Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    Τις καλύτερες υπηρεσίες φωνής και mobile internet στην Ελλάδα παρέχει το δίκτυο κινητής COSMOTE, σύμφωνα με τις ανεξάρτητες συγκριτικές μετρήσεις που πραγματοποίησε η διεθνώς αναγνωρισμένη εταιρεία μετρήσεων και ελέγχου δικτύων, P3 Communications. Για μια ακόμη χρονιά, η P3 απένειμε στο δίκτυο κινητής πιστοποίηση «Best in Test», επιβεβαιώνοντας την υπεροχή της COSMOTE σε ό,τι αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών φωνής και mobile internet.

    Σύμφωνα με τις μετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν το διάστημα 22 Ιουνίου έως 8 Ιουλίου 2016, το δίκτυο κινητής COSMOTE πέτυχε το μεγαλύτερο σκορ στην Ελλάδα, συνολικά, αλλά και στις επιμέρους αξιολογήσεις των υπηρεσιών. Συγκεκριμένα, οι επιδόσεις του δικτύου COSMOTΕ ήταν κατά 40% καλύτερες από τον δεύτερο πάροχο συνολικά και κατά 59% ανώτερες ειδικά στο mobile internet (data). Ειδικά στις ταχύτητες download, οι συνδρομητές κινητής COSMOTE απολαμβάνουν 160% υψηλότερες ταχύτητες στα αστικά κέντρα/μεγάλες πόλεις και υπερτριπλάσιες στις μικρότερες πόλεις/κωμοπόλεις καθώς επίσης και στους βασικούς οδικούς άξονες της χώρας, σε σχέση με το δεύτερο πάροχο κινητής στην Ελλάδα.

    Για τη διεξαγωγή των μετρήσεων έγινε προσομοίωση κανονικής χρήσης των συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας σε όλες τις δημοφιλείς υπηρεσίες φωνής και mobile internet και αποτυπώθηκε η τελική εμπειρία που βιώνουν οι πελάτες ως προς την αξιοπιστία, την ποιότητα/πιστότητα ήχου, το χρόνο αποκατάστασης της κλήσης, την ταχύτητα για ανέβασμα και κατέβασμα αρχείων, την ταχύτητα και αξιοπιστία πλοήγησης στο internet και την απρόσκοπτη παρακολούθηση HD videos. Οι μετρήσεις πραγματοποιήθηκαν με ειδικό επιστημονικό εξοπλισμό (drive test tools) σε περισσότερες από 20 μεγάλες και μικρές πόλεις, καθώς και οδικούς άξονες.

    Το πιστοποιητικό «Best in Test» για το δίκτυο COSMOTE κινητής, καθώς και περισσότερες πληροφορίες για τη μεθοδολογία και τα αποτελέσματα των μετρήσεων, είναι διαθέσιμα στο: http://p3-cert.com/ueber-p3/p3-aktue..._certificates/
    Για να μπορεί να υποστηρίζει καλύτερα την καθημερινότητα των συνδρομητών του, ο Όμιλος ΟΤΕ επενδύει δυναμικά σε δίκτυα νέας γενιάς σταθερής και κινητής COSMOTE, αυξάνοντας την πληθυσμιακή κάλυψη, την ταχύτητα και τη χωρητικότητά τους. Η νέα πιστοποίηση «Best in Test» από την P3 Communications επιβεβαιώνει την ηγετική θέση και την κορυφαία ποιότητα του δικτύου κινητής COSMOTE και τη μοναδική εμπειρία που απολαμβάνουν οι συνδρομητές όπου κι αν βρίσκονται.

    Η εταιρεία P3 Communications αποτελεί μια από τις μεγαλύτερες και εγκυρότερες εταιρείες παγκοσμίως στις μετρήσεις ποιότητας δικτύων τηλεπικοινωνιών (Network Measurements & Testing). Με την εμπειρία και τεχνογνωσία των ειδικών της, διενεργεί ελέγχους απόδοσης υψηλής ακρίβειας σε τηλεπικοινωνιακά δίκτυα, εκ μέρους μεγάλων τηλεπικοινωνιακών οργανισμών.

    Πηγή : Cosmote

  2. #2
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    "...Για τη διεξαγωγή των μετρήσεων έγινε προσομοίωση κανονικής χρήσης..."
    Ας έρθουν να δοκιμάσουν στην πράξη την χρήση του δικτύου της Cosmote σε πραγματικές συνθήκες στην Αθήνα και μετά τα λέμε.
    Τέτοιες "πληρωμένες" -κατά τη γνώμη μου- μετρήσεις είναι σαν τις δημοσκοπήσεις όπου παραγγέλνεις προκαταβολικά τι αποτελέσματα θέλεις μαζί με τη δημοσκόπηση...!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  3. #3
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Στην πράξη μετρήθηκε με πάνω από 6000 μετρήσεις ανά πάροχο. Καλό κάνει να λέμε τα κακά για να βελτιώνονται αλλά ας διαβάζουμε πρώτα αυτό που γράφει το νήμα στο οποίο απαντάμε.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Καλησπέρα,

    Επιτρέψτε μου να αναφέρω πως όντως η εν λόγω εταιρία όντως έκανε προσομοίωση κανονικής χρήσης σε όλη την Ελλάδα και στους 3 παρόχους, το γνωρίζω από πρώτο χέρι. Άσχετο, αλλά το αυτοκίνητο με το οποίο κυκλοφορούν περιττό να σας πω πως τραβάει συνεχώς τα βλέμματα αστυνομίας και άσχετων περαστικών
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gvard : 05-09-16 στις 21:38.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  5. #5
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    "...Για τη διεξαγωγή των μετρήσεων έγινε προσομοίωση κανονικής χρήσης..."
    Ας έρθουν να δοκιμάσουν στην πράξη την χρήση του δικτύου της Cosmote σε πραγματικές συνθήκες στην Αθήνα και μετά τα λέμε.
    Τέτοιες "πληρωμένες" -κατά τη γνώμη μου- μετρήσεις είναι σαν τις δημοσκοπήσεις όπου παραγγέλνεις προκαταβολικά τι αποτελέσματα θέλεις μαζί με τη δημοσκόπηση...!
    Δεν ξέρω πως βγήκε αυτό το αποτέλεσμα. Η Cosmote σε ποιότητα φωνής/κλήσεων, είναι η χειρότερη. Δε μπορείς να καταλάβεις τίποτα απ' όσα λέει ο άλλος, ούτε εκείνος καταλαβαίνει εσένα... Λες και μιλάτε άλλη γλώσσα. Ακόμα και στην Αθήνα γίνεται αυτό.

    Στις υπηρεσίες ίντερνετ όμως, είναι η καλύτερη με τεράστια διαφορά σε κάλυψη και ταχύτητα από τις υπόλοιπες.

  6. #6
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πως βγήκε αυτό το αποτέλεσμα. Η Cosmote σε ποιότητα φωνής/κλήσεων, είναι η χειρότερη. Δε μπορείς να καταλάβεις τίποτα απ' όσα λέει ο άλλος, ούτε εκείνος καταλαβαίνει εσένα... Λες και μιλάτε άλλη γλώσσα. Ακόμα και στην Αθήνα γίνεται αυτό.

    Στις υπηρεσίες ίντερνετ όμως, είναι η καλύτερη με τεράστια διαφορά σε κάλυψη και ταχύτητα από τις υπόλοιπες.
    H cosmote υποστηρίζει HD voice. Εγώ που έχω αρκετά χρόνια συμβόλαιο στην cosmote δεν είχα θέματα γενικότερα. Ειδικά αν υποστηρίζει hd voice το κινητό, τον ακούς πεντακάθαρα. Χωρίς παρεξήγηση, αλλά, εμπειρικά πάντα, μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα ακοής; Γιατί εγώ έχω. Όσο για την έρευνα, θεωρώ πως έχει μια δόση αλήθειας. Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιο λόγο να αλλάξω εταιρεία εν αντιθέσει με το παρελθόν.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  7. #7
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    H cosmote υποστηρίζει HD voice. Εγώ που έχω αρκετά χρόνια συμβόλαιο στην cosmote δεν είχα θέματα γενικότερα. Ειδικά αν υποστηρίζει hd voice το κινητό, τον ακούς πεντακάθαρα. Χωρίς παρεξήγηση, αλλά, εμπειρικά πάντα, μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα ακοής; Γιατί εγώ έχω. Όσο για την έρευνα, θεωρώ πως έχει μια δόση αλήθειας. Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιο λόγο να αλλάξω εταιρεία εν αντιθέσει με το παρελθόν.
    Κανένα πρόβλημα ακοης δεν έχω, αλλά συμβαίνει πολύ συχνά οι συνομιλιτες μου με Cosmote, να μην ακούγονται καθαρά (ούτε να με ακούν) κι ας έχουν φουλ σήμα (κι εγώ). Δεν ξέρω αν φταίνε οι δικές τους συσκευές, πάντως έχω δει πολλούς στα φόρουμ να μιλάνε για κακή ποιότητα κλήσεων...


    Εγώ είχα Cosmote πριν καιρό, αλλά άφησα τον αριθμό να λήξει και τώρα έχω "μπλε". Ακόμα και τώρα, όποτε μιλάω με συνδρομητή Cosmote, πολλές δεν ακούγεται και έχω αλλάξει πολλές συσκευές. Πιο πολύ πρέπει να συμβαίνει όταν έχουν 2G. Με το 3G, η ομιλία είναι λίγο καλύτερη.

    Υ.Γ. Το HD Voice λειτουργεί μόνο με κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο ή κάνω λάθος;

  8. #8
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα πρόβλημα ακοης δεν έχω, αλλά συμβαίνει πολύ συχνά οι συνομιλιτες μου με Cosmote, να μην ακούγονται καθαρά (ούτε να με ακούν) κι ας έχουν φουλ σήμα (κι εγώ). Δεν ξέρω αν φταίνε οι δικές τους συσκευές, πάντως έχω δει πολλούς στα φόρουμ να μιλάνε για κακή ποιότητα κλήσεων...


    Εγώ είχα Cosmote πριν καιρό, αλλά άφησα τον αριθμό να λήξει και τώρα έχω "μπλε". Ακόμα και τώρα, όποτε μιλάω με συνδρομητή Cosmote, πολλές δεν ακούγεται και έχω αλλάξει πολλές συσκευές. Πιο πολύ πρέπει να συμβαίνει όταν έχουν 2G. Με το 3G, η ομιλία είναι λίγο καλύτερη.

    Υ.Γ. Το HD Voice λειτουργεί μόνο με κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο ή κάνω λάθος;
    Ναι στο ίδιο νομίζω. Με όσους μίλησα σε hd ήταν comsote. Αν είναι 2g τότε σίγουρα δεν έχεις καλή ποιότητα. Προσωπικά όμως δεν είχα σοβαρό θέμα όσο το δικό σου σε ποιότητα ήχου. όπως και να 'χει το θέμα εταιρεία τηλεφωνίας είναι όπως σου κάτσει.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  9. #9
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.609
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Εγω εχω 4G παντού, δεν ξερω τι λετε οτι δεν εχει σημα
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα πρόβλημα ακοης δεν έχω, αλλά συμβαίνει πολύ συχνά οι συνομιλιτες μου με Cosmote, να μην ακούγονται καθαρά (ούτε να με ακούν) κι ας έχουν φουλ σήμα (κι εγώ). Δεν ξέρω αν φταίνε οι δικές τους συσκευές, πάντως έχω δει πολλούς στα φόρουμ να μιλάνε για κακή ποιότητα κλήσεων...


    Εγώ είχα Cosmote πριν καιρό, αλλά άφησα τον αριθμό να λήξει και τώρα έχω "μπλε". Ακόμα και τώρα, όποτε μιλάω με συνδρομητή Cosmote, πολλές δεν ακούγεται και έχω αλλάξει πολλές συσκευές. Πιο πολύ πρέπει να συμβαίνει όταν έχουν 2G. Με το 3G, η ομιλία είναι λίγο καλύτερη.

    Υ.Γ. Το HD Voice λειτουργεί μόνο με κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο ή κάνω λάθος;
    Και εγώ όσες φορές μιλάω με συνδρομητή wind έχω θέμα, δοκιμασμένο και απο cosmote και απο vodafone

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    "...Για τη διεξαγωγή των μετρήσεων έγινε προσομοίωση κανονικής χρήσης..."
    Ας έρθουν να δοκιμάσουν στην πράξη την χρήση του δικτύου της Cosmote σε πραγματικές συνθήκες στην Αθήνα και μετά τα λέμε.
    Τέτοιες "πληρωμένες" -κατά τη γνώμη μου- μετρήσεις είναι σαν τις δημοσκοπήσεις όπου παραγγέλνεις προκαταβολικά τι αποτελέσματα θέλεις μαζί με τη δημοσκόπηση...!
    Εσύ έχεις θέμα σε μια συγκεκριμένη περιοχή, η Αθήνα είναι πολύ μεγαλύτερη για να λές οτι έχει πρόβλημα όλη η Αθήνα
    όλες οι εταιρίες έχουν θέματα σε κάποιες περιοχές, συνήθως όχι όλες μαζί ώστε να μπορείς να επιλέξεις αυτή που σε βολεύει αφου οι τιμές τους πλέον είναι ίδιες

  11. #11
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ασε ρε cosmote την ομιλια στην ακρη που οταν περνεις τηλεφωνο λες και βραζεις νερο σε κατσαρολα ακoυς τον αλλο κοιτα να κανεις κατι με τα codec γιατι δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα η wind ειναι πολλη πιο καθαρη στην ομιλια σε ενταση σε ολα τα επιπεδα ...
    σε κληση Σε 2G Σε 3G Σε hd voice

    εκει που οντως ειναι η αρχη και το τελος η cosmote ειναι στην ταχυτητα του 4G /4G+ προσοχη οχι στην καλυψη τουλαχιστων στην μεσσηνια βλεπεις χωρια που η cosmote εχει E 3G H H+ και η wind εχει καρφωτο 4G που δεν κανει εναλλαγες


    και κατι ...off topic... γιατι καλη cosmote δεν δινεις στα καρτοκινητα σου κληση συνδιασκεψης μεχρι (5) ατομα και η wind το δινει στα καρτοκινητα... απορια το εχω


    μην λες για ομιλια το εχεις χαμενο το game πες για το internet που εισαι καλη και την ομιλια ασε την δεν το εχεις ποτε δεν το ειχες απο το 1997

    αύριο θα βγάλω ένα δελτίο τύπου και εγώ και θα λέω ότι είμαι ο πλανητάρχης είμαι;;; οχι βεβαια τα δελτία τύπου μπορεί να λένε ότι θέλουν αυτό που μετράει είναι η εμπειρία χρήσης ! ! !

    και οπως ειπε ενα παιδι σε αλλο forum και το αντιγραφω

    Όσο για την P3 Communications είναι γερμανική εταιρία και πίσω από την cosmote είναι ή t-mobile. Ο νοών νοείτο για την αξιοπιστία του όλου θέματος

    μεγαλη αληθεια.............
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος souflami : 06-09-16 στις 04:54.

  12. #12
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Εγώ τι να πω που μέχρι το βράδυ δεν έχω σήμα

  13. #13
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η αλήθεια είναι οτι μετά απ όσα έχω τραβήξει δεν είμαι αντικειμενικός λόγω του προσωπικού προβλήματος. Αλλά εχω περιέργεια να μετρήσω τις θετικές και τις αρνητικές απόψεις που θα καταγραφούν εδώ στο νήμα, μιά και υπολογίζω πολύ την γνώμη των μελών του φορουμ.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  14. #14
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι οτι μετά απ όσα έχω τραβήξει δεν είμαι αντικειμενικός λόγω του προσωπικού προβλήματος. Αλλά εχω περιέργεια να μετρήσω τις θετικές και τις αρνητικές απόψεις που θα καταγραφούν εδώ στο νήμα, μιά και υπολογίζω πολύ την γνώμη των μελών του φορουμ.
    Στο συγκεκριμένο κομμάτι νομίζω είναι λανθασμένο να υπολογίζεις στις γνώμες των άλλων, όχι βέβαια γιατί δεν έχει αξία η άποψή τους, αλλά το θέμα κάλυψης εξαρτάται καθαρά από την περιοχή/περιοχές που κινείται ο καθένας. Πχ εγώ με Q στις περιοχές που κινούμαι δεν έχω θέμα είτε με φωνή, είτε με 3G/4G κάλυψη, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι άλλοι είναι αντίστοιχα ικαν οποιημένοι με εμένα.

    Καθαρά διαισθητικά και χωρίς να έχω στοιχεία στα χέρια μου, αν έπρεπε να υποθέσω κάτι, θα έλεγα ότι η Wind είναι αυτή με τα περισσότερα καταγεγραμμένα παράπονα, από αυτά που ποστάρουν συμφορουμίτες.

    Αλλά και το θέμα κάλυψης από μόνο του δεν λέει κάτι. Αν πχ στις περιοχές που κινείσαι έχεις φουλ σήμα στα πάντα από την Χ εταιρεία, όμως αυτή είναι ταυτόχρονα και η πιο ακριβή, τί κάνεις; Επιλέγεις την κάλυψη επωμιζόμενος το κόστος, ή πηγαίνεις σε πιο φθηνή λύση, με ενδεχόμενες διακοπές στην επικοινωνία;

  15. #15
    Εγγραφή
    18-06-2011
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με την cosmote γιατί στο σπίτι μου έχω χάλια σήμα.
    Στην Νέα Σμύρνη συγκεκριμένα, το 70% του σπιτιού δεν έχει καθόλου σήμα και το υπόλοιπο 30% μια γραμμούλα.
    Αναγκάζομαι να αφήνω το τηλέφωνο σε συγκεκριμένα μέρη στο σπίτι για να δω αν με πάρει κανείς. Όταν δε με πάρει πρέπει να τον πάρω από το σταθερό γιατί με μια γραμμή σήμα συζήτηση δεν γίνεται.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για Cosmote Mobile Internet με κάρτα
    Από Wizard στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-18, 17:48
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-16, 02:05
  3. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-16, 12:56
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:20
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-15, 19:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας