχίσουν να δίνουν vdsl σταδιακά ξεκινώντας από Ανατολή. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο μιας και ακόμα δεν έχουν πάρει ρεύμα. Μακάρι να ισχύει όμως.

  12. #162
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prist19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες επίσης με αγχόνη να σου πω την αλήθεια για το αν θα έχω vdsl γιατί μένω πάνω στον δρόμο απέναντι από τον Παπαγεωργίου άλλα η τελευταία καμπίνα είναι στην ζαγκλη ελπίζω να μην είμαι στην μέση από ανατολή κατσίκα και να την πατήσω
    Έξω από το σπίτι σου θα υπάρχει ένας κατανεμητής που θα γράφει τον αριθμό από το καφαο που παίρνεις Αν θες κανε το κόπο και κοίταξε το και μετά μετα μπες εδω ( http://fttxgr.eu/map? )και βρες την καμπίνα σου με τον αντιστιχο αριθμο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArXiLaMaS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με έναν γνωστό, τεχνικό του ΟΤΕ, τους ειδοποίησε η Vodafone ότι από 8/1 θα αρχίσουν να δίνουν vdsl σταδιακά ξεκινώντας από Ανατολή. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο μιας και ακόμα δεν έχουν πάρει ρεύμα. Μακάρι να ισχύει όμως.
    Χμμ πολύ δύσκολο το κόβω και εγώ ακόμα γίνονται εργασίες.. έχουμε δρόμο ακόμα

  13. #163
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε και άντε από το 2019 τα Γιάννενα να δουν vdsl

  14. #164
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasospas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε και άντε από το 2019 τα Γιάννενα να δουν vdsl
    Χρόνια πολλά καλή χρόνια. Τα μισα Γιάννενα έχουν δει vdsl πάνω από 2 χρόνια. Τώρα αφού το υπόλοιπο της πόλης το ανέλαβε η Vodafon-άρα θα περιμένεις.
    Eπιτελους VDSL

  15. #165
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους!Ακομα περιμενουμεεεε...

Σελ. 11 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας