Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σύμφωνα με δημοσίευμα του Reuters, η Google θα σταματήσει την εξέλιξη του Project Ara -του modular κινητού της- αν και είχε ανακοινώσει την Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  s.aolcdn.com.jpg 
Εμφανίσεις:  329 
Μέγεθος:  357,0 KB 
ID: 174079κυκλοφορία μιας developer έκδοσης στα τέλη του 2016, ακολουθούμενη από μια consumer μέσα στο 2017.

    Η κίνηση της Google είναι μέρος μια ευρύτερης προσπάθειας της να εξορθολογήσει το τμήμα hardware και την παρουσία της στην κατασκευή υλικού. Το project Ara ίσως δεν είναι τελείως νεκρό αφού πάντα θα υπάρχει η δυνατότητα να αδειοδοτήσει την τεχνολογία σε κάποιον τρίτο κατασκευαστή και να αναλάβει αυτός την κατασκευή ενός αρθρωτού τηλεφώνου.


    Πηγή : Engadget


  2. #2
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Κρίμα. Προσωπικά πιστεύω πως οι tailor made λύσεις γενικά είναι το μέλλον και πως δεν θα χαθεί εντελώς το ARA.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Ναι αλλά τέτοιο project θέλει μεγάλο πορτοφόλι για να τρέξει σωστά.
    Συνηθισμένη η google στο να παρατά projects που έχει ξεκινήσει, αλλά αν αυτή, με τους πόρους που έχει, δεν έβλεπε φως στο τούνελ, ποιος να αναλάβει?
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  4. #4
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Μουφα project εξ'αρχης.

    Oτι τι; Θα εχεις πχ μητρικη απο S4 και θα αναβαθμισεις σε s7;
    Οτι θα μπορεις να φτιαξεις το τηλεφωνο στα μετρα σου, και θα βαλεις πχ μεγαλη μπαταρια ή μεγαλη οθονη ή ηχεια ή συνσυασμο τελος παντων;

    Ακομα και στη θεωρια ειναι ακατορθωτο, ποσο μαλλον στην πραξη.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Κρίμα. Θα ήθελα να κρατάω την οθόνη + μπαταρία και να αλλάζω τα επιμέρους. Edge μου αρκεί. Οπότε μάλλον μονο μνήμη θα αναβάθμιζα και αργότερα μονο κάμερα. Δηλαδή, το ίδιο κινητό για πάντα.

    Αλλά τότε, λιγότερα έσοδα για τις εταιρίες που πουλάνε κάθε χρόνο κινητό.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  6. #6
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ..και σκεφτόμουν, που είχα δει για πρώτη φορά αυτή την ιδέα! Ευτυχώς το αντίστοιχο λήμμα στην Wikipedia είχε την αναφορά στο project Phonebloks, την αρχική ιδέα μιας τέτοιας συσκευής, που την είχα δει στη Thunderclap. Ο δημιουργός συνεργάστηκε με τη Motorola επάνω στο project ARA (..που μετά εξαγοράστηκε από τη Google) που δυστυχώς...κατέληξε.

    Κρίμα, διότι η αρχική ιδέα ξεκίνησε για συγκεκριμένο σκοπό: "We try to change the way how electronics are made in order to create less waste.".

  7. #7
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Ένα ακόμα πρότζεκτ της Google πάει για φούντο...

  8. #8
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    και τι έγινε?

  9. #9
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα. Θα ήθελα να κρατάω την οθόνη + μπαταρία και να αλλάζω τα επιμέρους. Edge μου αρκεί. Οπότε μάλλον μονο μνήμη θα αναβάθμιζα και αργότερα μονο κάμερα. Δηλαδή, το ίδιο κινητό για πάντα.

    Αλλά τότε, λιγότερα έσοδα για τις εταιρίες που πουλάνε κάθε χρόνο κινητό.
    "To ιδιο κινητο για παντα"

    Οτι δηλαδη πχ θα ειχες σημερα ενα S3 και τι;
    Θα εβαζες επεξεργαστη απο S7; Καμερα απο S7;

    Και θα ειχες τα 2100mah του S3;
    To 1gb ram του S3;

    Το project ara δεν σημαινει ποτέ οτι θα αναβαθμιζες μελλοντικα το hardware, αλλά οτι την στιγμη που αγοραζες, θα εστηνες το κινητο οπως θελεις.

  10. #10
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    "To ιδιο κινητο για παντα"

    Οτι δηλαδη πχ θα ειχες σημερα ενα S3 και τι;
    Τί πρόβλημα έχει το S3; Σαν να λέμε iPhone 5. Έχω δει iPhone 5 με iOS 9.3.2 και είναι απροβλημάτιστο και γρήγορο.

    Ναι, το "S1" (Nexus S) έχω και θα με ικανοποιούσε πλήρως με μία συνθήκη. 1G ram. Όλα τα άλλα που έχει μου αρκούν. Τώρα με ικανοποιεί μερικώς αφού με την μικρή μνήμη lag-άρει κουραστικά ή κάποια προγραμμάτα δεν τρέχουν καθόλου. Δουλεύει κανονικά όμως με το telegram, color note, youtube, gwpa finder, openvpn, keypadmapper, tower collector, k-9mail, RaceChrono, Mozilla stumbler, android lost, facebook lite, paypal, vodafone cu, ingress. Γιατί να πάρω καινούργιο κινητό όταν αυτό μου κάνει την δουλειά μου; Γιατί να το πετάξω αν μπορώ να το αναβαθμίσω;

    Δυστυχώς κολλάνε osmand, vespucci, φαντάζομαι λόγω μνήμης, πριν 6 μήνες δεν κολλούσαν. Κολλάει η εφαρμογή της Πειραιώς για τις ανέπαφες, μάλλον επειδή δεν του αρέσει το cyanogenmod.

    Και ειδικά με το android έχω θέμα. Όλα είναι παντόφλες. Οπότε ναι, θα προτιμούσα να κρατήσω την οθόνη του S1 και την μικρή μπαταρία (έχω δύο) του από να κρατάω μία παντόφλα. Στα 4 χρόνια, μία φορά μου χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω την 2η μπαταρία και αυτό επειδή ξέχασα να το φορτίσω. Δεν είμαστε όλοι κολλημένοι με το κινητό.

    Θα ήθελα και drivers (για τα επόμενα κινητά) αλλά αυτό δεν θα γίνει ποτέ όπως το βλέπω.

    Έχω και το "S2" (iPhone 4s) και δουλεύει απροβλημάτιστα. Κυκλοφόρησε το 2011. Μία πενταετία στο hardware είναι σαν να λέμε 50 χρόνια διαφορά. Οπότε είναι σαν να το κράτησα για πάντα. Καθένας τα γούστα του, αυτό ήταν το ARA, κρατάς το όποιο hardware θέλεις όσο μπορείς περισσότερο.

    Δεν είναι όλοι rice boys ούτε γουστάρουν να αλλάζουν κινητό κάθε χρόνο. Ας το κάνουν τα fashion victims και οι επιδειξιομανείς αυτό.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  11. #11
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Φέτος πάντως δύο εταιρείες (LG και Motorola) κυκλοφόρησαν modular συσκευές. Το ara project αν και ενδιαφέρον, έχει κάποια πρακτικά προβλήματα, είναι δύσκολο να αντικαταστήσεις το SoC με modules, δηλαδή να τοποθετήσεις μια μητρική κάρτα σε ένα κινητό. Επίσης αν δεν πείσεις 1-2 μεγάλους κατασκευαστές να το υιοθετήσουν δεν μπορεί να αποκτήσει τον απαραίτητο όγκο για να εδραιωθεί.

    Αν είμασταν σε μια εποχή με σχετική τελμάτωση στις επιδόσεις των CPU και της ποσότητας μνήμης στα κινητά, όπως πχ είμαστε τα τελευταία 5-6 χρόνια στους Η/Υ, το ara θα ήταν μια καλή επιλογή. Εδώ το Android 7 δεν υποστηρίζει CPU διετίας —πιθανώς λόγω έλλειψης δυνατοτήτων κρυπτογράφησης.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί πρόβλημα έχει το S3; Σαν να λέμε iPhone 5. Έχω δει iPhone 5 με iOS 9.3.2 και είναι απροβλημάτιστο και γρήγορο.

    Ναι, το "S1" (Nexus S) έχω και θα με ικανοποιούσε πλήρως με μία συνθήκη. 1G ram. Όλα τα άλλα που έχει μου αρκούν. Τώρα με ικανοποιεί μερικώς αφού με την μικρή μνήμη lag-άρει κουραστικά ή κάποια προγραμμάτα δεν τρέχουν καθόλου. Δουλεύει κανονικά όμως με το telegram, color note, youtube, gwpa finder, openvpn, keypadmapper, tower collector, k-9mail, RaceChrono, Mozilla stumbler, android lost, facebook lite, paypal, vodafone cu, ingress. Γιατί να πάρω καινούργιο κινητό όταν αυτό μου κάνει την δουλειά μου; Γιατί να το πετάξω αν μπορώ να το αναβαθμίσω;

    Δυστυχώς κολλάνε osmand, vespucci, φαντάζομαι λόγω μνήμης, πριν 6 μήνες δεν κολλούσαν. Κολλάει η εφαρμογή της Πειραιώς για τις ανέπαφες, μάλλον επειδή δεν του αρέσει το cyanogenmod.

    Δεν μπορω να καταλαβω τι θελεις να πεις.
    Σου κανει ενα κινητο δεινοσαυρος αλλά ευχαριστως θα αλλαζες οθονη, μπαταρια και μνημη;

    Νομιζεις δηλαδη οτι τα επιμερους parts θα σου βγουν φτηνοτερα απο καινουργιο κινητο;


    Και ειδικά με το android έχω θέμα. Όλα είναι παντόφλες. Οπότε ναι, θα προτιμούσα να κρατήσω την οθόνη του S1 και την μικρή μπαταρία (έχω δύο) του από να κρατάω μία παντόφλα. Στα 4 χρόνια, μία φορά μου χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω την 2η μπαταρία και αυτό επειδή ξέχασα να το φορτίσω. Δεν είμαστε όλοι κολλημένοι με το κινητό.
    Γιατι δεν παιρνεις dumphone;
    Γιατι θες modular κινητο αφου κανεις τη δουλεια σου με τα υπαρχοντα;
    Και εσυ θα αλλαζες πχ ram ή οθονη, γιατι να ασχοληθουν οι εταιριες με σενα; Αφου δεν εισαι πελατης τους, ουτε θα δουν κερδος απο σενα.
    Αφου δεν εισαι 'κολημενος με το κινητο', γιατι σχολιαζεις στις ειδησεις αυτες;



    Έχω και το "S2" (iPhone 4s) και δουλεύει απροβλημάτιστα. Κυκλοφόρησε το 2011. Μία πενταετία στο hardware είναι σαν να λέμε 50 χρόνια διαφορά. Οπότε είναι σαν να το κράτησα για πάντα. Καθένας τα γούστα του, αυτό ήταν το ARA, κρατάς το όποιο hardware θέλεις όσο μπορείς περισσότερο.

    Δεν είναι όλοι rice boys ούτε γουστάρουν να αλλάζουν κινητό κάθε χρόνο. Ας το κάνουν τα fashion victims και οι επιδειξιομανείς αυτό.
    Επειδη εσυ εχεις το κινητο για χρονομετρο και σημειωσεις (οτι εκανε και το 5110 δηλαδη) ή δεν σε πειραζει να περιμενεις 10" να ανοιξει το youtube, δεν παει να πει οτι ολοι κανουν την ιδια χρηση με σενα.

    Εγω κανω την ιδια χρηση που εκανα απο το πρωτο μου smartphone, αλλα πολύ πολυ πιο ανετα και φυσικα με ανετο multitasking
    Εχω το κινητο για browsing, για videoκλησεις, για IM's, λιγο απο gaming στο μετρό, reddit, social apps, gps, μουσικη, φωτογραφιες κλπ

    Σαφης βελτιωση σε όλα πια, σαν να πηγα απο autobianchi (LG GT-540) σε porsche (Nexus 5x)


    Ειμαι fashion victim και επιδειξιομανης; Σαφως και οχι.
    Απλα χρησιμοποιω την τεχνολογια στο επακρο και μου παει την ζωη μου 5 βηματα μπροστα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φέτος πάντως δύο εταιρείες (LG και Motorola) κυκλοφόρησαν modular συσκευές. Το ara project αν και ενδιαφέρον, έχει κάποια πρακτικά προβλήματα, είναι δύσκολο να αντικαταστήσεις το SoC με modules, δηλαδή να τοποθετήσεις μια μητρική κάρτα σε ένα κινητό. Επίσης αν δεν πείσεις 1-2 μεγάλους κατασκευαστές να το υιοθετήσουν δεν μπορεί να αποκτήσει τον απαραίτητο όγκο για να εδραιωθεί.
    Δεν υπηρχε περιπτωση να πιασει το ara ποτέ. Tα κινητα ειναι φτηνά, ενω η αγορά ειναι γεματη απο συσκευες, για ολες τις αναγκες και βαλαντια.

    Οτι τι; Θα αναβαθμισεις cpu μετα απο 2 χρονια; Στο ιδιο 'σόκετ'; Για ποση διαφορά στις επιδοσεις μιλαμε;
    Θα αναβαθμισεις storage; Πως; Τον ιδιο χωρο θα πρεπει να πιανει το module.
    Καμερα; θα θες αλλους drivers.

    Kαι απο stability;
    Και απο τιμες; Θα συνεφερε;

    Το 1-2 μεγαλους κατασκευαστες που λες δεν ισχυει, φανταζομαι οι 'Ara' συσκευες θα ηταν νεο brand, δεν μπορω να φανταστω σεναριο που modules θα ηταν κοινα για ολους.

  13. #13
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπηρχε περιπτωση να πιασει το ara ποτέ. Tα κινητα ειναι φτηνά, ενω η αγορά ειναι γεματη απο συσκευες, για ολες τις αναγκες και βαλαντια.

    Οτι τι; Θα αναβαθμισεις cpu μετα απο 2 χρονια; Στο ιδιο 'σόκετ'; Για ποση διαφορά στις επιδοσεις μιλαμε;
    Θα αναβαθμισεις storage; Πως; Τον ιδιο χωρο θα πρεπει να πιανει το module.
    Καμερα; θα θες αλλους drivers.

    Kαι απο stability;
    Και απο τιμες; Θα συνεφερε;

    Το 1-2 μεγαλους κατασκευαστες που λες δεν ισχυει, φανταζομαι οι 'Ara' συσκευες θα ηταν νεο brand, δεν μπορω να φανταστω σεναριο που modules θα ηταν κοινα για ολους.
    Λέω πως στους Η/Υ μπορείς να είσαι με CPU 5ετίας χωρίς πρόβλημα αυτή την περίοδο. Αντίθετα στα κινητά δεν γίνεται.
    Αυτό είναι πρόβλημα για το ara γιατί είναι δύσκολο να κάνεις modular την CPU, το modem, την RAM και τις κεραίες.

    Αν είχες μια βάση που μπορεί να αντέξει 3-4 χρόνια, τότε για τα υπόλοιπα θα είχε νόημα, πχ κάθε γενιά κινητών έχει καλύτερο ηχείο και καλύτερη κάμερα. Βγαίνει νέο hardware, όπως fingerprint scanners, δεύτερες κάμερες με wide angle lenses, laser focus αισθητήρες κλπ. Επιπλέον υπάρχουν ιδέες που θα είχαν νόημα, πχ ένα μεγάλο flash ή ένα flash μακρυά από την κάμερα που θα ανέβαζε την ποιότητα των φωτογραφιών. Αν είχες modular ηχεία, τότε κάποιοι θα επέλεγαν στερεοφωνικά ηχεία κλπ.

    Τέλος το ara δεν θα έπρεπε να είναι brand αλλά πρότυπο. Έτσι έγινε στους υπολογιστές, όλοι PCI, όλοι AGP, όλοι USB, όλοι ethernet κοκ.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  14. #14
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω πως στους Η/Υ μπορείς να είσαι με CPU 5ετίας χωρίς πρόβλημα αυτή την περίοδο. Αντίθετα στα κινητά δεν γίνεται.
    Αυτό είναι πρόβλημα για το ara γιατί είναι δύσκολο να κάνεις modular την CPU, το modem, την RAM και τις κεραίες.
    Tα κινητα ποτε δεν ηταν modular, ενω οι υπολογιστες ανεκαθεν ηταν

    Το μεγεθος παιζει ρολο, και ακομα δεν ειμαστε ετοιμοι για modular φορητη συσκευη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχες μια βάση που μπορεί να αντέξει 3-4 χρόνια, τότε για τα υπόλοιπα θα είχε νόημα, πχ κάθε γενιά κινητών έχει καλύτερο ηχείο και καλύτερη κάμερα. Βγαίνει νέο hardware, όπως fingerprint scanners, δεύτερες κάμερες με wide angle lenses, laser focus αισθητήρες κλπ. Επιπλέον υπάρχουν ιδέες που θα είχαν νόημα, πχ ένα μεγάλο flash ή ένα flash μακρυά από την κάμερα που θα ανέβαζε την ποιότητα των φωτογραφιών. Αν είχες modular ηχεία, τότε κάποιοι θα επέλεγαν στερεοφωνικά ηχεία κλπ.

    Τέλος το ara δεν θα έπρεπε να είναι brand αλλά πρότυπο. Έτσι έγινε στους υπολογιστές, όλοι PCI, όλοι AGP, όλοι USB, όλοι ethernet κοκ.
    Θα σου δωσει βάση με ποση εγγυηση; Και τι θα αναβαθμισεις; Πως;
    Η μπαταρια θα ειναι ιδια τα 4 χρονια που θα το κρατησεις;

    Τα modules πιανουν συγκεκριμενο χωρο και θα εχουν συγκεκριμενη αρχιτεκτονικη.

    Σε cpu τι διαφορα θα δεις; GPU ποιος θα αλλαξει σε κινητο; Πως θα αλλαξεις nand; ram;

    Το μονο που γινοτανε και θα ηταν καλο, να μπορεις να βαλεις τα κοματια που εσυ θελεις την ωρα της παραγγελιας, αυτο το πραγματικο ωφελος των ara.

    Αναβαθμιση δεν παιζει, σε πολυ λιγα modules που δεν αξιζει και τον κοπο

  15. #15
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    @gordito, γράφω να κρατήσω την οθόνη (τα πάντα εκτός μνήμης και καμερας) και καταλαβαίνεις να αλλάξω οθόνη, Γράφω k-9mail, racechrono, vpn, σημειωμστάριο + calendar με notifications και καταλαβαίνεις χρονόμετρο.

    Παρένθεση: δεν θέλω να σε σοκάρω, αλλά αυτά που κανείς τα κανω με το 4s που είναι πενταετίας. Και e-banking διότι δεν είμαι σε abandonware.

    Κάνε Vpn με 5110, PayPal, και κράτα σημειώσεις και gps data με το racechrono. Και μην ξεχάσεις να συνδεθεις με το wifi για συγχρονισμό. Επίσης το 5110 είναι μεγαλυτερη παντόφλα. Βάλτο δίπλα σε smartphone και θα καταλάβεις.

    Άσε να θέλω ό,τι θέλω και βελτίωσε την ζωή σου με τα καλύτερα παιχνίδια σε android με lag, αναξιοπιστία με abandonware. Ήδη πιάστηκα μϊα φορά θύμα με το android, δεν την ξαναπατάω. Οι υπόλοιποι αγοράστε νέο κινητό κάθε χρόνο για να πατε 5 βήματα μπροστά την ζωή σας.

    Θέλω ara διότι σήμερα δουλεύει το 4s, αλλά αύριο δεν θα δουλεύει, πάλι λόγο μνήμης. Τα γράφαμε και με τους υπολογιστές αυτά. Βέβαια τα rice boys ούτε αυτό κατάλαβαν και έβαζαν 8g ram για να κάτι κάνουν γρήγορο encoding. Θέλω ara διότι 3 προγράμματα που θέλω, ήδη δεν δουλεύουν στο android.

    Το παράξενο ειναι πως τα έγραψα παραπάνω, δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεσαι επανάληψη.

    Πάω να δω τα modular του mrsaccess, δεν τα πήρα χαμπάρι.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Moto G (Αυτό με το Ραδιόφωνο)
    Από paradox21 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 336
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-16, 12:00
  2. Η google δεν δεχεται το app μου
    Από minasv στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 23:46
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-16, 12:34
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-16, 22:12
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας