Σελ. 5 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 318
  1. #61
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Τα ασύρματα ακουστικά, ποια τεχνολογία χρησιμοποιούν; Από όσο ξέρω, η Apple σνομπάρει το AptX.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  2. #62
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Δεν είναι ούτε καν κοντά το Xiaomi, μη λέμε ότι να 'ναι.[/QUOTE]

    Ίδια οθόνη βλέπω ,ίδα ppi density,ίδια κάμερα ,ίδιοι αισθητήρες,χώρια που το Xiaomi παίρνει και microSD.
    Αλλά σωστά,το Xiaomi έχει 3.5 jack κι όχι airphone.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ownagE_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι υπάλληλοι της Apple αυτοί.
    Εδώ μπορείς να πάρεις μια ιδέα για τους μισθούς που δίνει η Apple.
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...e-factory.html

    Αυτοί που αναφέρεις δεν κατασκευάζουν iphone. Απλά πιάνουν μια καρέκλα σε ένα γραφείο.

    Kαι τίνος υπάλληλοι είναι από την στιγμή που κατασκευάζουν iphone;
    Η Apple έκλεισε την συμφωνία για να έχει μεγαλύτερο κέρδος.
    Δημοπρασία στις εργατοώρες και αγόρασε από τον μειοδότη .
    Κι αυτό μόνο στην Κίνα θα μπορούσε να το πετύχει.

    Spoiler:
    Ή στην Ελλάδα με τις εργατοώρες της ΔΕΗ.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  3. #63
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    http://appleplugs.com/

    Εντάξει παιδιά έχω δακρύσει

  4. #64
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Psychedelic-13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://appleplugs.com/

    Εντάξει παιδιά έχω δακρύσει
    αν είναι δυνατόν!

    Άψογο τρολλάρισμα!

  5. #65
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε και δύο θήκες στο καλάθι
    δεν τις θέλω, θα μου τα κρύβουν, πως θα ξέρουν οι άλλοι ότι έχω 2 άππλε 7?
    Ασε που θα είναι φθηνές.

  6. #66
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν τις θέλω, θα μου τα κρύβουν, πως θα ξέρουν οι άλλοι ότι έχω 2 άππλε 7?
    Ασε που θα είναι φθηνές.
    Για τις φθηνές θήκες, κάτι γίνεται:
    https://www.pielframa.com/en/product.../framaslimgrip

  7. #67
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    μάλιστα. κατάργηση του 3,5mm . φακ λοτζικ -εντ γιορ ποκετς- μπικοζ γουαι νοτ.

    φορ δε ρεκορντ, το τελευταίο κινητό που είχα πιάσει στα χέρια μου χωρίς 3,5mm ήταν πριν πολλά χρόνια ένα SonyEricsson "feature-phone" (ούτε καν θυμάμαι μοντέλο),και παρόλο που ήταν καλό κινητάκι και καλό vfm στην εποχή του,το μίσησα ακριβώς γι'αυτό.
    ήδη από εκείνες τις εποχές θυμάμαι αν δεν είχες 3,5mm απλά άνηκες στην δυστυχισμένη πλέμπα.

    οπότε,ή, "ο αγώνας της SonyEricsson τώρα δικαιώνεται/Nokia περαστικά σου",ή, μπεεεεεεε.

    μάλλον το δεύτερο.


    υ.γ. : βέβαια η SE δεν είχε ασύρματα bluetooth... κρίμα,έβλεπε μπροστά από την εποχή της,αλλά η τεχνολογία βλέπεις δεν υπήρχε!

  8. #68
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγώ είχα αυτό http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_k800-1485.php που δεν έπαιρνε 3,5mm αλλά θυμάμαι ουσιαστικά τα ακουστικά που σου έδινε είχαν αντάπτορα και μπορούσες να βάλεις τα δικά σου. Μπροστά η sony 10 χρόνια πριν.

  9. #69
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Μετά από 2 χρόνια στο βαπόρι της apple (iphone 6plus, iphone 6s plus) αποχωρώ (παρότι βαθιά στο οικοσύστημα).

    Δημιούγησαν ένα πρόβλημα από το πουθενά (δεν κατάφεραν άλλωστε να βρούν ούτε ένα επιχείρημα στην παρουσίαση εκτός από το επικό COURAGE), απλά και μόνο για να αρμέξουν την αγορά του ήχου με τα ακουστικά τους, ή τα τσιπάκια τους που θα πουλάνε για τους 3ους κατασκευαστές για να δουλέψουν με τα κλειστά πρότυπά τους (made for iphone).

    Προβλήματα που προκύπτουν από την επιλογή τους:

    1) Έστω ότι αγοράζω lightning ακουστικά, αυτά λειτουργούν μόνο με το iphone. Ούτε κάν με τα mac. (Να ήταν τουλάχιστον usb-c, να έδειχνα κάποια κατανόηση)
    2) Έστω ότι χρησιμοποιώ τον αντάπτορα, θα πρέπει να τον βαζω βγαζω απο τα ακουστικά, ανάλογα με το αν θα τα βάζω στο κινητό η στο laptop μου.
    3) Αν χρησιμοποιώ την θύρα για φόρτισμα, δεν μπορώ να ακούω μουσική. Επίσης δεν μπορώ να το συνδέσω με την aux θύρα του ηχοσυστήματος στο αυτοκίνητο.
    4) Αν θέλω ασύρματο της προκοπής, πρέπει να πάρω ακουστικά με w chip, που προς το παρόν κατασκευάζει μόνο η apple, και πιθανώς θα χρεώνει στο μελλον 3rd parties για να χρησιμοποιουν.
    5) Αν θέλω να χρησιμοποιήσω vanilla bluetooth, πρέπει να συμβιβαστώ με όλα του τα θέματα (χάλια ποιότητα, χάλια απόσταση σήματος, δεν μπορεί να κάνει pair σε συνωστισμό, βασανιστική διαδικασία pairing όταν θές να αλλάξεις συσκευή αναπαραγωγής, υψηλή κατανάλωση μπαταρίας και φόρτισμα όλη μέρα).

    Τι μας έδωσαν σε αντάλλαγμα για όλη την ταλαιπωρία?

    TAPTIC HOME BUTTON.

    Χρησιμοποιούν λοιπόν το θέμα που οι ίδιοι δημιούργησαν για να προωθήσουν πρόωρα τα δικά τους κλειστά πρότυπα. Αν τους δώσω το ok σαν καταναλωτής, του χρόνου θα καταργήσουν και το wifi, και θα μας υποχρεώσουν να αγοράζουμε apple routers, για διαστημικές ταχύτητες iWiFi.

    Samsung λοιπόν και ας εκραγεί το σύμπαν.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  10. #70
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 2 χρόνια στο βαπόρι της apple (iphone 6plus, iphone 6s plus) αποχωρώ (παρότι βαθιά στο οικοσύστημα).

    Δημιούγησαν ένα πρόβλημα από το πουθενά (δεν κατάφεραν άλλωστε να βρούν ούτε ένα επιχείρημα στην παρουσίαση εκτός από το επικό COURAGE), απλά και μόνο για να αρμέξουν την αγορά του ήχου με τα ακουστικά τους, ή τα τσιπάκια τους που θα πουλάνε για τους 3ους κατασκευαστές για να δουλέψουν με τα κλειστά πρότυπά τους (made for iphone).

    Προβλήματα που προκύπτουν από την επιλογή τους:

    1) Έστω ότι αγοράζω lightning ακουστικά, αυτά λειτουργούν μόνο με το iphone. Ούτε κάν με τα mac. (Να ήταν τουλάχιστον usb-c, να έδειχνα κάποια κατανόηση)
    2) Έστω ότι χρησιμοποιώ τον αντάπτορα, θα πρέπει να τον βαζω βγαζω απο τα ακουστικά, ανάλογα με το αν θα τα βάζω στο κινητό η στο laptop μου.
    3) Αν χρησιμοποιώ την θύρα για φόρτισμα, δεν μπορώ να ακούω μουσική. Επίσης δεν μπορώ να το συνδέσω με την aux θύρα του ηχοσυστήματος στο αυτοκίνητο.
    4) Αν θέλω ασύρματο της προκοπής, πρέπει να πάρω ακουστικά με w chip, που προς το παρόν κατασκευάζει μόνο η apple, και πιθανώς θα χρεώνει στο μελλον 3rd parties για να χρησιμοποιουν.
    5) Αν θέλω να χρησιμοποιήσω vanilla bluetooth, πρέπει να συμβιβαστώ με όλα του τα θέματα (χάλια ποιότητα, χάλια απόσταση σήματος, δεν μπορεί να κάνει pair σε συνωστισμό, βασανιστική διαδικασία pairing όταν θές να αλλάξεις συσκευή αναπαραγωγής, υψηλή κατανάλωση μπαταρίας και φόρτισμα όλη μέρα).

    Τι μας έδωσαν σε αντάλλαγμα για όλη την ταλαιπωρία?

    TAPTIC HOME BUTTON.

    Χρησιμοποιούν λοιπόν το θέμα που οι ίδιοι δημιούργησαν για να προωθήσουν πρόωρα τα δικά τους κλειστά πρότυπα. Αν τους δώσω το ok σαν καταναλωτής, του χρόνου θα καταργήσουν και το wifi, και θα μας υποχρεώσουν να αγοράζουμε apple routers, για διαστημικές ταχύτητες iWiFi.

    Samsung λοιπόν και ας εκραγεί το σύμπαν.
    Στα android έχεις επιλογές, στην apple όχι

    Στα επιχειρήματά σου να προσθέσω και τα powerbanks,
    Κάποιοι κοτσάρουμε τα powerbanks μέχρι να ξεφορτιστεί το powerbank, δεν το μπαινοβγάζουμε
    Και κάποιοι κοτσάρουμε τα κινητά με καλώδιο καρφάκι-καρφάκι ή καρφάκι- 2 rca, σε στερεοφωνικά και ρίχνουμε κάτι ολονύχτια ικαριώτικα

    Shame on you apple - λελέδες (δεν ξέρω πως είναι το λελέδες αγγλικά)

    Μαύρο και σε όποιο μοντέλο όποιας εταιρείας προσπαθήσει ν'ακολουθήσει την κατάργηση του jack

    Ηδη έχω κόψει όσα μοντέλα δεν έχουν ραδιόφωνο ( από την εποχή της παντοκρατορίας ΝΟΚΙΑ πριν κυκλοφορήσουν τα smartphones )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 08-09-16 στις 17:14.

  11. #71
    Εγγραφή
    24-07-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΟ ΕΛΕΝΗΣ
    Router
    Apple AirPort Extreme
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γουρλωσες και τα ματια στην παρουσιαση;

    Εγω δεν ειδα κατι πλην A10 που να ζηλεψω στο Android.
    Εσυ εντυπωσιαζεσαι απο ενα taptic engine, και θεωρεις οτι η καταργηση του jack αξιζει συγχαρητηρια

    Το πλανο της Apple δουλευει μια χαρα, σου εδωσε ενα κουτσο iphone 6 πριν 2 χρονια, και τωρα που σου δινει στο 7 αυτα που επρεπε να ειχες απο τοτε, εντυπωσιαζεσαι

    Αντε με το καλο να δεις και το photosphere το 2018

    ΥΓ
    Για δες κανα συγκριτικο με το 1+3 των 400$, αφου εισαι και φιλος των συγκριτικων στο utube.
    Κάνεις το ίδιο λάθος που κάνουν όλοι. Αδυνατείτε να δείτε τη μεγαλύτερη εικόνα. Δεν θα μπω στον κόπο να σε πείσω αφού έτσι και αλλιώς ο κάθε ένας εντυπωσιάζεται με διαφορετικά πράγματα. Αυτό που ξέρω εγώ είναι οτι επειδή δουλεύω και android και apple ξέρω να τα συγκρίνω και τα 2 μπροστά στα μάτια μου. Έχω ένα κινητό android, ένα iphone 6, ένα tablet sony και ένα ipad. Οπότε τα χρησιμοποιώ όλα και βλέπω τις διαφορές στην καθημερινότητα μου αφού η δουλειά μου έχει να κάνει με την τεχνολογία. Και οι δύο πλατφόρμες είναι καλές αλλά θεωρώ σαν συνολική ολοκληρωμένη απροβληματιστη εμπειρία το οικοσύστημα της Apple.

    Εννοείται οτι υπάρχει το αντίστοιχο τίμημα.

    Υπάρχουν πολλά που ζηλευεις στην Apple και δεν θές να το παραδεχτείς.

    1. Design

    2. Ταχύτητα και αξιοπιστία

    3. Ασφάλεια προσωπικών δεδομένων

    4. Φοβερή υποστήριξη (όχι μόνο σε φυσικό επίπεδο αλλά και σε επίπεδο λειτουργικού και αναβαθμίσεων). Βγαίνει το iOS 10 και εκτός αν έχεις συσκευή 5ετίας ξέρεις ότι θα πάρεις την αναβάθμιση. Εσύ με το android που φέτος βγαίνει το android 7 και ακόμα δεν έχει μπεί το android 6 σε πλειάδα συσκευών τι κάνεις?

    όταν η εταιρεία σου ανακαλύπτει 10 σοβαρά κενά ασφαλείας πώς σε ασφαλίζει εσένα τον καταναλωτή???? Λέγοντάς σου να περιμένεις κανα εξάμηνο μήπως και τυχόν είσαι τυχερός και η συσκευή σου ανήκει σε εκείνες που θα πάρουν την αναβάθμιση αν και όταν?????

    Ας σοβαρευτούμε.... ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του αλλά είναι ανώφελο να προσπαθείτε να κράξετε την apple έτσι για να έχετε κάτι να λέτε....γιατί δεν βγαίνετε να πείτε τα προταιρήματα του android?

    Σε κάθε topic με θέμα την apple αντί να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα μπαίνουν όλοι οι haters και το θέμα ξεφεύγει...φτιάχτε ένα δικό σας topic και κράξτε εκεί όσο θέλετε...ούτε ένας απο εμάς που χρησιμοποιεί apple δεν θα μπεί να σας κράξει....αυτή είναι η διαφορά μας....εσείς ασχολείστε μαζί μας....εμείς δεν ασχολούμαστε με τους άλλους...τόσο απλά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να μας διευκρινήσεις κατα τη δική σου εκδοχή τι σημαίνει "εμπειρία χρήσης" και πόσο "value for money" είναι αυτή η εμπειρία σε σχέση με άλλα τηλέφωνα?
    εμπειρία χρήσης είναι να χρησιμοποιείς μία συσκευή στην καθημερινότητα σου και να κάνεις ευχαριστα τη δουλειά σου. Εφόσον έχω δοκιμάσει και τις 2 πλατφόρμες (iOS - Android) έχω μέτρο σύγκρισης. Στην καθημερινότητα μου χρησιμοποιώ 2 tablets , ένα sony και ένα ipad καθώς και 2 κινητά, το ένα εταιρικό και το άλλο προσωπικό, το ένα είναι iPhone 6 και το άλλο Galaxy S7 Edge.

    Η δουλειά μου γίνεται καλά και με τα 2 ΑΛΛΑ η εμπειρία χρήσης του iOS ξεπερνάει το android. Κάποιος μπορεί να έχει αντίθετη άποψη και είναι απολύτως σεβαστή. Στην τελική ο ανταγωνισμός εμάς εξυπηρετεί.

    Όσο για το value for money και mercedes και ferrari να πάρεις παίρνεις 2 φοβερα αυτοκίνητα. Αλλά άλλο mercedes και άλλο ferrari. Είναι αυτό το κάτι που κάνει κάποιες εταιρείες να ξεχωρίζουν κατα μισό σκαλάκι.

  12. #72
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις το ίδιο λάθος που κάνουν όλοι. Αδυνατείτε να δείτε τη μεγαλύτερη εικόνα. Δεν θα μπω στον κόπο να σε πείσω αφού έτσι και αλλιώς ο κάθε ένας εντυπωσιάζεται με διαφορετικά πράγματα. Αυτό που ξέρω εγώ είναι οτι επειδή δουλεύω και android και apple ξέρω να τα συγκρίνω και τα 2 μπροστά στα μάτια μου. Έχω ένα κινητό android, ένα iphone 6, ένα tablet sony και ένα ipad. Οπότε τα χρησιμοποιώ όλα και βλέπω τις διαφορές στην καθημερινότητα μου αφού η δουλειά μου έχει να κάνει με την τεχνολογία. Και οι δύο πλατφόρμες είναι καλές αλλά θεωρώ σαν συνολική ολοκληρωμένη απροβληματιστη εμπειρία το οικοσύστημα της Apple.

    Εννοείται οτι υπάρχει το αντίστοιχο τίμημα.

    Υπάρχουν πολλά που ζηλευεις στην Apple και δεν θές να το παραδεχτείς.

    1. Design

    2. Ταχύτητα και αξιοπιστία

    3. Ασφάλεια προσωπικών δεδομένων

    4. Φοβερή υποστήριξη (όχι μόνο σε φυσικό επίπεδο αλλά και σε επίπεδο λειτουργικού και αναβαθμίσεων). Βγαίνει το iOS 10 και εκτός αν έχεις συσκευή 5ετίας ξέρεις ότι θα πάρεις την αναβάθμιση. Εσύ με το android που φέτος βγαίνει το android 7 και ακόμα δεν έχει μπεί το android 6 σε πλειάδα συσκευών τι κάνεις?

    όταν η εταιρεία σου ανακαλύπτει 10 σοβαρά κενά ασφαλείας πώς σε ασφαλίζει εσένα τον καταναλωτή???? Λέγοντάς σου να περιμένεις κανα εξάμηνο μήπως και τυχόν είσαι τυχερός και η συσκευή σου ανήκει σε εκείνες που θα πάρουν την αναβάθμιση αν και όταν?????

    Ας σοβαρευτούμε.... ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του αλλά είναι ανώφελο να προσπαθείτε να κράξετε την apple έτσι για να έχετε κάτι να λέτε....γιατί δεν βγαίνετε να πείτε τα προταιρήματα του android?

    Σε κάθε topic με θέμα την apple αντί να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα μπαίνουν όλοι οι haters και το θέμα ξεφεύγει...φτιάχτε ένα δικό σας topic και κράξτε εκεί όσο θέλετε...ούτε ένας απο εμάς που χρησιμοποιεί apple δεν θα μπεί να σας κράξει....αυτή είναι η διαφορά μας....εσείς ασχολείστε μαζί μας....εμείς δεν ασχολούμαστε με τους άλλους...τόσο απλά.

    - - - Updated - - -



    εμπειρία χρήσης είναι να χρησιμοποιείς μία συσκευή στην καθημερινότητα σου και να κάνεις ευχαριστα τη δουλειά σου. Εφόσον έχω δοκιμάσει και τις 2 πλατφόρμες (iOS - Android) έχω μέτρο σύγκρισης. Στην καθημερινότητα μου χρησιμοποιώ 2 tablets , ένα sony και ένα ipad καθώς και 2 κινητά, το ένα εταιρικό και το άλλο προσωπικό, το ένα είναι iPhone 6 και το άλλο Galaxy S7 Edge.

    Η δουλειά μου γίνεται καλά και με τα 2 ΑΛΛΑ η εμπειρία χρήσης του iOS ξεπερνάει το android. Κάποιος μπορεί να έχει αντίθετη άποψη και είναι απολύτως σεβαστή. Στην τελική ο ανταγωνισμός εμάς εξυπηρετεί.

    Όσο για το value for money και mercedes και ferrari να πάρεις παίρνεις 2 φοβερα αυτοκίνητα. Αλλά άλλο mercedes και άλλο ferrari. Είναι αυτό το κάτι που κάνει κάποιες εταιρείες να ξεχωρίζουν κατα μισό σκαλάκι.
    Επειδή είμαστε σε παρόμοια φάση (βασικά οι συσκευές αλλάζουν), συμφωνώ. Η συνολικά απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης στο iOS μακράν καλύτερη. Παρόλα αυτά, κατέληξα να έχω iOS στο tablet και Android OS στο κινητό με τα όποια μικρά μικρά θέματα.

  13. #73
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    3. Ασφάλεια προσωπικών δεδομένων
    Έσπασε η καρέκλα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #74
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έσπασε η καρέκλα.
    Φοβερό επιχείρημα διάψευσης δήλωσης! Πες κι άλλα να μαζέψουμε γνώση.

  15. #75
    Εγγραφή
    24-07-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΟ ΕΛΕΝΗΣ
    Router
    Apple AirPort Extreme
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έσπασε η καρέκλα.
    λίγο ειρωνικό το σχόλιο αλλά θα απαντήσω.

    Εφόσον κάνενας μας εδώ μέσα δεν είναι αναλυτής δεδομένων και δεν έχει τις γνώσεις εκείνες για να χακάρει ένα τηλέφωνο μπορώ να πώ με σιγουριά οτι θα πρέπει να αρκεστούμε στα πορίσματα των ειδικών αναλυτών για την ασφάλεια των λειτουργικών συστημάτων των κινητών τηλεφώνων.

    Είναι ευρέως γνωστό ότι το android είναι "τρύπιο" και το iOS πιο ασφαλές. Αν κάποιοι γελάνε με αυτό τότε τί να πώ? Νομίζω οτι και η υπόθεση με το FBI και γενικά η πορεία της Apple μέχρι τώρα έχει αποδείξει ότι τα προσωπικά δεδομένα και η ασφάλειά τους έχουν προταιρεότητα.

    Οπότε παρακαλώ αν κάποιος θέλει να απαντήσει να το κάνει με επιχειρήματα και χωρίς ειρωνία αλλιώς αποδεικνύει οτι τα λεγόμενά μου ευσταθούν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβερό επιχείρημα διάψευσης δήλωσης! Πες κι άλλα να μαζέψουμε γνώση.

    !!!!!!

Σελ. 5 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Στα καταστήματα Wind τα νέα Huawei P9 και P9 lite
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 17:06
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-16, 11:36
  3. Παρουσιάστηκαν τα νέα Samsung Galaxy S7 και S7 Edge
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 14:15
  4. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 19:57
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-15, 11:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας